Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
The_one - nedodos gan nekur prom pēc matu fēnošanas, tā kā nav tur sakarības. Tāds posms.

Man mazais pirmajās dienās bija ļoti mierīgs. Tik gulēja un ēda.
20.10.2014 20:48 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
Jā, mēs mājās. Es palūdzos. Analīzes visas ir labas un svars arī nekrīt lejā, bet stāv uz vietas. Teicu dakterei, ka pati palikšu slima, ja būs jāpaliek vēl slimnīcā. (Tā arī jutos). Daktere vēlreiz pārbaudija mazo no visām pusēm, uztaisīja vēl analīzes un neredzēja iemeslu nelaist.
Atbraucām jau pulkst. 15.00. Kopš tā mirkļa kaut cik paguļ meita man uz krūtīm (embrija pozā), kā lieku gultā (max centos sataisīt tā, lai būtu tāpat kā slimnīcā), tā ir 10 min. snauda un skaļš bļāviens un tā visu laiku.
Stresa man nav, bet nogurusi gan esmu pēc velna. Tagad arī guļ mazā uz krūtīm un es pat nevaru aiziet pačurāt.
20.10.2014 20:52 |
 
Reitings 2310
Reģ: 09.06.2009
Cik tev mazajai bija svars,un kuraa nedeelja(piedod,esmu palaidusi sho garaam)... ? Taa kaa mans nebija iisti prieklaiciigi,jo bija taas 37 nedeeljas, bet dakteris uzreiz ieteica dot knupi shajaa gadiijmaa,jo beernam taa arii ir trauma,un vinjam vajag to sajuutu,ka viss ir ok,un ziishanas reflekss to nodroshinot. Turi pie savas miesas.
20.10.2014 20:55 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
Piedzimām 36. nedēļā. Svars dzimstot - 2320. Pēc tam nokritās uz 2170 un tā arī stāvēja (šodien 5. diena). Knupi mēģināju, pazīž un izšpļauj. Jātur ar pirkstu, lai knupis turētos mutē. Viņa līdzīgi dara arī ar pupu. Mute maza.
20.10.2014 20:59 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Mājās ir cita smaka, tur tā sāls. Bēbukam tāpēc drošāk šķiet pie mammas. Man arī bija tā pirmo nakti - tupēju nomodā, 3 dienas nemazgājos, jo bija bail, ka atkal sāksies brēkšana, ja atiešu nost. Viss nostabilizējās to 2, 3 dienu laikā.
20.10.2014 21:04 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Gita42

Mēģini ietīt. Ietinot būs tā pati šaurības sajūta, kas puncī un daudziem bērniem tas ļoti palīdz. Tādu pašu ietītu var pabarot un mēģināt pārlikt gultiņā. Blakus var pielikt kaut ko, kam ir pazīstama smarža, lai vieglāk pierod pie jaunās vides.
20.10.2014 21:09 |
 
10 gadi
Reitings 830
Reģ: 02.10.2010
Es tikko atcerējos, ka man dēls arī neprata zīst knupi, bet ar to mutē iemiga daudz ātrāk. tad nu es gulēju viņam blakus un ar pirkstu turēju knupi pie viņa mutes, lai nekrīt ārā, līdz abi iemigām.
20.10.2014 21:13 |
 
Reitings 2982
Reģ: 29.01.2009
laikam jāpadalās ar dzemdību stāstu, kamēr meitiņa čuč.

Tātad, paredzēts mums bija 7.-9.oktobrī dzemdēt. Bet nekas nenotika. Baigi uztraucos un sailgojos.
Tad nedēļas nogalē beidzot "atslēdzos" un vnk dzīvoju, bez baigās gaidīšanas.
Svētdienas rīta pamodos ap sešiem vai septiņiem no velkošām maigām sāpēm kā uz MR muguras un vēdera lejas daļā. Sapriecājos, ka nu notiksies...biju satraukta, bet atcerējos, ka vecmāte kursos teica- vajag izgulēties. Dzemdības nenogulēs, bet spēki jāsakopo. Tā nu iemigu. Vēlāk piecēlos..un nekā. Visu svētdienu nostaigāju- izberzu māju, sakopos, noepilējos, nagus salakoju...un ko tik vēl ne. Visu dienu jutu, ka punci tā kā velk uz leju. Tāds smags ļoti likās. Kauliņi dibendaļā likās kā izbārstīti, un ne savās vietās. Bet uzskatīju, ka tas tā normāli, jo jau laiks..laiks...

vakarā sēdēju pie datora. ik pa laikam kaut kādas maigas MR sāpītes uznāca, bet tik reti un neregulāri, ka neuztvēru.

Pēc divpadsmitiem sāka reāli vilkt muguru. Bet tā, ka to ļoti viegli varēja tai pat laikā paciest. Interese pēc ar aplikācijas palīdzību sāku uzņemt laiku. Kontrakcijas regulāras, starplaiks samazinās, sāpītes palielinās, bet tik un tā ir diezgan ciešamas. Domāju iet pagulēt...ja nu šovakar. Vienā brīdī kontrakciju sāpes muguras daļā-krustos un vēdera ejas daļā sāp un spiež uz pūsli un zarnām tā, ka pēc kontrakcijām skrēju uz wc, jo likās, ka vajag gan pa lielam, gan pa mazam...pēc wc apmeklējuma pirmā, tad otrā sapratu, ka man podā palicis gļotu korķis. Viegli rozīgi gļotu izdalījumi. Otrā reizē bija klāt asins piles, kas mani sabiedēja. Zvanīju uz dz.n., pastāstīju...ieteica iedzert 2 nospa tabletes, lai saprastu- īstās dzemdību sāpes vai viltus.

vienu brīdi likās, ka sāpes pazuda. Taču pēcāk atgriezās un nu jau ar tādu intervālu, kādam uz to brīdi arī būtu jābūt arī tad, ja nebūtu nospa dzērusi. Sapratu, ka jābrauc. Tad nu čilā..sapratu, ka jāaizbrauc paēst...pirms tam iebraucām degvielu ieliet. Bet starplaiks palieka jau pavisam mazs. Ēšanu atlikām. Braucām uz dz.namu. Bet sāpes jorpojām bja ļoti ciešamas. Kā stipras, drusku velkošākas MR sāpes.
Atbraucot uz Dz.namu bija kauns teikt, ka es te dzemdēt taisos.

aatvērumu- 6- 6,5 cm. Bet es stāvu un jokojos. Teica, ka visām tādas dzemdības.

Ha, kā tad!(nakarkala :D )

ap puspieciem ieveda mūs ar vīru palātā. Uzlika klausīties tonīšus. Taču bērniņš un dzemde (ja pareizi sapratu) nestrādāja komandā...tas vecmātei nepatika. Teica, ka jādur ūdeni. Tomēr vēl ļāva gaidīt. Nekas nemainījās. Atvērums arī apstājās.

ap astoņiem dūra ūdeņus. Tie bija zaļi. Ēst, gulēt gribējās nenormāli. Pēc ūdeņu pārduršanas sāka sāpēt nu tā..riktīgi. Tad sāku beidzot justies kā dzemdībās.

Jāsaka, ka reāli sāpēja tikai tās kontrakcijas- pēc ūdeņu pārduršanas. pat pati spiešana nebija tik traka. Kādā brīdī pat vienreiz bija patīkami.
Pirms pēdējā spiediena pačamdīju, ka galviņa jau ārā..un radās atkal enerģija, kaut gan migu jau ciet.
Un dūda bija āra. Laime. Un tā sajūta, kad jutu, ka mazā reāli nāk ārā...fantastiska. Un tad uz punča bija īsi pirms 11 :)

trakākais visā pasākumā bija ārējais plīsums. Jo tas visu nedēļu traucēja dzīvot. Citādi- es varētu tagad vēl dzemdēt :))
20.10.2014 21:16 |
 
Reitings 2982
Reģ: 29.01.2009
joprojām aktuāli"
Mazajai taisos pirkt kombinezonu. Ziemas. Kādu labāk pirkt un uz kādiem " parametriem" jāskatās? Gribu siltu. Lai var uzviju, un auto likt bez segām.un pie mīnusiem ratos klāt vilnas segu vai konvertu


Tāpat ar ratiem. Kādi ieteikumi?
20.10.2014 21:21 |
 
Reitings 111
Reģ: 23.09.2013
Happy, diezgan iedvesmojoss stasts :)
Meitenes, minisaaustesanas un mazas iesminas 8. nedela ir traki?
20.10.2014 21:24 |
 
Reitings 2982
Reģ: 29.01.2009
paldies :) jāatzīst, ka visu gr laiku sevi noskaņoju pozitīvi un vēlējos zināt, kā tas ir- dzemdēt :)
20.10.2014 21:30 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
happy
Nu nekādu baigo parametru jau nav. Nu priekš auto Tev nederēs ar kopīgo apakšu. Vai arī jaskatās tāds, kur var gan kājas uztaisīt, gan kā maisu. Vispār ar to mašīnu jāskatās...vai nu tev jātur zema temperatūra vai kombis jāpērk diezgan plāns, citādi bērns dikti sakarsīs (nu, ja vien nesēžaties pavisam aukstā mašīnā un brauciens neaizņem vairāk par 5min). Un, ja mēs runājam no auto drošības skatu punkta, tad vispār pufīgās, biezās un apjomīgās drēbēs bērnu sēdeklī sprādzēt nedrīkst - ne zīdaini, ne jau lielu bērnu. Bet nu te par to sīkāk nerunāšu, pieredze liecina, ka te nav īstā mērķauditorija, kas par to interesētos un domātu :D
Nu un, ja kombis piemērots braukšanai auto, tad attiecīgi ratu "aprīkojums" tāds, lai iztur lielo aukstumu...
20.10.2014 21:35 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Es no pieredzes varu teikt,ka kombim jābūt perfektam izmērā,nekādi ne par lielu,citādi nevar īsti bēbi piesprādzēt,bērns noslīgst krēslā un galva pazūd piedurknēs.Un kam tik ļoti siltu vajaga,ja gribi vēl segt ar segām? Cik esmu redzējusi,mammas ģērbj ne visai siltos kombjos + segas ratos. Man bija aitasvilnas kombis kopējo apakšdaļu. Auto braucām tā,ka mašīnu visu pirms piesildījām, tad nesu bērnu, mašīnā noģērbu un liku sēdeklī,tur sasedzu. Neerti ar auto,toties ratos baigi ērti. Nekādas segas, tikai aitasvilnas kombis un viss.
20.10.2014 21:41 |
 
Reitings 6
Reģ: 20.10.2014
Iesaku visām māmiņām palasīt un katru dienu domāt pozitīvas domas :)
http://www.pozitivasdomas.blogspot.com
20.10.2014 21:45 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Mums bija lielāks kombis, bet bērns nekur nešļuka. A-krēsliņā smuki varēja sasprādzēt.
20.10.2014 21:51 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Man arī bija lielāks kombis, jo mazais aug un negribēju pirkt vairākus kombinzonus ziemā, man pietika ar vienu, ratos forši mazais tajā gulēja, papildus ratos bija termo guļammais. Mazā rokas man pat bija pie ķermeniša klāt, nemaz neliku kombinzona rokās, jo tas tomēr bija pa lielu.

Autokrēsliņā kombinzonu vilku tikai pie maziem pārbraucieniem, ja bija jābrauc uz laukiem vai Liepāju, tad mazo ģērbu tikai parastajā drēbītēs, autokrēsliņam virsū uzliku segu līdz mašīnai, jo ilgākos braucienos mazajam karsti kombinzonā un tā bērna mocīšana.
20.10.2014 21:55 |
 
Reitings 3899
Reģ: 27.06.2014
Meitenes, kādai ir bijis tā, ka grūtniecības laikā izejot ārā salst krūšu gali? Sāp tā it kā viņos kniebtu. Kad gaidīju pirmo bēbi bija tāpat.
20.10.2014 22:12 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Man sala krutis, pie tam vel neciesami, neskatoties uz to, ka loti silti gerbos
20.10.2014 22:31 |
 
Reitings 346
Reģ: 21.05.2014
Es arī nesaprotu, ja man ir aitas vilnas guļammaiss tad kādu kombi pirkt.. ziemas vai rudens.. un vēl, kādu izmēru, manam 4 men. 68 cm. Kādu japerk lai ziema nav jāpērk atkal. 74, 80? Heelp
Gita, es ari sakumaa guleju ar mazo uz vēdera, bijām iemanijušies taa ka abi gulejām. :)
21.10.2014 01:50 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Skaista_dzive- kapec tu doma, ka tas ir iesnas?ja tev bernins snac, krac un ruc, vinam krajas balti punki un pat ieklepojas-ta nav saaukstesanas. Iesnas butu tad, ja vina vsp nevaretu paelpot caur degunu, punki butu zali vai dzelteni vai nepartraukti tecetu. Ka man arsti izskaidroja, ka aizdegune sakrajas pienins, siekalas un putekli, kas izveido punkus. Pilini juras udentinu un atsuc, ja ko redzi. Savu pienu nepilini, jo vins ir salds un lipigs un vel vairak visu sakepina. Es mulke pilinaju savu pienu un rezultata bij loti gruti, kamer kkas iznaca ara. Arsts teica, ka lidz pat pusgadam ta var but. A klepus var but no ta, ka berninam veidojas siekalas, bet vins, nezizot tas isti nespej norit un aizrijas. Ja juties nedrosa, aizej atradit arstei. Man reali no sakuma bija kauns zvanit, ko teiks arsts, ka jau tik mazu berninu esmu saslimdinajusi. Bet vsp ja nav temp., lidz 7 dienam var cinities pasi, ja ir istas iesnas, neinformejot arstu. Ilgak gan ne
21.10.2014 04:41 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!