Lai darba intervija izdotos, jums pašām ir ļoti jācenšas un jāiegaumē dažus sīkumus:
1) Lai kādi nebūtu iemesli, kāpēc maināt darbavietu, nekad neko sliktu nesakiet par savu iepriekšējo priekšnieku. Tāpat nevajag lietot frāzes, kas norāda, ka neiederējāties kolektīvā. Tas liek domāt, ka tāda pati attieksme no jūsu puses ir sagaidāma arī jaunajā darbavietā.
2) Ja jums pajautā, vai protat darīt kaut ko, ko neprotat, nemelojiet, bet izrādiet vēlmi ātri mācīties. Būs nedaudz muļķīgi, ja pateiksiet, ka protat un jums tajā pašā brīdī palūgs nodemonstrēt savas iemaņas attiecīgajā jautājumā.
3) Tas, ka jums rodas sajūta, ka jūs pazemo, ir tikai normāli. Šādi tiek pārbaudītas jūsu spējas savaldīties, izturēt stresu un argumentēt savu viedokli.
4) Lai ko jūs teiktu, teiktais nedrīkst pazemot ne jūs, ne topošo darba devēju. Augstāk jau teicu par algu - nedrīkst radīt sajūtu, ka jūs iedomājaties, ka esat pārāk labas šim amatam, tāpat arī nedrīkstat radīt iespaidu, ka uz jums varēs slaucīt kājas. Tāpēc jau tas jautājums par algu tiek uzdots. Viņi grib redzēt, kā jūs sevi novērtējat.
5) Ja kaut ko pasakāt, vienmēr argumentējiet savu viedokli. Tas ļaus izvairīties no stulbiem jautājumiem un nepareizām jūsu atbilžu interpretācijām.
Jebkurš uzņēmums grib sev pozitīvi noskaņotus, čaklus un gudrus darbiniekus, kas pie viņiem strādās ilgtermiņā. Lai ko jūs teiktu, atcerieties, ka gribat izpatikt topošajam darba devējam, tāpēc uz nevēlamiem jautājumiem labāk atbildēt nedaudz izvairīgi.