Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Darba devēji

 
Reitings 86
Reģ: 29.12.2012
Sveikas! ;)

Sakiet lūdzu, vai darba devēji mēdz zvanīt uz iepriekšējo darbavietu un prasīt atsauksmes? Ja arī CV nav rakstīts, kur esi strādājis.

Vienā no manām darbavietām (pēdējā), atstāju diezgan sliktu iespaidu par sevi un sliktas attiecības ar priekšniecību, jo nebiju apmierināta ar briesmīgu darba grafiku. Darba intervijā saņēmu jautājumu - Kā beidzās jūsu darba attiecības un kāpēc? Sāku aizdomāties..
24.07.2013 21:50 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
No manām 4 nopietnajām darba vietām, 2x pieņemot darbā, ir zvanījuši.
24.07.2013 21:56 |
 
Reitings 86
Reģ: 29.12.2012
Nopietnajām t.i. ne bārmene, pārdevēja?
24.07.2013 21:59 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Nē, par bārmeni vai pārdevēju neesmu strādājusi, nedomāju, ka tādiem amatiem ir tik nopietna atlase, lai zvanītu.. Bet nu - nekad jau nevar zināt.
24.07.2013 22:01 |
 
Reitings 86
Reģ: 29.12.2012
Ok, cerams, ka darba devējs nepamanīja, ka nedaudz piesarku :D
24.07.2013 22:03 |
 
Reitings 972
Reģ: 18.02.2011
Kā beidzās jūsu darba attiecības un kāpēc? Sāku aizdomāties..


Šādam jautājumam jābūt gatavi atbildei, jo tādu jautājumu vienmēr uzdod pārrunās.
24.07.2013 22:14 |
 
Reitings 257
Reģ: 08.05.2013
Atceros,kad 3 gadus atpakaļ vasarā nebija darbs,un aizsūtīju CV uz chilli picu par trauku mazgātāju(izmisumā biju :D) Aizgāju uz interviju,man jautāja iepriekšējās darba vietas telefona numuru,lai varētu dabūt tādu augstu amatu,kā trauku mazgātāja . Bet beigās nedabūju šo lielisko darba vietu,jo iepriekšējā darba devēja,bija pateikusi,ka sākumā es ļoti labi strādāju,bet beigās zuda entuziasms ! Jā,man zuda entuziasms,kad viņa ņēma katru dienu savu 3 gadīgo bērnu uz ofissu (par administratori strādāju) un iedomājās,ka manos pienākumos ir pieskatīt viņas bērnu visu dienu.Protams,ir darba vietas,kur noteikti ir jāzvana ,lai iegūtu atsauksmes par iepriekšējām darba vietām,bet ne jau nu trauku mazgātājas darbam... :D Lai piezvana manam puisim,viņš pastāstīs,ka labi traukus mazgāju.

Uzskatu,ka ir diezgan muļķīgi jautāt to telefona numuru. Tu vari arī labi strādāt iepriekšējā darba vietā,bet vadītājam kkas tevī nepatiks,un viņš viss kaut ko var sastāstīt. Protams,ir jau arī labi darba devēji,bet man visa tā zvanīšanās un prāšņāšana atgādina tādas klaču vākšanas.
Teiksim,tai čili picas vadītājai es tikpat labi varēju iedot savas mammas nummuru,viņa būtu sastāstījusi zilus brīnumus cik laba es strādniece. :D Tāpēc ir 3 mēnešu pārbaudes laiks,lai noskaidrotu,kas tu par darbinieci esi. Nu tas tikai mans personīgais viedoklis.
25.07.2013 08:07 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 31.03.2009
jā, tas ir standrta jautājums, neuztraucies. Parasti zvana bankas, apdrošinātāji, utt, kaut gan pēdējā laikā ir tieksme zvanīt arī citiem.
Ja godīgi, mans personīgais uzskats ir, ka nopietnie uzņēmumi nedos sliktas atsauksmes, ja nu vienīgi nebūsi kādu publiski nolamājusi, iepļaukājusi, nozagusi ko utt. Ļoti nekrietni no darba devēja puses ir tā rīkoties.

Latvijā tie kantori, kas pieņem darbā arī pārāk daudz sadomājušies, maksā 300 lvl un vēl grib, lai ar entuziasmu rukā 12 h.
25.07.2013 08:20 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 31.03.2009
Ja runājam par darba intervijām, tad man darba intervijā jautāja sekojošos jautājumus:
kur strādā jūsu vīrs, mamma, tēvs, citi radinieki, vai jūs īrējat dzīvokli, vai jums ir savs, vai jums ir auto :))) uzņēmums, kas sevi dēvē par starptautiku. nejautāja - valodu zināšanas, studijas, pieredze, neko, tikai par radiniekiem.. pēc intervijas uzreiz informēju, ka atsaucu savu kandidatūru. Ja būtu slikts garastāvoklis, ietu uz inspekciju, bet negribējās bojāt nervus :D
25.07.2013 08:23 |
 
Reitings 30
Reģ: 27.04.2016
Ja es būtu tavā situācijā, iedotu kāda sava drauga tel. nr. pirms tam viņu pabrīdinot, ka kāds var zvanīt. Jāskatās tikai, lai drauga nr. nav saistīts ar kādu citu uzņēmumu. Piemēram, uzdod viņu par mārketinga speciālistu uzņēmumā X, bet viņš sevi reklamē kā kurjeru.
Vispār tagad situācija ir mainījusies. Darbiniekiem tagad ir lielākas izvēles iespējas. Ir vērts pirms tam arī palasīt atsauksmes par darba devējiem tavsdarbs.lv Būtu gan labāk, ja to atsauksmju tur būtu vairāk. Vēl var skatīties sudzibas.lv un facebookā ir pāris līdzīgas grupas.
24.01.2017 10:24 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits