Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bērns koncertā jeb šīs nedēļas lielākais besis

 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Es laikam gribu, lai mani te apēd bez sāls vai sadedzina dzīvu, bet labi, lai iet - atļaušos izkratīt savu sāpi.

Pagājušajā nedēļā apmeklēju kāda Latvijā ļoti atpazīstama mākslinieka akustisko koncertu, kas notika baznīcā. Baznīca, protams, tika apskaņota - katras telpas tālākajā stūrī virzienā uz skatītājiem bija, ja nemaldos, 5 tumbas. Neesmu pro, bet tas ir samērā daudz, manuprāt, tādai telpai, kur jau tā ar akustiku viss ir ok. Es sēdēju otrajā rindā un man bija diezgan skaļi, bet ne gluži tā, ka nevarētu izturēt.

Visas māmiņas ar bērniem laicīgi bija iekārtojušās aizmugurē, es savējo nebiju paņēmusi līdzi, bet viena meitene paņēma un apsēdās tieši aiz manis un klēpī turēja savu labi, ja 6 mēn. veco mazuli. Tām, kas ir bijušas vidusmēra parastā baznīcā, jau ir skaidrība laikam par to, kādi tur ir soli. Tā meitene sēdēja man aiz muguras labajā pusē un es sēdēju savam solam gandrīz pa vidu, līdz ar to, sanāk, ka viņai katrā pusē sēdēja vēl kādi 6 cilvēki. Viss jau būtu ok, ja vien tad, kad sākās koncerts, mazulis nenobītos un nesāktu brēkt. Bet, loģiski, ka nobijās - es arī nobītos no tāda trokšņa. Tā, nu, tas nabags man pusi koncerta brēca ausī. Es, protams, savā pacietībā nebiju tā, kas aizrādīja, jo esmu bijusi līdzīgā situācijā sabiedriskajā transportā, bet sievietei man blakus gan nervi neizturēja, tomēr viņai pietika pieklājības palūgt mammai vienkārši pastaigāt ar to mazuli, lai tas nomierinās, cilvēki piedāvājās viņu palaist ārā no sola, bet viņa vienkārši atteicās celties no savas vietas. Es saprotu, ka varbūt viņai ļooti gribējās redzēt šo tiešām lielisko koncertu, bet man to gribējās arī dzirdēt, tāpēc finālā nervi neizturēja man un es aizgāju sēdēt citur.

Stāsta morāle, diskusijas jēga?
Lūdzu, atstājiet savus mazuļus mājās, kad ejiet uz koncertiem vai izrādēm, bet, ja tas nav iespējams, tad vismaz izvēlieties sēdvietu tā, lai būtu iespējams viegli to pamest un tajā atgriezties lieki netraucējot citiem.

Paldies.
10.11.2013 21:27 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
Manupraat, tu riikojies pareizi.
Es saprotu,ka visaam mammaam taa var gadiidies, bet nu atticiigi jaariikojas, ja tas traucee daudziem cilveekiem.
10.11.2013 21:34 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es piekriitu-mees nevaram buut tik egoistiski un domaat tikai par sevi!Es noteikti atstaatu beernu maajaas.
10.11.2013 21:34 |
 
10 gadi
Reitings 1513
Reģ: 29.01.2009
Es piekrītu, ka ir koncertu uz kuriem labāk izvēlēties neiet kopā ar bērnu.
Ja tas nav iespējams un tiešām nav kam atstāt bebi - tad būtu jāņēm vērā apkārtējie un, jā, jāapsēžas tā, lai netraucētu - nu ja nu kas.
Un šajā gadījumā tiešām jocīgi, ka māte nereaģēja..
Es droši vien pati justos neērti un saprotot, ka mazais tik ātri nenomierināsies atvainotosblakussēdētājiem un lūgtu palaist mani ārā - nevis sēdētu pus koncertu, kamēr mazais droši vien noraudājies kā traks..

Es saprotu kādi ir bērni, ka nevar mierā nosēdēt, ka šādi mazāki bērni var sākt raudāt,utt - bet tas ir jāsaprot vecākiem un jāreaģē, lai neradītu nepatīkamas situācijas sev un apkārtējiem.

Šajā vasarā biju brīvdabas izrādē - sēdējām estrādes augšā, zālienā.
Priekšā mums sēdēja ģimenīte ar 2 meitām, protams, bērniem drīz vien apnika mierā sēdēt un sāka skraidīt līdzi citiem bērniem, kas tur ganījās savā vaļā.. Jā, es saprotu brīvdaba ir brīvdaba - bet bērniem ir jāmāca cieņa pret māksliniekiem, apmeklētājiem un pasākumu kā tādu.
Tādēļ mani tiešām iepriecināja, ka priekšā sēdošie vecāki ik pa laikam aizrādīja meitenēm, lai viņas neskraida pa priekšu skatītājiem - ka citi neko neredz, lai uzvedas klusām,utt.
Kamēr citu vecāki neuzskatīja par vajadzīgu pieskatīt bērnus..

Bet te noteikti izvērtīsies traka diskusija:D
10.11.2013 21:38 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Piekrītu :)
Savējo neņēmu līdz uz pieaugušajiem domātiem koncertiem un nedarīšu to tik ilgi kamēr viņš varētu traucēt man un citiem baudīt vakaru.
Tas pats attiecas arī uz restorāniem.
:)
10.11.2013 21:45 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Es domāju, ka zīdaiņiem nav vietas ne koncertos, ne teātrī.
Un Tavā vietā es jau ātrāk būtu pārsēdusies.
10.11.2013 21:46 |
 
10 gadi
Reitings 4890
Reģ: 29.01.2009
Es laikam autores vietā riktīgi izbesītos un saceltu traci :D Man vnk nervi netur, kad dzirdu mazus bērnus raudam, gan jau tad, kad pašai būs bērns, iespējams būšu iecietīgāka un sapratīšu jaunās māmiņas, bet nu... Tiešām tādas lietas traucē. Visvairāk nesaprotu māmiņu, kādēļ jāstiepj uz koncertu 6 mēnešus vecs mazulis? :( Un ja sāk raudāt un traucēt, vai tiešām nevar iziet ārā, lai nomierinātu bērnu?
p.s. šodien manējam virsū uzskrēja kaut kāds sīks puika veikalā, gāja kopā ar mammu, ārdījās pa veikalu, mēs gājām viņiem priekšā un šis vienā brīdī ietriecās vīram kājā :D Man jau likās, ka vīrs šo aizspers kā futbolbumbu pa gaisu, bet nē, savaldījās tomēr. Ak šie tracinošie bērni! :D
10.11.2013 21:47 |
 
Reitings 1196
Reģ: 28.01.2013
Arī piekrītu - saprotu, ka gribas aiziet uz koncertiem, utt., bet arī jāpadomā par citiem, ja bērns sāk citiem uzkrītoši traucēt.. Vispār mani izbrīna, ka mamma negribēja pamest vietu - es tiešām justos neērti, ka traucējam citiem, censtos mazo nomierināt un tad iet atpakaļ, nevis spītīgi sēdēt ar raudošu, sabijušos mazo un traucēt citiem baudīt koncertu.
10.11.2013 21:47 |
 
10 gadi
Reitings 2151
Reģ: 02.04.2011
Forši, ka Tu esi viena no mazu bērnu mammā, kuras uz šādām situācijām skatās tik saprātīgi. :)

Vasarā biju klasiskās mūzikas koncertā - koncerts visnotaļ nelielam klausītāju pulkam, viss ļoti skaisti, ieturēti, klausos un kaifoju. Tad kādā brīdī priekšā sēdošās sievietes aptuveni divus gadus vecais dēliņš izdomāja, ka viņam, protams, garlaicīgi. Pirms manis (sievietei ar bērnu blakus) sēdēja arī kāda gados jauna aktrise, kura sākotnēji klusi ucicucinājās ar puisīti, beigās jau diezgan uzskatāmi rādīja mazajam (viņa mammai), ka kuš, tā nedrīkst uzvesties. Mamma neko, laikam sajūsmā, ka publiski pazīstama persona čubinās ar viņas atvasi, neklapēja ne ar ausi. Es, kurai patīk bērni, biju baltkvēlē. Dzirdēt, protams, īsti neko nevarēja, jo mazais smējās, iespiedzās, radīja visādus citus trokšņus un pat lēkāja pa krēslu. Visbeidzot pārējie klausītāji, palikuši tramīgi, sāka nabaga mammas virzienā šaut zibeņus. Paldies Dieviņam, pēc minūtes 20 ilgušā murga viņa SAPRATA!

Sapratu viņu, bet sapratu arī nepatikā šņācošo publiku, tādēļ ļoti pievienojos šim
Lūdzu, atstājiet savus mazuļus mājās, kad ejiet uz koncertiem vai izrādēm, bet, ja tas nav iespējams, tad vismaz izvēlieties sēdvietu tā, lai būtu iespējams viegli to pamest un tajā atgriezties lieki netraucējot citiem.
. Vai vismaz izvēlieties norises, kuras notiek nepiespiestākā atmosfērā.
10.11.2013 21:48 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
PIEKRĪTU! Parasti cenšos būt mierīga, ja kādā publiskā pasākumā blakus gadās brēcošs bērnelis, bet ciest nevaru, ja vecāki izliekas to nedzirdam un tik sēž un klausās koncertu smaidīdami, kamēr citiem diskomforts.
10.11.2013 21:53 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Vispār nesaprotu ar ko tie vecāki domā: baznīca, zīdainis un pieļauju, kad tas bija ērģeļu kkoncerts. Man jau šāda akustika iet cauri ķermenim, kur nu vēl zīdainim.
Turklāt atceros vienā no Vācijas ( Latvijā pa dienu ērģeļu spēlēšana nav ikdiena ) iegājām ar mazo baznīcā un pēkšņi sākās koncerts. Mazajam acis lielas un bļaušana skaļāka par ērģelēm. Cik ātri ienācām tik ātri izgājām. :)
10.11.2013 21:54 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Lūdzu, atstājiet savus mazuļus mājās, kad ejiet uz koncertiem vai izrādēm, bet, ja tas nav iespējams, tad vismaz izvēlieties sēdvietu tā, lai būtu iespējams viegli to pamest un tajā atgriezties lieki netraucējot citiem.

+ Ir taču maziem bērniem miljons citu iespēju, tas pats cirks, zoo, leļļu teātris, visādas atrakcijas un aktivitātes, kur var iztrakoties cik tīk, kāda velna pēc mazi bērni jāņem uz tādām vietām, kur traucē citiem, ļoti labi zinot, ka mierā nosēdēt nevar? Vai tad mammai pašai baigais prieks par brēcošu bērnu? Pietiek jau, ka uz ielas/veikalos skrien kā bifeļu bars, būtu tādiem vecākiem par vienu smadzeņu kroku vairāk, pacenstos citiem vismaz pasākumu nebojāt.
10.11.2013 21:55 |
 
Reitings 3431
Reģ: 19.08.2009
Es gan būtu aizrādījusi vai arī vienkārši aizgājusi uz citu vietu. Varbūt mamma, redzot, ka neviens īsti neko neiebilst un sēž savās vietās nodomāja, ka nevienam īsti netraucē mazuļa brēkšana.
10.11.2013 21:55 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Lielākais besis jau ir par to, ka tur tādu mazuļu bija kādi 6 vismaz, bet visi bija pareizi dislocēti - baznīcas aizmugurē tā, lai netraucētu citiem.

Saprotu arī, kāpēc mammas par spīti tam, ka nebija, kas pieskata mazuļus, gribēja ierasties uz šo koncertu. Mūsu ciemā tā ir tāda ekstra, tāds mākslinieks, kas ir kāpis uz lielākajām Latvijas un Eiropas skatuvēm, bez tam tas bija labdarības koncerts, tātad - bez maksas. Tomēr vajadzēja jau nu prasties.

Lai nu kā, es izstāstot šo stāstu vienkārši vēlējos likt vismaz cosmo mammām pie auss, ka bērni ir forši un tas ir lieliski, ka laižat viņus pasaulē, tomēr mūsu bērni ir lieliski tāpēc, ka tie ir mūsu, un citiem tā ķiķināšana un grabulīšu klabināšana var krist uz nerviem.
10.11.2013 21:58 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
chocoloco, tad jau ne īpaši gudram cilvēkam jābūt, lai nesaprastu, ka traucē.
10.11.2013 21:58 |
 
Reitings 5478
Reģ: 29.01.2009
Es arī noteikti,ka būtu pārsēdusies. Nu nepatīk man to brēkšanu klausīties.
Pat tad,ja man sanāk braukt ar sabiedrisko transportu vai sēdēt restorānā, kur redzu,ka ir māmiņa ar mazu bērnu, es cenšos tuvumā nemaz nesēdēt.
10.11.2013 22:00 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Piekrītu tam, ka ir pasākumi, uz kuriem bērns nav jāņem līdzi. Ja es samaksāju par biļeti uz pasākumu, es vēlos to izbaudīt, nevis klausīties kā visu laiku brēc. Bērniem ir leļļu teātris vai kādas bērnu izrādes, koncerti un uzskatu, ka nav viņi jāvelk uz pieaugušo izrādēm vai koncertiem(īpaši, ja vēl vecumā, kad knapi bērnu dārzā iet). Labi vēl, ka tev bija iespēja, kur pārsēsties. Gadās jau, ka visas vietas ir aizņemtas un vnk nav kur pārsēsties.
Bet ja tas bērns ir paņemts līdzi, tad uzskatu, ka vecākiem ir viņš jāsavāc, nevis jāļauj darīt, kas ienāk prātā.
Piemēram, reizi biju teātrī, kur aiz manis sēdēja vecāki ar bērnu(tādu..nez...bērnudārza vecumā, kuram noteikti nebija ko darīt izrādē). Protams, ka sīkais nevarēja nosēdēt un izrādes laikā sāka vazāties pa eju šurpu turpu. Vecāki nedarīja neko. Pēc tam sīkais izdomāja, ka vajadzētu rāpties uz skatuves pa trepītēm, kuras bija no skatuves tieši uz eju vērstas. Viņš to sāka darīt tieši tad, kad aktieris stāvēja tuvu malai un runāja patiešām emocionālu monologu. Protams, vecāki joprojām nedarīja neko, vienīgi tad, kad sīkais bija gandrīz uz skatuves un aktieris, protams, dabūja izkrist no lomas, jo viņam vajadzēja skatīties, lai sīkais nenomaucas uz acīm, māte pēkšņi saprata, ka laikam vajadzētu savākt sīko. Kurš tad sāka taurēt pa visu zāli, bet prom jau viņi negāja un īpaši nomierināt brēcošo arī nemēģināja. Protams, viss aktiera emocionālais monolgs bija izbojāts un vispār visa noskaņa bija izbojāta. Tā bija reize, kad arī es biju patiešām nokaitināta. Protams, blakussēdētāji aizrādīja viņiem, bet pārītis vnk uzlika mīksto.
10.11.2013 22:02 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Tā kā esmu mamma, tad varu saprast abas puses, bet, jā es uz koncertiem tik mazus savus dēlus neņēmu - gan lai pati varētu baudīt pasākumu, gan, lai netraucētu to baudīt citiem.
Iespējams, ka mammai tiešām nebija, kur mazo atstāt, bet tad varēja mēģināt mazuli nodarbināt, vai pārsēsties citur, kur netraucētu citiem baudīt koncertu.
10.11.2013 22:02 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
chocoloco, viņai iebilda, arī es. Vienkārši jo lielāka ņemšanās ap to mazo zīdaini, jo vairāk tas sabīstas, tāpēc nebraucu viņi virsū, vienkārši pateicu vienu teikumu. Diemžēl es to tik pat labi varēju teikt sienai, viņa vispār neatbildēja. Sievietei, kas ar viņu runāja pirms manis, pateica, ka tas taču esot bērns, bērni bļauj. Lai, nu kā, es esmu laikam pārāk kautrīga, lai uzsāktu kašķi sabiedriskā vietā ar sievieti, kam rokās ir bērns, iespējams, tāpēc, ka man pašai tāds ir.

Bet, nu, labi, pieļauju, ka tur visiem gadījusies slikta diena, tomēr, kas bija lēcies tai dāmai, kas man otrā pusē skaļi dziedāja līdzi visām dziesmām esot pilnībā bez dzirdes, es tiešām nespēju pateikt. :D
10.11.2013 22:03 |
 
Reitings 2957
Reģ: 03.03.2013
Renāra Kaupera koncerts?
10.11.2013 22:08 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Kur prats tik mazu zidainit nest uz baznicu, kur ir tik daudz cilveki un vel ta skala muzika?!
Nesaprotu.
10.11.2013 22:10 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits