Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bērna raksturs

 
Reitings 738
Reģ: 06.09.2013
Sveikas! Esmu neizpratnē. Man ģimenei tuva meitenīte (4 gadi) sāk rādīt tādu raksturu, ka nu tikai. Viņa spītējas, iespējams cenšas no sevis ko pierādīt, tikai nezinu ko. Viņa var mierīgi nerunāt ar saviem tuviniekiem, ar svešiem, tomēr, vecākiem pazīstamiem, cilvēkiem, viņa nesveicinās,tādā veidā izskatās, ka ir ļoti nepieklājīga. Itkā esmu ļoti tuva viņai, bieži kad pieskatu, pavadu dienas kopā ar viņu, bet, kad vecāki netiek viņai pakaļ uz dārziņu un ir jābrauc man, viņa saka,ka ar mani nekur neies, spītējas, bez maz vai ar varu viņa jānes prom. Negrib kāpt ar mani vienā mašīnā. Pat ar savu brāli bieži vien nerunā un negrib palikt, lai arī pret viņu ļoti labi izturamies, bieži ko pērkam, utt. Tā ir tā kā bērnu krīze, vai kas tas ir? Man tas ir jāpieņem un jāgaida, kad pāries? Vecāki uzskata, ka viss kārtībā, lai arī viņa ir no ļoti labas ģimenes, man izskatās, ka viņa ir vienkārši izlaista. Saprotu, ka maza, bet tāpat ļoti sāpīgi, jo man viņa ir kā mazā māsiņa. Pašai bērnu nav, tādēļ nesaprotu, vai tas ir normāli, vai viņa vienkārši ir izlutināta?
15.10.2013 19:38 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Nu, vecāki gan jau nav izstāstījuši bērnam visus kāpēc, kas tā tāda, ko un kā..
15.10.2013 19:43 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
bieži ko pērkam, utt.

Tā tik turpināt un neaizmirstat bērnam atklāti demonstrēt, ka ar savu uzvedību viņa dzen jūs izmisumā un esat gatavi uz VISU, lai tikai viņa sāktu uzvesties savādāk.

Sarkasms, protams!

Gan jau sīkajai pāries šie gājieni, ja apkārt esošie pieaugušie pārstās dancot pēc viņas stabules un ierādīs, kāda uzvedība ir pieņemama un kāda nav.
15.10.2013 19:46 |
 
Reitings 738
Reģ: 06.09.2013
Tur jau tā lieta, ka viņi visu viņai ir izstāstījuši. Iet runa par mana drauga ģimeni. Esmu pie viņas katru dienu, vienmēr mamma ir mācījusi viņu,ka viņai esam mēs abi (mans draugs ir tās meitenes brālis) un, ka mēs vienmēŗ viņai vēlam labu, pērkam viskautko, ka mūs ir jāmīl, bet viņa tāpat mīl visus izņemot mani. Apmēŗam tā, ka esmu kaut kāda briesmone. Šodien viņai bija jāpaliek pie manis, visu laiku raudāja, pazvanīju, pateicu, ka nezinu, ko ar viņu darīt, man pateica - nemāci mani audzināt bērnu (vispār nesapratu kādā sakarā) un atnāca, savāca savu bērnu. Tagad esmu tā sliktā, lai arī es tam bērnam neko neesmu izdarījusi, bieži esmu ar viņu jau kopš dzimšānas un daudz laiks kopā pavadīts. Vienmēr ar bērniem man bijušas ļoti labas attiecības, bet šis man ir kas jauns, tādēļ vēršos pie jums, kā man uz to reaģēt
15.10.2013 19:47 |
 
Reitings 738
Reģ: 06.09.2013
Skaya, es ceru, ka pāries. Es saprotu, ka viņa ir maza un tur nav ko apvainoties, bet tomēr sirds sāp. Vēl jo vairāk, kad pasaka - Tu brauc uz darbu, es palikšu ar brāli.
15.10.2013 19:49 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Greizsirdīga, ka tu viņai bračku atņem..
15.10.2013 19:49 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Ak tādi tie radu raksti - neapskaužu Tevi! Bet atceries - ar varu/pielabināšanos/pierunāšanu mīļa nekļūsi.
Varbūt vari izvairīties no bieža kontakta ar šo bērnu? Viņa paaugsies un kļūs prātīgāka.
15.10.2013 19:52 |
 
Reitings 738
Reģ: 06.09.2013
Winterra, tāds variants man vēl nebija ienācis prātā. Bet it kā nevarētu būt īsti,jo ar brāli viņa arī bieži vien palikt negrib. Bet ja esam mēs abi, tad man ir jābrauc kaut kur prom.
15.10.2013 19:53 |
 
Reitings 738
Reģ: 06.09.2013
Man ar drauga māti vienmēr bijušas perfektas attiecības, bet šoreiz šis tāds pirmais strīds sanāca. Es pat neko viņai nepateicu, paprasīju tikai, ko darīt, joviņa pat neiet mājās, stāv uz raud. Un saņēmu pretī to frāzi. Tad vienkārši nometu klausuli, jo manī neviens neklausījās, tikai mala savu. Pēctam atsūtīja tēti pakaļ bērnam un viss.
15.10.2013 19:55 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Bērns tā uzvedās, jo nesaprot, ka Tu neesi vainīga, ka bērna mate pati nevar atnākt pakaļ uz b vai savākt uz savu māju, lai paliktu pa nakti. 4 gados bērni ir gudri, bieži vien arī izlutinati un kāpj pieaugušajiem uz galvas, ebt problēma ir ta, ka pieaugušie nepaskaidro bernam normālā valodā ta pat kā skaidrotu otram pieaugušajam. Ja māte grib, lai bērnu paņem no bd tu, tad jau no rīta bd atvadoties ir bērnam jāizstāsta, ka pakaļ būs tante Ginta un tad vedīs tur un tur un darīsiest to un to. Loģiski, ka viņa ir šokā, ja pēksņi uzrodas ne tas cilvēks, ko viņa gaidījusi.

Un par to, ka māte tev telefona sāk bļaut, lai nemāci dzīvot un audzināt... tas cilvēks vnk netiek galā ar sevi, savu bērnu un visām emocijām viņai ir tāds kokteilis reizē: vainass sajūta, ka bērnu atkal pati nevar izņemt (šo sajūtu varbūt viņa pati nemaz neapzinās, bet iekšā viņa ir katrai mātei), kauns no apkārtējiem,ari tevis, ka bērns ir izlutināts, bezspēcība un nezināšana kā audzināt savu bērnu, sajūta, ka viss par vēlu, jo, protams, ka vieglāk audzināt ir tad, ja sāk to darīt no dzimšanas, tagad bērnu ir jālauž, katru dienu jabūt konsekventiem un jāmēģina mežonēns pārvērst par saprātīgu būtni. Bērnu mīlēt, tas nenozīmē lutināt, mīlēt tieši nozīmē būt stingram, audzināt tā, lai vēlāk sabiedrībā nebūt problēmas iekļauties, jo mezā jau reti kurš izvēlas dzīvot visu mūžu un viens pats niķoties.

Es tavā vietā mēģinātu kadu laiku distancēties no situācijas, vai arī sirsnīgi izrunaties ar bērna vecākiem, ja tiešam gribi palīdzēt. Sāciet ar to, ka visiem, kas piedalās pieskatīšanā ir vienādi noteikumi pret bērnu.
15.10.2013 19:57 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Pēc "nemāci mani kā audzināt bērnu" es vairs savus bezmaksas aukles pakalpojumus meitenītes mammai nepiedāvātu.

Viņa ir tava drauga mazā māsiņa, nevis tavs bērns, nekāda pienākuma vākt izlaistu skuķi tev NAV.

Lai drauga mamma ir tik laipna un to saprot, pirms atkal lūdz tev palīdzēt viņai ar mazās pieskatīšanu.
15.10.2013 19:59 |
 
Reitings 738
Reģ: 06.09.2013
57days, Tie tomēr bija maksas pakalpojumi, lai arī man naudu par to nevajadzēja un es vienmēr no tās atteicos, bet drauga mamma saka, ka negrib justies parādā un tomēr kaut kā panāca,ka naudu paņemu. Lai arī man tas šķita nepareizi.

Brīžiem sadusmojos un pie sevis purpinu, ka ja gribētu auklēties ar kādu, uztaisītu pati savu bērnu. Man nav nekas pretī ar viņu palikt, ja viņa cilvēcīgi izturās.
Bērna mamma to sauc par "3gadieka krīzi", tā esot medmāsa dārziņā teikusi.

Bet es palieku pie sava - bērns ir izlaists! Manuprāt, tas nav normāli. Es pat netaisos pirmā viņai vairs zvanīt, es gribēju pa labam, bet, ja negrib pa labam, lai negrib!
15.10.2013 20:03 |
 
Reitings 738
Reģ: 06.09.2013
Sunset - viņa vienmēŗ tiek pabrīdināta un viņai vienmēr viss tiek pateikts un izskaidrots, tur jau tā lieta! Ja viss nebūtu kārtībā, es tiešām nerakstītu te, ja redzētu kaut mazāko iemeslu, kādēļ viņa tā izturās. Bet man viņa jāizņem no dārziņa ļoti reti. Parasti to dara vecāki, tā kā tādā ziņā ģimenē viss ir vislabākajā kārtībā. Šodien bija viena no tām retajām reizēm, kad vecāki netika pakaļ, jo bija darba darīšanās un vēlu būtu pakaļ, tādēļ mazajai bija jāpaliek pie manis.

Vienādi noteikumi tiešām ir visiem. TIkai vecāki domā, ka ir vienkāŗši jānogaida, kad šī krīze pāries. Kad es pasaku, ka tā ir izlaidība, uz mani paskatās ar baltu aci. Vecāki audzina viņu kārtīgi,bieži vien viņa dabūn arī kādu stingrāku vārdu par šo uzvedību, bet viņai viss pie vienas vietas, viņa joprojām tēlo no sevis nezin ko.
15.10.2013 20:09 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Jā, man arī tā interesanti palika- tu it kā pieskati diezgan bieži mazo, bet viņa tev var uzbraukt augumā. Un tu taču biji ieinteresēta, lai tas niķis pāriet, ne jau sāki mātei lasīt lekciju par bērnu audzināšanu. Es noteikti nākamreiz padomātu, pirms piekristu pieskatīt. Ne tava cūka, ne tava druva. Mazā nav vainīga, bet tev arī nav jājūtas vainīgai, ka vecāki nevar samenedžēt savu laiku. Ja nevar paņemt sīko no BD, tad lai algo aukli.

Pieņem to, ka četros gados bērna prāts ir viltīgs - viņam tu vari nepatikt un viss. Kaut izstiepies. Var būt arī krīze. Var būt kaut kas cits apakšā.
15.10.2013 20:09 |
 
Reitings 738
Reģ: 06.09.2013
Riot, tur tā lieta, ka es nesaprotu kas tas ir un nesaprotu, kā uz to reaģēt,tādēļ vēršos pie jums. Sirds sāp, šodien pat asaras sāka birt, bet nu, nevaru neko izdarīt, esmu pie vienas vietas un viss
15.10.2013 20:12 |
 
Reitings 738
Reģ: 06.09.2013
Bet nu jā, par to izņemšanu no dārziņa tas tiešām ir šad tad, kad vecāki nav paspējuši pārskaitīt firmā naudu, via kādas citas darīšanas. Tas nav mans regulāŗais pienākums.
Strādāju arī pie viņiem firmā, paldies dievam, darbs pārcēlies uz mājām un tagad nebūs dažas dienas jāsatiek. Es vispār esmu ļoti aizvainota par šo visu, tādēļ netaisos ne zvanīt, ne satikt.
15.10.2013 20:14 |
 
Reitings 1853
Reģ: 27.01.2011
drošvien izlutināta, vai arī nesaņem no vecākiem to uzmanību kādu vajadzētu...varbūt.
15.10.2013 20:15 |
 
Reitings 738
Reģ: 06.09.2013
It kā ar vecāku uzmanību arī viss kārtībā, venmēŗ, kad nav dārziņā, laiks tiek veltīts viņai. Ģimenē tiešām viss ir kārtībā tādā ziņā.

Es tiešām nezinu. Šo visu jau paciešu labu laiku, līdz beidzot ienāca prātā pakonsultēties ar jums. Jo es neredzu ne vismazāko iemeslu viņas uzvedībai
15.10.2013 20:23 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Strostē, bet šai viss pie kājas? Gan jau tāpēc, ka senči paši pēc tam maigi paliek.. Sistēmu vajag - izdarīji slikti = dabūji pa galvu. Bet tavā vietā arī savus pakalpojumus vairs nepiedāvātu.
15.10.2013 20:24 |
 
Reitings 1853
Reģ: 27.01.2011
nu tad atliek vien tas ka izlutināta.
kāds ir mēģinājis ar viņu runāt? vecāki piemēram? tev viņa diezvai kautko teiks...
15.10.2013 20:26 |
 
10 gadi
Reitings 1221
Reģ: 07.06.2009
Klau,man ir tada pati problema,bet ar 2.5 gadigu puisiti. Nesaprotu,kadelj,censos vinam teikt labas lietas,saku,ka esmu draugs,kas grib speleties, bet sikais visus dancina pec savas stabules,ka nedabu to,ko grib,ta sak kliegt un raudat.
Izlaists, jo viss,viss un vel vairak ir nodrosinats. :)
15.10.2013 20:28 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!