Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā vienmēr nauda!

 
Reitings 26
Reģ: 06.08.2013
Lieta tāda, ka manā attiecību modelī, es esmu tā, kura pelna vairāk. Attiecīgi maksāju vairāk par dzivokli, pārtiku. It kā jau mani sākotnēji tas apmierināja, jo draugs daudz runāja par to, ka sāks savu biznesu, pelnīs lielo piķi- bet nu jau 2 gadi pagājuši un viņš ir turpat, kur sākumā. Nesaku, ka viņs nestrādā- strādā, tomēr tā alga nav lielāka par 300 Ls mēnesī. Turpretēji mana alga ir vairāk nekā uz pusi lielāka.. Apnicis, ka ģimene vislaik tirda mani un nebeidz apgalvot, ka mani izmanto, visu laiku jautā, ko draugs nopircis lielāku. Nemaz nerunājot par mašīnu- vecākiem kalji meloju, ka draugs nopelnīja un sakrāja. Mēs par to runājām, viņš man saka, ka visu bremzē izglītība, kuras nav. Kredītu ņemt atsakās. It kā grib mācīties neklātienē, bet saka, lai es arī BEIDZOT sāku domāt ne tikai par drēbēm un kosmētiku(ko es pērku par savu naudu), bet, piemēram, investējot viņa izglītībā. Tie ir kkādi 130 Ls mēnesī, it kā jau varētu, bet šobrīd patiešām moka neziņa, kā būtu pareizi.. Ko Jūs man ieteiktu?
06.08.2013 12:48 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Uzskatu, ka draugam pašam jāsakrāj pamazām izglītībai vai jāņem kredīts, nevis tev vēl par viņa skolu jāmaksā.

Ja viņš jau pieprasa, lai tu investē viņa inglītībā, tad jāsāk domāt, ka tiešām uz kakla nesēž.
06.08.2013 12:51 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Kāpēc tev jārisina viņa problēma?
06.08.2013 12:52 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Njā, izklausās, ka izmantotājs.

Ok, viena lieta, ja cenšas, strādā un uzvedas kā vīrtietis, nevis mētā tādas frāzes.
06.08.2013 12:53 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Jāsāk domāt - vai tiešām uz jau nav iesēdies un iedzīvojies uz tava rēķina. ;)
06.08.2013 12:53 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
oo Tev draugs labi iekārtojies :) Pavisam godīgi tik ērti, atrunas, mācību apmaksa, mazāka maksa par visu... domāju, ka lieki teikt, ka vecākiem ir taisnība.
06.08.2013 12:53 |
 
Reitings 3328
Reģ: 14.02.2013
Ja situācija būtu otrādi, ka visi uzskatītu, ka puisim ir bezmaz vai pienākums sponsorēt meitenes mācības???? Bet šajā gadījumā- to sabiedrība uzskata par izmantošanu???
Ko es domāju? Nav smuki, ka puisis tev norāda kā tērēt pašas nopelnīto naudiņu - pieprasa / saka, lai tu investē viņa mācībām, bet nepērc sev kosmētiku, lupatas u.t.t. Tas tā glupi škiet.
Bet, ja esat ģimene un visa nauda vienā katlā, tad neredzu problēmu.....
06.08.2013 12:54 |
 
Reitings 3431
Reģ: 19.08.2009
BEIDZOT sāku domāt ne tikai par drēbēm un kosmētiku(ko es pērku par savu naudu), bet, piemēram, investējot viņa izglītībā.


Es saprotu, ka visādi gadās un patiesībā ir daudzas situācijas, ka sieviete apmaksā visus rēķinus, kamēr vīrietis tā īsti neko, bet šis teikums ir kronis! Nu te ir pamats domāt, ka draugs tiešām izmanto. Nudien neiesaku investēt viņa izglītībā, jā tu varētu ikdienā segt lielākos tēriņus, zinot, ka viņam jāmaksā par skolu, bet ne jau pašai maksāt par viņa studijām!
06.08.2013 12:54 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Galvenais kā pati jūties šādā situācijā. Man līdzīgi ir bijis vairākus gadus vecāku ģimenē un teikšu, ka tas stipri sagandē pāra attiecības. Atceroties kā tas viss bija, man šāda situācija nav pieņemama. Es vispār uzskatu, ka tur, kur parādās domstarpības, vai arī pārāk daudz sarunas par naudu, mīlestība beidzas.
06.08.2013 12:55 |
 
Reitings 26
Reģ: 06.08.2013
Liliii, viņš tā kā uz joka saka, ka visu atdos. Bet nu ja tā labi padomā, tad tiešām - viņš man visu laiku ta naudu atdot, ok, aizņemās sīkumiem, bet tāpat... Protams, neiztikt arī bez tā, ka katru vakaru jāklausās cik briesmīga situācija ir LV un ka nemaz nevar nopelnīt. Un jā, es esot viens no veiksmes stāstiem :D Lai priecājoties utt.. Sabožas vakarā, nerunā un, ja arī runā, tad saka, ka, lai ejot pie miljonāriem, jo redz viņš nevar nodrošināt man princesei labāku dzīvi.
06.08.2013 12:56 |
 
Reitings 430
Reģ: 21.06.2013
Par savu naudu tu vari arī domāt par drēbēm un kosmētiku - ja tavi resursi to atlauj un nav jāklausa ko kāds pateiks no malas, jo tā ir tava nauda.
Es tavā vietā gan viņam izglītību nesponsorētu- kur garantija ka viņš tevi nepametīs. Jo ja tev jau tagad ir apnicis, ka ģimene visu laiku tirda par to, ka tu vinu uzturi, tad ar laiku arī tev pašai tā sāks likties ( varbūt tas jau ir arī tagad , tikai tu to vēl pati nevari ar prātu pieņemt). Tāpēc es uzskatu, ka jūsu attiecības agri vai vēlu var izbeigties.
06.08.2013 12:56 |
 
Reitings 374
Reģ: 04.08.2013
Baigais tev puisis, ka jau atļaujas tev tādas frāzes teikt, lai nepērc kosmētiku, bet dod to viņa vajadzībām! Nu tas taču nav normāli. Manuprāt, viņš ir mantkārīgs un tev nevajadzētu dod viņam naudu. Tu jau tā maksā par dzīvokli un pārtiku, bet viņš neko.
06.08.2013 12:59 |
 
Reitings 87
Reģ: 06.08.2013
Tas protams atkarīgs no Jūsu attiecību dziļuma un tas cik lielu lomu Jūsu dzīvē spēlē nauda.
Man personīgi nebūtu žēl draugam, bet tas ir ļoti individuāli!
06.08.2013 13:01 |
 
Reitings 26
Reģ: 06.08.2013
Gangsters, es jau it kā nesaskatu problēmu apmaksāt, bet mani laikam baida, ka atkal no tā nekas nesanāks. Attiecību sākumā puisi iekārtoju pie sevis darbā par salīdzinoši augstāku samaksu, bet tobrīd viņš vel bija jauns(vismaz norakstu uz to) un nepildija pienākumus kā nākas, ņēma slimības lapas utt., es tikai visiem darbā meloju, ka tā ir. Līdz šis vēl bildes draugiem.lv salika. Aizgāja beiogās no darba ar izaugsmes iespējām, jo viņam nepatīkot kādam pakļauties :D Tad nu sāka man runāt par biznesa plāniem utt., es kā muļķe klausos līdz šobaltdienai. Tagad gan nekas tāds nenotiek- jauno darbu nekavē, bet arī par izaugsmi šķiet nedomā.
06.08.2013 13:02 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Es zinu gadījumu kad sieva pelnīja 3x vairāk par vīru kurš tikko beidza mācīties nozarē kur neko daudz nevarēja nopelnīt. Tas bija 5 gadu garumā. Pēc tam vīrs saņēma doktora grādu ārzemēs, strādā gan te gan tur un pelna 5x vairāk par sievu.

Ja attiecības ir stipras un plānojat ģimeni tas vajag atbalstīt un palīdzēt otram. Dzīvē viss var apriezties otrādi.
06.08.2013 13:03 |
 
Reitings 26
Reģ: 06.08.2013
No savas 300 Ls algas, vīrietis man rēķinu nomaksai sniedz 150 Ls.
06.08.2013 13:04 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Ja divu gadu laikā neko nav iesācis- stipri šaubos, ka kaut kas mainīsies.
Investēt cilvēkā, kurš tev ir tikai draugs- nu nē! Es saprastu, ja būtu vīrs, bet tik nekaunīgā draugā jau nu gan nevajag ieguldīt savu naudu! Nepietiek jau ar to, ka viņš sēž tev uz kakla. Es saprastu, ja situācija būtu vilkusies gadu (kam negadās), bet ne jau divus! Tas tikai pierāda, ka cilvēks ir labi iekārtojies. Un vecākiem melot nevajag, labāk pasaki kā ir.

Un, ja situācija būtu apgriezta otrādi, es uzskatu, ka vīrietim sievietei arī nav jāapmaksā studijas. Katram nauda ir jāpelna pašam.
06.08.2013 13:05 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Pieneņpūka, protams, ka ja ir pāris, tad žēlot nav smuki, BET... te ir viena problēma - džeks neredz sevi kā vainīgo, ir iekārtojies uz meitenes kakla un bārsta tipiskās atrunas: Princesīte, veiksmes stāsti un pārējo bullshitu, nevis meklē 2., 3. darbu un pierāda, ka ir VĪRIETIS, nevis čīkstētājs
06.08.2013 13:05 |
 
Reitings 1571
Reģ: 29.01.2009
Tu tā godīgi pajautā sev, kur īsti ir problēma. Vai tajā, ka ģimene un apkārtējie tevi tirda, kaut arī pašu šī situācija apmierina. Vai tajā, ka tev pašai liekas, ka puisis nepelna pietiekami un apkārtējie tikai vēl vairāk bāž degunā to, ko jau tāpat zini. Vai tajā, ka puisis ir sācis bāzt degunu tavā makā. Vai vēl kaut kāds variants.
Kāds ir pamatojums tam, ka negrib ņemt kredītu?
06.08.2013 13:05 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Es tomēr neuzskatu, ka otram ir jāapmaksā izglītība, vienalga vīrietis sievietei, vai otrādi, jo te meitene nepelna tūkstošus, tad varbūt.

Lai cik man būtu maza alga, bet nu es pati sev apmaksātu skolu, iekrātu, lai par pusgadu varu samaksāt, bet draugam neprasītu, tad jau vecākiem labāk.

Ja viņš atdod lēnām to naudu, tad uzskatu, ka jābūt noslēgtam līgumam par naudas aizdošanu un atmaksu savai drošībai, savādāk neko nevar prognozēt.
06.08.2013 13:06 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
Kāpēc tev jārisina viņa problēma?


Un tagad apriežam situāciju otrādi. Meitenes vietā ir puisis un puiša vietā ir meitene. Tad arī tu domātu - Kāpēc puisim ir jārisina meitenes problēma? Liekas, ka tajā situācijā Tu un daudzas citas gan teiktu, ka puisim vajadzētu iedot naudu meitenei un maksāt viņai.



Tu jau tā maksā par dzīvokli un pārtiku, bet viņš neko.


Par to, ka viņa pati maksā visu, nebija teikts, viņa maksā vairāk, bet ne visu. Iemācāmies izlasīt un saprast tekstu.



Ko es domāju par šo situāciju? Ja tu pelni vairāk, es domāju, ka būtu labi, ja Tu viņam palīdzētu, vismaz sākumam iedotu naudu. Vai vismaz aizdotu, un kad viņš pats labāk pelnīs, atdos. Es laikam saprotu tavu vīrieti, ka viņam ir sāpīgi, ka tev vairāk uztrauc sevi saģērbt dārgās lupatās un skaisti sakrāsot, nekā drauga labklājība, laime, izglītība.. Vēl pie tam, tas Jums abiem ies labumā - viņš izmācīsies, sākt pelnīt labāk un viss būs skaistāk.
06.08.2013 13:07 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits