Vienlīdzība - veiksmīgu attiecību atslēga?

 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Ietekmējoties no vairākās citās diskusijās paustajiem viedokļiem, vēlējos izveidot atsevišķu, kas veltīta tieši nosaukumā minētajai tēmai. Uzreiz vēlos piebilst, ka trulo cacu-zeltraču viedokļi man diez vai būs interesanti, kaut gan varat droši tos paust, lai vismaz es varētu pasmieties.

Vienlīdzību attiecībās vēlētos aplūkot vairākos aspektos:
1) emocionālā vienlīdzība - vai abu partneru jūtas vienam pret otru ir līdzīgas;
2) intelektuālā vienlīdzība - vai jūsu abu izglītība, zināšanas, erudīcija ir līdzīga;
3) materiālā vienlīdzība - vai jūsu ienākumu līmenis ir līdzīgs;
4) lemttiesību vienlīdzība - vai esat vienlīdzīgi, pieņemot lēmumus par jautājumiem, kas skar jūsu personīgo, pāra kopīgo, vai otra partnera dzīvi;
5) praktiskā vienlīdzība - vai sadzīvē darbus, pienākumus dalāt vienlīdzīgas daļās;
6) rūpju, uzmanības vienlīdzība - nezināju, kā precīzāk definē šo punktu, taču pamatdoma, domāju, jums ir skaidra;
7) izdevumu vienlīdzība - vai izdevumus, kas saistīti ar attiecību uzturēšanu, kopdzīvi, dāvanām u.tml. dalāt līdzīgās daļās.

Personīgi man šķiet, ka ideālās attiecībās vērojama vienlīdzība visos iepriekšminētajos aspektos. Protams, dzīve nav tikai melna un balta, tādēļ pilnībā apzinos, ka iespējamas veiksmīgas attiecības, kurās ne tuvu nepastāv vienlīdzība starp abiem partneriem. Piemēram, es domāju, ka spētu veidot stabilas, nopietnas attiecības ar sievieti, kura, iespējams, 2. aspektā ir pārāka par mani, izglītotāka, zinošāka - man tas nekādā veidā nebūtu šķērslis. Turklāt ne visa gudrība saistīta ar analītisko prātu – cilvēks, iespējams, nav tik spēcīgs finansēs vai tiesību zinātnēs, taču viņam piemīt izteikta sirds gudrība. Arī 3. aspekts man šķiet absolūti nebūtisks - nav svarīgi, vai potenciālā partnere ir uzņēmēja, turīga politiķa vai uzņēmēja meita, vidusmēra sieviete vai vienkārša studente no laukiem, manās acīs tas neko nemainītu. Uzskatu, ka visa attiecību veiksmes atslēga saistīta ar 1., 4., 6 un 7. aspektu:
jūtām jābūt līdzīgām, pretējā gadījumā viens no partneriem izjutīs emocionālu diskomfortu, tukšumu attiecībās;
abiem nepieciešamas vienādas tiesības pieņemt lēmumus, citādi drīz vien viens no partneriem kļūs par tirānu;
rūpes un uzmanība - šis aspekts, manuprāt, ir pašsaprotams;
visi izdevumu dalāmi vienādās daļās, pretējā gadījumā tas vairs nebūs veselīgs, bet gan saimnieka-parazīta attiecību modelis.

Priecāšos lasīt jūsu viedokļus, dalīšanos personīgajā pieredzē un konstruktīvu opozīciju. Gadījumā, ja jautāsiet, kādēļ jau no agra rīta esmu ielogojies Cosmo.lv, tad atbildēšu, ka šobrīd esmu spiests piedalīties neizsakāmi garlaicīgā uzņēmuma vadības sēdē, klausīties tehniskās daļas atskaiti par paveikto, tādēļ gluži vienkārši īsinu šeit laiku.
22.07.2013 09:06 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
zili_rudzi, piekrītu, ka daudzu sieviešu (cacu) intelekta līmenis jau robežojas ar garīgo atpalicību, taču te ir fundamentāla atšķirība - tā ir nevis slimība, bet izlaidība, nevēlēšanās mācīties un strādāt. Padomā loģiski, ja pirms gadiem 30 tik daudzi studēja LU, Rīgas Politehniskajā institūtā (tagad RTU), kļuva par inženieriem, zinātniekiem (arī sievietes, starp citu), bet pēc 30 gadiem reti kuram vairs padodas eksaktās zinātnes. Vai tas nešķiet smieklīgi? Atbilde pavisam vienkārša - kādreiz skolā mācījās. Ja nemācījās un bija nesekmīgs, tad uz skolu tika izsaukti vecāki, viņiem bija problēmas darbā utt., bet tagad jau reti kurš vairs mācās. Rezultāts ir likumsakarīgs.

Neons, konkurējot darba tirgū, dzimumam nav nozīmes, ja, protams, runājam par kvalificētu darbaspēku, nevis krāvējiem.
22.07.2013 19:56 |
 
Reitings 583
Reģ: 28.03.2012
daudzu sieviešu (cacu) intelekta līmenis jau robežojas ar garīgo atpalicību, taču te ir fundamentāla atšķirība - tā ir nevis slimība, bet izlaidība, nevēlēšanās mācīties un strādāt.

Saki godiigi, kura skaistule tev neiedeva vai sirdi salauza? :D
22.07.2013 19:58 |
 
Reitings 1244
Reģ: 09.11.2012
pēc klusā smaida atiecību modeļa varētu spriest

mīļā es gribu,lai mēs būtu vienlīdzīgi-tapēc tagad tava kārta skaldīt malku! :D
un mīļā es pagājušo reizi remontēju mašīnu,tagad tava kārta :D
mīļā es jau pagājušajā rudenī raku kartupeļus-tagad tava kārta :D
mēs tak vienlīdzīgi,un rīt saulīt nomaini mums tualetes podu,jo pagājušajā reizē es to dariju!
22.07.2013 19:59 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Vis tā kā ir loģiski, un saprotami, bet stulbi liekas šis:
izdevumu vienlīdzība - vai izdevumus, kas saistīti ar attiecību uzturēšanu, kopdzīvi, dāvanām u.tml. dalāt līdzīgās daļās.

Ja vīrietis man pasniedz gredzenu par 1000 Ls, tad man šī nauda ir jāatdod, tikai citā veidā? Šādā gadījumā dāvanai zūd jebkāda jēga. Vēl varēji pierakstīt, lai neaizmirst dāvanām čekus pielikt klāt. Piemēram, uz Ziemassvētkiem.

Tā vien lieks, ka šīm indivīdam vajag sievieti kalponi nevis normālu cilvēku blakus.
22.07.2013 20:03 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Vienlīdzību var gribēt ieviest un arī var izlikties, ka tas tiešām ir iespējams. Bet tas būs iespējams tikai tad, ja uz planētas visi cilvēki būs viena dzimuma. Mēs neesam tikai ar locekļiem vai vagīnām, mēs esam ar dažādu psiholoģisko, morālo, intelektuālo, emocionālo un garīgo kopumu. To nav iespējams pielīdzināt.
Bet, jo vairāk lasu, jo vairāk saprotu, ka neskatoties uz to, ka tu, Klusais smaids, esi zinošs un izglītots, par gudru tevi nosaukt grūti. Tu, kā izskatās, tiešām nezini un nepazīsti sievietes. Tu patiesībā nezini (ceru, ka vismaz nojaut), kas viņas dara laimīgas un kapēc. Bet diez vai vēlies to uzzināt, jo primārais tev ir tava laime un apmierinātība. Par to liecina tas, ka tev nav attiecību un tu nemāki tās noturēt...
22.07.2013 20:05 |
 
10 gadi
Reitings 1725
Reģ: 14.06.2010
Vispār jāsaka paldies šai diskusijai.. Lasu un pie sevis domāju, kā man paveicies ar savu vīrieti. Ja man nāktos sadzīvot ar nepārtrauktu analizētāju, laikam sajuktu prātā. :)
22.07.2013 20:08 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Saprotams, Mademoiselle!, jo dāvanu apmaiņa taču ir savstarpējs process.

Cormeum, konkurēt par tiesībām uzturēt kādu zeltraci? Paldies, es spēšu to pārdzīvot.

Blondiine*, Tavs vārds tiešām Tev piedien.

Neons, arī viena dzimuma cilvēki mēdz būt ar dažādu psiholoģiju, rakstura īpašībām, fiziskajiem dotumiem - ko tas pierāda? Jā, ne tikai dažādu dzimumu, bet arī viena dzimuma pārstāvji atšķiras viens no otra.
Tādēļ attiecībās definēju kritērijus, kuros, manuprāt, jāvalda vienlīdzībai. Nekur jau nesaku, ka abiem partneriem jābūt vienādiem, tikai vienādām to tiesībām un pienākumiem.
22.07.2013 20:12 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
tb viss
22.07.2013 20:12 |
 
Reitings 583
Reģ: 28.03.2012
Tieshaam var noveertet savu viirieti :))))
22.07.2013 20:13 |
 
Reitings 1579
Reģ: 04.04.2013
Klusais smaid, anuka atbildi uz Sesillas jautājumu.
22.07.2013 20:15 |
 
Reitings 583
Reģ: 28.03.2012
Interesanti zinaat, cik Klusais smaids pelna? Cik bagaata sieviete var pretendeet uz sho burviigu jaunskungu?
22.07.2013 20:17 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
Ja nav augstā amatā, tātad caca;
Ja vidusskolu nebeidza ar izcilību katrā priekšmetā, tātad negrib mācīties, nestudēs to pareizo virzienu, mazs pelnīs - tātad caca,
Nepelna tik pat daudz, kā es (klusais smaids) - tātad caca,
Velk kurpes ar augstiem papēžiem, sevi kopj - tātad zeltrace, značit - caca.
un utt...

Ehh.. nu grūti Tev.
22.07.2013 20:17 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Saprotams, Mademoiselle!, jo dāvanu apmaiņa taču ir savstarpējs process.

Nu tad ej un ieskrienies ar savu vienlīdzību (l) Kad tu sapratīsi, kādas ir tiešām normālas attiecības nevis darījums, tad tev būs cits skatījums uz attiecībām un sievietēm.
Nabaga sieviete, kura tevī iemīlēsies.
22.07.2013 20:18 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Līva, dzīvoju pieticīgi, naudu nešķērdēju - tāda ir mana atbilde.

dzosefine, kāds sakar sevis kopšanai un labai gaumei ar zeltracēm? Starp citu, no Tevis varētu labi pamācīties demagoģiju, manuprāt.
22.07.2013 20:24 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Tādēļ attiecībās definēju kritērijus, kuros, manuprāt, jāvalda vienlīdzībai. Nekur jau nesaku, ka abiem partneriem jābūt vienādiem, tikai vienādām to tiesībām un pienākumiem.

Bet kāpēc domā, ka tieši šādos kritērijos ir jāvalda vienlīdzībai? Kurš to ir noteicis, ka tas ir tas "zelta vidusceļš" un atslēga kopīgai laimei?
Jā, viendzimuma cilvēki arī savā starpā atšķirās, bet pa lielam - ir daudz kopīgu lietu tieši vienam dzimumam. Teiksim, kā klasisks piemērs, sievietēm ir raksturīga emocionāla nepieciešamība pēc iz/ap/sa/parrunāšanas jeb runāšanas kā tādas. Noteikti ne visas būs tik tipiskas sava dzimuma pārstāves, bet pa lielam tāda ir sieviešu emocionālā nepieciešamība, kas ir viņu būtība. Turpretī, vīriešiem tas nav nepieciešams, viņiem ir citas "fiškas". Un ar šo vienkāršo lietu (runāšanu) var būt saistītas daudzas sfēras un savstarpējās attiecības. Bet padomā, cik daudz katram no mums un arī dzimumiem kopumā ir šo atšķirību! Nu tiešām ir loģiski runāt par vienlīdzību?... Arī pelnīšanas ziņā (ja reiz tik ļoti patīk šis tieši šī sfēra), kāpēc sievietei ir jāpelna tikpat cik vīrietis? Vienkarš jautājums - KĀPĒC?
22.07.2013 20:25 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
kaut kā izvairās no mana jautājuma!
22.07.2013 20:26 |
 
Reitings 1579
Reģ: 04.04.2013
Izvairas, Sesill, jo grib vidrīzāk, laidara visu mājās un no visa pusi maksā.
22.07.2013 20:28 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
kāds sakar sevis kopšanai un labai gaumei ar zeltracēm?


Nekāds. Bet domāju, ka Tu noteikti atradīsi visās sievietēs potenciālo cacu, manuprāt.
22.07.2013 20:29 |
 
Reitings 583
Reģ: 28.03.2012
Nu tak meitenes, juus naivaas, pie sienas sarakstinjsh ar dienaam, kad katrs gatavo, tas pats attiecas uz maajas tiiriishanu. Ja izdomaa taapat vien iepriecinaat, nopirkt kaut ko vai ne savaa dienaa pagatavot vakarinjas, tad viirs skrien uz veikalu un peerk kaut ko tikpat daargu un gatavo divas dienas peec kaartas.
22.07.2013 20:31 |
 
Reitings 583
Reģ: 28.03.2012
Nu tas labi, ka dziivo pieticiigi, citaadaak buutu gruuti atrast sievieti, kura pelna tik labi, cik tu! (Taa var saprast peec taviem komentaariem!) Ja pa saviem iekraajumiem, dziivojot taupiigi, izdomaa pirkt auto, tad gan sievieti tajaa neseedini, jo vinja nevar tik daargu auto atljauties, buutiibaa... vinja vispaar neko nevar atljauties, jo viss jamaksaa uz puseem.
22.07.2013 20:32 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits