Plika un nabaga

 
Reitings 202
Reģ: 25.04.2013
Tā aizdomājos... man ir vecums 25 - 30 gadi, ir labs darbs, karjera, paēdusi un apģērbusies esmu. BET ja tā reāli man nekā nav! Ne savs dzīvoklis, ne mašīna, ne summa kontā. Ja man vajadzētu aiziet, tikvien būtu ko čemodānā lupatas un kosmētiku ielikt. Nav arī vīra, bērnu, tā teikt ģimenes bagātība. Ja tā no malas skatās, esmu plika un nabaga.

Kā jūs vērtējat šādu situāciju, ka sievietei šajā vecumā nekā nav, nekas nepieder. Vai tas ir normāli? Vai tomēr kaut kas ir nogājis dzīvē greizi.

Vai tev ir vecums pēc 25 un arī tev nekas šajā dzīvē nepieder? Kā TU par to jūties?
11.09.2013 11:42 |
 
Reitings 772
Reģ: 04.07.2013
Nezināju gan, jo tos, ko es pazīstu bērni neuztur, drīzāk gan otrādi, jo nabaga bērniņi/mazbērniņi taču neies strādāt par 200 ls par pārdevēju, labāk uz vecāku/vecvecāku kakla dzīvot.

nu normaalaa kompaanija tew ;) vari starp vinjiem paspiideet ar savaam zinashanaam :)
12.09.2013 11:47 |
 
Reitings 437
Reģ: 01.09.2013
Kāda jēga ir strīdēties ar 6graudi? Viņa dzīvo savā ideālā pasaulītē un neviens, nekad neieskaidros realitāti.

Runājot par tēmu, pati pabeidzu augstskolu, ļoti daudziem studentiem nav darbs, jo reāli nav šīs pieredzes, tādēļ ir divas iespējas - Anglija vai palikt šeit Latvijā un strādāt Maksimā. Maksimā algas nav 200-300, tās ir muļķības, visi mani paziņas, kuri ir strādājuši šāda veida darbu uz rokas saņem aptuveni 180ls. Un pateikt, ka kasieres darbs ir viegls? Labrīt, šāda tipa darba vietās, darbinieki mainās ik mēnesi, jo ir grūti, ļoti grūti.
Tas ir labi, ja esi viena un dzīvo pie vecākiem, tad tie 180 ir laba nauda, bet, ja par šiem līdzekļiem ir jāīrē dzīvoklis, pieņemsim 60ls+ komunālie + darba laikā paēst, lai neiedzīvotos gastrītā, elementāri produkti (piens, maize, tualetes papīrs un krējums) jau ir pieci lati. Tad šo jau es sauktu, par galu savilkšanu. Vēl sliktāka situācija, ja ir ģimene - bērni.
Jā Latvijā ir daudz cilvēku, kuri pelna 200-600ls, taču liela daļa iedzīvotāju, dzīvo sūri.
12.09.2013 11:48 |
 
Reitings 728
Reģ: 21.07.2010
Ak jā, un es nešaubos, ka daļa no šeit esošajām arī uztur vecāki vai vecvecāki, jo visas ir tik izglītotas un ar tādu darba pieredzi, ka neies taču strādāt par 200 ls mēnesī, kur nu, labāk sēdēt un komentārus rakstīt.
12.09.2013 11:50 |
 
Reitings 772
Reģ: 04.07.2013
aij, labi beidzam sho balagaanu :) nav jeegas striideeties,katram sava galva uz pleciem, katrs dziivo un iztiek ar tik cik vinjam ir labi :) viens buus dariitaajs, cits runaataajs utt :)
12.09.2013 11:50 |
 
Reitings 772
Reģ: 04.07.2013
6graudi, mani vecaaki mani neuztur, pati panjeemu krediitu studijaam- pati tagad maksaaju un darbu arii nekad caur pazinjaam neesmu ieguvusi- viss vienmeer ir manis pashas nopelns :) Un ari bieezaa vecha man nav :)
12.09.2013 11:52 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Man ljoti patiik 6graudi viedoklis! Jau pamaniiju vairaakaas teemaas. :D

Ja es domaatu subjektiivi, veerstu visu sheit rakstiito personiigi uz sevi, tad arii vareetu krist histeerijaa ar "viss ir slikti un naudas nav". Tomeer objektiivi raugoties redzu taisniibu - tieshaam nav pamatojuma, kaapeec studentiem vai Maximas paardeveejiem buutu jaamaksaa veselu bagaatiibu. Pirmajiem nav veel daudz zinaashanas un prakse, otro darbs ir viegls. Jaa, tagad kaads var saakt klaigaat, ka ir sarezgjiits, jo klienti neapmierinaati, ir virstundas utt., bet es to domaaju taadaa zinjaa - ka nav jaabuut nekaadaam iipashaam prasmeem, zinaashanaam, ieguldiijam tam, lai straadaatu Maximaa. Visam ir divas puses.
12.09.2013 11:56 |
 
Reitings 728
Reģ: 21.07.2010
nu normaalaa kompaanija tew

Šajā pasaulē ir ne tikai bankas darbinieki, uzņēmumu vadītāji, politiķi utt. Ir arī tie, kas dzīvo uz vecāku/ vecvecāku rēķina un negrib strādāt. Un jā - es tādus pazīstu. Un? Es pazīstu daudzus.

Viņa dzīvo savā ideālā pasaulītē un neviens, nekad neieskaidros realitāti.

Tava realitāte ir, ka cilvēks ar 400 ls algu nav cilvēks un nevar izdzīvot, mana realitāte, ka cilvēki izdzīvo ar 200 ls un vēl mazāk. Nokāp no saviem augstumiem un tad runā par realitāti.

Un pateikt, ka kasieres darbs ir viegls?

A tu esi mēģinājusi? Es esmu - kaulus nelauž.
12.09.2013 11:57 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
tieshaam nav pamatojuma, kaapeec studentiem vai Maximas paardeveejiem buutu jaamaksaa veselu bagaatiibu.
Ir gan, vinjiem arii ir jaadziivo. Baac, Latvijaa visa sisteema ir nepareiza, tikai samierinaas ar kripatinjaam. Nu nee, ja visi prasiitu lielaakas algas, tad vaaarbuut kaut kas mainiisies. Protams, ja 6graudi var izdziivot ar 200 LS - lieliski, bet daudzi cilveeki taa NEGRIB dziivot un taa nav lekshana augstaak par savu pakalju. Un atkal jaaiet galeejiibaas???? Vai nu 180LS meenesii vai 700???? wtf? ir arii pa vidu
12.09.2013 12:06 |
 
Reitings 437
Reģ: 01.09.2013
A tu esi mēģinājusi? Es esmu - kaulus nelauž.

Mēģinājusi? Kāpēc vēljoprojām nesēdi kasē?
Tava realitāte ir, ka cilvēks ar 400 ls algu nav cilvēks un nevar izdzīvot

Vispār jau es minēju algu 180, ar kuru nevar īrēt dzīvokli+ komunālie, produkti, Dievs nedod, ja ir jāpērk medikamenti. Neko par 400ls neminēju, palūgšu lasīt uzmanīgāk - paldies.
Mēs visi mākam izkopēt, skaisti tekstu, un interpretēt to, pēc savas gaumes. Aita.
Tas, ka nedzīvotu dzīvoklī, kurā duša tiek uzskatīta par "ekstru" un pelējums sienās, nenozīmē, ka esmu kaut kādos augstumos.
12.09.2013 12:07 |
 
Reitings 1283
Reģ: 02.09.2012
Tomeer objektiivi raugoties redzu taisniibu - tieshaam nav pamatojuma, kaapeec studentiem vai Maximas paardeveejiem buutu jaamaksaa veselu bagaatiibu.


Neviens nerunā par bagātību. Runa ir par minimālo algu, kas atbilstu dzīvošanas izmaksām šajā valstī. Pārējā Eiropā cenas diži neatšķiras no Latvijas, bet algas ir ievērojami lielākas. Latvijā ir tieši otrādi - algas niecīgas, bet uz dažām lietām cenas ir pat augstākas. Protams, var izdzīvot un justies kā varonim, bet vai tā var ilgstoši dzīvot?
12.09.2013 12:07 |
 
Reitings 437
Reģ: 01.09.2013
Neviens nerunā par bagātību. Runa ir par minimālo algu, kas atbilstu dzīvošanas izmaksām šajā valstī. Pārējā Eiropā cenas diži neatšķiras no Latvijas, bet algas ir ievērojami lielākas. Latvijā ir tieši otrādi - algas niecīgas, bet uz dažām lietām cenas ir pat augstākas.

+
12.09.2013 12:08 |
 
Reitings 728
Reģ: 21.07.2010
Un atkal jaaiet galeejiibaas???? Vai nu 180LS meenesii vai 700???? wtf? ir arii pa vidu

Pa vidu saņem dažādi biroja darbinieki, amatpersonas. Iesaki pielīdzināt kasiera darbu viņiem? Piemēram, Saldus bāriņtiesas priekšsēdētāja saņem 398 ls uz rokas. Gribi teikt, ka viņas darbs ir pielīdzināms kasiera darbam?

Mēģinājusi? Kāpēc vēljoprojām nesēdi kasē?

Ja vajadzētu, sēdētu arī kasē, kā jau teicu - šāds darbs kaulus nelauž.
12.09.2013 12:28 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
No inteliģentas meitenes ar sakarīgiem viedokļiem 6graudi ir pārvērtusies par ļoti kategorisku un citos neieklausošu cilvēku. Tas nav pārmetums, es vienkārši nesaprotu, kā.

Protblēma ir dziļāk. Jā, mums nav tik produktīva ekonomika kā Rietumeiropā, ar 200 latiem varbūt varētu dzīvot, bet tad kāpēc mums ir Rietumeiropas cenas?! Kāpēc latam vispār nav vērtības?!
12.09.2013 12:32 |
 
Reitings 772
Reģ: 04.07.2013
nabaga darbinieki, ja tiktu pie taadas vadiitaajas kaa 6 graudi :D
12.09.2013 12:33 |
 
Reitings 728
Reģ: 21.07.2010
bet tad kāpēc mums ir Rietumeiropas cenas?

Šo es skaidroju ar to, ka ir pieprasījums, ir piedāvājums. Paskaties kas notiek lielveikalos - cenas ir mežonīgas, bet tāpat atrodās, kas tās preces pērk. Un ne viens vien. Ja nepirktu, tad arī cenas tiktu nolaistas. Vēl ir tāda tupa tendence - tirgotāji iedomājās, ka ja viņi uzliks, piem., 20 ls cenu, tad gūs lielāku peļņu nekā uzliekot tai pašai precei 5 ls.

6graudi ir pārvērtusies par ļoti kategorisku un citos neieklausošu cilvēku

Man šādas tēmas vienkārši izved no pacietības, jo savā darba pieredzē esmu redzējusi tik daudz darbinieku, kas negrib strādāt, bet grib saņemt algu, pie tam neadekvātu savām spējām un darba pienākumiem. Un ir vēl otra kategorija, kas mani kaitina - tie, kas čīkst, ka nevar daudz ko atļauties, kaut gan tas, ko viņi vēlās neatbilst viņu ienākumu līmenim, t.i., vēlas dzīvot pāri saviem līdzekļiem un pēc tam čīkst, ka nepietiek naudas.
12.09.2013 12:50 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Ja nepirktu, tad arī cenas tiktu nolaistas.
Nee, taa notiek tikai poniju-vienradzu pasaulee vai peec kara.
12.09.2013 12:54 |
 
Reitings 728
Reģ: 21.07.2010
Nee, taa notiek tikai poniju-vienradzu pasaulee vai peec kara.

Jo cilvēkiem nav citas iespējas - jāpērk to, ko piedāvā.
12.09.2013 12:57 |
 
Reitings 772
Reģ: 04.07.2013
Man šādas tēmas vienkārši izved no pacietības, jo savā darba pieredzē esmu redzējusi tik daudz darbinieku, kas negrib strādāt, bet grib saņemt algu,


Kaadaa brunurupuchu pasaulee tu dziivo? Tew liekas, ka tie, kas sanjem lielas algas, visi to vien grib kaa daudz stradaat? :D
12.09.2013 12:58 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Negribu iesaistīties šajā strīdā, bet gribēju tikai pateikt..Man ir tik ļoti skumji lasīt visu šito. Kā gribētos dzīvot Latvijā, bet laikam jau tā iemesla dēļ,ka arī es nemāku dzīvot ļoti ekonomiski un man gribās sev un savai ģimenei labas un kvalitatīvas lietas, mums nākas dzīvot citur. Kāds atkal bļaus, ka izlutināta un mantkārīga utt,bet katrs dara tā ,lai pašam ir labāk un vieglāk dzīvot.
Lai arī mūsu ģimenei būtu kur dzīvot un pat ir izvēle dzīvoklī vai mājā,kas ir privātīpašums, tomēr tas ir mazpilsētā, kur ir krietni mazākas algas ,nekā Rīgā. Beigās tas pats sanāk,vai dzīvot savā īpašumā un saņemt mazu algu, vai saņemt par 100ls lielāku algu ,bet to pašu atdot par dzīvokļa īri.
Žēl,ka Latvijā viss aizgājis pa burbuli.
12.09.2013 12:58 |
 
Reitings 1853
Reģ: 27.01.2011
brīžiem jābrīnās par šito kompāniju cosmo...vienu brīdi visām viss baigi labi, ir dzīvoklis, darbs, jaunākie telefoni, visas baigās modes dāmas. tagat pēkšņi visām nekā nav un nevar izdzīvot...
12.09.2013 13:00 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits