Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

No diskusijas Aptauja par ārstnieciskajiem augiem.

 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Sveikas meitenes!

Iespaidojoties no tās diskusijas, gribēju noskaidrot vai jūs izmantojat ārstniecības augus saslimšanas gadījumā? Vai jūs ārstējaties tikai ar augiem vai arī papildus lietojat zāles? Un, kas jūs pamudina/āja lietot ārstnieciskos augus?

Es personīgi lietoju ārstnieciskos augus. Arī ikdienā dzeru liepziedu, piparmētras, kumelīšu tējas. Man tās labāk garšo kā veikalā nopērkamie liptonu utt., tējas. Tējas es pati ievācu vaibman iedod vecmamma vai mamma. :). Mamma jau no bērnības mani mācīja, ka tējas jādzer ar medu, ja gribu būt vesela :D. Es zāles nelietoju, klepu ārstēju ar medu, un tējām.
16.11.2013 12:52 |
 
Reitings 252
Reģ: 31.10.2011
hmm,īstenībā izmantoju šad tad ..piemēram kā rudeņos sanāk problēmas ar urīnpūsli,ēdu dzērvenes,ingveru ar verdošā ūdenī ar citronu dzeru..nu dabiskas tējas ome liek dzert,neatbalsta veikala draņķus :D
nu medus,tā ir universāla lieta,spec reizi gadā pērku no bišu saimniecības
nu tā īsti ne var visu uzreiz atcerēties :)
16.11.2013 12:57 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Oo jā citrons ar verdošu ūdeni, tāda gardums :D
16.11.2013 13:06 |
 
Reitings 1711
Reģ: 14.01.2011
Negribu sevi salielīt, bet jau trīs gadus neesmu slimojusi ar temperatūru, klepus nav bijis, kakls sāpējis arī nē. Tikai iesnas bijušas, kuras ātri izārstēju dzerot zāļu tējas un jā, iepilinot arī deguna pielienus. Bet tā man mājās ir gan sažāvēti meža aveņu zariņi, vīgriezes, liepziedi, pipermētras un vēl šis tas. Vīgriežu tēju taisu, lai nomierinātos, tāpat arī savam mazajam reizēm uztaisu, lai nebūtu tik nervozs. Aveņu tēju novāru, lai uzlabotu asinsriti, piparmētru tēju dzeru tāpat - ikdienā.
Tākā mani savāktie piparmētru krājumi ir izbeigušies, tad es pērku piparmētru tēju veikalā. Pērku tikai šo. Smarža spēcīga un tēja garšīga
16.11.2013 13:18 |
 
Reitings 1711
Reģ: 14.01.2011
Gribu pastāstīt par šo tēju, kas redzama bildē.
Brālim lielījos, ka esmu izvēlējusies pirkt veikalā tikai šo tēju, jo tiešām garšīga un smarža laba. Tāda kā dabīgā. Brālis teica, ka noteikti tur ir klāt kaut kas piejaukts vai krāsvielas klāt. Tad mēs taisījām eksperimentu. Brālis kādā raidījumā redzēja, kā var pārbaudīt vai tēja ir dabīga vai ar kaut kādu piejaukumu. Jāpaņem tējas maisiņš vai beramā tēja un jāieliek tasītē, kurai pāri pārlej AUKSTU ūdeni. Tad maisa. Ja ūdens iekrāsojas, tad tējai ir klāt kāds piejaukums, krāsvielas, ja ūdens nekrāsojas, tad tēja esot dabīga. Nu lūk, iebērām nedaudz tasītē šo veikalā pirkto piparmētru tēju, pielējām aukstu ūdeni un sākām maisīt. Ūdens neiekrāsojās. :p Tagad nu brālis pats arī pērk šo tēju :D
16.11.2013 13:25 |
 
Reitings 545
Reģ: 12.09.2011
Es arī saaukstēšanos protams ārstēju ar zāļu tējām un medu. Turklāt labākas zāļu tējas, kuras vecmamma pati savakusi un izkaltējusi, tad ziemā super zāles pret visādām gripām :) Un dievinu piparmētru tēju, tā man šķiet visgaršīgākā par visām ķīmiskajām paciņu tējām :)
18.11.2013 16:25 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Esmu pozitīvi noskaņota pret fitoterapiju, bet klasisko medicīnu tomēr lieku pirmajā vietā. Piemēram, bakteriālas infekcijas gadījumā noteikti ārstētu sevi ar antibiotikām.. paralēli dzertu zāļu tējiņas :)

Ikdienā patīk ingvera tēja (rīvēta sakne + medus).
18.11.2013 16:34 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Dienās, kad plānoju ēst treknu sātīgu maltīti.. pirms un pēc ēšanas iedzeru piparmētru tēju :)
18.11.2013 16:35 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Up.
20.11.2013 12:05 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits