Suns un skrējēji

 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Labrīt!


Šodien sastapos ar visai amizantu situāciju. Biju izvedusi suni ārā, nomaļā pļavā ejam pa taciņu. Redzu ļoti lēnām mums aiz muguras skrien pāris. Paņemu suni īsā pavadā, noejam maliņā, lai skrējējiem netraucētu, jo tie skrienot aizņēma visu taciņu. Sieviete jau vēl nebija īsti pieskrējusi klāt, ka sāka bārstīt negācijas - es traucējot, ko es tā suni turu, kas noturēt nevaru. Tādā pārmetumu un riebuma pilnā balsī. Suns jau uztver noskaņojumu, uzrēja. No vietas neizkustejās, uzbrukt neuzbruka, neko sliktu neizdarīja. Sieviete tikai turpināja bārstīt negācijas vēl tālāk, vīram uz austiņas. Iespējams, ka bija jau sagurusi un vienkārši baidās no suņiem, bet negācijām pret mani iemeslu neredzēju - malā nogāju, suni turēju īsā pavadā, ja nu bail no suņiem.

Jautājums skrējējām: ko Jūs sagaidāt no suņu saimniekiem?
06.08.2013 11:13 |
 
Reitings 2224
Reģ: 29.01.2009
man jau šķiet, ja suns ir pavadā tad tas ir normāli, ko tur vel ņemties? :o Cilvēki vnk ir jocīgi.

Mums atkal nesen bija gadījums, kad pēc kristībām fočējāmies tuvējā parkā pie baznīcas un tur pilns ar bērniem bija un viena traka vecene atlaidusi savu cīņas suni bez uzpurņa skriet, un pati loti talu no tā suņa iet. Visi vecāki šokā bija, tai skaitā arī mēs pārējie ciemiņi. Tas suns gan varēja kādam uzbrukt, jo bērni skraidīja, dauzījās savā starpā.
06.08.2013 15:33 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Marchixa, nav runa par suņiem bez pavadas, kas lido kur grib - tie traucē ne vien mammām, bet arī autobraucējiem un citiem suņu īpašniekiem. Ir runa par situāciju, kurā cilvēks iet ar suni, kas atrodas tam blakus, īsā saitē. Ja bērns nesaprot, ka nedrīkst, tad ir tāāāāda bezpalīdzības sajūta. Labi, manējo paglaudīs, nekas nenotiks. Bet, ja tas bērns pieskries kaut kādam klaidonim, domājot, ka tagad visi suņi ir bučmūļi? Tapēc esmu tikai par to, ka bērniem tiek macīts, ka pie sveša suņa iet nedrīkst.
06.08.2013 15:37 |
 
Reitings 1823
Reģ: 17.05.2013
Par to brīdināšanu ka lai savāc suni nevisi reaģē, vienu reizi aizrādiju vienam lai svāc suni oj kadi pārmetumi man bija jadzird. tad labāk eju ar līkumu tādiem lai neaiztiek mani un es neaiztieku citus.
Šķirnei jau nav liela nozīme kož gan liels bezšķirenes suns tā pat ka mazs klēpju sunītis.
Man ar patīk staigāt pa pilsētu, bet ja nāk cilvēki suns vinmēr atrodas aiz manis un turu pie siksnas, nav cilvēku iet normāli pus metra garā pavadā, ja neejam pa centru tad 2 metru pavadā.
06.08.2013 15:40 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
nu ja,katra puse sava puse :D dzivnieku saimnieki kretini,ka berns skrien klat un baz pirkstus sunim pakala, ka ari neuzcel to suni 7 stava augstuma :D savukart mates atkal doma,ka berni visu drikst :D
ctn vel skaidri uzrakstija,ka sunim pieiets prieksa,apstajas,pagaidija,kamer aizies garam,visu izdarija pec abeces,dresets tak suns,nee, vel nav labi. ko tad jus gribat? ta ir saimnieka vaina, ka cilveks pats, ja nejutas drosi,kamer suns ciesi blakus saimniekam, nepaiet vel nostak?

bet tos saimniekus,kas pec luguma nesavac savu suni, es labprat iespundetu buriti starp reali agresiviem suniem un lai saprot, blin,kas tas ir.
06.08.2013 15:40 |
 
Reitings 194
Reģ: 06.08.2013
Man pašai ir vidēja auguma suns t.i. Sibīrijas haskijs. Staigājot pa pilsētu vai parku turu pavadā. Ja pretī skrien skrējējs vai brauc riteņbraucējs pievelku sunīti sev blakus, bet uz kaut kādu priekšā stāvēšanu vai suņa apsēdināšanu neiespringstu. Viņš pats vienam nekad klāt nelien un ja cilvēks vienkārši ies garām rokas klāt neliekot un virsū nebāžoties, tad sunītis viņam pat uzmanibu nepievērsīs. Ja pretī nāk cits suns, tad gan pievēršu uzmanību gan sava suņa, gan otra suņa reakcijai, ja viss ok, tad palaižu klāt paošņāties, paspēlēties, bet tas lielākoties no otra suņa un saimnieka atkarīgs. :-)
06.08.2013 15:42 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Neesmu suņumīle un šie dzīvnieki man nekādu patiku neizraisa (ar atsevišķiem izņēmumiem), bet kā skrējēja, gājēja, riteņbraucēja, rāpotāja vai kā citādi, no saimnieka sagaidu to, ka viņš parūpēsies, lai viņa mīlulis neskrien man klāt vai netraucē mani. Pārējais mani neuztrauc.
Neskatoties uz to, ka suņa zobus esmu izbaudījusi uz savas ādas, negaidu, ka sunim būs uzpurnis. Tas nepieciešams tikai suņiem, kas atzīti par agresīviem. Tiešām neuzskatu, ka kaimiņienes labradoru jāspīdzna ar uzpurni. Izņēmumi varētu būt vien suņi, kas nav apmācīti.

Par tiem cilvēkiem, kuriem jālien tur, kur viņus neprasa - te nu neko nevar darīt. Man nav suņa, bet pietiek pa ielu iet ar kaķi parnēsājamajā konteinerā, kad katrs otrais tur ielūrēs, stāvot pie luksofora mēģinās piebāzt pirkstus vai kā citādi pievērsīs savu uzmanību tam, kurš tur iekšā. Cilvēkiem ir raksturīgi bāzties visur.
06.08.2013 15:44 |
 
Reitings 1823
Reģ: 17.05.2013
A ko diez cilvēki teiktu par kaķi ja iebāztu pirkstu pārnēsājamā konteinerī un šis iekost kaķim arī būtu jaliek uzpurnis? :D
06.08.2013 16:03 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Marchixa, nav runa par suņiem bez pavadas, kas lido kur grib - tie traucē ne vien mammām, bet arī autobraucējiem un citiem suņu īpašniekiem. Ir runa par situāciju, kurā cilvēks iet ar suni, kas atrodas tam blakus, īsā saitē. Ja bērns nesaprot, ka nedrīkst, tad ir tāāāāda bezpalīdzības sajūta. Labi, manējo paglaudīs, nekas nenotiks. Bet, ja tas bērns pieskries kaut kādam klaidonim, domājot, ka tagad visi suņi ir bučmūļi? Tapēc esmu tikai par to, ka bērniem tiek macīts, ka pie sveša suņa iet nedrīkst.


Man ir pilnīgi vienalga, cik mīļš izskatās vai ko saimnieks par savu suni saka, savam bērnam mācu, ka nedrīkst un arī citiem aizrādu, ka nedrīkst pie suņa līst. Vecāki, kuri atļauj - paši lai uzņemas atbildību par to. Ja es būtu ar suni un klāt skrietu bērns, es bērnu, ja ne savādāk, tad pieturētu aiz rokas un pateiktu skaidri un gaiši, ka nedrīkst. Ja vecāki kko atļautos borzīt, tā arī pateiktu - ''labāk, lai sakož?''
Par situāciju, kad bērns ir viens un nāk pie suņa un tad iestājas saimnieka atbildība, domāju tā - ka, ja es eju ar bērnu un suns ir viens, tad iestājas pilnīga mana - vecāka - atbildība par to, ko bērns dara. Ja saimnieks ir ar suni un ir bērns bez vecāka, tad, manā skatījumā, ir dzīvnieka īpašnieka atbildība.

Nē, es neesmu dzīvnieku, suņu nīdēja, lai arī tāda sāku izklausīties. Pati kādreiz gribētu sunīti mājās. Bet, diemžēl, ir tādi saimnieki, kuriem vienalga, kur iet un ko dara viņu mīlulis, kurš nereti nav draudzīga paskata. Satiekot vairākus tādus katru dienu, pamazām rodas nepatika pret visiem suņiem. Saprotu arī tos, kuriem bērni nepatīk, pāris mežoņus pagalmā pavērojot, kamēr vecāki neliekas ne zinis, drausmas. Ne tikai kaitina suņus un mašīnām priekšā skrien... Būtībā jau es neciešu bezatbildīgos saimniekus, nevis suņus. Suns jau nav vainīgs, ja saimnieks nemāca neskriet pie bērniem vai necensties sadraudzēties ar visiem pēc kārtas.
06.08.2013 16:03 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Samierinies,ne visiem patīk tavs suns :D
06.08.2013 16:05 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Apriori ir bail no suņiem, kopš mani ir sakoduši nepiesieti suņi. Vienreiz skrienot, otrreiz riteņojot. Ieraugot suni, es vienmēr apstājos un novērtēju viņa reakciju, bet suņu saimnieki bieži redz, ka es tāda tramīga, un velk savu mīluli īsākā pavadā. Vācijā suņi ir lielākoties piesieti, tas rada drošības sajūtu.
tās nepatīkamās izjūtas nav iespējams aizmirst, kad tevi sakož...bet lielākoties tā ir īpašnieku vaina, jo dzīvnieki ir jāmāca un jātur pavadā.
Man pašai ir suns, bet nu viņš ir mīļš labradors un riktīgs mieramika. Diemžēl paliek uz vecumu kurls :(
06.08.2013 16:05 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Marchixa, teorija ir laba, bet nevienmēr ir reāli to bērnu, kas skrien klāt, aiz rokas saķert un noturēt, vēl jo vairāk, ja tādu ir vairāk par vienu. Tāpēc man nekas cits neatliek, kā atļaut pāris glaudienus, pie viena mēģinot ieskaidrot, ka nedrīkst pie suņa skriet, ka ne visi ir mīļi. Ar dažiem man tas nav izdevies, daļa saprot ļoti labi.

Vienreiz redzēju skatu, kur vācu aitu suņa saimniece netika vaļā no bērna, viņai bija vēl kucēns, tapēc mierīgi nesēdēja, gribēja draudzēties. Sīkais apgāzās, noskrāpēja kāju, jo kucēns izdomāja dot ķepu. Vai suņa saimnieks ir vainīgs? Nedomāju, nav reāli ar vienu roku turēt bērnu atstatus, otru suni. Kaut kad raidījuma redzēju, ka pie bērniem gāja kinologs un mācīja, kā uzvesties pareizi. Tas gan bija super!

Nazīc

Man nepatika viņas celulīts, kas spīdēja cauri biksēm, bet es jau viņai neko nepārmetu. Redzēju taču, ka ciskas bikses tur, esmu drošībā...
06.08.2013 16:18 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Madonna ar ložmetēju, man bija melns labradors. Uz vecumu sākās pamatīgas problēmas ar pakaļkājām, bijam spiesti iemidzināt. :(
06.08.2013 16:19 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Vēl man ļoti besī tantes, kuras pašas sauc manu bērnu klāt un saka ''nāc, samīļo'', ''viņš jau nekodīs'' utt., ļoti labi dzirdot, ka es bērnam saku ''nedrīkst pie sunīša iet''. Jā, man bērns ar lielām acīm vēro dzīvniekus, smaida, viņam patīk. A ja iekostu? Gan jau apmestu kažoku uz otru pusi un teiktu, ka pats līda klāt un es neko nedarīju. Es taču nebāžos nevienam ar savu bērnu virsū sakot ''re, cik smuks, samīļojiet.''

Pati esmu sakosta, pati biju vainīga, nožēloju, ka mammu neklausīju. :D
06.08.2013 16:22 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Teiksu savu pieredzi. Biezi ejot ar mazo no majas, pretim skrien 2 mazi kranci ar atnirgtiem zobiem un skali rej, mazais loti bistas no tadiem un uztraucas, man gribas aizspert sunus ar kaju un uzsaut saimniekiem, kuri blakus stav un smejas, ka tie suni jau nav slikti.

Skriienot ari ir gadijies, kad iet saimnieki ar suniem blakus, pavads bez maz vai 3 m un nevis viniem savs suns jasavac, a man ir jaapskrien apkart vai vsp jaiet atpakal.
06.08.2013 16:29 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
ctn, tad es laikam rupjā veidā tos sīčus atšūtu. :D Nu labi, cik nu rupji bērnam drīkst teikt. Nu, es cenšos saprast arī suņu saimniekus, bet, kāpēc es bērnu, kurš grib iet, kur grib, bez pavadas spēju noturēt un aizvedu garām pa maliņu, kamēr citi ar savu suni iet, kur grib un nereti tas ir pus ceļš, par šaurajām ietvēm nerunājot. Tiešām žēl, ka ir tik maz normālu suņu saimnieku, kuri uzvedas kā te meitenes rakstīja, ka neignorē cilvēkus un pavelk sunīti maliņā. Nu ir arī cilvēki, kuriem vnk. patīk paburkšķēt par kko, šajā gadījumā - par suni, kurs neko nedarīja.
06.08.2013 16:30 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Nazīc

Man nepatika viņas celulīts, kas spīdēja cauri biksēm, bet es jau viņai neko nepārmetu. Redzēju taču, ka ciskas bikses tur, esmu drošībā...
Vajadzēja piedāvāt palaist suni aiz muguras,lai celulīts ātrāk nozūd :D
06.08.2013 16:32 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Marchixa, es nespēju būt rupja pret bērnu. Man pat tonis mainās ar tiem runājot. Tas variants atkrīt.


Mi Amor, pabrīdini, ka būs iesniegums policijā. Es šādu piespiedu vienu saimnieci taksi vest pavadā.
06.08.2013 16:36 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Nazīc,


suns neskrietu pakaļ, ja nu vienīgi es sāktu jozt līdz, bet nu... tas izskatītos amizanti :D
06.08.2013 16:38 |
 
10 gadi
Reitings 1965
Reģ: 31.01.2012
Dazam te tadi izteicieni pavid. Liekas, ka vinas labak gribetu, lai vispar sunus nestaidzinatu. Cilveki, jus aizmirstat, ka uz planetas zeme cilveks ir parazits, ta ir vieniga dziva radiba, kas nekadi neiesaistas baribas kede. Ko dara cilveks? Cilveks boja dabu, boja gaisu, iznicina daudzam dzivam radibam majvieta utt, utjp. Tad, ludzu, dzivojot uz sis planetas, kur mes esam tik pat lidzigi, cik jebkura dziva radiba, taja bridi, kad telojam no sevis kaut ko vairak, izturesimies ar sapratni pret to, ka, ja, seit bez cilvekiem ir ari citas dzivas butnes. Tapat ari neviens suns, atskiriba no cilveka, nedaris pari kadam tikai tapec, ka vinam tas sagada baudu, ka tas patik. Tie ir instinkti, pasaizsardziba.

Cik reizes skaidroja, ka tur isa pavadina, paiet mala. Ne, jamal viens un tas pats uz apli, cik suni un to saimnieki slikti, cik nepieklajigi utt. Kapec tiem, kas izrada cienu pret citiem un paiet malina, kad garam kads skrien vai brauc ar riteni, jaklausas, cik visi ir sausmigi? Vienreiz uzrakstijat, pietiks. Pilnigi kaitinosi.
06.08.2013 16:57 |
 
Reitings 1492
Reģ: 14.04.2013
Sasmīdināji
Ja sanāk atsūti bildi kā sīko bars tevi ielenc bezizejas variantā.


Man tā ir bijis, ne reizi vien, tad arī dusmīgi saku, lai paiet malā, nav nekāds kāmītis. Parasti normāli bērni gadās, aizvācas no ceļa.


Man nepatīk bērni un omes, kuras grib papaijāt (nafig vispār viņai jāskaras manam dzīvniekam klāt? :D pfē), tāpat mātes ar ratiem, kuras iedomājas, ka man un sunim jākāpj nost no trotuāra, jo nav vietas, viņai gan tā pienākas. :D


Bet ir arī normāli cilvēki, kuri domā ar galvu, saprot, kas ir dzīvnieks, pat dresēts caurām dienām. :)
06.08.2013 17:00 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (1)