Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Aizdomājos..

 
Reitings 2001
Reģ: 11.02.2011
Sveikas.
Nesen manā skolā bija lekcija par to,kā uzlabot savu budžetu un kā vieglāk nomaksāt visus maksājumus u.c. Lektors arī aizskāra tēmu- "Latvieši ārzemēs!" un pasniedza to tā,ka mūsējie tautieši,(vairāk viņš sliecās uz jauniešiem),kas aizbrauc prom bez nekādas izglītības un tēlo "krutos" ārzemniekus,un kad atbrauc uz Lv viņi tarba tirgū nevienam nav vajadzīgi,jo viņiem nav nekā,jo viņi ir kā bezsmadzeņu radījumi. Viņš vārda tiešākajā nozīmē atļāvās tā teikt.
Es pati esmu bijusi ārzemēs,pa vasaru piestrādāju un darīju tā viņa saucamo "verga darbu",bet ziniet man bija prieks to darīt jo tam nāca klāt daudz bonusu!
Es labāk apguvu valodu,iepazinos ar citu tautu cilvēkiem,guvi pieredzi,redzēju daudz jauna! Un ir taču arī iespējas mācīties ārzemēs,tāpēc es vienkārši neciešu tādus cilvēkus,kas šādi izsakās par "mūsējiem".
Varbūt kādai ir kāds viedoklis par šo,vai pat pieredze par to,kā šādus aprobežotus cilvēkus izmācīt,vai arī vienkārši varat izteikt par to viedokli.
11.10.2013 09:36 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Nu sava daļa taisnības ir, tikai es neizvlēlētos tādus skarbus apzīmējumus. Tomēr taisnība - bieži darba tirgū šādi jaunieši vairs nav nepieciešami, ja runājam par ko augstāku kā Rimi kase un Hesburger/kazino. Tomēr katram savi iemesli un es absolūti nenosodu, jo darbs nudien ir vergu, taču dod stabilitāti, ko reizumis cilvēki nerod šeit.
Kā arī tas pavisam normāli, ka visiem cilvēkiem nav augsts intelekts, nemaz nevajag, vienkārši tas cilvēks tad labāk vergo tur par 1000mārciņām, kā šeit par 180ls - tieši tik vienkārši.

Piekrist tev varu par valodas apguvi, tomēr zinu daudzus, kas neko vairāk par mājas-fārmeris nedara un, kur nu vēl valodu mācās.. Jo 1.kārt - nav jau kur runāt, dzīvo LV kopienās, mājās un strādā vidē, kur visi sarunājas krieviski, jo pārsvarā vienā telpā atrodas LV, RU, LT un poļi, kur bez tiem :)
11.10.2013 09:42 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Nu, viņš iespējams izteicās pārāk kategoriski par visiem un neiedziļinoties dažādās situācijas, ebt taisnība ir par to, ka uz ārzemēm aizbrauc pamatskolu pabeiguši jaunieši vai ar nepabeigtu vidēji (iespējams arī ar pabeigtu), aiziet strādāt uz fabriku vai jebkur, kur nav vajadzīgs intelekts, pašiem pirksti gaisā. Un kādas izredzes viņiem ir LV? arī tikai fabrikā.
un cik liels % studē paralēli nekvalificētajam darbam?

viņam ir daudz taisnības.
11.10.2013 09:42 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Visi noteikti nav vienādi - aizbrauc gan izglītoti un spējīgi cilvēki, gan tukšpauri. Es pazīstu vienu tādu eksemplāru, kā tavs pasniedzējs noraksturoja. Apšaubāmu augstskolu pabeidza ar pirktu bakalaura darbu, mūžā nav lasījis nevienu grāmatu, izglītojies vai interesējies par kaut ko, izņemot meitenes un tusiņus. Pāris gadus nostrādāja te par pārdevēju un tad aizbrauca uz Angliju. Kad atbrauc uz Latviju ciemos, tad ir "paļci veijeram i sopļi puzirjom", jo viņš ir kruts, no ārzemēm un pelna tik daudz. Reāli strādā par kaut kādu krāvēju un galvā tāpat nekas nav uzradies.

Bet tajā pašā laikā, pazīstu jauniešus, kas aizbraukuši izglītoties, gūt pieredzi. Drauga māsa arī vienu vasaru pastrādāja ārzemēs. Atgriezās, pabeidza augstskolu, tagad strādā tepat, nav problēmu ne ar darbu, ne ar galvas saturu.
11.10.2013 09:43 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Godīgi sakot, man vienalga, kas notiek ar aizbraucējiem. Manā paziņu lokā visi tur ir tikuši pie laba darba un sevi pierādījuši. Par bezsmadzeņu radījumiem saucu tikai tos, kas tur vergo, lai, atbraucot uz Latviju, krogā ar draugiem paballētos, visu "vieglu roku" notriecot. Un vēl es ciest nevaru aizbraucējus, kuri atļaujas teikt ko sliktu par Latviju.
11.10.2013 09:45 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Bet atkal, varbūt tie jaunieši nemaz negrib studēt paralēli? Nu viņš ir apmierināts - saņem naudu, dzīvo īrētā istabā, var iekrāt un iepirkties lielajā Primark un katri 5dienu sadzert ar draugiem - dzīve avenēs, ko vēl? :) Visi nav vienādi.
11.10.2013 09:45 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Es labāk apguvu valodu,iepazinos ar citu tautu cilvēkiem,guvi pieredzi,redzēju daudz jauna!

To var izdarīt arī MĀCOTIES ārzemēs, ka jau pati teici.

viņi ir kā bezsmadzeņu radījumi

Muļķīgi tā apgalvot. Cilvēki strādā ārzemēs tos prastos darbiņus daudz un dažādu iemeslu dēļ, tāpēc apgalvot, ka viņi VISI ir bezsmadzeņu, ir muļķīgi. "Bezsmadzeņu" varbūt vienīgi ir tie, kas nemaz arī negrib un neplāno kādreiz darīt arī ko citu, un kuriem ir baisi labi arī tāpat. Un pat tā man negribētos apgalvot, jo katram ir sava izpratne par to, kā viņam vai viņai patīk dzīvot.


kad atbrauc uz Lv viņi tarba tirgū nevienam nav vajadzīgi

Domāju, vietējā darba tirgū viņiem tiešām nav viegli. Darba pieredze ir tāda, kāda ir (dārzeņu novākšana, noliktavas darbs, viesnīcu tīrīšana), un tajās pašās jomās Latvijā alga ir tik nožēlojama, ka cilvēki, pieraduši pie "ārzemju" algas, par tādu nestrādās. Vienīgais pluss, kas viņiem ir (un i ta ne visiem), ir valodas zināšanas priekš Latvijas normālā līmenī. Ja cilvēks var pārkvalificēties (kautvai pārdevēja Narvessenā vecrīgā, tur grib meitenes ar angļu un krievu valodas zināšanām), nu tad jau darbu atrast var.

Ja jaunietis pastrādā ārzemēs, iegūst kaut kādu jaunu pieredzi, atbrauc uz Latviju, turpina studēt, meklē darbu - tad kāds tur sakars ar bezsmadzenību?

A aprobežotus cilvēkus izmācīt nevar un nevajag arī. Ir tāds rupjš krievu teiciens: спорить с вами - это как в воду пердеть - вони много, толку мало. Pie tādas attieksmes reizēm pieturēties ir labāk, nekā mēģināt ieskaidrot kaut ko cilvēkiem, kam ir tikai viens pareizais viedoklis - viņējais.
11.10.2013 09:46 |
 
Reitings 2001
Reģ: 11.02.2011
Bet kas tad darīs to melno darbu,respektīvi strādās kaut vai "Rimi" pie kases? Kāpēc vajag ierindot to,kā zemāko darbu?! Es teikšu,ka katrs darbs ir labs,nevienu nevajag ierindot kaut kādā kategorijā,zems,vidējs,augsts! Jo ja nebūtu piem.sētnieku visi staigātu pa netīrām ielām,ja nebūtu pārdevēju,kas izkrāmē preces,tad vai tad paši ietu no roļiem celtu nost to,ko vajag?! Es uzskatu tā ir katra cilvēka izvēle,kā un ko viņš domā darīt. Es tiešām zinu tikai vienu,ka mūsējie aizbrauc prom dēļ mazām algām,un protams tādam lektoram bija vieglāk runāt,jo viņam ir 3 darba vietas! Bet ir cilvēki,kuri nevar vai arī negrib tādu ekstru.
11.10.2013 09:47 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
es viņam piekrītu
11.10.2013 09:48 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Bet kas tad darīs to melno darbu,respektīvi strādās kaut vai "Rimi" pie kases? Kāpēc vajag ierindot to,kā zemāko darbu?!


Tāpēc, ka darbs grūts, alga maza. Es, piemēram, negribu strādāt Rimi pie kases.
11.10.2013 09:49 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Man no paziņu loka ir ļoooti daudzi aizbraukuši, diemžēl ne tie kvalificētākie, pieņemu, ka viņi tur nestrādā nekādos dižos amatos. Es vispār pret to negatīvi attiecos, ja vien cilvēks neaizbrauc jo viņu tur gaida labs darbs.
Es protams saprotu, ka daudzi to dara situācijas spiesti, bet man ir zināmi cilvēki, kuriem tepat bija normāls darbs, un ko viņi tur strādā - kafejnīcās, apkalpo cilvēkus, krāvēji utt. Nav nekādas cieņas pret šādiem cilvēkiem, esmu skarba, jā.
11.10.2013 09:50 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Varu pastāstīt kādu savas radinieces pieredzi. Viņai ir šobrīd 25 gadi. Uz UK aizbrauca uzreiz pēc vidusskolas, strādāja jau visiem zināmos melnos darbus - noliktavās, piem. Next - locīt drēbes u.t.t. Valoda viņai ir laba, pat nezinu, kāpēc viņa 4 gadus netika uz augšu, tiešām skaista, gudra meitene, nudien, bet viņa dzīvoja mazā, nožēlojamā pilsētā un uz Londonu tā arī netika strādāt. Šogad atrgiezās Latvijā un ir kā ir..Jo pieredzes šeit ir tieši 0,tik vien kā vidusskolas laikā McDonalds. Šobrīd strādā jau manis minētajā azartspēļu jomā, es nezinu cik tas ir daudzsološi.. Tomēr ir kaudze ar gudrākiem jauniešiem, kas mācās u.c.
11.10.2013 09:50 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Tūlīt te sāksies karš par to, kurš darbs ir labs, kurš nicināms utt., bet tas, manuprāt, vispār nav šīs sarunas priekšmets.

es arī nenonicinu nevienu darbu, bet es nezinu nevienu cilvēku, kurš labprātīgi izvēlētos strādāt veikala kasē par 200-300 Ls, nevis ofisā vai citur par 500+ latiem.

un tāpēc es visiem iesaku-mācieties cilvēki!!!!!!!!
11.10.2013 09:50 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Piekrītu _paris - visi nav vienādi.. Es nevarētu nosaukt par bezsmadzeņu radījumu latvieti, kas svešumā ravē vagu / strādā kādā rūpnīcā un jūtas apmierināts ar dzīvi :) Patiesībā tas ir labāk nekā kurnēt un īdēt ar augstāko izglītību :)
Protams, tas ir loģiski, ka melstrādnieks, kurš atgriezies dzimtenē, nestrādās advokātu birojā :D
11.10.2013 09:51 |
 
Reitings 471
Reģ: 18.06.2013
Esmu latviete ārzemēs, atgriezties netaisos, luni te nedzenu, strādāju un mācos. Patiesībā tieši otrādi - man nevajag Latvijas darba tirgu, es ar mirdzošām acīm skatos uz franču pensionāriem, kuri 60 gados laimīgi bauda pārtikušas vecumdienas, tas ir stimuls, dzinulis mācīties, strādāt te un te arī palikt, jo reāli redzi augļus.


Mans ārzemēs dzīvojošo latviešu draugu un paziņu loks studē un paralēli studijām piestrādā kafejnīcās, restorānos, kā aukles. Fermu un noliktavu variantus nezinu, bet tādi, protams, ir, tikai vispārināt nevajag.
11.10.2013 09:51 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Draiskā, es piekrītu, katrs darbs ir ļoti svarīgs, visi nevar būt uzņēmēji, tikai runa ir par algu, ko saņem te un tur.
11.10.2013 09:51 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Mans ārzemēs dzīvojošo latviešu draugu un paziņu loks ir jau izstudējuši, strādā birojos, un uz Latvijas darba tirgu arī vairs i nemaz negrib pretendēt.

Bet tā jau atkal nav īsti šis diskusijas tēma.
11.10.2013 09:53 |
 
Reitings 2001
Reģ: 11.02.2011
Ja godīgi tad man liekas,ka pēc vairākiem gadiem Latvijā daudz cilvēku nebūs vairs palikuši,jo visi jau būs prom.
Es atļaušos piekrist tām,kuras šeit minēja to,ka jaunieši atbrauc uz Lv un nodzer visu naudu. Diemžēl,manā pilsētā tādu jauniešu ir un ir skumji,ka visu sapelnīto naudu,vienkārši vai nu nopīpē vai nodzer,jo to taču var ieguldīt citās lietās,bet nu labi tā ir katra darīšana.
Saka jau arī to,ka aizbraucot uz ārzemēm,mūsu izglītība viņiem šķiet augstāka,kaut vai jaunietis Latvijā iet 10 klasē,viņiem jau tā ir kā 12 klase. Es nezinu vai tā ir taisnība,bet biju dzirdējusi šo variantu. Esmu dzirdējusi arī daudz šādu tekstu- "Kāda jēga man te mācīties,ja tāpat te darbu nevar atrast?!".
Žēl,ka ir tādi cilvēki kuri jau sevi noniecina pirms laika! Un es atcerējos vienu izteiktu lietu,par to,ka latvieši,kuri ārzemēs ir uzdienējuši amatā,piemēram kaut vai ir nevis strādnieki,bet jau supervaizeri,ir ar ļoti pretīgu attieksmi,pat pret savējiiem-tautiešiem! Es tiešām pati redzēju,kā pat latvietes ārzemēs,kasās un vērpj intrigas,žēl ka pat citā valstī latvieši viens otram nepalīdz,turpatām citu valstu cilvēki savā starpā bija izpalīdzīgi un pastāvēja viens par otru.
11.10.2013 10:03 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Draiskā, Tavā galvā valda haoss. Runājot par izglītību, ja aizmirst to, ka daudzpusīgi ir labi, tad neesam mēs neko diži labāk mācīti. Tas tāds vairāk mīts manās acīs, ka mēs te visi ļoti gudri, nē, mums iemāca teoriju par miljons nevajadzīgām lietām, taču retais pievērš uzmanību tam, par kādiem cilvēkiem kļūstam.
11.10.2013 10:08 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Draiskā, par supervaizeriem un to nepalīdzēšanu - saproti arī tos cilvēkus, viņi ir ļoti izmisuši savā ziņā, jo dzīve tur nav rožu dārzs, ne vienmēr tu zini vai vēl rīt būs tas darbs, aģentūras čakarē un ir nemitīga konkurence - tas viss ir diezgan nežēlīgi, tur tiešām daudzi cīnās, lai dabūtu darbu, līgumu un visus uztver kā konkurentus, tamdēļ laikam arī ir tā ne visai labvēlīgā attieksme.
11.10.2013 10:09 |
 
Reitings 2792
Reģ: 09.12.2010
Piekrītu pasniedzēja viedoklim. Viņi vienkārši neko negrib darīt un izvēlas vieglāko ceļu.
11.10.2013 10:11 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits