Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Augstākā izglītība

 
Reitings 199
Reģ: 29.10.2012
Sveikas, ceru, ka ar šo diskusiju man taps skaidrāk ko man darīt!
Manī mīt motivācijas trūkums, esmu jau trešo gadu uzsākusi jaunu studiju gadu un šobrīd atkal ir sajūta, ka man to nevajag. Pieceļos no rīta un saprotu, ka ne velna negribu kustēt ārā agrajā rītā, lai dotos uz skolu. Liekas, ja sāktos normālā laikā, piemēram, desmitos - tad man vieglāk būtu sevi motivēt, taču problēma nav tikai laikā. Varu piecelties un vienkārši mācīties vai pasēdēt pie kompja, bet uz studijām neiet. Nav tā, ka esmu slinka, ja man vajag un gribu - es tiešām varu kalnus gāzt. Paanalizējot sevi, man liekas, ka man mājsaimnieces būtība ļoti apmierinātu, es dievinu čubināt māju, gatavot ēst, sapņoju par kopīgu mitekli ar savu draugu, nākotnē vēlētos ģimeni, bet arī draugs ir minējis, ka bērniem būs gatavs tikai pēc studijām un kamēr naudu iekrāj, vismaz savi 5 gadi līdz šim ir jāpagaida un kas zina kā mums viss iegrozīsies.
Bet varbūt šeit kāda jūtās līdzīga? Varbūt kāda virs 20 gadiem joprojām nedomā iegūt augstāko izglītību un apmierina, piemēram, pārdevējas darbs?
Manī ir tik liels misēklis galvā, nezinu īsti kā rīkoties. Saprotu, ka visprātīgāk tomēr būtu pabeigt studijas, kas patiesībā mani interesē, bet man tas viss sākt riebties un liekas, ka vispār neesmu radīta studijām.
14.10.2013 15:09 |
 
Reitings 3995
Reģ: 11.07.2009
Tu vienkārši esi slinka.
14.10.2013 15:12 |
 
Reitings 895
Reģ: 14.04.2010
Tev vienkārši ir slinkums un tāpēc tu meklē vienu atrunu pēc otras.
Saņemies.
14.10.2013 15:14 |
 
Reitings 199
Reģ: 29.10.2012
Elīna - Bet uz visām pārējām lietām es nudien neesmu slinka. Šis slinkums izpaužas tikai uz studiju lietām.
14.10.2013 15:15 |
 
Reitings 182
Reģ: 14.09.2013
nu ja tevi interesē tad vajag pārvarēt to "negribu"
14.10.2013 15:15 |
 
Reitings 524
Reģ: 28.05.2013
mani pārnēma līdzīgas izjūtas pirmspēdējā un pēdējā gadā. nebija slinkums,bet vairs neredzēju jēgu tai augstākajai izglītībai izvēlētajā nozarē.
kaut kā jau saņēmos, jo galu galā 2 gadi jau ir pavadīti augstskolā un muļķīgi būtu to pamest, it īpaši,ja ir paņemts kredīts studijām.
šogad pabeidzu un esmu priecīga,ka saņēmos un to paveicu :)

man liekas,ka tavā gadījumā ir slinkums un nevkas cits, jo tu pat no mājas negribi iziet.
varbūt pamaini domāšanu>?
14.10.2013 15:17 |
 
Reitings 182
Reģ: 14.09.2013
Bet uz visām pārējām lietām es nudien neesmu slinka. Šis slinkums izpaužas tikai uz studiju lietām.


Loģiski :D

Es arī labprātāk teiksim sēžu pie kompja, skatos filmas vai nezinu daru to, kas ir vairāk izklaide
14.10.2013 15:17 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Saprotu, ka visprātīgāk tomēr būtu pabeigt studijas, kas patiesībā mani interesē

Domāju, ka paliec labāk pie šīs saprašanas.
Man ir mācīts un es zinu, ka izglītība ir manu vērtību skalas augšgalā. Tādēļ nedomāju, ka fiziska darba strādāšana vai būšana mājsaimniecei, izslēdz vajadzību izglītoties.

Augstākā izglītība nav tikai papīrs, ko iegūsti - tā attīsta tevi kā cilvēku, domāšanu, paver plašānu skatījumu uz pasauli.
Kādreiz taču Tev būs arī bērni, kuru dzīves kvalitātes pamatus ieliksi tu.

Īstermiņā domājot, protams - nav ko mocīties, met pie malas.
Ilgtermiņā...
14.10.2013 15:17 |
 
Reitings 276
Reģ: 05.04.2012
pēc kāpēc darīt to, kas nepatīk un neinteresē? visi cilvēki nav domāti, lai studētu, pati zinu cilvēkus, kas to nevēlās darīt un nedara. dzīve jau neapstāsies, ja nebūsi ieguvusi augstāko. ja pašai nav svarīgi priekš sevis to iegūt, tad kāpēc mocīties? :)
14.10.2013 15:18 |
 
Reitings 199
Reģ: 29.10.2012
Es arī labprātāk teiksim sēžu pie kompja, skatos filmas vai nezinu daru to, kas ir vairāk izklaide


Es ar to biju domājusi, ka uz visādām haltūrām, mājas lietām, izdarāmiem darbiem es neslinkoju.
14.10.2013 15:19 |
 
Reitings 3599
Reģ: 05.09.2012
Noteikti nevaru sevi iedomāties kā mājās sēdētaju. Biju apslimusi un paņemu darbā brīvas divas dienas, es vai prāta juku jau šīs divas dienas! :D
Man, protams, arī ir grūti piecelties, uz darbu, 6:00, bet es nekad negribētu to brīvprātīgi iemainīt pret mājaimnieces darbu
14.10.2013 15:19 |
 
Reitings 1853
Reģ: 27.01.2011
man arī liekas ka neesmu radīta studijām. bet nav izvēles...vecāki maksā par studijām, negribas pievilt...drīzāk gribētu vairāk mācīties valodas, iet uz kautkādiem kursiem un tā, jo zinu ka tas noderēs ļoti, kad pārvāksos uz citu valsti pie drauga. vnk ceru ka šitas ātrāk beigsies un beidzot varēšu darīt ko gribu..
ja nav daudz palicis un tiešām interesē tas ko studē, prātīgāk būtu pabeigt, pēc tam vari ļoti nožēlot ja pametīsi visu...
14.10.2013 15:19 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Izlasot Tavu rakstīto, atcerējos vienu pasniedzēju, kas mums uzsvēra, ka sievietei augstākā izglītība nepieciešama ne tik ļoti naudas pelnīšanai, bet pašizaugsmei un bērnu audzināšanai.

Un, ja pavisam godīgi, tad es diezgan kritiski skatos uz cilvēkiem, kas dzīvē negrib neko sasniegt (un te nerunāju par panākumiem bagātu karjeru, jo man arī tādas nav) un pilnveidoties. Ok, pilnveidoties var arī mācoties mājās, lasot literatūru, apmeklējot kursus, bet tomēr studijas augstskolā liek pieaugt, saprast, kas ir kas, atklāt daudz jaunas lietas par sevi un citiem.
14.10.2013 15:19 |
 
Reitings 67
Reģ: 14.07.2013
Daļēji piekrītu Tigerlily viedoklim. Ne jau visi var būt direkroti, ārsti u.tt. bet no otras puses ar augstāko izglītību Tev pavērsies vairāk iespēju. Es ceru, ka tā nekad nenotiks, bet ja nu dzīvē tā notiek, ka Tu izšķirsies no drauga un paliksi viena, vai ar pārdevējas algu varēsi sevi nodrošināt? Tas tikai tāds piemērs:)
14.10.2013 15:28 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Manuprāt cilvēka gribu - raksturu parāda, nevis prasme pildīt lietas kas patīk, kas līdz ar to nāk viegli, bet spēja sev piespiest darīt lietas kas nav tik vienkāršas, kas prasa pacietību, izturību, un kur sev pašam ir jāpasaka ES varu - Nav nevaru!
Protams, ja tiešām process ko dari ir līdz riebumam, tad loģiski jāmaina, nav ko tērēt savu laiku un piespiest sev darīt lietas, kas izteikti riebjas, bet ja tā ir sistēma, varbūt, vērts apstāties un padomāt, kur ir patiesā problēma, vai tik tas tiešām nav slinkums, savas pakaļas izvilkšana no mājas, dirnēšana pie kompja.
14.10.2013 15:32 |
 
Reitings 199
Reģ: 29.10.2012
Protams, piekrītu, ka augstskola pilnveido cilvēku un paver plašāku redzējumu. Taču es ticu, ka to arī var panākt bez augstākās izglītības iegūšanas.
Patiesībā liekas, ja pirmajā gadā būtu izvēlējusies pašreizējo studiju virzienu, viss būtu vienkāršāk un nemaz nesāktu domāt par to, ka nemaz negribu studēt.
Varbūt kāda ir, teiksim, sākusi studēt vēlāk, piemēram 25 gados? Iespējams, man vajadzētu atslodzi - t.i. tikai strādāt savām vajadzībām un izdomāt ko tad galu galā es īsti gribu.

bet ja nu dzīvē tā notiek, ka Tu izšķirsies no drauga un paliksi viena, vai ar pārdevējas algu varēsi sevi nodrošināt? Tas tikai tāds piemērs

Nu principā draugs mani nenodrošina, tā kā materiālajā pusē nekas nemainīsies.
14.10.2013 15:33 |
 
Reitings 182
Reģ: 14.09.2013
piekrītu, ka ne visiem ir nepieciešama augstākā izglītība. piem. amerikāņu filmās jaunieši iet koledžās.
kāpēc Latvijā visi ir apsēsti ar augstāko izglītību? protams, es nerunāju par zināšanām, pati ļoti mīlu zināšanas. bet izgl'tības jēdziens manuprāt ir plašāks par izmācīšanos vienā universitātē.
14.10.2013 15:38 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Nu principā draugs mani nenodrošina, tā kā materiālajā pusē nekas nemainīsies.


Kas tad Tevi nodrošina? Vecāki? Tad padomā, vai ir godīgi, ka vecākiem jāturpina barot un apģērbt pieaugušu cilvēku, kas pat neuzskata par vajadzīgu mācīties.
14.10.2013 15:39 |
 
Reitings 182
Reģ: 14.09.2013
Anny varbūt viņa strādā
14.10.2013 15:40 |
 
Reitings 182
Reģ: 14.09.2013
Tad padomā, vai ir godīgi, ka vecākiem jāturpina barot un apģērbt pieaugušu cilvēku, kas pat neuzskata par vajadzīgu mācīties.


Ak vai cik dogmatisks apgalvojums. zini piem., man nav nepieciešama augstskola, lai es pilnveidotos!
14.10.2013 15:41 |
 
Reitings 199
Reģ: 29.10.2012
Es piestrādāju un vecāki gluži nē, bet no ģimenes mani atbalsta - taču to neesmu lūgusi un grūtības tas nesagādā. Tiesa, ja uzzinātu, ka esmu nolēmusi pielikt punktu izglītībai, zināma vilšanās būtu par to, jo atbalsta, lai varētu studēt.
14.10.2013 15:45 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits