Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
Nee, nav tik traki. Pieleju, sakratu pudeli, ja ir par maz, tad pieleju veel bishki. Bet es jau no pasha saakuma neiespringu uz to, ka kaads ml biskji pa daudz/maz, arii uz taam uudens temperatuuraam. Maneejam garsho bishki veesaaks vai pat vees. Radiniece savam katru reizi meeriija uudens temperatuuru ar termometru... Taa pat, vinjs man vienmeer ir eedis birzjaak, bet mazaak par nepiecieshamajiem ml
Taa, ka, laikam, neesmu tas labaakais piemeets. :D aaa, un uudeni es peerku vai nu spec.beebiishiem, Evian vai vienkaarshi atdzeseetu maajaas novaariitu ieleju kaadaa pudeliitee. ;)
23.10.2014 11:26 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
Man arī liekas, ka ja ieber maisījumu jau pudelē, tad nevar redzēt cik ūdens jālej īsti.

Tad kad ir sajaukts maisījums pareizā kārtībā - vispirms ūdens un tad pulveris. Tad taču var redzēt līdz kurai robežai sanāk. Attiecīgi tieši tik pat jāsanāk, ja jauc otrā "virzienā". :)

Man termoss ir ļoti labi siltumturīgs. Es liešu nepieciešamās temperatūras ūdeni. Provēsim kā būs. Ceru, ka vispār pudeli nevajadzēs. Paēdīsim pirms došanās.
23.10.2014 11:26 |
 
10 gadi
Reitings 830
Reģ: 02.10.2010
Nadīna, nezinu, cik tev vecs bērniņš, bet nu ārā var iet arī bez ratiem, nesot rokās, slingā, ergo somā. Nesēdi mājās, mēģini pamazām pieradināt pie ratiem.
Mums arī daudzas reizes bija protestu laiki pret ratiem. Bet nu tie uznāca un pārgāja, tik un tā liku ratos, ļāvu tur paraudāt, liekot saprast, ka ar tādu protestēšanu neko nepanāks. Protams, bija arī laiki, kad nesu rokās, jo pusceļā sāka klaigāt, un bija bail iet tālu prom no mājas. Tie beērni pārbauda mūsu nervus bieži, tas gan. :D
23.10.2014 11:28 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Ja ūdeni lej 120, tad jāliek 4 karotes, bet tad vairs nebūs tie 120, bet būs jau vairāk ml, tāpēc uzskatu, ka nevar notrāpīt īsti pareizi ūdens daudzumu, ja liek pirmo maisījumu.

Nu vismaz es sākumā ļoti skatījos visus tos ml, lai būtu daudz maz precīzi, tagad jau vienalga, kaut ko uzjaucu. Bet sākumā, kamēr galīgi maziņš negribēju čakarēt vēdēru vēl vairāk kaut ko tur jaucot uz dullo.
23.10.2014 11:29 |
 
10 gadi
Reitings 830
Reģ: 02.10.2010
Bet nu Gita pareizi aprakstīja- ja, piemēram, es jaucu 180 ml un 6 karotes, tad kopā sanāk maisījums līdz pudeles 7 atzīmei. Un ja iekšā jau ir pulveris, tad, pielejot ūdeni tā, lai ir līdz 7, proporcijai vajadzētu būt tieši tādai pašai.

Es tagad sēžu lekcijās un prātoju par to, ka mazo uz dārziņu par plānu saģērbu. Lielāko bērnu mammas- kad jūs sāksiet vilkt ziemas zābakus, kombinezonus? Tagad -4 grādi ārā, var jau vilkt ziemas zābaciņus? Man pašai šorīt ļoti auksti bija ārā...
23.10.2014 11:36 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
skarlet_ - tad man jautājums, cik ilgi tu to maisījumu uzglabā, ja jau tu jauc kopā pirms iziešanas no mājas. Jo uz maisījuma pakas rakstīts, ka sagatavotais maisījums jāizlieto uzreiz. Es mājās max stundu turu maisījumu - tik ir ilgākais kamēr meita ēd.
23.10.2014 11:37 |
 
10 gadi
Reitings 830
Reģ: 02.10.2010
Es jau rakstīju, ka siltums turējās vienu, divas stundas, tik ilgi arī uzglabāju un devu ēst, nekad problēmu ar to nebija. Ja paredzētā ēdienreize bija pēc ilgāka laika, līdzi ņēmu termosu un jau augstāk minēto dozatoru.
Bet nu mums maisījuma laiki jau sen beigušies, tagad dodu vienu reizi pirms nakts miega, jo tikai tā viņš māk iemigt uz nakti. Un es nesmu gatava mēģināt midzināt kā savādāk. Ceram uz skolu ejot tā neiemigs. :D
23.10.2014 11:44 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Bēbim maisījumu diži ilgāk par stundu neturēju, naktī arī gāju taisīt tad, kad cēlās.

Tagad jau kādu laiku maisījumu turu daudz ilgāk, it īpaši naktīs, eju gulēt sagatavoju pudeli, kad izēd, tad taisu jaunu.
23.10.2014 11:51 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Bet vai tad tas maisījums nebojājas? Es paskatījos, kas notiek ar vakarā sataisītu maisījumu, ja to pudelē atstāj līdz rītam. Nu fui!
23.10.2014 11:59 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Tāpēc bēbim ilgi neturēju maisījumu. Tagad ja nostāvējis kādas 2-3, tad mazais nemaz neēd to, bet pa dienu maz dodu 1-2 mazās pudeles. Uz nakti jau man tas skaitās maisījuma ūdens, tad jau turu ilgāk bez problēmām.
23.10.2014 12:02 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Mana bebene šodien gulēja pie mums, jo vakar bija satraukta, nu mazā pakaļa pamodās piecos un smejas, ne nu! :D Tā smiešanās vēl īsti nesanāk, ir tikai plats smaids un Aaaa aa, bet piecooos, gulējām blakus un ņirdzām par viņu! :D
23.10.2014 12:07 |
 
10 gadi
Reitings 830
Reģ: 02.10.2010
Jā, maisījums bojājas, no rīta ir riktīgs smaķelis pudelē, bet nu divu stundu laikā, manuprāt, nelas vēl nesabojājas, vismaz nekad nesmirdēja tāds maisījums.
23.10.2014 12:12 |
 
Reitings 2302
Reģ: 13.06.2011
Gita, es domāju, ka tā dupša mazgāšanas problēma drīz pāries, vismaz mums tā bija. Mazais bija ļoti neapmierināts pie katras pampera maiņas, kur nu vēl, ja dupsis bija jāmazgā. Tagad viņam ir 4.5 mēneši, dūpša mazgāšana ir lielākais kaifs. :D Tikko kā sāku mazgāt tā smaids līdz ausīm, bērns ir sajūsmā.
Ar pirmo vannošanos arī ļoti vilkām garumā, lielākoties jau tāpēc, ka mums bija nelielas problēmas ar nabiņu, kaut arī doka teica, ka varam iet vannā jau tikko kā mājās no dzemdību nama pārradāmies, tad nu es tomēr sagaidīju, kad nabas atlieka nokritīs un kārtīgi apžūs pati nabiņa. Pirmā vannošanās bija tīri veiksmīga, tikai man stresiem pilna, jo nezināju kā īsti to bērniņu turēt. Tagad vannā ejam kopā, pielaižu lielo vannu pilnu ar ūdeni un lienam abi iekšā pļunčāties.
23.10.2014 14:29 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Uz manas pakas bija rakstīts 2st laikā jāizlieto. Es arī uz nakti sagatavoju, leju karstu ūdeni, jo viņš atdziest un tad pirms došanas pagaršoju, vai nav sācis skābt. Un ūdeni vienmēr lēju par 1 nodaļu vairāk kā maisijumam vajadzīgs. Nezinu pat kāpēc tā...

Un jā, šodien pie dokas vilkām jau biezos ziemas zābakus, mums ir ugg veidīgie, gari. Un uz kājām vēl pledu un pārvalku ratu. Arī ziemas kurtku, tikai apakšā plānaku džemperi.

10 mēnešu atkaiste, 79cm (viņa nu neeparko negrib gulēt uz tā mērāmā un īsti vēl taisni nestāv, tad nu mums tie mēri visu laiku lēkā. :D) un 9.930. Svars īpaši nekāpj vairāk.
23.10.2014 14:38 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Es tagad sēžu lekcijās un prātoju par to, ka mazo uz dārziņu par plānu saģērbu. Lielāko bērnu mammas- kad jūs sāksiet vilkt ziemas zābakus, kombinezonus? Tagad -4 grādi ārā, var jau vilkt ziemas zābaciņus? Man pašai šorīt ļoti auksti bija ārā...

Ziemas zābaciņus drīz jau plānoju vilkt, jo tagad velk gumijniekus, tā kā piesals, tad tie slīdēs. Vēl staigā tādā rudens jakā, siltajā cepurē un cimdos, ja būs vēl kāds grāds zem nulles, tad arī par ziemas jaku domāšu.
23.10.2014 14:51 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Un vēl - sākumā arī mazgājām mazo autiņā, bet es ātri pārgāju uz bezautiņa mazgāšanu.
Par ārstu - mums gan nekad nav nekas bijis jāņem līdzi un mazo ar neizģērba vizītēs. Pirmo mēnesi ārste brauca uz mājām. Tagad ja sver, liek noģērbt tikai ja ir kāds biezāks džemperis vai bikses, tā- nost nav jāģērbj. Paceļu tikai maiku, kad klausās plausiņas.
Sajutos kā vienaldzīgā mamma, liekas problēmas nemeklēju un pa ārstiem bērnu neraustu. Ja nesūta, tad neuzskatu par vajadzīgu. Man liekas, ka bebe labi attīstās un viss mums ir ok.

Neiroloģe gan sākumā sabaidīja un pilnīgi bezjēdzīgi un kaut kādu pieņēmumu pamata. Savukārt neirosonogrāfe teica, ka jebkuram bērnam, ja labi meklē, tad var atrast kādu mazu, bet problēmu, bet vai tas ir vajadzīgs?

Kas vēl? Ā, jāsāk tīrīt zobi pirms gulētiešanas, jo mazā ēd naktī un ir daudz zobu. Ārste arī teica, ka mazajai jāizēd vismaz 600ml pa diennakti, lai uzņemtu pietiekami vitamīnu no maisījuma, lai nebojājās zobi.

Un vēl par krišanu, kas ir aktuāla šobrīd, kad mazā mācās staigāt. Ir jāskatās uzmanīgi, jo zilumi, kas rodās mīkstajos audos var palikt kā cieti bumbuļi zem ādas uz visu mūžu (vai kk tml, stāstu saviem vārdiem)un var nākties mazo vest pie ķirurga. Manējā bija uzsitusi zilu vaigu, tāpēc ārste brīdināja. Jau max sekoju līdzi tam, kā viņa pārvietojas, bet nu nevar 100% visu laiku noķert. Ķiveri pirkt netaisos un turēt bērnu jau ar nevar, kā tad savādāk iemācīsies.
23.10.2014 15:30 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
Mammas. Es palaidu vienu info garām pie dakteres. No kāda vecuma sākt dot D vitamīnu? Recepti man izrakstīja, bet galvā palika - no 2 mēn. vecuma. Tā tiešām ir? Vai es pārklausijos un pareizi bija no 2 nedēļu vecuma? (Es rīt, protams, dakterei uzzvanīšu un pārjautāšu, bet padariet man drusku gaišāku galvu jau šodien. Nespēju nedomāt par šo tēmu.)
23.10.2014 16:38 |
 
Reitings 874
Reģ: 29.01.2009
Man pirmajā mēnesī nelika dod D vitamīnu. Sākām vēlāk.
23.10.2014 16:43 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
D vitamīns no mēneša vecuma. Nu tā vismaz ierastā prakse.
23.10.2014 16:52 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Gita, manējai izrakstīja no mēn. vecuma. Bet besī tas Vigantol, kamēr izskries tas viens piliens, man sen bērns ir ij muti aiztaisījis, ij aizgriezies un sāc no sākuma.
23.10.2014 17:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits