Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

ciemiņi, ciemošanās, dzimšanas dienas

 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Kā Jūs uzņemat ciemiņus?atšķiras ēdieni vai no dzimšanas dienām un pasēdēšanas vakariem ar draudzenēm, radu ciemošanos ,vai arī ir apm. tāpat . Gatavo ar vērienu (karbonādes, kartupeļi,salāti, zupas un tml.),vai arī sagatavo uzkodas?

Ja ciemiņi nāk,tad domā kā izklaidēt ar kādām spēlēm ,filmām, vai arī ir labi ar sarunām un nav nepieciešama papildus izklaides izvēle?

Ja Tu vienkārši ej ciemos,tad pērc,kaut ko no dzeramajiem, ēdieniem?

Dzimšanas dienās uzskati,ka pietiek ,ja uzdāvini dāvanu, vai arī papildus ,ko nes ?

Ir bijušas kādas situācija,ka esi jutisies kā nevēlams ciemiņš?

Kādi ir Tavi top ēdieni,dzērieni, uzkodas ciemiņiem?
19.08.2013 09:38 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
piedodiet par kļūdām. mostos!
19.08.2013 09:40 |
 
Reitings 5481
Reģ: 17.08.2010
Protams, ka atšķiras ēdieni, ja nāk vienkārši ciemos vakarā vai arī nāk uz jubileju. Uz vakara ciemošanos taisu parasti kafiju/tēju un kādas uzkodas un jubilejām jau iet salāti vai siltais, gaļas ēdieni. Netaisu neko nenormāli daudz - bet tā lai pietiek un lai garšo visiem.

Ja tie ir radi, pietiek ar sarunām, dažkārt foto skatīšanās. Ja tie ir draugi, tad jau var būt filmu vakari, spēļu vakari utt.

Ejot ciemos uz jubileju nesu dāvanu + ziedus vai vīnu.

Nē, neesmu jutusies.

Top dzērieni - baltvīns vai kokteiļi. Uzkodas - dārzeņu, siera un gaļas plate; kanapē maizītes. Ēdieni - tur jau ļoti daudz..
19.08.2013 09:44 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Tā nu ir sanācis, ka mājās ciemiņi nāk ļoti reti, es labāk svinu ārpus mājām. Ja tomēr kāds nāk, tad viņam tiek izdomāts piemērots ēdiens. Ja cilvēks neēd pēc 18+ir veģetārietis, tad uz galda būs kas viņam tīkams. Ja nāk kāds, kuram garšo karbonāde, nav jau grūti to arī pagatavot. Pēdējā dzimšanas dienā, ko svinējām 6 pieaugušo un 1 bērna lokā, bērnam bija tas, ko viņš iepriekšējā vakarā teica, ka gribētu pagaršot, bet pieaugušajiem tika piedāvāti vairāki salāti, otrie, saldais gan bija tikai viens - ābolu pīrāgs, jo man tortes ir apnikušas.
Par izklaidi runājot, esmu visai negatīvi noskaņota, ja kāds grib ieslēgt TV. Tā kā svinu ar cilvēkiem, kurus ikdienā reti satieku, man daudz svarīgāk ir uzzināt kaut ko par viņiem, ne to, kas kādā filmā notiek. Ja eju ciemos, tad jautāju, ko atnest. Parasti nopērku to, kas citiem varētu patikt+ir nepieciešams man, jo esmu visai niķīga, kad pie citiem jāēd/jādzer.
Dzimšanas dienās pietiek ar dāvanu.
Nē, cilvēki, kuri mani pazīst, nekad neaicinātu ciemos, ja pastāvētu tāda iespēja, ka es tur slikti jutīšos.
Atbildot par TOP ēdieniem, dzērieniem un uzkodām, mmm...nav nekā tāda, ko noteikti visiem likšu uz galda, jo man patīk pārsteigt cilvēkus, pasniedzot viņiem ko tādu, ko viņi noteikti iepriekš nav ēduši, vismaz ne pie manis.
19.08.2013 09:51 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Atšķiras.

Aktivitātes ir vajadzīgas, savādāk visu laiku tikai sēž un ēd.

Pērku, jā.

Uzskatu, ka dāvana ir tas, kas tiek atnests un pasniegts jubilāram. Tie var būt arī tikai ziedi. Nevajag maisiņā vai iesaiņojumā kaut ko obligāti.

Jā,ir bijušas tādas situācijas.

Ai taču katram kas cits garšo. Lašmaizītes gan vienmēr labi ''iet iekšā''. Un dārzeņu plate ar mērcītēm.
19.08.2013 09:51 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
Visi svētki mūsu radus pulkā ir viena liela izēšanās. Sākot ar žāvējumiem un kūpinājumiem un rosolie, beidzot ar golupčiem, kūkām, un saldajiem.
izklaides ekad nesmu plānojas, jo mūsu kompānija ir liela un runāt vienmēr ir par ko...man pašai kaut kādas atrakscijas nepatīk un speles.
Ja atnāk vnk ciemiņi pasēdēt, pagatavoju uzkodas un tēju, vienmēr kāds našķis ir mājās,ko galdā uzlikt.
Uz dzimšanas dienām parasti gan atnes cienastu, gan dāvanu.mums tā pieņemts..
Ir bijusi situācija,kad man pašai ir nevēlami viesi. Negribēju svinēt dzimšanas dienu, vien pasēdēt ar mammu, brāli, tēvu...yjipa tuvas ģimenes lokā, bet sanāca tā,ka brīdi pirms dzimenes pateica,ka būs visa saime. es tik ļoti negribēju svinēt,ka biju pārnervozējusies, pāaraudājusies un nekādi svētki man tie nebija. cik žēl,ka cilvēki nesaprot,ka kāds cits negrib svinēt. ir gadi kad grib, un ir gadi,kad negribās neko darīt.
19.08.2013 09:52 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Kā Jūs rīkojaties situācijās,ja neviss pats nama tēvs aizskar ar savu uzvedību,bet gan piedzēries viesis? piem. pateiktu Tev- mazas krūtis, līkas kājas vai neglīta vai tml.?:D
Kā rīkotos,ja saimniece nemaz netaisās ciemiņus pabarot un ciemošanās ir paredzēta ilgāka nekā pāris stundas,dienu?ir tik daudz kā uztaisītas piem. uzkodiņas, auglīši uzliki,kas ,protams ,ka nepietiek visai dienai.ietu ārpus mājas paēst, taisītu pie viņiem ēst? ja taisītu, tad tā, lai visiem pietiek ,vai arī tik savai ģimenei?Tev nebūtu neērti rosīties svešā virtuvē?
19.08.2013 09:53 |
 
Reitings 1378
Reģ: 24.05.2013
Viss ir ļoooti atkarīgs no ciemiņiem un ciemošanās iemesla.
Dzimšanas dienu jau trešo gadu nesvinu. Cik sanācis aicināt tāpat, parasti tas notiek ar iemeslu. Dažkārt iemesls ir vakariņas, un tad, protams, tiek gatavots ar vērienu. Parasti tie ir kādi "neparastie" ēdieni, cenšos/ cenšamies izdomāt ko tādu, lai pašiem un ciemiņiem interesanti. Ja iemesls ir puišu vai meiteņu vakari, tad tās var arī būt kādas uzkodas (piemēram, meksikāņu, jo mans draugs meksikānis) vai kādi piena kokteiļi, augļi. Ja luste uz dzeršanu, tad cienājam ar alkoholu. Bet ja pavisam necils iemesls, tad neko nedodam : D
Ja ir iespēja, patīk palaist filmu uz projektora fonā, kad ciemiņi. Bet nu neviens parasti neskatās. Citas izklaides parasti netiek sarūpētas.
Ja eju ciemos, tad nedaru to tukšām rokām. Izņēmums ir pie tuvām draudzenēm.
Un uz dzimšanas dienām- arkarīgs no dāvanas. Ja maza, tad kādu šampja pudeli var papildus atnest. Ja liela dāvana, tad tāpat labi. Dažreiz ir vai nu vai nu . Pašcepta kūciņa jau arī kā dāvana. Visumā- skatāmies no situācijas.
19.08.2013 09:54 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
es nezinu, vai var teikt, ka atšķiras, bet katru reizi ir citādi - man ļoti patīk eksperimentēt ar visādām uzkodām un tamlīdzīgi. viens nu ir skaidrs - siktos nekad negatavoju. pa lielam uzkodas, salāti, kaut kas no saldā.

tādas izkalides parastām padēdēšanām dzīvoklī nekad nedomāju - fonā uzlieku tv vai mūziku un pļāpājam.

ja eju ciemos, tad dzērienu pērku noteikti, ēdienu - atkarībā no tā, ko saka namamāte :)

dzimšanas dienā pa lieam dāvinu dāvanu un ziedus vai alkoholu.

nē, nav bijušas.

tāda topa nav, katru reizi domāju ko citādu, bet laikam dārzeņi ar mērcītēm ir katra ballītē vislielākajā topā :D
19.08.2013 09:55 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Kā rīkotos,ja Tu būtu atnesusi dāvanu,ziedus lielo šokolādes konfekšu kasti, vai arī šampanieti un pieprasītu ,lai piemet naudu vēl "galdam".
19.08.2013 09:58 |
 
Reitings 1378
Reģ: 24.05.2013
Ko nozīmē "pieprasītu"? Draudētu? Ja palūgtu piemest, piemestu.
19.08.2013 10:01 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Parastās pasēdēšanās ar draudzenēm iztieku ar uzkodām, kofektēm, cepumiem ,kā arī citreiz auglīšus uzlieku. protams,ka paprasu vai vēlas,ko pamatīgāku ēst,ja ir uztaisīts jau , taču man parasti pirms nākšanas palūdz,lai es ,ko pagatavoju pamatīgāku,ja ir vēlme pēc kā tāda.
Uz dzimšanas dienām gatavoju pamatīgu galdu:)
Parasti iztieku ar bez papildus izklaidēm. ja ciemiņi paši ierosina kā savādāk pavadīt laiku, tad,protams,ka piekrītu un noorganizēju.
Ja es eju ciemos vienkārši ,tad nopērku ,kaut ko dzeramu un kādu sīkumu (šokolādi, cepumus, zefīrus vai tml.)
Ja eju uz dzimšanas dienu pērku- dāvanu , puķes. ja retam arī ,kaut ko dzeramu. uzskatu,ka pietiek ar dāvanu ,puķēm.
Jā, esmu sajutusies kā nevēlams ciemiņš.
Pamatīgākam galdam gatavoju -kartupeļus, gaļu,kaut ko salātiem, maizītes, ir torte, saldumi, augļi.
ja radi brauc ciemos,tad arī gatavoju pamatīgi:)
19.08.2013 10:08 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
ne jau draudētu:) pateiktu,ka ir vēlams piemest klāt piem. 5ls
19.08.2013 10:09 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Kā rīkotos,ja Tu būtu atnesusi dāvanu,ziedus lielo šokolādes konfekšu kasti, vai arī šampanieti un pieprasītu ,lai piemet naudu vēl "galdam".


nekad nav prasīts piemest naudu. ar savējiem ir tā, ka laicīgi sarunā, ka piemēram, kāds paķer kādu drusciņu dārzenīšus. vienmēr braucam ciemos ar kādu viskiju. tāpat arī citi brauc pie mums. daudz kas atkarīgs no vietas, kur paredzēts svinēt. ja viss pasākums notiek ārā, tad ciemos braucot, vismaz paķeram kādas desiņas, sieru.
otrkārt, ar tik nekulturāliem cilvēkiem mums kontakta vispār nav. to visu var pasniegt arī savādāk.
ja būs vnk vakara pasēdēšana, tad jau netaisīšu rasolu, bet saliksim uz galda dārzeņu plates, gaļas plates, maizi.
ja ir kādas svinības, tad parasti cenšos taisīt ko neierastu. parasti nāk klāt kādas karbonādes vai kotletes, salāti..parasti taisu pati arī saldo. vienmēr painteresējos, vai kādam ciemiņam, kurš varbūt vēl nav viesojies pie manis, arī kaut kas īpaši negaršo.
19.08.2013 10:22 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
vienmēr braucam ciemos ar kādu viskiju.


tas ir domāts arī papildus dāvanai.
19.08.2013 10:24 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ja man lūgtu piemest naudu galdam, būtu stipri vien pārsteigta.

Tādos gadījumos, kad ar naudām ir švaki, un radi/draugi to zin, tak vajag aicināt uz groziņu vakaru, radi/draugi, ja nav stulbi, sanesīs paši visu, ko vajag, no organizatora tad vajadzēs diezgan maz ieguldīt galda klāšanā materiāli. Bet iekasēt maksu par viesību ēdienu ir, manuprāt, vienkārši stulbi.

Par tēmu ko es gatavoju - pēc iedvesmas. Ir, kad makaronus ar mērci uztaisu viesa klātbūtnē, ir, kad jau iepriekšējā dienā sāku taisīt saldos un gatavot marinādes, un no rīta sākas 4stundīgs cepšanas un vārīšanas maratons. Bet no viesu puses, viesi parasti neiespringst uz to visu. Es atļaujos pieņemt, ka nāk satikt un pakontaktēties ar mani, nevis pierīties.
19.08.2013 10:26 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
vēl viens jautājums:D - ko Tu darītu ,ja būtu uztaisīts ēdiens un visiem pateiktu- paldies, taču es neēdu neko tādu.piem. atteiktos ēst rosolu:D gatavotu viņam,ko citu? netaisītu un piedāvātu augļus, uzsmērētu maizītes?
vēl līdzīgs atgadījums. -ēd kartupeļus, salātus, taču neēd kotletes? ceptu zivi speciāli viņam, vai arī ,lai iztiek ar kartupeļiem, salātiem?piebildīšu,ka abos gadījumos viesis ieradies negaidītu , vai arī nav tik tuvs,lai zinātu ,kas viņam garšo.
19.08.2013 10:37 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
A ko, tā ir gadījies. Gan man/manai ģimenei ciemiņu lomā, gan man kā namamātei.

Atkarīgs no situācijas, cik viesim laika, kāda tipa pasākums. Pajautātu drīzāk pašam viesim, vai piedāvātu ko citu, jau gatavu. Pamest citus viesus un iet šmorēt uz virtuvi būtu stulbi.
19.08.2013 10:41 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Ja ir pasēdēšanas ar draudzenēm, tad neklāju galdu viena pati, sarunājam jau ko dzeramu un ko ēdamu sapirksim kopā.
Par kaut kādām speciālām izklaidēm nemēdzu domāt, parasti mūzika fonā un ja rodas vēlme, tad tiek vilktas ārā galda spēles, utt.

Uz dzimšanas dienām un citiem svētkiem, karstos galdus neklāju - parasti ir salāti, uzkodas (kanapes, lavaši, groziņi, siera, gaļas, dārzeņu plates).

Ciemos ejot, vienmēr ņemu pudeli, jo mūsu draugu lokā ir iegājies, ka jubilārs klāj galdu + kādus šampjus, bet ciemiņi par savām alkoholiskajām vēlmēm rūpējas paši..

Manā draugu lokā nav ne veģetāriešu ne vēl kādu ar īpašajām vēlmēm, tādēļ nekad neesmu iespringusi - ja negrib rosolu vai kotletes, lai grauž gurķus un čipsus.
19.08.2013 10:43 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
mana gramatika šodien ir graujoša:D neizgulēšanās rezultāts ir redzams:D
19.08.2013 10:43 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
ja viesis ierastos negaidīti.. nu jautājums, kas tas par viesi.. man parasti ir vairāki ēdieni. tāpēc, ja neēd kotletes, var paņemt klāt žāvētu gaļiņu. man parasti uz svētkiem ir tik piebāzts ledusskapis, ka atsevišķi zivi neparedzētiem gadījumiem nepērku, jo vnk nav kur vi'ņu likt. un ja viss notiek kā jānotiek, tad man viņa būs jāmet ārā?? nē :D
ja nav tik tuvs, lai zinātu, kas garšo, vienmēr var piezvanīt vai pajautāt cilvēkam, kas ar šo cilvēku dzīvo kopā... nu sliktākajā gadījumā ir arī draugiem.lv

maize un kaut kādas gaļas, sieri man ir galdā neatkarīgi ne no kā, jo tie paliek kā uzkodas, kad vairs ēst tā negribās.
19.08.2013 10:43 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (1)