Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Psihiatrs

 
10 gadi
Reitings 1288
Reģ: 29.01.2009
Sveikas!
Šodien laikam cosmo ir tāda negatīvo psiho-emocionālo stāvokļu diena. Veidoju šo diskusiju, lai jūs varētu ieteikt labu speciālistu šajā sfērā. Ja ir kauns, droši var atsūtīt vēstuli.
23.10.2013 17:58 |
 
10 gadi
Reitings 1288
Reģ: 29.01.2009
...
23.10.2013 17:58 |
 
Reitings 51
Reģ: 11.07.2012
Es ieteiktu meklēt psihoterapeita palīdzību, jo psihiatrs tomēr ārstē tikai ar medikamentiem, kurus pārtraucot lietot, negatīvās izjūtas atgriezīsies.
23.10.2013 18:06 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Ieteikt psihiatru vispaar ir gruuti,jo tur jaabuut taadai saskanai ar aarstu,lai var visu "taa no sirds" izstaastiit...Man vienmeer patikusi viiriesi (aarsti )labaak.
23.10.2013 18:09 |
 
10 gadi
Reitings 1288
Reģ: 29.01.2009
Paldies! Pašlaik apsveru lētāko variantu, jo pie viena psihoterepeita jāiet vairāki gadi. Galvenais gribu uzzināt, vai patiešām slimoju ar to, ko esmu diemžēl novērojusi.
23.10.2013 18:16 |
 
10 gadi
Reitings 22
Reģ: 01.02.2013
Ja nav noslēpums, Blone on Blonde, ar ko "slimo"?
23.10.2013 18:19 |
 
10 gadi
Reitings 22
Reģ: 01.02.2013
Tfu, Blonde on Blonde, atvainojos!
23.10.2013 18:19 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es tomeer ieteiktu aiziet uz paarrunaam pie psihiatra laikam,lai buutu paarliecinaata...Es domaaju ka psihiatrija noteikti ir progreseejusi muusu dienaas un neaarstee jau tikai ar zaaleem vien...Otra lieta,ja ir tiesaam vaina psihoneirologijaa,tad psihoterapeits vaareetu netikt galaa arii.
Taas ,protams ,tikai manas domas.
23.10.2013 18:21 |
 
10 gadi
Reitings 1288
Reģ: 29.01.2009
Tā varētu būt depresija, bet ceru, ka tas ir stresa izdegšanas sindroms, kaut vai stresa situācijas pēdējā laikā nav tik lielas un biežas.
23.10.2013 18:37 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Stress gadijumaa vareetu buut arii situaacijas depresiivs stavoklis,bet tam kaadreiz buutu jaabeidzaas,ja viss beidzot ieiet sliedees!Depresija -taada iista buus tad,ja cilveekam viss ir loti labi-ir nauda,miila,dziives apstakli uttViss+++un tad ,ja nevar priecaaties pilniigi ne par ko-skataas viena punktaa,tad jaameklee paliidziiba noteikti...!Tas taa -divos vaardos pateikts.
23.10.2013 18:49 |
 
10 gadi
Reitings 1288
Reģ: 29.01.2009
Emmanuelle, es to saprotu. Diemžēl.
23.10.2013 19:11 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Ieteikt konkrētu nespēšu. Kā jau te teica, grūti, jo kas vienam der, tas otram neder. Tu vari iet pie valsts apmaksātiem (3ls maksās tev), bet jārēķinās, ka tas būs.. kā lai to pasaka.. "ierakstīts", piemēram, latvija.lv portālā pie valsts apmaksātiem medicīniskiem pakalpojumiem. Lai no tā izvairītos, var apmeklēt par pilno maksu (visbiežāk privātprakses). Citāda atšķirība nemaz nav, jo bieži vien ārsti, kas ir poliklīnikās, strādā papildus arī savās privātpraksēs.
23.10.2013 19:57 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Un jā, ja tu gribi saprast, vai tev ir depresija vai nav, es ieteiktu psihoterapeitu. Terapeits būs saudzīgāks pret tevi (psihiatrs neielaižas garās pārdomās) un tavu organismu (izrakstīs mazāk zāles, ja vispār rakstīs) nekā psihiatrs.
23.10.2013 19:58 |
 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
Psihiatrs ir ārsts kas nodarbojas ar slimību ārstēšanu! Pie psihiatra neiet parunāties! Tas ir ārsts!

Parunaties var iet pie psihologa! Kurš nav ārsts - psihologs palīdzēs pašam cilvēkam tikt galā ar savām problēmām, virzīs uz vajadzīgām pardomām!

Psihoterapeits arī ir ārsts - bet nestrādā ar smagām diazgnozēm kā psihiatrs! Pie psihoterapeita var iet pie smagākām problemām par sliktu garastavokli, bet ne tik nopietnām kā maniakālā depresija, šizofrēnija! Psihoterapeits arī var izrakstīt zāles, gan arī nodarboties ar psihoanalīzi, nefarmakoloģiskām metodēm palīdzet!



Tāpēc pirms iesakat iet parunāties ar psihiatru vismaz painteresējaties, kas tas ir un ko dara!
23.10.2013 20:03 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Ella -vai tu esi saistiita ar so profesiju?
23.10.2013 20:08 |
 
10 gadi
Reitings 1288
Reģ: 29.01.2009
Maļina, paldies!
Ella, neesmu pamanījusi, ka kāda šajā diskusijā ir sajaukusi tavus rakstītos terminus.
23.10.2013 20:18 |
 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
Es studēju medicīnu!


Man ir skumji, ka daudzi nesaprot atšķirību starp visām trim profesijām un sabiedrībā valda uzskats, ka tas ir viens un tas pats! Un rodas situācijas, ka domā, ka tie kas iet pie psihologa ir slimi, vai arī skolā - iesaka vecākiem vest bērnu pie psihologa, bet vecāki kliedz, ka bērns nav kaut kāds traks psihopāts!

Pie slikta garastāvokļa vai nomākuma derētu sākt ar psihologu, iespējams problēma nav tik dziļi un pietiek tikai nedaudz pabakstīt cilvēku tuvāk tās apzināšanai! Arī depresija mūsdienās ir pārprasts jēdziens, kuru tgd pielieto lai apzīmētu jebkuru besi vai burkšķēšanu - kaut vai nepatīk auksts laiks - no tā slikts garastāvoklis, jo nepatīk tuntulēties siltās drēbēs - uzreiz depresija!


Depresija ir smags stāvoklis - cilvēku NEKAS neinteresē, nekas neiepriecina, tāds stāvoklis ilgst ilgu laiku - BEZ pēkšņiem garastāvokļa uzlabojumiem. Nepalīdz ne laba mūzika, ne draugi, ne labas filmas! Depresijas slimniekam nepaliks forši, ja aizbrauks ziemas vidū ceļojumā uz Bali! Un nepalīdz meditēšana, siltas vannas un šokolāde! Nopietna depresija var novest pie suicīda! Bet jebkurš suicīds nerodas no depresijas! Tā kā ja meitenei - autorei ir tā kā vismaz mēnesi ir slikti ne no ka, nesmaidi, nesmejies, nekas neinteresē - tad varētu sākt sakumā meklēt psihoterapeita palīdzību, ja vajadzēs tad tevi virzīs pie psihiatra! Ja tev vienu dienu ir labi, bet citu slikti vai arī ja ir skumji un slikti tikai noteiktās situācijās - tā nav depresija - ej pie psihologa sakumā un ja ir vajadzība pēc tam pie psihoterapeita!
23.10.2013 20:21 |
 
Reitings 680
Reģ: 16.07.2013
Es apmeklēju tikai psihoterapeitu, bet tā kā esmu ar šo sfēru saistīta, tad zinu vairākus - Nikolajs Sčerbakovs, Sandra Pūce. Nu mana psihoterapeite agrāk bija psihiatre, bet vai viņa pieņem kā psihiatre nezinu, bet zinu, ka spēj izrakstīt ļoti atbilstošas zāles un vispār ir izcils speciālists. Un visiem kas dirš, ka nevajag dzert zāles - muļķības. Pie laba speciālista esot, cilvēks var būt drošs, ka atkarība nebūs problēma. Esmu dzērusi AD un xanaxus, jo man ir VD - atkarība nekāda, atmetu un 3 gadus biju nodzīvojusi bez probām, atsākās tikai pie milzu stresa. Ir ok, esmu PAR saprātīgu zāļu izmantošanu.
23.10.2013 21:03 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Vispār vislabākais veids, kā atrast savu psihologu, psihoterapeitu vai psihiatru - meklējot internetā caur sarakstiem (piem, http://www.arstipsihoterapeiti.lv/lv/psihoterapeits.html), apskatot katra bildi, tad tālāk iepazīstoties ar atsauksmēm (māte google) utt. Man ļoti patīkama (tīri vizuāli, pēc izglītības) un profesionāla (sliktas atsauksmes neatradu) likās šī ārste http://www.arstipsihoterapeiti.lv/lv/rudite-draudi-a.html, bet cena par vizīti bija mazāk patīkama, tāpēc neaizgāju. Bet tur vēl daudzi citi ārsti ir.. Manuprāt, tā pašai vislabāk var atrast savējo ārstu. Vai arī ejot uz dullo un spriežot pēc vizītēm. :)
23.10.2013 21:13 |
 
Reitings 1196
Reģ: 28.01.2013
Psihoterapeits arī ir ārsts - bet nestrādā ar smagām diazgnozēm kā psihiatrs! Pie psihoterapeita var iet pie smagākām problemām par sliktu garastavokli, bet ne tik nopietnām kā maniakālā depresija, šizofrēnija! Psihoterapeits arī var izrakstīt zāles, gan arī nodarboties ar psihoanalīzi, nefarmakoloģiskām metodēm palīdzet!

Ar šo gan uzmanīgi. Ir ārsti - psihoterapeiti, kuri ir tiesīgi izrakstīt zāles, bet ir arī vienkārši psihoterapeiti bez ārsta izglītības. Pirmajā gadījumā cilvēks ar ārsta profesiju ''piemācījies'' psihoterapiju. Otrajā - cilvēks ar, piemēram, psihologa profesiju izgājis psihoterapijas apmācību - šajā gadījumā medikamentus izrakstīt, protams, nav tiesīgs. Un par psihoanalīzi - to nemāca visiem psihoterapeitiem, viss atkarīgs no tā, kādu psihoterapijas novirzienu apguvis psihoterapeits (piemēram, geštaltu, eksistenciālā psihoterapija).
23.10.2013 21:18 |
 
Reitings 1196
Reģ: 28.01.2013
Un aizmirsu pašu galveno :D Ja vēlies ārstu-psihoterapeitu, tad iesaku meklēt http://www.arstipsihoterapeiti.lv/ , bet, ja ir sajūta, ka varbūt tā medikamentozā pieeja uzreiz nebūs tas, vari informāciju meklēt šeit - http://psihoterapija.lv/2/psihoterapeitiska-palidziba/sertificeto-psihoterapeitu-registrs/. Tur arī pa psihoterapijas novirzieniem terapeiti salikti. Varbūt painteresējies nedaudz par virzieniem un tad meklē pēc tā.. Bet ja godīgi drīzāk ieteiktu sākt ar psihologa apmeklējumu, lai tiktu skaidrībā par to, vai vispār ir jāmeklē tāda jau nedaudz nopietnāka palīdzība.
23.10.2013 21:25 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits