PĒC PAMATSKOLAS '

 
Reitings 39
Reģ: 03.05.2013
Sveikas :)

Nākamajā gadā beigšu 9. klasi, nolēmu, ka parastā vidusskolā nepalikšu. Sekmes ļoti labas.

Būšu ļoti pateicīga ja ieteiksiet kādu koledžu / profesionālo vidusskolu kurzemes apgabalā.

p.s. vienalga kādā nozarē, jo vēl neesmu izlēmusi, tāpēc interesējos. //

PALDIES :)
19.08.2013 15:06 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Man liekas, ka te daudzas prof. vidusskolas jauc ar kaut kādām padomju laika PTU :D

Nu tak parasta vidusskola un vidējā izglītība + prof. izglītība, kura nekādi Tev netraucēs, ja nu izlēmsi studēt augstskolā ko citu. Vienīgais, ko pazaudēsi - vienu gadu, jo jāmācas 4 gadi (vismaz, cik zinu).

Pati esmu pabeigusi prof. vidusskolu ar komerciālo virzienu, bet sapratu, ka tas mani galīgi neinteresē. Augstskolā studēju ko citu un tagad strādšju savā profesijā. Nekad neesmu uzskatījusi, ka kaut ko būtu zaudējusi.
19.08.2013 16:37 |
 
Reitings 1431
Reģ: 09.10.2012
jo profenē nav daudzu priekšmetu, kas tālāk augstskolā tev varētu noderēt

Muļķības! Grāmatvedība, lietvedība, statistika, saskarsme, finanses un nodokļi, mikroekonomika, komercpakalpojumu uzņēmuma mācība, komercdarbības uzņēmumu vadīšana utt. - tās ir tikai dažas mācības kuras apguvu prof. skolā un šobrīd ir labs pamats augstskolā.
Neko es nezināju,aizgāju mācīties,jo tā likās pareizā izvēle. :D
Mana kursabiedri no prof. skolas mācās gan pārtīkas tehnologos, gan juristos, gan kkādus nekustamos īpašumus. Iespēju ir tiešām daudz :)
19.08.2013 16:40 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Es ieteiktu iet parastā vidusskolā, ja tev tiešām ir labas sekmes. Profenē ir vērts iet tad, ja ir padomā kāda konkrēta profesija. Jāsaprot, ka prof. skola vairāk sniegs profesionālās zināšanas, vispārējo izglītību atstājot 2. plānā. Protams, nav garantijas, ka pēc vidusskolas beigšanas izvēlētā profesija izrādīsies īstā... Ja arī iet uz profeni, tad ar labām sekmēm neizvēlēties viesmīļus, pavārus, frizierus, dizainerus un ko tur vēl..
19.08.2013 16:42 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Lai gan tagad jau studēju otro augstāko izglītību. Arī biju no tam, kas uzskatīja, ka profenēs lūzeri. Šobrīd, skatoteis uz darba tirgu, iesaku tomēr profesiju dabūt pēc iespējas ātrāk un arī vidusskolas parastos pekšmetus apgūt labi :) Nemaz nebija tik viegli ar savu pliko vadībzinātņu grādu dabūt darbu. Profesijas tad nekādas, vadītājs? :D Ja ir nauda biznesa uzsākšanai, tad jā. Šobrīd studēju to profesiju, kas ir noderīga dzīvē, kurā dabūju darbu, neskatoties uz grādiem, bet gan uz manām personīgajām prasmēm :) Parastajā videnē, mums 10.klasē 1/2 gadu mācīja pamatskolas atkārtojumu, manuprāt, tas ir zemē nomests laiks. 12.klasē otro 1/2 gadu vazājās jau no marta pa visādiem izlaiduma mēģinājumiem. Reāli, pieaudzis cilvēks, pa to laiku var macīties profenē, vakarskolā vai jebkur un pelnīt sev iztiku. Nebaidies no vidusskolas vielas apguves un profesijas vienlaicīgi, jo vairak dara, jo vairāk var izdarīt!
19.08.2013 16:53 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Viss ir vienkārši - ja tev patīk zubrīt sausu teoriju, tad paliec prastā vidusskolā. Ja tev patīk būt radošai un prasās ikdienā arī ko citu, kā tikai pliko teoriju,mācies prof. vsk..
Ja neesi pārliecināta, ka gribēsi stāties augstskolā, mācies prof. vsk., jo tev nebūs mistiski ierobežojumi un prof. vsk. tev nekādas robežas neuzliks!!!
Prastajā vidusskolā strauji varēsi zaudēt savu radošumu, ja tev tāds ir iekšā.
19.08.2013 16:57 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Kurzemē daudzi iet uz Kandavas, Laidzes un Saldus profesionālajām vidusskolām, tad nu apskati un izvērtē.
19.08.2013 16:57 |
 
10 gadi
Reitings 174
Reģ: 25.04.2012
Varu iedomāties cik autorei grūti, atceros, ka pati arī ilgi nevarēju izlemt, un arī nebija ne jausmas par ko kļūt, un paliku vidusskolā.

Jautājums zinošajām- ja aiziet uz tehnikumu, un pēkšņi izdomā, ka grib iet macīties par ķirurgu, tad jau gan par vēlu ne? Jo nav likts eksāmens ne bioloģijā, ne ķīmijā. Izņemot protams, ja mācās veterinārārstu profenē?
19.08.2013 17:05 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Zuze, visu var iemācīties. Augstskolās ir kursi, kuros māca, nav problēma paņemt privātskolotāju un mācīties pašam, nolikt eksāmenus un iestāties, kur sirds kāro!
19.08.2013 17:09 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Grāmatvedība, lietvedība, statistika, saskarsme, finanses un nodokļi, mikroekonomika, komercpakalpojumu uzņēmuma mācība, komercdarbības uzņēmumu vadīšana


ja aizietu mācītos kaut vai ķīmiķos, ar savām finansēm un nodokļiem, varētu laikam aiziet tikai uz tualeti..

tas der tad, ja tu apmeŗam jau zini ko gribi vai iesi aptuveni par konkrētu svēru

zuze-nu augstskolā stājoties vari droši vien varēsi likt eksāmenu ķīmijā un bioloģijā. cik reāli tev ir pārstāties uz citu profeni vismaz, kur būs tie priekšmeti.
19.08.2013 17:09 |
 
10 gadi
Reitings 174
Reģ: 25.04.2012
Winterra, Sany- Laikam taisnība, vienīgais, ja nepadodas bioloģija un ķīmija, tad tik viegli nebūs iemācīties pie privātskolotāja tik labi, lai noliktu labi iestājeksāmenu.
Bet skaidrs tagad, paldies ;)
19.08.2013 17:13 |
 
Reitings 296
Reģ: 29.01.2009
man liekas, ka uz profeni ir jeega iet, ja tiesham jau 9ajaa klasee zini ko gribi dariit nakotnee, tad aiziej uz profeni un peec taas uz universitaati.
tomeer, ja nezini, ieteiktu palikt parasdtaa viduskolaa, tur tiesham labaak sagatavos labak 12.kl exameniem un bus vel laiks izdomat ko gribi talak dariit.
+ tagad ar vienu vairak paradaas vidusskolaas visadu novirzienu klases, nav jau vairs obligati tev jamacas galigi plikaas un parastaas lietas.
19.08.2013 17:16 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Ja nezini kārtīgi ko vēlies,respektīvi,tavas domas ir "varētu to,varētu šito,o šitais ir labs",tad viennozīmīgi prastā vidusskola,bet arī skaties kādi novirzieni ir klasēm,ej uz vispārējo nevis,piemēram,humanitāro,jo,ja 12. klasē attapsies,ka vēlies studēt ķīmiju,būs maigi sakot bēdīgi.
19.08.2013 17:20 |
 
Reitings 374
Reģ: 04.08.2013
Es pabeidzu parasto vidusskolu un to nožēloju! Nebija jēgas atsēdēt tos 3 gadus. Labāk būtu mācījusies profenē + stipendiju saņēmusi un + profesija! :) Tāpēc es atbalstu autori! Pameklē internetā, paskaties piedāvājumus un izdomā, kas tev patīk! :)
19.08.2013 17:32 |
 
Es mācos LDMV, palasi mājaslapā par izglītības programmām - http://www.ldmv.edu.lv/
Par skolu neko sliktu nevar teikt. Forši, draudzīgi skolotāji, un stipendiju, ja labi mācies, mēnesī vari izcelt līdz pat 100 Ls. Ja neesi slinka un neatliec visu uz pēdējo mirkli, tad vispār ideāli. :) Un nav tik traki ar to mākslu, ja arī nav izteikta talanta, visu jau var iemācīties.
19.08.2013 17:59 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
ja aizietu mācītos kaut vai ķīmiķos, ar savām finansēm un nodokļiem, varētu laikam aiziet tikai uz tualeti..

Varētu padomāt, ka Latvijā nv medicīnas koledžas :)
Nu nav profesijai ne vainas, visi mīti nāk no tiem, kas profenēs reāli dzer un nemācās, bet tas nenozīmē, ka tajā pasā Kandavas tehnikumā nav cilvēki, kas mācās un vēlāk ko dzīvē sasniedz, strādājot jau profesijā, turpina izaugsmi un vienlaicīgi studē utt. :) Nevajag visus mest pār vienu kārti!
19.08.2013 18:15 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Es varu ieteikt Rīgas amatniecības vidusskolu. Man tur no draugiem ļoti labas atsauksmes, tas tad ja interesē reklāma, dizains un taml.
19.08.2013 18:16 |
 
Reitings 1431
Reģ: 09.10.2012
Sany, nu to, ka es nebūšu nekad mūžā nedz ķīmiķe, nedz matemātiķe, nedz fiziķe, nedz ārste es zināju jau 8. klasē. Un ne par to ir stāsts, Tu teici, ka profenēs nav priekšmetu,kas augstskolās noderēs, es tikai pierādīju, ka ir un man noder. :)
Es iesaku LVT, vismaz tās profesijas,kas ir no iepriekšējās RTU prof. vidusskolas tur ir labā līmenī.
19.08.2013 18:48 |
 
Reitings 445
Reģ: 20.04.2013
Es arī izvēlētos parasto vidusskolu, īpaši tāpēc, ka sekmes labas. Profenēs parasti izglītības līmenis ir pamatīgi zemāks. Protams, ir apzinīgi studenti, kas mācās, bet daudz labāk, ja ir kopējais līmenis augsts un ir konkrence, kas stimulē darī vēl labāk. Tā būš vieglāk iegūt labus līmeņus, lai vēlāk tiktu augstskolā budžetā. Ja vien, protams, nav konkrēts mērķis un sapņu profesija, pēc kuras tiekties un kuru māca profenē.
19.08.2013 20:55 |
 
Reitings 130
Reģ: 22.07.2013
RedHead-pilnigi piekritisu

Eij uz arodskolu tikai tad kad zini kad saja jomā vēlēsies trādāt un eij tādu kur nāks papildus vidusskola jo tgd ir daudzas kur mācies 4 gadus kā es un nedabon vidusskolu.

Bet man ir piemers es gaju arodsskola darbs ir,masa kas vidusskolu darba nau :D

Bet fufufu ta nebija mana profesija :D
19.08.2013 21:08 |
 
Reitings 488
Reģ: 18.04.2013
Ja zini, kādā jomā gribi strādāt, tad, protams, var iet uz profeni utt.
Bet, ja nezini, tad tiešām ieteiktu iet vidusskolā, tie trīs gadi tev dod laiku izdomāt,ko tieši vēlies. Man tieši tā bija - pēc 9kl nebija nekādas nojausmas, ko gribu,bet vidusskolā, laikam 11kl beigās, sapratu, ko gribu darīt ;)
19.08.2013 22:03 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits