Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Maija
Dikti maziņa. Es runātu ar ārsti un apsvērtu ātrāku piebarošanu (no 4mēn, ļoti pakāpeniski, bet, lai samazinātu maisījuma daudzumu). Mani ne tik ļoti vaigi/āda uztrauktu, kā zaļā/skābā kaka, kas ļoti kaitē mazulim. Tev nevajag dot papildus kādas labās bakterijas zarnu mirkofloras normalizēšanai?

Ms._K
ko es daru nepareizi?


Par maz dod ēst :D :D :D bērniem tā ir. Tad, kad aug straujāk, liekas, ka visu māju izēdīs un vēl paprasīs. Ir mirkļi, kad neēd vispār, ir, kad ēd kā traki. Ja bērns grib ēst, dod bērnam ēst ;) Grūtāk ir tad, kad negrib ēst un ņergājas, tos momentus grūtāk pārdzīvot, īpaši, ja bērnam līdz šim ir bijusi ļoti laba apetīte. Ilgstoša neēšana arī par kādu kaiti var liecināt, bet laba apetīte un ēstgrieba....nu tur viss forši, baro tikai :) Varbūt izvēlies max veselīgas opcijas, vecumam piemērotas, un viss būs ok!

Aijaijaaa
Vecums?
Mans superlīdzeklis - Brontex sīrups. Var arī jau pavisam maziņiem dot. Ja pāri gadam - medus+sīpoli, otrs super līdzeklis un bērniem parasti garšo. Šis ir pirmais, ko dod jau tad, kad tikai liekas, ka velk uz slimošanu. Uz pēdiņām un krūtīm - Evijas (propolisa) ziede - arī var jau pavisam maziņam.
Daudz dzert, ļoti daudz, dzert, dzert, dzert, lai čurā draņķību ārā.

Saprotu, ka klepus slapjš? Atkrēpojas? Tad galvenais tās krēpes dabūt laukā/šķīdināt. Augstāk minētais brontex tam palīdz ļoti labi. Ja bērns pats labi klepo, tad viss ok. Ja neklepo un gļotas krājas, tad vajag pastimulēt...nu piem., pasmīdināt, tas izsauc klepu un patīrās gļotas. Bet gļotas var tīrīties vēl vairākas nedēļas pēc izveseļošanās. Galvenais regulāri iet pie ārsta, lai klausās plaušas un skatās ausis - lai neaiziet tālāk.
02.11.2014 15:28 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Šis ir pirmais, ko dod jau tad...
- ko dodU, es dodu, citi varbūt nedod :D Katram savas metodes, šī ir manējā :)
02.11.2014 15:30 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
Vinjam 7 meeneshi.
Tikko sazvaniijaam gjim.aarstu konsultatiivo taalruni. Viens aarsts atbildeeja, lai ielejot fiziologjisko shkjiidumu un dodot paelpot. Tad zvaniiju uz abaam aptiekaam, kas ir muusu pilseetaa- vienaa inventerizaacija, otra vnk sveetdienaas nestraadaa...
Zvaniijaam veelreiz, lai noskaidrotu, vai ir kaada alternatiiva tam shkjiidumam, bet paceela cits aarsts un atbldeeja, ka no taas elposhanas nebuushot nekaada jeega, lai uzvaarot katlinjaa kumeliites ar sodu un turot beebi netaalu no tiem tvaikiem + aarii par to klepus siirupu. (kuru mees shodien nevaram dabuut)
Kameer riitdien tiksim uz aptieku, shodien meegjinaasim ar tiem tvaikiem un teeju. Jaacer, ka paliidzees.
Paldies, Papau par padomu! ;)
02.11.2014 15:36 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
Ms._K, piemeeram, man mazais galiigi need peec laikiem. Ir dienas, kad vinjam eest gribas vairaak un biezjaak, ir, kad apetiite ir shvakaaka. Taa, ka vnk vadies peec sajuutaam un dod eest tad, kad beerns grib! ;)
02.11.2014 15:39 |
 
Reitings 209
Reģ: 29.01.2009
Maija :)
pamēģini iedot Friso firmas maisījumu. Manējais arī uz Aptamil bļāva traki, lai gan doka sākumā noniecināja Friso, tomēr nepadevos un mazais bija laimīgs un paēdis. laikam ir mazliet dārgāks nekā Aptamil, bet nu tas tā. Es devu Friso vom, tagad mainīts nosaukums uz Frisolac. Pasakties šo firmu, ir visādi veidi piedāvājumā.
02.11.2014 15:40 |
 
Reitings 100
Reģ: 27.06.2010
Sveikas! Nevēlos taisīt jaunu tēmu, domāju izlīdzēšos ar šo beztēmu. Skolā m.d ir izpēte par piena maisījumiem, gribu pārliecināties vai Milupa piena pulveriem ražotājvalsts ir Vācija? Paldies :)
02.11.2014 15:57 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Aijaijaaa

Jā, tad medus atkrīt. Brontexu noteikti nopērc (man vienmēr mājās ir lieka, jauna pudelīte tieši gadījumiem, kad nevar uz sitiena tikt uz aptieku). Kaut ko imunitātei arī vajag, jo rudens ir rudens, visādi baciļi ķeras klāt un vēl trakāk, ja organisms jau tā mazliet novājināts, cīnoties ar klepu. Un to propolisa ziedīti arī tiešām iesaku. Es parasti uz nakti smērēju - sasmērēju pēdas un zeķes virsū un krūtis tā diezgan plaši.
Vispār es parasti mājās Zāļu skapīti turu pilnu ar tādiem primārās nepieciešamības medikamentiem. Nu tur sīrups sāpēm, temperatūrai, klepum. Degunā pūšamais un mentola ziede iesnām. Lielākiem bērniem ir baigi labās Bronch-o-plus sūkājamās konfektes, šīs man mamma vienmēr no LV ved - forši gan deugunu attaisa, gan bronhiem palīdz, bet nu tas tādiem, kas jau māk sūkāt konfektes. Nu un vēl visādi sīkumi.
02.11.2014 16:03 |
 
Reitings 1732
Reģ: 21.06.2012
marlena1, jā!
02.11.2014 16:13 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
Ar aptiecinju +- esam nodroshinaajushies, bet klepus vinjam 1.x, taapeec arii radaas taada situaacija. Riitdien noteikti dosimies uz aptieku. Beebi, ja ir tikai klepus bez temp., driikst vest aaraa?
02.11.2014 16:43 |
 
Reitings 2191
Reģ: 27.09.2012
Bet tad jau nekāds ritms nebūs un viss nojuks :(
Kādus jūs darezenus dodam mazajm(pašas vārot biezeņus)??
02.11.2014 16:54 |
 
Reitings 2310
Reģ: 09.06.2009
Ms.k. Man arii liekas,ka beernam vnk iztruukst viena nakts piena pudele. Mans eed taapat kaa tavs, bet peec vakarinjaam,kas ir 18:00, uz nakti,kad ir gultaa un zem segas (19:30) dodu veel 240 ml pienu. Un tad viss ir ok.
02.11.2014 16:59 |
 
Reitings 227
Reģ: 08.11.2012
Ms._K manam dēlam vislabāk garšoja bietes un kāļi kopā ar kartupeli vai burkānu. Tad nu uz tiem arī dzīvojām. Un vasarā, kad bija zaļie zirnīši tad tos arī un ļoti garšoja cūku pupas vārītas vienas pašas.
02.11.2014 17:01 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
Ms._K, cik tavam mazajam meeneshi?
Es savam (7m) dodu: kjirbi, kartupeli, burkaanu, brokoli, pukjkaapostu, briseles kaapostinjus.Varbuut kko veel piemirsu no daarzenjem. Mixseeju peec taa, kas tobriid ir maakaas. Lieku klaat reizeem grikju paarslas, vistas fileju, tiitara fileju. Vienmeer pievienoju vai nu sviesta gabalinji, vai ellu.
Nu kaa, nebuus ritms? Vnk biezjaak vinjs grib. Tu devi ik peec 3h? Tad varbuut dod ik peec divaam! ;)
02.11.2014 17:02 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Ms._K.

Nu tad varbūt dod vairāk vai tu jau dod līdz brīdim, kad viņš vairs negrib? Vai arī tad vnk ievies kkur pa vidu mini ēdienreizīti, bet šitā lielā ēšana drīz var arī beigties.
02.11.2014 17:06 |
 
Reitings 514
Reģ: 29.01.2009
Es vairs nevaru izturet maza kaskesanos. Vai maza nikosanas varetu but saistita ar kartejo attistibas lecienu-vins tagad megina likt solisus turoties. Ka ari gulet nolikt nav iespejams,trakas histerijas vinam nak.
02.11.2014 17:37 |
 
Reitings 691
Reģ: 04.08.2013
Papau, saku dot labas bakterijas tieshi shodien un pargaju uz veco maisijumu.
To vismaz mazas puncis pienema loti labi, lai nedaudz nostabilizejas viss...

Bus jaruna ar dakteri par piebaroshanu, bet nez ka ir, ja ir alergija.
Vakcineta ari vel nav...
02.11.2014 17:38 |
 
Reitings 691
Reģ: 04.08.2013
Musha, esmu palaidusi garam, kaa ar zobiem?
02.11.2014 18:02 |
 
Reitings 514
Reģ: 29.01.2009
Zobu vel nav,it ka ari neizskatas,ka butu sarkanas vai sapampusas smaganas. Ja tie ir zobi,tad ceru,ka driz iznaks.
02.11.2014 18:42 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Maija :)

Nu piebarojot būs jāizvēlas produkti bez alergēna. Bet nu es arī negribu mētāties ar padomiem runājot par piebarojumu un 4mēn bēbi. Zinu, ka teorētiski to var darīt un daudzi dara, bet ar ko labāk sākt un kā to darīt, to labāk ar ārstu apspried.

Muša
Vai maza nikosanas varetu but saistita ar kartejo attistibas lecienu-vins tagad megina likt solisus turoties.


Jā, tas viss var būt ļoti saistīts un vēl arī tas, ka, ja nemaldos - tuvojas pilnmēness (7.11.).
02.11.2014 20:00 |
 
Reitings 2191
Reģ: 27.09.2012
Mazajam 5.mēneši.

Meitenes, visu laiku bija ari naktspudele, bet tad ari ieejot tadā ritma prasīja vel pēc 3h.Bet tas nebija noteicošais faktors.Mazais pa dienu tāpat uzvedās.Principā šodien nācās iedot pa vidu pudeli ar maisijumu.Un piefiksēju,ka putru man izēda,bet ,ja būtu bijis vēl,ēstu vēl.Tad varbūt nākamreiz taisīt vēl vairāk?! Biezenis pusdienās bija, to vairs negribēja un palika pāri,bet pēc 2h bļāva kā traks.
Sāk šķist ,ka viņš man tāds kaprīzs.Cik grib tik ēd, un ja gribēs pēc 1h tad bļaus arī pēc tās h :D
Ceļās naktī, nākas iemidzināt ap 2:00,1.ēdienreize(pudele) 4:30-5:30,2.ēdienreize 9-10..un tad ik pēc 3h.Bet ar kašķiem pa vidu.Varbūt jābūt vienkārsi pacietīgai, un gan jau ar laiku būs labi?!
02.11.2014 21:09 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits