Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

grūtniecība,darbs.

 
Reitings 267
Reģ: 22.03.2011
Sveikas,gribēju dzirdēt jūsu viedokli.


Tātad esmu bērniņa gaidībās un šobrīd strādāju,par cik man ir loti stresains darbs un priekšniece ir pret bērniem,tad ir doma doties prom no šīs darba vietas,bet gribētu protams kādu vieglu darbiņu atrast,kur pastrādāt līdz pavasarim-vai tas vispār ir reāli? Kur es kā grūtniece varētu meklēt ,kur piestrādāt?

un varbū kāda zin-vai bēnra tēvs var ņemt dekrētu,bet vai viņš var turpināt strādāt?
Paldies. :)
29.10.2013 09:43 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Tu pavāc vairāk informāciju, jo izskatās, ka jaucies terminos. Dekrētā nevar iet vīrietis, jo dekrētā iet sieviete, kura ir stāvoklī, tas ir periods līdz bērna dzimšanai. Cita lieta ir par iešanu bērnu kopšanas atvaļinājumā.


bet gribētu protams kādu vieglu darbiņu atrast,kur pastrādāt līdz pavasarim-vai tas vispār ir reāli? Kur es kā grūtniece varētu meklēt ,kur piestrādāt?

Darba devēji jau nav īpaši ieinteresēti ņemt darbā grūtnieci, apmācīt darbinieku, lai ar apziņu, ka pēc dažiem mēnešiem tā nestrādās un tai būs jānodrošina darba veita arī pēc 1,5 gadiem.

Tas, vai tu vari atarast kādas citas piepelnīšanās iespējas, ir atkarīgs no tavas profesionalitātes un zināšanām kādā konkrētā jomā.

Ņem vērā, ka šobrīd, kamēr tu strādā, tu pelni savu māmiņas algu, kas būs tavi ienākumi pēc bērna piedzimšanas.
29.10.2013 09:50 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Piedod,bet tu neesi slima. Ja vien nestrādā centrāltirgū pie preču pārgruzīšanas, nekādu atvieglojumu neesi pelnījusi. Tu taču esi pieaudzis cilvēks, saproti,ka stresot nedrīkst,tad nu mēģini nestresot. Ko nozīmē-priekšniece ir pret bērniem? Tev kāds fiziski tagad mēģinās nodarīt pāri,vai?
29.10.2013 09:51 |
 
Reitings 346
Reģ: 27.10.2009
Domāju, ka reālāks variants ir pasēdēt uz slimības lapas, lai vismaz māmiņalga sanāktu kaut cik jēdzīga, nevis iet pavisam prom un sēdēt bez darba. Pieredze saka, ka grūtnieces darbā neviens ņemt negrib, vismaz iepriekš, kad vadīju pārrunu procesu no uzņēmumu vadītāju puses šajā jautājumā nebija pretim nākšana.. Domāju, ka nekas nav mainījies..
29.10.2013 09:54 |
 
Reitings 346
Reģ: 27.10.2009
Bet taisnība ir arī the_one, bez iemesla neviens Tev nedos slimības lapu ;)
29.10.2013 09:55 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Un tad brīnās,kāpēc tāda attieksme pret grūtniecēm. Tāpēc ka bez iemesla grib sev attaisnojumus un pārējiem jācieš. Slimības lapas bez iemesla,,, piedodiet, bezkaunība! Iedomāts vājums bez medicīniska skaidrojuma.
29.10.2013 09:56 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
es tava vieta panemtu darba nespejas lapu(izruna konkreto situaciju ar ginekologi, vina gan jau iedos), jo reali neviens darba devejs negribes nemt grutnieci darba, jo pec paris menesiem bus jamekle jauns darbinieks, kamer si bus dekreta, berna kopsanas atvalinajuma.
tavas prieksnieces attieksme pret berniem nav iemesls, lai tu tagad ietu prom no darba, jo maminai pabalsts tadejadi sanaks mazs un tikai pec berna piedzimsanas izmaksas(bet visas lietas bernam vajag ta lidz tam!). pietam, kad busi uz slimibas lapas, tevi nevares atlaist. un par atgriesanos darba, kad berns jau bus lielaks-tad izlem vai gribi tur stradat vai ne.
un ja-viriesi ari var iet bernu kopsanas atvalinajuma. un ja neiet, tad 2 menesu laika tevs var panemt no darba 10 dienas brivas!
29.10.2013 10:01 |
 
Reitings 267
Reģ: 22.03.2011
Nav jau gluži tā, ka es būtu kaut kāda,kas negrib strādāt vai tamlīdzīgi.
Vienkārši negribu,lai mans mazulis ir ar kādām problēmām dēļ mana stresa un saspringuma!
Ir dažādas pieredzes no tuviniekiem ar stresainiem darbiem un tt,tāpēc nedaudz bail.

Kā jau arī daudzām šeit esošajām sievietēm-manai priekšniecei vnk nepatīk bērni-viņas uzskati ir,ka tie nav vajadzīgi,ir viņi viens dēls un ļoti daudz aborti,to es uzzināju gluži nesen.


Neceru,ka mani te kāda arī sapratīs,jo katrs jau jūt to,kas notiek ar viņu.
29.10.2013 10:02 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Bet nu lai priekšniece ir pret bērniem. Atlaist taču Tevi nedrīkst tikai tāpēc, ka esi stāvoklī. Pastrādānlīdz dekrētam un pēc tam tajā darba vietā vairs neatgriezies.
29.10.2013 10:02 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Pacieties jau esošajā darbā, vai ņem slimības lapu (protams, ja Tava ārste to pamato), ja vēlies saglabāt pabalstus!
29.10.2013 10:03 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
the one, pirmaja trimestri sievietei medz but slikta dusa, nogurumi, nespeki, sapes vedera lejas dala utt. tas nav nekadas pasakas. ne velti grutnieciba jau nozime, ka ir gruti.
29.10.2013 10:04 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Bērna tēvs saņems savas desmit brīvdienas un vēl var noformēt māmiņalgu uz tēvu, bet tad jāskatās, kuram no jums izdevīgāk to saņemt!
Dekrēts ir pirmsdzemdību atvaļinājums, kas pienākas tikai grūtniecei ;)
29.10.2013 10:05 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
es tev tiesam , autore, ieteiktu paintereseties par sim lietam un jedzieniem, jo ta vien skiet,ka tu visu putro, jauc un neko nesaproti saja sakara par dekretiem, visam tam naudam utt. tas butu tas pats, kas dazreiz meginat zupu est ar daksinu, dazreiz ar karotiti.
29.10.2013 10:07 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Tu to man stāsti? Esmu jau dekrētā. Zinu,ka ir slikta dūša,darbā ir vemts,bet es neuzdrīkstējos tagad būt tā vājā. Palika slikti,klusi aizgāju pavēmu,atgriezos darba vietā. Nevajag pārspīlēt savu nevarību. Vajag strādāt ar prātu, domāt labas domas un nestresot.
29.10.2013 10:08 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
the_one, es arī biju no tām, kuras dēļ
pārējiem bija jācieš!
Ārste aizliedza iet uz darbu, jo bija problēmas! Sākumā gāju uz pusslodzi, bet vēlāk vispār neļāva strādāt!
Ja autorei darbs ir stresains, kas var kaitēt mazulim, tad ārsts var dot ziņu darba devējam par slodzes samazināšanu utt.
29.10.2013 10:09 |
 
Reitings 267
Reģ: 22.03.2011
Jā nedaudz sajaucu par to dekrēta naudu. :)

Biju domājusi bērna kopšanas pabalstu,jo draugam alga ir laba un tur noteikti sanāktu labāka summa,tik jautajums vai viņš frīkst turpināt strādāt?


Par darbu taisnība jau ir-itkā vienalga man par to ko viņa domā,bet tā apziņa ir šausmīga,ka tu zini ko viņa par to visu domā(viņa gan vēl nav informēta par grūtniecību) drīz tikai apritēs apmēram 10.11nedēļa.

Slimības lapu-jā,domāju,ka to visu var nokārtot-bet es jau esmu tik ļoti apzinīgā,ka pašai riebjas-domāju par to,ka tik visi darbi būtu izdarīti un kā tiks bez manis galā. (domāju par citiem vairāk kā par sevi), bet mēginu iegalvot,ka tā nedrīkst, jo gribu spēcīgu,stipr,veselu mazuli :)
29.10.2013 10:10 |
 
Reitings 267
Reģ: 22.03.2011
Viss,paldies par atbildēm-gribēju dzirdēt viedokli no malas-dzirdēju.!
Paldies.
29.10.2013 10:11 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
the_one, ja tu neuzdrīksties būt ''vājā'', nenozīmē, ka citas to nedrīkst uzdrīkstēties. ne visas ir spējīgas strādāt, kad jūtas fiziski slikti.
29.10.2013 10:12 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Alba - tev nav jāinformē darba pārunās potenciālais darba devējs, ka esi stāvoklī. Viņi nedrīkst uzdot šādu jautājumu, tāpat kā veselu lērumu citu jautājumu. Ja pati vēlies informēt tā ir cita lieta - bet tas nav jādara obligāti.
Tāpat - atlaist no darba arī Tevi nevar tikai tādēļ, ka esi stāvoklī. Atlaist nevar vispār grūtniecības laikā.

The_One - arī uzskatu, ka grūtniecība nav slimība. Pašai bija apskaužami viegls šis laiks. Tomēr, esmu redzējusi meitenes, kuras ir tik vājas KĀ CILVĒKI, ka grūtniecība tās novājina līdz tādai pakāpei, ka to visu var pielīdzināt slimībai... Šajā jautājumā nekādi neatbalstu nosodījumus un kaut kādas pārmešanas, jo otra ādā neielīdīsi, bet pielīdzināt sev ir muļķīgi.
29.10.2013 10:33 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
arieta, Tev ārsts aizliedza! šeit neviens ārsts neko nav teicis.
Stell, jā,droši vien tā arī ir. Ja cilvēks ir vājš bez grūtniecības,tad grūtniecības laikā tas ir vēl vājāks.
29.10.2013 10:38 |
 
Reitings 267
Reģ: 22.03.2011
Tur jau tā lieta,ka es te jūtos slikti un nepārtrauktā nogurumā un stresā, nav tā,ka ir viss jauki.

Tiko jau bija slimības lapa-darba devējam pat nebija kauns man zvanīt slimības laikā un teikt,lai ātrāk ārstējos,jo daudz darba :(

Novembra vidū jāiet pie ginekoloģes,tad parunāšu ar viņu par šo lietu.,jo tomēr uzskatu,ka ja grūtniece jūtas slikti,viņai ir jaatpušās,nevis jaciešas.
Nedomāju,ka tā ir slimība,bet vienaldzīgi pret to arī nevar izturēties,jo tas taču ir mans bērniņš,kas arī jūtas slikti.
29.10.2013 10:42 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits