Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Izgliīibas vajadzība vai otrādi?

 
Reitings 66
Reģ: 09.11.2012
Sveiki visiem. Šodien gribas dzirdēt visu esosš foruma dalībnieku viedokli un pieredzi par augstāko izglītību. Vai tā jums ir un vai tā pālīdzēja jums dzvīē un karjerā. Vai esat nžēlojuši par iztērēto laiku.Stāstiet savu pieredzi un domas par visu kas saistīts ar to.
15.11.2013 17:04 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Atkaartoshos - neatbalstu diploma ieguushanu kjeksha peec vai taadaa nozaree, kur nav nekaada talanta. Tad labaak ir labu arodu apguut, nekaa lieki izskjiest laiku. Turklaat ir dazi diplomi, kurus patieshaam labaak atstaat miljonaaru sievaam - maajsaimnieceem, lai aizpildiitu vinju briivo laiku. Labaak izcils frizieris, pie kura staav pieraksts pusgadu uz priekshu, nekaa nevienam nevajadziigs filologs, kura patiesais sapnis bija kljuut par frizieri.
16.11.2013 01:09 |
 
Reitings 555
Reģ: 05.01.2012
Es nespeeju iedomaaties, ka peec vidusskolas es tikai straadaatu. Lai arii esmu tas cilveeks, kam riebjas maciities, celties agri no riitiem, es tomeer gaaju maaciities un turpinaaju stradaat. un esmu laimiiga, varbuut man tas bakalaurs nemaz nenoderees, es ceru, ka man dziivee buus labs darbins, un, ja ne bakalaurs, tad vismaz esmu ieguvusi jaunus draugus un laiks, ko pavadu lekcijas, nav laika izniekosana.
16.11.2013 00:53 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Vienmēr biju un būšu PAR.

Nedaudz liek pasmaidīt garlaicīgas frāzes - viss atkarīgs no paša utt. Tas jā, bet parasti to saka cilvēki, kuri nevarēja pabeigt pat bakalauru. Tas arī liecina par daudz ko.

Uzskatu, ka vismaz bakalaurs ir nepieciešams, maģistrs, doktors - cilvēka turpmāka izvēle. Esmu par sevis izglītošanu mūža garumā, kas var būt gan bakalaurd (vai vairāki), maģistri utt., gan da''zādi kursi vai vnk labu grāmatu lasīšana/komunikācija ar interesantiem cilvēkiem
15.11.2013 23:57 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
studijas sniegušas/sniegs iespējas, kādas man nebūtu citādā ziņā nebūtu.


+1. bakalaura izglītība man atvēra daudzas durvis. maģistrs atvērs vēl vairāk.
15.11.2013 23:35 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Lai vadītu savu biznesu jābūt arī attiecīgam raksturam. Nevar kurš katrs būt parpriekšnieku, to neiemāca, tam vienkārši ir jābūt pašā cilvēkā.

Uzskatu, ka mācīties vajag, bet arī, ka no tādiem atsēdētājiem kuri iet mācīties kaut ko, tikai lai būtu, vai ja vecāki liek, nav nekādas jēgas, jo ne tur speciālists sanāk, ne darbinieks labs pēc tam.
15.11.2013 22:29 |
 
Reitings 895
Reģ: 14.07.2013
Uzņēmējdarbība arī ir darbs, tikai ar lielāku atbildību un daudz lielāku risku. Protams potenciālais ieguvums arī ir lielāks, bet manuprāt nav vērts riska dēļ. Ir labāki veidi kā pelnīt papildus naudu.
15.11.2013 20:11 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
Jūs pelnat naudu citiem, jūs esat vergi kuriem atmet 900ls mēnesī.

Ko iesāks firmu īpašnieki, kuriem nebūs šo vergu? Bez tam, ne visi ir dzimuši uzņēmēji.
15.11.2013 20:00 |
 
Reitings 895
Reģ: 14.07.2013
Taču mūsdienās jau tas ir stilīgi - pabeigt deviņas klases, sēdēt mājās un uzdi*st no piektā stāva tiem, kas mācās tālāk, jo tie jau muļķi, tērē laiku.

Mūsdienās ir stilīgi mācīties universitātē un tusēt.
15.11.2013 19:37 |
 
Reitings 820
Reģ: 28.04.2012
Ja nebūtu gājusi studēt un ieguvusi diplomu, tad par savu šī brīža darba vietu varētu tikai sapņot. Neko nenožēloju.
Tas, ka vienam no miljona ir izdevies kaut ko sasniegt bez izglītības, nenozīmē, ka izglītība ir sūds un nav vajadzīga. Tas nozīmē tikai to, ka tas viens ir izņēmums. Taču mūsdienās jau tas ir stilīgi - pabeigt deviņas klases, sēdēt mājās un uzdi*st no piektā stāva tiem, kas mācās tālāk, jo tie jau muļķi, tērē laiku.

Velti izšķiests laiks tas var būt tikai tad, ja tie gadi ir vienkārši atsēdēti tajā skolas solā bez jebkādas intereses un vēlmes mācīties.


++++++
15.11.2013 19:36 |
 
Reitings 895
Reģ: 14.07.2013
Izglītības tēma ar mērķi iegūt darbu ir aktuāla tikai pelēkajai masai. Izglītībai ir jēga lai pilveidotu sevi, attīstītu domāšanu, socializētos utt... ja Tu mācies lai tiktu "labā" darbā, esi viens no pelēkās masas, sistēmas vergiem. Neesmu pat mācijies universitātē, bet to ko esmu sasniedzis un vēl sasniegšu nekāds papīrs nedod. Labākā skola ir dzīves skola, pastāvīgi pilveidojos, mācos to ko vēlos(apmeklēju kursus). Tas ir drausmīgi, ka cilvēki par mērķi nostāda izglītības iegūšanu, vēl trakāk ja to liek vecāki. Oficiāli izglītība nedod NEKO. Oponēsiet ar to, ka vieglāk dabūt darbu? TAS IR DABS! Jūs pelnat naudu citiem, jūs esat vergi kuriem atmet 900ls mēnesī.

Žēl tikai ka neko neesi sasniedzis.
15.11.2013 19:27 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
Ja nestudētu, tad nebūtu bijis iepējas ārzemēs dzīvot apmaksātu gadu ar ļoti daudz brīvo laiku. Kā arī studiju beidzējiem ir iespēja strādāt gadu Amerikā savā specialitātē (ja skolai ir līgums par attiecīgo programmu utt). Pat, ja neatradīšu darbu savā specialitātē un fasēšus salātus Anglijā, nenožēlošu ''izniekoto laiku'', jo studijas sniegušas/sniegs iespējas, kādas man nebūtu citādā ziņā nebūtu.
15.11.2013 19:19 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Es vienmēr būšu PAR augstāko izglītību.


+1

Kaut gan šobrīd nestrādāju to, ko mācījos, savu studiju izvēli nenožēloju. Ļoti daudz ieguvu tieši nesaistīti ar studiju vielu. Šī brīža darbs man ir šim brīdim, netaisos te sēdēt līdz 50 gadu vecumam, tāpēc esmu droša, ka nākotnē karjerā viss noderēs, gan šobrīd iegūtā pieredze, gan studijas.
15.11.2013 17:35 |
 
Reitings 731
Reģ: 31.10.2009
Piekrītu, Renē. Izglītība ir vajadzīga, lai sevi pilnveidotu, attīstītos, intelektuāli augtu. Jā, protams, ka ir iespējams atrast labu darbu arī bez augstākās izglītības, bet tie ir tādi veiksmes stāsti, kas nav daudz. Tas vispār ir tīri no katra paša atkarīgs. Var jau, protams, nepārtraukti izglītoties, attīstīties arī pats, nesēžot tajā skolas solā, bet būs smagi sevi jāpierāda, lai dzīvē kaut ko sasniegtu. Tas papīrs negarantē zelta dzīvi un visus ceļus vaļā, bet tomēr paver plašākas iespējas "izsisties". Izglītība nenāks par sliktu jebkurā gadījumā. Velti izšķiests laiks tas var būt tikai tad, ja tie gadi ir vienkārši atsēdēti tajā skolas solā bez jebkādas intereses un vēlmes mācīties.
15.11.2013 17:35 |
 
Reitings 258
Reģ: 30.05.2012
Izglītības tēma ar mērķi iegūt darbu ir aktuāla tikai pelēkajai masai. Izglītībai ir jēga lai pilveidotu sevi, attīstītu domāšanu, socializētos utt... ja Tu mācies lai tiktu "labā" darbā, esi viens no pelēkās masas, sistēmas vergiem. Neesmu pat mācijies universitātē, bet to ko esmu sasniedzis un vēl sasniegšu nekāds papīrs nedod. Labākā skola ir dzīves skola, pastāvīgi pilveidojos, mācos to ko vēlos(apmeklēju kursus). Tas ir drausmīgi, ka cilvēki par mērķi nostāda izglītības iegūšanu, vēl trakāk ja to liek vecāki. Oficiāli izglītība nedod NEKO. Oponēsiet ar to, ka vieglāk dabūt darbu? TAS IR DABS! Jūs pelnat naudu citiem, jūs esat vergi kuriem atmet 900ls mēnesī.
15.11.2013 17:34 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Mana izglītība nav saistīta ar darbu , kur strādāju ( pa lielam ). Izglītība ir sabiedrisko attiecību jomā ... Uzskatu, ka ne vienmēr super-puper izglītība dod garantijas sapņu darbam, kā arī izglītības trūkums ne vienmēr traucē ieņemt labu amatu. Mācījos sev, jo kad izvēlējos iegūt izglītību šajā jomā to pasniedza vien 2 vietās Rīgā :)
Vēlos iegūt vēl vienu izglītību , gribu stāties juridiskajā fakultātē , bet tikai priekš sevis , nav plāna strādāt šajā jomā ....
Principā uzskatu, ka mācamies priekš sevis, ja esi dumjš tad nekāds bakalaurs vai maģistrs Tevi neglābs :)
15.11.2013 17:29 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Neesmu dzirdējusi gandrīz nevienu pozitīvu atsauksmi par Latvijas augstskolām.

nu, nu...
Neticu, tad ārzemju studenti nestudētu, piemēram, medicīnu.
15.11.2013 17:28 |
 
Reitings 1195
Reģ: 17.04.2012
Es studēju RTU un esmu laimīga, ka tā. Ir doma iet uz magistriem, bet vēl jāpiepelnās. Tas ko studēju, darbā neizmantoju, bet dzīvē ir ļoti noderējis.
15.11.2013 17:28 |
 
Reitings 1376
Reģ: 22.09.2009
Lasot meiteņu komentārus, esmu laimīga ,ka nestudēju Latvijā.Neesmu dzirdējusi gandrīz nevienu pozitīvu atsauksmi par Latvijas augstskolām.
15.11.2013 17:26 |
 
Reitings 1692
Reģ: 16.01.2011
Ja man nebūtu bakalaurs, tad noteikti nevarētu strādāt, kur tagad strādāju.
15.11.2013 17:21 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Neliegšos, esmu vīlusies augstākajā izglītībā, vismaz LU neattaisnoja manas cerības un vēlmes.
15.11.2013 17:17 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits