Maza bērna raudāšana sabiedriskajā transportā

 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Biju šokēta par to, ko piedzīvoju pāris dienas atpakaļ. Braucu starppilsētu autobusā, kurā bija jāpavada vidēji 2h, jau no paša sākuma iekāpa māte ar bērnu (bērnam aptuveni 1 gads), un bērns jau no pašas autoostas visu ceļu raudāja. Brīžiem apklusa, bet nu varētu teikt, ka visas stundas vienkārši nobrēca, un histēriski. Kad tikām ārā no Rīgas, tad viena sieviete sāka uz to māti bļaut, lai nomierina savu bērnu utt., māte atbildēja, ka nespēj nomierināt, pēc tam sekoja vārdu pārmaiņa, un vēlāk vēl viena sieviete piebiedrojās, lai apklusina savu bērnu. Un tā visu ceļu. Beigās tā māte pati gandrīz sāka raudāt, jo nespēja to bērnu nomierināt. Kaut kāds ārprāts. Kādas ir jūsu domas par to? Esmu šokā, ka mūsu sabiedrībā ir tik neiecietīgas sievietes.
28.09.2013 19:22 |
 
Reitings 781
Reģ: 11.02.2010
atgad;ijums no manas dzīves. Braucu autobusā, iekāpj divas māmiņas ar ratiņiem, izdzenā vecās tantiņas, kas stāv tajā vietā, kur paredzēts stāvēt ratiņiem. Nu neko. Braucam. Abas māmiņas sarunājas pilnā rīklē, ar "piecstāvīgiem vārdiem" Tad māmiņam pienāk viņu pietura, abas grib kāpt ārā reizē, loģiski, ka tik platas durvis nav, tad ar visiem iespējamiem krievu lamuvārdiem izdzenā citus cilvēkus, kas stāv klāt, vēl uzdirš blakus stāvošiem cilvēkiem, ka šie tādi lo*i, ka neredzot, ka viņas ir ar ratiem un, ka nepali'dzot izcelt tos viņu ratus. Viņas izkāpa un visiem cilvēkiem vnk mutes vaļā. Drausmas! Un šādas mātes audzina bērnus. žēl tos mazos.
Man personīgi nav iebildumu pret māmiņām ar ratiem, arī raudošiem bērniem. Tad jau tiešām, kā šeit viena meitene izteicās, ka vairāk tracina tie cilvēki, kas pa telefonu risina savas problēmas un vēl pie tam pilnā rīklē, it kā viņi runātu nevis pa telefonu, bet mēģinātu caur ķieģeli nodot savu svarīgo informāciju tam otram.
28.09.2013 21:31 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
Situācija. Braucu vilcienā, pretī sēž māte ar bērnu, man klēpī kompis, vajadzēja darbam vienu lietu pabeigt uzrakstīt. Nepārspīlēju, tas sīkais pārliecās gandrīz manam kompim pāri un iebāza galvu ekrānā. Sākumā neko, bet viņš visulaiku līda man tajā ekrānā, bet māte tik skatās uz mani un smaida. Es neko neteicu, saprotu, ka bērns ir bērns, bet nu mātei arī jāprotas.

Neuzskatu, ka tas liecina, ka es jūtos šausmīgi svarīga.
28.09.2013 21:32 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Es nevienā komentārā neredzēju jautājumu - vai kāda no jums vispār pajautāja tai māmiņai ar mazo, kāpēc mazais raud? Kā var palīdzēt? Vienkārši noaurojas, lai nomierina un viss.
Bet tam, ka mazais ilgstoši raud, var būt 1001 iemesls. Varbūt viņam ir nepatika pret autobusiem (mazajam brālim tā bija, vēl tagad atceros, kā bija, kad man kopā ar brāli un mammu bija busā jābrauc). Varbūt mazais ir slims. Mums sāp galva tā, ka kļūstam neciešamas, mazie nekā savādā, kā bļaujot, neprot izrādīt, ka viņiem kas trūkst.
Varbūt tā sieviete par pēdējo naudu brauca mājās un mazais nebija kārtīgi paēdis, tāpēc raudāja? Un jūs, kam krīt tā bļaušana uz nerviem, būtu klaigājušas pa visu busu, lai neved pusbadainu bērnu, bet viņai naudas nav - nu tad klusē un saka, ka nezin, kas vainas.
Šo es atceros no nesena gadījuma, kad braucu uz Ventspili ar autobusu. Tur arī mazais ~gadu vecs, raudāja līdz Tukumam. Protams, ka dažs labs pasažieris nepakautrējās izteikt replikas. Pie māmiņas pienāca veca sieviņa un prasīja, vai var kā līdzēt, lai mazais nomierinās. Tantukam, tā māmiņa izstāstīja, ka vedusi mazo pie ārsta uz Rīgu, bet naudas, lai nopirktu sulu mājupceļam, nav palicis, tāpēc droši vien mazais raud. Tā tante pieturvietā tai sievietei sulu nopirka - mazais atlikušo ceļu gulēja.
Kaunos, ka man pašai tas nebija ienācis prātā. Laikam tāpēc, ka pieredzes ar tik mazu bērnu man ir maz..
Pilnīgi ticu, ka tās, kam bērnu nav, par iejūtību pret māmiņām, kur nu vēl palīdzību, reti kad iedomājas. Te to labi var manīt.
28.09.2013 21:33 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
Vienreiz autobusā viena sieviete neizturēja un māmiņai pateica, lai taču novelk bērnam to biezo jaku, jo autobusā karsti, sīkais satuntulēts un bauro. Tas jau jebkuram skaidrs, ka bērnam vienkārši karsti, a māmiņa, vai nu glupa vai viņai vienalga.
28.09.2013 21:35 |
 
Reitings 2329
Reģ: 25.02.2011
Man arī ļoti nepatīk,ka bērnu mātes savus bērnus nepieskata sabiedriskajā transportā. Domā,ka var sēdēt,lasīt avīzes,čatoties telefonā,bet lai bērns skraida,kāpj ar kājām uz krēsliem,spārda priekšā esošo krēslu utt. Daudz māmiņas uzskata,ka citiem viņu bērns jāizklaidē,jārunājās,jāucinās.
28.09.2013 21:35 |
 
Reitings 471
Reģ: 18.06.2013
Nevajag taisīt bērnus, ja nevar atļauties auto.

:D :D :D :D :D :D
28.09.2013 21:37 |
 
Reitings 1609
Reģ: 03.03.2013
Es sabiedrisko izmantoju ļoti reti,bet dažreiz,kad sanāk braukt,trāpu tieši tad,kad ir tie mazie bērni.Mana mamma pat teica,ka agrāk bērni nelīda kaut kā pie svešiniekiem un nebļaustījās autobusā 10min no vietas,kaut kā mātes nomierināja bērnus.Daļēji atceroties bērnību,patiesībā jā,kad biju jaunāka un bija mazi bērni autobusos nu nebija tā,kā ir tagad.
Es vēl varu pieciest to raudāšanu,jo parasti klausos mūziku,bet tā līšana man klāt un matu matu aiztikšana,vot tad gan es palieku nikna.Un māte neuzskata,ka bērnam ir jāaizrāda.Vienreiz braucu uz biznesa tikšanos,tas gan bija krietnu laiku atpakaļ,matus biju ilgi,jo ilgi taisījusi un tieši viens mazais sāk aiztikt manus matus un spēlēties,es mātei mierīgi pasaku
"Varētu lūdzu palūgt,lai mazais neaiztiek mani."
Māte palika agresīva un saka "Bērns jau tikai iepazīst pasauli,bla bla bla"
Nu viņas priekšā es netaisījos taisnoties,kāpēc lai mani neaiztiek.Tie mazie ir arī manā somā līduši,taisījuši vaļā utt.Nu nevar norakstīt visu uz "viņš ir maziņš,iepazīst pasauli",reāli ir jābūt normām.
28.09.2013 21:38 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Mātei iespēju robežās ir jāparūpējas, lai bērns neradītu neērtības citiem sabiedriskā transporta pasažieriem. Tad, ja ārdās un neklausa piecgadnieks, tad es neredzu neko sliktu tajā, ja aizrāda kāds no malas. Taču, ja runa ir par zīdaini vai pusotrgadnieku, ar kuru nevar vēl neko sarunāt, tad pārējiem jābūt iecietīgiem.
28.09.2013 21:42 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Man loti nepatik fraze: " izlutinats berns" un "neproti audzinat". Ka var tadus secinajumus izdarit no viena brauciena. Izlutinats ir ,ka jau te mineja, kurs baz galvu svesu datoros, aiztiek svesu mantas utt. un mates neaizrada, bet ne tas, ka berns blau/raud ( isti nesapratu ko vins darija) transporta. Var tacu but dazadi iemesli. Un tas nav maminu bruksana virsu nemaminam, vnk jabut cilvecigakiemun iecietigakiem vienam pret otru.
28.09.2013 21:43 |
 
Reitings 760
Reģ: 19.03.2010
Mademoiselle!,"Man visvairāk tracina, ka pilnā autobusā jaunās mātes stumjas iekšā ar lielajiem ratiem...grrr..." Būt māmiņai nav slimība,lai visu laiku sēdētu mājās ar bērniem. Viņām ir tādas pašas tiesības braukt ar sabiedriskajiem kā citiem. Es kā divu bērnu mamma varu pateikt,ka Tev nav tiesību tā teikt.
46 autobusi vienmēr ir pilni. Tas ir vienīgais,kurš iet uz bērnu slimnīcu. Un pārējiem ar to ir jārēķinās,ka tajā brauks daudz māmiņas gan ar ratiem,gan bez. Riebjas tas,ka omītes un opīši aiz garlaicības braukājās un stāv vietās,kuras ir paredzētas ratiem.
28.09.2013 21:48 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Es nedzīvoju Rīgā, un MiniAnja izlasi vēlreiz visus manus komentārus pirms izsakies.
Un tas, ka ir mammas, kas jūtas kā pasaules nabas, jo viņas ir piedzemdējušas arī ir, un uzskata, ka viss autobuss ir viņām vienām. Iespējams, ka viena negatīva situācija man ir šo priekšstatu radījusi.
28.09.2013 21:58 |
 
Reitings 533
Reģ: 02.08.2011
Atcerējos gadījumu,kad braucu ar dēlu(tad bija apmēram gads)autobusā. Blakus apsēdās milzīga,nepārspīlēju,pusotru krēslu aizņemoša sieviete. Es pati esmu pavisam sīciņa,bet biju tā saspiesta,ka visas trīs stundas pavadīju lielā diskofortā,klēpī sēdēja puika,kuru man nāktos vai nu iespiest logā,lai viņš VISPĀR nepieskaras sievietei,vai turēt kaut kādā vēža spīļu tvērienā,kas,protams,mazulī izraisītu paniku un raudas. Tas noveda pie tā,ka puika ik pa laikam raustija tantes džemperi,vienkārši nejauši pieksārās un tā... Sieviete bija jauka,pasmaidija,parunājās,bet,pieņemu,ka daudzas citas no jums nodomātu-šausmas,šausmas,kur normas?!!! Tāpēc silti iesaku-nesēdieties tad blakus māmiņām ar bērniņiem,ja jums ir tik riebīgi panest fakut,ka bērns grib jums pieskarties. Protams,ja runa iet par lielākiem bērniem,ar kuriem visu var sarunāt,vai,ja runa ir par gadījumu,kad bērns lien svešās mantās,tas ir citādāk.
28.09.2013 22:02 |
 
Reitings 533
Reģ: 02.08.2011
t.i.-faktu,mana klaviatūra mani vienreiz novedīs ārprātā.. :@:@:@
28.09.2013 22:04 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Es arī esmu ņēmusi klēpī bērniņu, jo nebija vietas autobusā un mazajam būtu jāstāv kājās, mamma ar pārējiem bērniem apsēdās tālāk.
28.09.2013 22:06 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Mani nekādas brēkšanas netraucē.
Ar saviem bērniem arī pietiekami izbraukājos sabiedriskajās transportā.
Bērns ir bērns.
28.09.2013 22:20 |
 
Reitings 1283
Reģ: 02.09.2012
Tas ir sabiedriskais transports un, kā zināms,sabiedrība mums ir dažāda. Mani vairāk tracina urlas un veci cilvēki, kuri neizjūt savus gabarītus.

Vienreiz gan sanāca tā, ka aiz manis lidmašīnā sēdēja ģimene ar apmēram gadu vecu bērnu. Tiklīdz lidmašīna pacēlās, bērns ieslēdza savu rotaļlietu ar spalgu polifonisko melodiju, kas skanēja visu lidojumu. Viena un tā pati melodija. Lūk, tas ir bezgala nepārdomāti no vecāku puses, un tur būtībā arī varētu aizrādīt, ja būtu ekstra kašķīgs noskaņojums.
28.09.2013 22:22 |
 
10 gadi
Reitings 3059
Reģ: 09.10.2009
Kad pašām būs bērni un būs šādā situācijā nonākušas, tad jūsu dziesmas " man besī, man riebjas" pierims. -.-
Nevienu vēl nav izspiedušas, bet sāk maut par to,kā jāaudzina, kas jādara.
28.09.2013 22:23 |
 
10 gadi
Reitings 826
Reģ: 02.10.2010
Mademoiselle!
Un, kāpēc nevar iegādāties personīgo auto?

Un kāpēc tu nevari iegādāties personīgo auto, ja tevi tik ļoti traucē mammas ar ratiem? Un visi tie pārējie cilvēki, kuri saspiedušies sabiedriskajā transportā? Absurds vienkārši!
Un izlasīju jau atbildi. Tev nav bērna. Jā, spēcīga loģika. Ir bērns- iegādājies auto, nav bērna- vari neiegādāties. Un nevajag atkal atkārtot, lai izlasu visus komentārus, jo es to izdaīju. Un secināju, ka šoreiz tu pamatīgi izcēlies tieši ar personīgā auto pieminēšanu.

Arī man diezgan bieži sanācis braukt ar sabiedrisko transportu- galvenokārt pie ārstiem un fizioterapeita. Vienmēr uztraucos, vai mazais nesāks raudāt, jo autobusā nomierināt viņu būtu ļoti grūti, un es pati par to justos šausmīgi neērti. Bet kliegt uz māti šādā gadījumā nav par ko, jo, cik man zināms- bērni nenomierinās uz burvju mājiena/ svilpiena vai pat mantas/ēdiena/dzēriena/ dāvanas piesolīšanas, ja to nevēlas. Un lielās gudrinieces var pamēģināt ieaudzināt savā mazajā bērnā ko tādu. :D
28.09.2013 22:50 |
 
10 gadi
Reitings 826
Reģ: 02.10.2010
starp citu- pagājušajā gadā ar draugu bijām Sanktpēterburgā, braucām ar metro. Pārpildītu, iekāpt nevar- tevi vienkārši ienes iekšā pūlis, visi viens otram piespiesti klāt. Bet ko cilvēki- smejas, smaida, joka. Tieši tad norunājām, ka Latvijā nekas tāds nebūtu iespējams. Tās drūmās, pārgurušās, vienmēr neapmierinātās sejas ik uz stūra.
28.09.2013 22:55 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Par to mantu grābstīšanu pasaules iepazīšanas nolūkos, tur gan ir strīdīgs jautājums. Protams, ka bērniem viss interesē. Viņiem jebkas, ko viņi nav redzējuši, šķiet aizraujošs. Biju pārsteigta, kad draudzenes mazā meitiņa (6 mēn) uz mana dīvāna atradusi telefona lādētāju, spēja stundu pētīt, kā vads atvienojas un tad atkal pievienojas pie paša lādētāja. Bērnu par interesi jāslavē, nevis jāvaino.
Cita lieta ir ar mammītēm, kuras uzskata, ka viņu bērni ir tiesīgi iepazīties arī ar svešām mantām, nejautājot īpašnieka atļauju. Ok, saprotu tos gadījumus, kad autobusos sēž blakus un netīšām pieķerās pie matiem vai džempera, vai somas. Bet būtu tikai normāli, ka, ja blakussēdošajai personai nepatīk, ka viņas mantas tiek aizskartas, persona savas mantas pēc iespējas pārvieto nostāk no mazuļa un NORMĀLĀ tonī palūdz mammu, lai izklaidē savu mazo savādāk. Ja ir iespēja pārsēsties, labāk pārsēsties.
Tajā pat laikā mammām būtu jācenšas mazo iespējami izklaidēt un jāpavēro blakussēdošā persona. Ja izrāda draudzīgu attieksmi, viss kārtībā.
Man ir bijis abejādi - gan gadījumi, kad mammīte apvainojas, ka neļauju mazajam aiztikt ziedu pušķi, ko turu rokās, gan tā, ka mazais gribētu aiztikt pūciņas manai jakai, man nebūtu iebildumu, taču mamma nevis paskaidro, ka svešas mantas nedrīkst bez atļaujas aiztikt, bet atrauj mazo bez paskaidrojuma no manis, itkā es būtu slima.
Vēl protams ir gadījušies momenti, ko atceros ar smaidu. Kāda mamma savu mazo meitiņu gandrīz stundu mēģināja savaldīt un novērst uzmanību, līdz neizturēja un pajautāja man, vai man būtu kas iebilstams, ja mazā paraudzīs manus auskarus (spalviņas). Atļāvu, pat zinot, ka mazā var tās paraut vai pat saplēst, kas paldies dievam, nenotika :)

Te jau var strīdēties par šo stundām ilgi. Vienmēr būs mammas, kas uzskatīs, ka viņu bērni drīkst visu un būs cilvēki, kam jaunās māmiņas traucēs. Godīgi sakot - nerisināma problēma, manuprāt...
28.09.2013 22:56 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits