Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vīrietis un viņa psihe

 
Reitings 112
Reģ: 13.08.2009
Meitenes, šoreiz tāda bišķiņ nopietnāka tēma. Jau vairākus gadus satiekos ar puisi, jau sākumā zināju,ka viņš iepriekš ir dzēris kaut kādas nervu zāles (bet pats apgalvo ka ne antidepresantus), jo bija problēmas ģimenē - vecāku šķiršanās. Manuprāt, viņš neadekvāti ilgi par to sēroja (viņam bija 23 toreiz) un arī šobrīd tas viņam uzdzen lielu stresu kaut pagājuši jau vairāki gadi. Toreiz man likās, ka aizmirsīsies problēma un būs atkal kā normāls cilvēks. Bet arī tagad viņš ļoti daudzus notikumus dzīvē, mūsu strīdus, pat, manuprāt, nelielas sadzīves problēmas uztver ļoti saasināti - paliek nervozs, pārdzīvo, nespēj attapties nedēļām ilgi. Zinu, ka agrāk un arī tagad pēc lielākiem strīdiem vai ja pats kaut ko sadomājas (kas arī ir bieži un pamatā par to kur/kad strādās, kāda būs nākotne utt) iet pie sava psihoterapeita runāties. Viņš vairākas reizes arī minējis, ka gribētu dzert kaut kādas nomierinošas zāles, bet es vienmēr esmu viņu atrunājusi, jo man laikam bail no tā visa...
Ikdienā puisis normāls, gudrs, pašai un apkārtējiem sākumā nekad nerastos domas, ka viņam ir kaut kādas tādas problēmas. Lai gan apzinos, ka ne vienmēr visu var noteikt pēc principa "man izskatās tā". Tā nu es citreiz domāju, vai tas man nav bīstami? It kā viņš apgalvo, ka ārsts nekādu diagnozi nav uzstādījis (bijis arī pie psihiatra). Atliek tikai uzticēties, ka viņš saka taisnību.
Varbūt kāda ir saskārusies ar kaut ko līdzīgu? Kādi viedokļi/iedrošinājumi? Vienkārši esmu noraizējusies, vai ar šādu cilvēku var pavadīt visu mūžu/dibināt ģimeni...(kaut ļoooti mīlu)
Protams, saprotu, ka, visticamāk, tas nepāries un būs ar viņu jāapietas kā ar jēlu olu.
07.11.2013 13:18 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
Mans viedoklis - es nevarētu dzīvot kopā ar cilvēku, no kura baidos, vai arī baidos no viņa iespējamām neadekvātām rīcībām. Tas būtu mūžīgs stress.
07.11.2013 13:21 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Nu tas viņam noteikti nav tāpēc,ka agrāk ir dzēris nervu zāles. Un tas,ka iet pie psihoterapeita, manuprāt, pat ir labāk. Tur viņam sakārto galvu.

Iedod viņam balderjāņu tējiņu padzert, tas ir dabīgs antidepresants.
07.11.2013 13:23 |
 
Reitings 472
Reģ: 09.08.2012
būs ar viņu jāapietas kā ar jēlu olu.
........tas skan briesmīgi,jo esi neiejūtīga.
Kāpēc neļauj kādu laiku palietot zāles? Zinu vairākus cilvēkus, ka palieto zāles un atkal ir labi. Svarīgākais ir tas, ka cilvēks apzinās savas problēmas.
Esi iejūtīgāka un paej solīti pretī cilvēkam.
07.11.2013 13:24 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es nevarētu..
07.11.2013 13:26 |
 
Reitings 369
Reģ: 29.01.2009
Man būtu bail no tā, ja nu paliek agresīvs.
07.11.2013 13:28 |
 
Reitings 112
Reģ: 13.08.2009
kibermeitene
Jā, es esmu diezgan neiejūtīgs cilvēks, to es apzinos, bet no otras puses es saku jums kā ir. Visu laiku jāuzmanās, lai nav tracis, sāpes viņam un mūžīgās melanholiskās bēdas.

Agresīvs nekad pret mani nav bijis, lai gan savu māti ir saucis visādos drausmīgos vārdos. Protams, protams, saka, ka man nekad neko tādu neteiktu.
07.11.2013 13:33 |
 
Reitings 112
Reģ: 13.08.2009
Bet iespējams, jau, ka nekas neadekvāts nav gaidāms. Ir grūti saprast, vai tā ir tikai tāda personības savāda iezīme, vai reāla problēma :/
07.11.2013 13:35 |
 
Reitings 193
Reģ: 20.09.2013
Es varētu, ja mīlētu tik stipri ;) Tā kā viss okei
07.11.2013 13:36 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
šādi cilvēki nepaliek agresīvi. drīzāk viņiem var būt vēl lielāki iekšējie pārdzīvojumi. piemēram, viņi var aizbēgt no mājas. par agresivitāti nebaidītos īsti, jo visi cilvēki, kuriem ir problēmas ar psihi, nav agresīvi. ja nu vienīgais, viņi var izrādīt agresivitāti pret sevi.
pie psihoterapeita, lai iet, jo tu neesi speciālists. un, ja viņam nepieciešamas zāles, tad, lai dzer tās. un beidz domāt, ka esi gudrāka par ārstu. protams, nekādā ghadījumā nevar pieļaut, ka viņš lieto medikamentus uz savu galvu. tikai un vienīgi pēc ārsta norādījumiem.
tomēr tik un tā uzskatu, ka šādiem cilvēkiem ik pēc kāda laika jāaiziet pie psihiatra, vai situācija nav pasliktinājusies.
man jau šķiet, ka viņam tā ir depresija. turklāt, tai ir ļori daudz paveidu. ne visi cilvēki, kuriem ir depresija, sēž stūrī un raud. bieži vien to daudziem nemaz tā tik izteikti nevar pamanīt.
pavēro, vai viņš naktīs guļ?vai viņš pārlieku nesvīst vai nesalst? vai viņam nesāp sirds rajonā, lai gan tur ir viss kārtībā? vai viņam reizēm neuznāk panika? vai viņam neuznāk nepamatotas bailes ik pa laikam? vai pārspīlētas bailes par kaut ko? vai viņam mēdz uznākt bieži uzmācīgas domas par kaut ko un nevar tikt no tām tik viegli vaļā?
07.11.2013 13:38 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Varbūt šitam vajag to zālīti iedot uzpīpēt? :D
07.11.2013 13:38 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Atrunāt puisi lietot medikamentus gan ir muļķīgi - varbūt tieši palīdzētu, sevišķi, ja tās nervu zāles nav antidepresanti, bet kaut kāds Nervostrong vai baldriāņi.

Es negribētu dzīvot ar cilvēku, kam sadzīvisks strīds ir tāda traģēdija, ka pie psihologa uzreiz jāskrien. Tur jau tā lieta, ka tas jēlās olas sindroms viņam nez vai pāries.

Bet ja tu viņu tiešām mīli, tad ir citādi. Ģimeni veidot var, bet - tev būs grūti, ar to jārēķinās. Vai tev to vajag?
07.11.2013 13:38 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
nezinu, vai varētu būt ar tādu cilvēku kopā. jo mani reāli tas kaitinātu droši vien. bet mīlestība daudz šķēršļu pārvar.
katrā ziņā nevar zināt, kā īsti un ko ārsts ir puisim pateicis. ieteiktu aiziet ne tikai viena psihiatra vien. vismaz pie neirologa ir jāaiziet. vēlams, lai tu ietu līdzi, jo cilvēki bieži interpretē pa savam to, ko ārsts ir teicis. vai arī gluži nesaka patiesību. zinu vnk to no personīgās pieredzes.
nedomā, ka es te uzstādu diagnozi un kā noteikti ir. bet tavu puisi varēja satriekt šķiršanās. varbūt viņam dēļ tā bija nervu sabrukums. es nezinu, bet nekas normāls tas nav. ieteiktu tiešām sākumā aiziet pie neirologa.
07.11.2013 13:42 |
 
Reitings 374
Reģ: 13.07.2012
Viņam šīs psiholoģiskās problēmas neizraisa kaut kādas fiziskas sāpes? Kā jau Sany minēja - sirds rajonā? Vai arī elpošana saasinās un kādas sirdsklauves piemetās? Nav sūdzējies par tādām lietām?
07.11.2013 13:46 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
domāju, ka jums veidot pilnvērtīgu ģimeni būtu ļoti sarežģīti. baidītos visvairāk no tā, ja mēs vēlētos kopīgus bērnus, jo bērni mēdz sagādāt daudz problēmu, negulētas naktis. un ja otra puse ir nevis atbalsts, bet pats ir tikai balstāms, tad nu ..
07.11.2013 13:47 |
 
Reitings 1196
Reģ: 28.01.2013
Atrunāt puisi lietot medikamentus gan ir muļķīgi

++++ Kāpēc tu viņu atrunā? Cilvēks mokās ar ļoti lielu jutību pret apkārtējiem kairinātājiem, viegli paliek noskumis, bieži satraucas, bet tu neļauj dzert, jo tev ir bail? No kā? Kas tāds varētu notikt? Ļauj taču cilvēkam vismaz censties noturēties uz kājām... Ja piemeklētu derīgus un atbilstošus medikamentus (ne antidperesantus), tad ļoti iespējams, ka viņam paliktu labāk (piemēram, noofen stiprina nervu sistēmas darbību + mazina trauksmi), bet tu viņu atrunā... Kaut kā pilnīgi muļķīgi. Jāpiekrīt par to, ka izklausies diezgan neiejūtīga pret savu draugu un to, kā viņš jūtas.
Kas attiecas uz pārējo... Vai viņš tev ir devis pamatu bailēm? Vai jūti, ka viņš var tevi apdraudēt? Jā jā, tad ej prom no viņa.. Neviens cits labāk par tevi nejūt to ''atmosfēru'' mājās un tikai tu pati vari sajust, vai ir pamats baidīties, vai nē. Es personīgi ar tādu cilvēku kopā būt nevarētu, jo pārāk daudz ar tādiem sastopos ikdienas dzīvē.
07.11.2013 13:48 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Vai arī elpošana saasinās un kādas sirdsklauves piemetās? Nav sūdzējies par tādām lietām?


tam nav jānotiek obligāti strīda laikā. bet, kamēr viņam pastāv šī problēma, pārdzīvojums pēc vecāku šķiršanās, sāpes un viss pārējais var uznākt arī, kad šķietami viss ir kārtībā. tā nav bijis kādreiz? vai viņš nav runājis par dzīves bezjēdzību? nav tā, ka, ja runā par vecāku šķiršanos vai pat par jebkādu tērmu, sāk raudāt?
07.11.2013 13:50 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Viņš vairākas reizes arī minējis, ka gribētu dzert kaut kādas nomierinošas zāles, bet es vienmēr esmu viņu atrunājusi, jo man laikam bail no tā visa...


Tas ir jāizlemj nevis Tev, bet gan ārstam. Vispār ''forša'' mīļotā meitene no Tevis sānāk - ārstēties neļauj un domā pamest, jo ir problēmas, kuras pati ārstēt neļauj.
07.11.2013 13:51 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
tu ar vinu kopa esi vairakus gadus, bet tikai tagad tevi satrauc si problema? sanak, ka viss bija labi, bet peksni kaut kas notika, lai tu atkal par to uztrauktos? tikai nestasti, ka visu so laiku cereji, ka vinam tur kas aizmirsisies utt. kapec tiesi tagad tevi tas uztrauc?
07.11.2013 13:55 |
 
Reitings 112
Reģ: 13.08.2009
Es nedomāju viņu pamest, tikai raizējos.

Uz iepriekšuzdotajiem jautājumiem - naktīs guļ labi, ar ķermeņa temperatūru un regulāciju viss puslīdz labi, kādreiz viņam vienmēr bija karsti, tagad palicis daudz salīgāks, tas gan. Ir pārspīlētas bailes no nākotnes, bet drīzāk tās kā uzmācīgas bažas par ko var runāt un runāt stundām ilgi.
Pie neirologa ir bijis pats, teica, lai novērš domas daudz sportojot, ja nelīdz, lai nāk atkal. (bet jā, es neesmu bijusi vizītē klāt, tas gan). Mēs abi runājam par dzīves bezjēdzību :D Un ir arī sācis raudāt, bet tas retāk un parasti diezgan loģiski pamatotās situācijās.
Par sāpēm sirds rajonā it kā nekad nav sūdzējies,bet savai veselībai pievērš pārlieku pastiprinātu uzmanību.

Un manā nosodītājām varu teikt, ka es arī esmu cilvēks ar savām bailēm, bažām un citreiz arī uzvelkos par nevajadzīgām drāmām. Diemžēl neesmu uķi - puķi meitenīte.
07.11.2013 13:58 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
Es tmr ļautu dzert zāles, bet tikai tādas,ko ārsts izraksta. Ir taču dažādas. Ir tādas,kas neizraisa atkarību un ir tādas tiprās.
Man ģimenēs ir bijis kas ļoti līdzīgs,kad vīrietis ir ļoti depresīvi nsokaņots, lielāko daļu lietas uztver saasināti un reizēm ir situācijas,kad viņš vnk sāk raudāt. neparko un viss....Aizgāja pie ārsta un izrakstīja zāles, kas neveicina atkarību. Viss pārgāja, līdz kādam notikumam un viss ātsākās. Mēģina tik galā bez zāļu palīdzības, bet no malas tas izskatās ļoti bēdīgi. Tāds kā pamiris cilvēks, liekas,ka ar acīm redz tikai pelēkus toņus...
Ir gan darbs, gan otrs cilvēks blakus..visa ir gana, bet iekšēji ir kā salauzts 10000 driskās.
07.11.2013 13:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!