Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā rīkoties,ja aprunā tuvākie?

 
Reitings 204
Reģ: 18.04.2013
Iespaidojos no diskusijas "Kā kļūt par labu cilvēku?"
Tad man šobrīd ir tā,ka es nezinu kā man izturēties pret saviem radiniekiem. Uzzināju,ka tieku aprunāta no jauniegūtu radu puses. Tie nav gluži no manas ģimenes, bet radi no vīra puses, saprecējušies ar vīra radiem. Paši izturamies laipni,jauki, Ziemassvētkos nosūtam kartiņas pa pastu(jo dzīvojam atsevišķā valstī), kādas dāvaniņas. Šie radinieki mūs aprunā par to kā dzīvojam,par mūsu naudu. bet tas ir aizgājis tik tālu,ka aprunā ne tikai mani un manu vīrieti,bet arī manus radus-brāļus,māsas un vecākus, kurus dzīvē nekad nav redzējuši! Draugos,bildēs redzēja. Bijām aizbraukuši ciemos pie viņiem, rādījām savu fotoalbumu(viņi palūdza atvest,lai parādam), kad biju aizgriezusies, notika pirksta bakstīšana albumā pie bildēm,kur ir mana ģimene un sačukstēšanās. Tajā brīdī neko neteicu,izlikos,ka nemanu to.

Man šie radinieki nav tik nozīmīgi,bet tie ir mana vīrieša radinieki-māsīcas, brālis, brāļiem sievas.Jāsaka,ka viņi ir arī vecāki par mums, 30-35 gadu vecumā.

Tā attieksme ir tik pretīga,ka to dara aiz muguras,jo acīs ir tik laipni un nekad neko sliktu nesaka. Zināju,ka mūs aprunā, nedomā par mani neko labu, bet vienu brīdi jau likās,ka es pārspīlēju,jo nevar taču tā būt,jo kopā,kad esam-tad esam draudzīgi. Bet aizvakar,kad mazie ģimenes bērni, drīzāk pusaudži, izstāstīja par ko mammītes un tētis savā starpā runā! Un es tam ticu, jo bērnam nav iemesla melot un fantazēt.

Tad es tagad nezinu-man tos cilvēkus vienkārši ignorēt, izslēgt no dzīves un ar tādiem nekonataktēties vai turpināt būt laipnai, stāvēt tam visam pāri?

Gribas pateikt,lai saka acīs,nevis aiz muguras, bet tad noteikti būs taisnošanās,ka nav jau nekāda aprunāšana,mēs jau neko utt.

Kā jūs pašas rīkotos,ja būtu nesaskaņas ar radiem? Šķiet tās nebūs pārejošas, jo tie ir tādi cilvēki,kas mīl aprunāt, otram sliktu vēlēt.
26.08.2013 16:03 |
 
Reitings 1853
Reģ: 27.01.2011
nu zinot savu raksturu, es nevarētu vienkārši turpināt būt laipna un izlikties ka nekas nav noticis, attieksmi noteikti mainītu un varbūt pat pateiktu visu ko domāju....
26.08.2013 16:08 |
 
Reitings 204
Reģ: 18.04.2013
Man ļoti gribas pateikt visu,ko domāju, bet negribas pēc tam palikt muļķei, kad būs izlikšanās par to,ka viņi par to neko nezina un nekas tāds nav noticis :)
26.08.2013 16:10 |
 
Reitings 6037
Reģ: 10.08.2011
Vai Tavs vīrs domā tāpat kā Tu? Ja jā, tad stājieties pretī abi. Ja nē, tad šķiet nav liela jēga. Šamie vēl uztaisīs Tevi par slikto un apmelotāju visu radu un vīra priekšā.
26.08.2013 16:12 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Es uzliktu mīksto, nu kas man par daļu ko viena tante teica vai domā ... :)
26.08.2013 16:16 |
 
Reitings 772
Reģ: 04.07.2013
Iespaidojos no diskusijas "Kā kļūt par labu cilvēku?"

ārprāc pēc šitā man likās, ka tas trakais ir atpakaļ :D


Es šajā situācijā noteikti neizliktos, ka viss ir labi utt., man vispār nepatīk izlikties. Ar pretapvainojumiem nesāktu bārstīties, bet tā, kā tā ir radu būšana, tad izrunātos ar tiem cilvēkiem un tad jau rīkotos attiecīgi pēc situācijas.
26.08.2013 16:17 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
izslēgt no dzīves un ar tādiem nekonataktēties


Vot šitā vajag.

Man rados gadiem tā bija, kad es biju maza. Vieni radi stāstīja visiem citiem, cik mani vecāki slikti. Ilgus gadus vecāki piecieta, izlikās nemanām, līdz, kā saka, vadzis lūza. Pārtrauca kontaktus.

Tagad, 10 gadus vēlāk, attiecības ar pārējiem radiem ir labākas, kā nekad agrāk. Pa vidu nenostājas dezinformācija no aprunātāju puses.
26.08.2013 16:18 |
 
Reitings 266
Reģ: 20.03.2010
kaas, neko nevajag teikt, lai viss paliek kā ir. Jo lielāka aktrise ir sieviete, jo vieglāk viņai klāsies dzīvē.

Padomā, vai Tev vajag to skaidrošanos? Konfliktu nepatīkamo pēcgaršu?

Pieņem sev zināšanai, ka tāds fakts ir. Tev jau nav ar viņiem ikdienā jādzīvo kopā. Galu galā, Tev ir ļoti paveicies - Jūs dzīvojiet atsevišķās valstīs. :)
26.08.2013 16:24 |
 
Reitings 204
Reģ: 18.04.2013
priori
Par vīru ir tā,ka viņš man saka,lai beidzu cepties. :D Ka viņi jau tādi ir bijuši vienmēr, tā aprunāšana nav nekas jauns, viņš pats jau arī nav tur tādās ļoti tuvās attiecības,bet radinieks paliek radinieks. Viņš īsti nav neviena pusē, stāv pa vidu. Man par to ir dusmas,bet tai pat laikā es viņu saprotu, jo ja viņš nekontaktētos, sanāktu,ka vispār bez radiem paliktu. Tie aprunātāji,nories arī pārējo radu priekšā un paliksim mēs sliktiņie un vēl nez kādi.

Es vēl saprastu,ja tā aprunāšana būtu par lietu, ar jēgu kaut kādu,ka mēs tiešām būtu pārestības nodarījuši,bet, redz, ir tādi cilvēki, kuriem patīk mēles patrīt, otru mācīt!

Tā kā tā visa attieksmes izrādīšana paliek manā ziņā. Man sāp sirds,jo esmu jūtīgāka, vīrs vairāk vai mazāk laiž to visu gar ausīm, cenšas neņemt pie sirds!
26.08.2013 16:26 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Mani arii aprunaa !Kaads "labveelis" kaadreiz kaut ko izmet...Esmu teikusi,ka negribu pilniigi neko zinaat!Dziivoju savu dziivi taalaak-man noteikti ir mazaak draugu kaa agraak,bet esmu secinaajusi,ka mana dziive ir loti interesanta ,dziivojot tiesi taa kaa es dziivoju!
Es ignoreeju ,jo cilveeki vienmeer runaa par kaadu vairaak vai mazaak!Mana mamma vispaar loti pareizi teica-nerunaa tikai par tiem cilvekiem,kuri ir neinteresanti!
26.08.2013 16:30 |
 
Reitings 6037
Reģ: 10.08.2011
Jācenšās kontakts samazināt līdz minimumam.

Īpaši jau nelīdzēs, bet tāda cilvēku izturēšanās tikai liecina par viņu super zemo inteliģences un cilvēcisko līmeni (un visu pārējo, ko nu var ietilpināt raksturojumā). Tādas prastas tirgus klaču bābas ar neizdevušos dzīvi.
26.08.2013 16:30 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Oj, kāds man bija liels pārsteigums, kad saskāros ar tieši tādu pašu situāciju. Viņi - precēts pāris, ar naudām vairāk kā švaki, braucām ciemos ar dāvaniņām, vismaz bērniņam kko un tā, bet ne tā, lai padomātu, ka par nabagiem uzskatām vai ko tik vēl. Likās, ka viss ir vairāk kā ok, brauca arī pie mums ciemos. Un te pēkšņi - es tāda un šitāda, atļaujos nestrādāt un mājās ar bērnu sēdēt, lai gan viņa to pašu dara, ja neskaita kkādas haltūras, kad bērnu nogrūž radiem uz nedēļu un ir lepna par 10 nopelnītiem latiem... Tajā pašā laikā, salīdzinot ar viņiem, mēs dzīvojam kā karaļi un arī viņiem palīdzējām šad, tad, gan ar naudas aizdošanu, aizvešanu par velti utt., bet es, lūk, slikta esmu... Nu neko - ignorēju un dzīvoju tālāk, lai jau vārās savā skaudības sulā. :)
26.08.2013 16:30 |
 
Reitings 824
Reģ: 09.07.2013
Mana vīrieša radi nepārtraukti mani aprunā. Viņa tēvs, māte, krustmāte utt. Ko man darīt? Izraudos, paceļu galvu un eju tālāk. :)
26.08.2013 16:32 |
 
Reitings 728
Reģ: 21.07.2010
Nu bet ja cilvēkiem savā dzīvē nekas interesants nenotiek? Tāpēc arī aprunā, ka savas dzīves nav.

Es kontaktētos ar viņiem pēc iespējas mazāk un tad, kad tiktos runātu par vispārīgām lietām - cik ārā jauks laiks, cik zāle zaļa utt. Ja jau viņi runā par to, kur jūs tērējat savu naudu, tātad paši esat viņiem izstāstījuši - mazāk stāstiet par sevi un savām lietām, vairāk runājiet vispārīgas tēmas.
26.08.2013 16:37 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Es arī gribēju tā kā noskaidrot attiecības, pajautāt, kas viņiem par problēmām, ka sveša nauda jāskaita un jānod... par jaunas mašīnas pirkšanu, kamēr pašiem vispār nekā nav. No sērijas - ''nu ja - jums jau zelts no gaisa birst, kamēr mums pat maizes mājās nav.'' Man arī draugs teica, lai nomierinos un aizmirstu, tā būs vieglāk dzīvot. :) Visvairāk pārsteidza, ka paši vecāki būdami, atļāvās aizskart arī manu bērnu savās intrigās un aprunāšanā, tajā brīdī biju gatava acis izskrāpēt - pie kā mans bērns vēl vainīgs? Ja vēl kādreiz pievērtu acis uz to, ka mani aprunā un palīdzētu, ja nu kas, bet, ja aiztiek bērnu - viss. Tagad gaidu baumas, cik lepna un iedomīga esmu.
26.08.2013 16:39 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Manuprāt, tā kā tie ir vīra radi, sākumā viņam jāmēģina risināt šo situāciju.
26.08.2013 16:41 |
 
Reitings 6037
Reģ: 10.08.2011
Zinot savējo, viņš būtu tā nodevis, ka nekad vairs nekontaktētos. Pēc viņa domām, labāk būt vienam (bez radiem), nekā ar tādiem. Šajā es viņu atbalstu.

Ja Tavējais rij krupi vai laiž to gar ausīm, tad laikam nekas cits neatliks arī Tev...
26.08.2013 16:44 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es ieveeroju,ka loti daudziem cilveekiem ir gruutiibas ar to ,ka kaadam iet labaak...!Sapratu arii to,ka nav veerts daliities ar celojumu iespaidiem,maajas remonteesanu uttTas viss tiek uzskatiits kaa lieliisanaas!
Man piemeeram, loti patiik dzirdeet,ka kaimins izremontejis savu maaju.Bijaam pat aizgaajusi paskatiities!Otrs kaimins uztasiijis interesantu daarza interjeeru!Esmu loti daudz paneemusi idejas no kaiminiem tiesi taapeec ,ka dalamies iespaidos uttJaasaka godiigi-cita pasaule!
26.08.2013 16:51 |
 
Reitings 204
Reģ: 18.04.2013
Zinu,ka manu vīru nokaitinās kādreiz šis viss, tas ir laika jautājums, tad arī viņš nekontaktēsies un pateiks,ko domā! Un ceru,ka nokaitinās drīz.

Esmu apņēmusies uz telefona un skype zvaniem neatbildēt un nekontaktēties. Lai brīnās kāpēc tā! Mums ir paredzēts kopīgs pasākums drīzumā, es neieraidīšos,vīrs gan ies. Lai vīrs runā ar viņiem, sazvanās,ja grib, bet es kopīgus pasākumus un svinēšanas vairs negribu.
Noteikti vīrietis arī negribēs ierasties viens, tā kā gaidu,kad būs runas,ka esmu nolikusi veci zem tupeles un neļauju kontaktēties! :D
26.08.2013 16:54 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Šajā gadījumā es vadītos pēc teiciena:
nebaidies no tiem, kas runā par tevi sliktu, uzmanies no tiem, kas tev to pastāsta.
26.08.2013 16:54 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
nebaidies no tiem, kas runā par tevi sliktu, uzmanies no tiem, kas tev to pastāsta.

Dažos gadījumos tas būtu vairāk kā neloģiski. Man no drauga uzmanīties, jo viņš dzirdēja kā tiekam aprunāti?
26.08.2013 16:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits