Vīrietis dzemdībās

 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
Par vai pret? Kapēc?
02.11.2013 20:42 |
 
Reitings 499
Reģ: 09.09.2013
Dzila ciena un saaudzejosa attieksme pret sievieti virietim ir jaiemaca jau no pasas agras bernibas un nav obligati virietis javelk uz dzemdibam, lai paraditu kapec. Ir jasaglaba sis mazais noslepums, bet ikvienam puisitim butu jaieaudzina jau uz mazu meiteniti skatities ar loti lielu cienu, tikai tapec, ka ta ir meitenite, toposa sieviete, dzivibas deveja.
02.11.2013 23:56 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Valfrīd, nedod dievs redzēt,kā sieviete krāsojas! Redzi zaudēsi!

Eļļas maiņu ar dzemdībām salīdzināt... jā,principā viens un tas pats :D:D:D

Ok,es nākšu skatīties kā tu mokies sviedros un sāpēs to eļļu mainot :D
02.11.2013 23:56 |
 
Reitings 675
Reģ: 07.09.2012
Noteikti nevēlētos, lai vīrietis piedalās dzemdībās. Un nevis tā iemesla dēļ, ka nabags varētu tikt traumēts no briesmu skatiem, bet gan tā iemesla dēļ, ka dzemdības ir tā lieta, kas pieder tikai man. Paldies vīrietim, ka palīdzēja man radīt bērnu, bet tā ir mana miesa, dzemdības ir mana lieta, un man pašai ar to jātiek galā. Mans pašreizējais uzskats paredz, ka vīrieša klātbūtne tieši emocionāli man varētu būt apgrūtinoša. Un noteikti nekādas mātes, māsas, draudzenes arī negribētu blakus. Bet jā, iespējams, manī šobrīd runā nedzemdējušas, neatkarīgas sievietes būtība, bet dzemdības neuzskatu par kaut ko skaistu.
02.11.2013 23:57 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Un vispār - tur neviens manu čožu neredzētu, tā kā te jau drīzāk ir jautājums par to, kurš spēj sievietei sniegt lielāko mierinājumu tajā smagajā, sāpīgajā un nepatīkamajā dzemdību posmā.
+
03.11.2013 00:03 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Tas ir galvenais iemesls, kāpēc izvēleties vai neizvēlēties vīru vai kādu citu sev blakus.
03.11.2013 00:05 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Tāpat kā sievietei ir izvēle starp daudz un dažādiem dzemdību veidiem.
03.11.2013 00:06 |
 
Reitings 597
Reģ: 12.07.2013
Valfrīd, nedod dievs redzēt,kā sieviete krāsojas! Redzi zaudēsi!

Eļļas maiņu ar dzemdībām salīdzināt... jā,principā viens un tas pats

Ok,es nākšu skatīties kā tu mokies sviedros un sāpēs to eļļu mainot

Šite gāja runa par to ka arī jūs neinteresē process (eļļas maiņa), bet - tikai rezultāts - iespēja pabraukties pa veikaliem. Tieši tapat ar mani - interesē tikai galarezultāts - process ir jūsu ziņā.
03.11.2013 00:11 |
 
Reitings 160
Reģ: 31.03.2012
Mans draugs bija klāt kad viņa bijusī draudzene dzemdēja. Nekāda trauma viņam nav palikusi.
Un teica,ka, ja mums būs bērniņš, tad noteikti gribēs būt klāt dzemdībās. Es par to tikai priecājos, tas tomēr ir tuvākais cilvēks un kurš cits gan labāk spēs atbalstīt, ja ne dzīves draugs un bērniņa radītājs. :)
03.11.2013 00:17 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Tev vispār ir spēja piemeklēt vienlīdzīgu salīdzinājumu? Citādi tā neriktīgi salīdzināt.
Jā, mani neinteresē eļļas maiņa, tevi neinteresētu trauku mazgāšana-lūk,adekvāti.
03.11.2013 00:21 |
 
Reitings 463
Reģ: 18.10.2013
Manuprat, pedeja laika gimenes dzemdibas ir overrated-parvertetas. Ja ari kads paris izlemj, ka virietis nepiedalisies, tad biezi sanem apkartejo kritiku, ka vins ir bez maz vai riebeklis un nav gatavs klut par tevu. Ne pa temu, bet, ja sieviete dod prieksroku keizargriezienam, nevis dabiskajam dzemdibam, tad ari jaklausas parmetumi un mulkigas piezimes-ta nav ista sieviete, kura nav izgajusi cauri dabisko dzemdibu procesam, vina ir nenobriedusi klut par mati, vina ir "too posh to push" un tamlidzigi. Nejau dzemdibu veids nosaka to vai bus laba mate, vai ne. Katra sieviete, kura nesajusi zem sirds berninu un to audzinajusi ir pelnijusi cienu un apbrinu par ieguldijumu nakotnes laba! Katrai gimenei saja jautajuma par dzemdibu procesu butu javadas pec savam sajutam, nevis jaklausas dazados pargudros un ne tik gudros padomos no visadam tantem un onkuliem. Nekad nesaki nekad, bet, ja es sevi iztelojos ka grutnieci, tad negribetu lai virietis butu blakus. Es vienkarsi nejustos komfortabli, neveletos, lai vins mani redz tadu. Zinu, ka viriesi parasti stav galvgali, bet tik un ta...Es negribetu to dalit ne ar vienu, prieks manis tas butu loti intimi. Skan vecmodigi, bet domaju ta ir vairak sieviesu lieta-ka vecvecmamma teica. Ja man butu paredzets keizargrieziens, tad, iespejams, gribetu kadu blakus, kurs pazelotu, nomierinatu. Vienmer ir bijis bail no spricem, skalpeliem. Atceros, man bija operacija kajas ikskim, triceju no bailem, bet omite bija blakus, jutos daudz labak. Seit UK slimnicas loti daudzi viriesi atbalsta savas sievietes gan dabiskajas, gan c-section dzembibas. Seit slimnicas personals nav tik striks. Ir dzirdets, ka ari Latvija dazas slimnicas, operacijas laika virietis var but blakus. Ir tads raidijums "One Born Every Minute", interesanti paskatities-katrs dzemdibu stasts ir savadaks.
03.11.2013 00:37 |
 
10 gadi
Reitings 3077
Reģ: 05.09.2010
Par. Bija klāt mūsu mazuļa dzzimšanas brīdī, pats gribēja. Redzēja visu iespējamo : zaļus ūdeņus, izpiešanas momentu, placentu, šūšanu un pat nabassaiti pārgrieza. Trauma nav, iekāro vēl vairāk nekā pirms bēbja. :)

Tās, kuras māsiņas apčubināja - forši, man dzemdības bija tad, kad slimnīca bija pilna, māsiņas un vecmātes tik skraidīja no vienas, pie otras. Tā kā dzemdētājas bija daudz, tad nevarēja ilgstošu uzturēties pie katras un apčubināt. Atceros, ka viena pat meklējot māsiņu iemaldījās mūsu dzemdību zālē. Tāpēc bērna tēvs man bija ļoti liels atbalsts. :)
03.11.2013 00:47 |
 
10 gadi
Reitings 3077
Reģ: 05.09.2010
Par. Bija klāt mūsu mazuļa dzzimšanas brīdī, pats gribēja. Redzēja visu iespējamo : zaļus ūdeņus, izpiešanas momentu, placentu, šūšanu un pat nabassaiti pārgrieza. Trauma nav, iekāro vēl vairāk nekā pirms bēbja. :)

Tās, kuras māsiņas apčubināja - forši, man dzemdības bija tad, kad slimnīca bija pilna, māsiņas un vecmātes tik skraidīja no vienas, pie otras. Tā kā dzemdētājas bija daudz, tad nevarēja ilgstošu uzturēties pie katras un apčubināt. Atceros, ka viena pat meklējot māsiņu iemaldījās mūsu dzemdību zālē. Tāpēc bērna tēvs man bija ļoti liels atbalsts. :)
03.11.2013 00:48 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
Esmu pret.
03.11.2013 00:59 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Neesmu dzemdējusi un neesmu arī stāvoklī, tāpēc nezinu, ko gribētu tajā brīdī.
Pašlaik man ir dalītas domas par šo. Es laikam gribētu, lai ir blakus līdz brīdim, kad sākas dzemdības, jo, zinot sevi, gribētu kādu mierinājumu brīdī, kad mokos sāpēs. Lai patur roku, parunā ar mani.

Vīrs ir teicis, ka visticamāk, ka gribētu būt blakus.
03.11.2013 09:54 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Esmu pret. Piekrītu tām, kas saka, ka tā tomēr ir sieviešu padarīšana. Atceroties to, kā tas bija.. Ne, ne, tādu vīrietim mani nav jāredz.
03.11.2013 10:00 |
 
Reitings 1431
Reģ: 04.04.2012
Lai sēž uzgaidāmajā telpā. Domāju, ka tas nav domāts veča acīm...
03.11.2013 10:01 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Tikai un vienīgi par, jo savādāk visas dzemdības būtu pavadījusi viena pati, ārsti pie manis visu dzemdību laikā labi ja 30 min bija, jo tajā laikā dzemdēja vēl viena sieviete. Un dzemdību laikā es biju pilnīgi bezspēcīga, vīrs bija liels atbalsts un vēl tagad man ir teicis, ka ne mirkli nenožēlo to, ka piedalījās.
03.11.2013 10:02 |
 
10 gadi
Reitings 826
Reģ: 02.10.2010
Ja ari kads paris izlemj, ka virietis nepiedalisies, tad biezi sanem apkartejo kritiku, ka vins ir bez maz vai riebeklis un nav gatavs klut par tevu.

mums dzemdību nama personāls ko līdzīgu izteica, kad draugs ieradās aplūkot dēliņu. it kā tagad obligāti arī vīrietim jābūt iekš dzemdību procesā.
03.11.2013 10:06 |
 
10 gadi
Reitings 4026
Reģ: 02.01.2011
Par, bet līdz izspiešanas brīdim. Uz to brīdi lai iziet ārā.
03.11.2013 10:48 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Neizlasīju diskusiju, bet to izdarīšu.

Kad es biju stāvoklī sanāca parunāt ar diviem pāriem, kur vīrietis ģimenē tiešām ir vīrietis. Un abi bija bijuši dzmedībās, abi viena iemesla dēļ. Uzskatīja, ka ja reiz tas ir viņa bērns un bērnu kopā radījuši - tad tas esot, nevis viņu pienākums, bet loģisks iznākums - piedalīties dzemdībās. Biju pārsteigta, kad viens no viņiem man teica - ja es izraisītu avāriju, kas sakropļotu manu sievu - vai tad man arī būtu jāsēž mājās un jāizliekas par beigtu, kamēr viņai nav seja savesta kārtībā? Neviens no viņiem nebija pat izskatījies iespējamību, ka tas varētu būt kaut kas pretīgs, ja ir viņu bērns. Man tas bija pārsteigums.

Mans vīrietis atspērās no komandējuma, lai būtu klāt dzemdībās. Sākotnēji es ļoti negribēju un vēl braucot uz dzemdību namu domāju - varbūt tomēr lūgt mammu. Bet vīrs uzstāja, ka tāš esot viņa tiesības piedalīties viņa bērna dzimšanā. Kaut arī man bija vieglas dzemdības - nekas no tā ko viņš esot redzējis nav mani traumējis. Es placentu neredzēju - bet viņš pats man izteicāš, ka viņa esot tāda jokaina. Ar tādu smīnu sejā. Kad mazais piedzima, vecmāte jautāja vai tētis griezīs nabas saiti - es iespiedzos, ka nē. Par to viņš dusmojas vēl šobrīd. Sekss mums ir tieši tik kvalitatīvs cik, tas bija pirms dzemdībām. Un tieši pretēji iekāres zudumam - kad man bija pirmās MR, viņš pajautāja - kapēc mēs nevaram to darīt, ja apaksā varot palikt dvielīti vai ieiet dušā...

Ar to es gribu teikt - ka sievietei pašai sevi jājūta, vai vēlas vīru blakus vai tomēr nē. Bet visas pēcdzemdību traumas, kuras it kā vīrietim rodoties - es drīzak norakstu uz to, ka sieviete pēc dzemdībām pati nav nekāda atsaucīgā uz seksu. Normālam, mīlošam vīrietim, kurš ir vīrietis nevis čīkstulis ar krāniņu dzemdības nav kaut kas traģisks.
03.11.2013 11:01 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits