Vienlīdzība - veiksmīgu attiecību atslēga?

 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Ietekmējoties no vairākās citās diskusijās paustajiem viedokļiem, vēlējos izveidot atsevišķu, kas veltīta tieši nosaukumā minētajai tēmai. Uzreiz vēlos piebilst, ka trulo cacu-zeltraču viedokļi man diez vai būs interesanti, kaut gan varat droši tos paust, lai vismaz es varētu pasmieties.

Vienlīdzību attiecībās vēlētos aplūkot vairākos aspektos:
1) emocionālā vienlīdzība - vai abu partneru jūtas vienam pret otru ir līdzīgas;
2) intelektuālā vienlīdzība - vai jūsu abu izglītība, zināšanas, erudīcija ir līdzīga;
3) materiālā vienlīdzība - vai jūsu ienākumu līmenis ir līdzīgs;
4) lemttiesību vienlīdzība - vai esat vienlīdzīgi, pieņemot lēmumus par jautājumiem, kas skar jūsu personīgo, pāra kopīgo, vai otra partnera dzīvi;
5) praktiskā vienlīdzība - vai sadzīvē darbus, pienākumus dalāt vienlīdzīgas daļās;
6) rūpju, uzmanības vienlīdzība - nezināju, kā precīzāk definē šo punktu, taču pamatdoma, domāju, jums ir skaidra;
7) izdevumu vienlīdzība - vai izdevumus, kas saistīti ar attiecību uzturēšanu, kopdzīvi, dāvanām u.tml. dalāt līdzīgās daļās.

Personīgi man šķiet, ka ideālās attiecībās vērojama vienlīdzība visos iepriekšminētajos aspektos. Protams, dzīve nav tikai melna un balta, tādēļ pilnībā apzinos, ka iespējamas veiksmīgas attiecības, kurās ne tuvu nepastāv vienlīdzība starp abiem partneriem. Piemēram, es domāju, ka spētu veidot stabilas, nopietnas attiecības ar sievieti, kura, iespējams, 2. aspektā ir pārāka par mani, izglītotāka, zinošāka - man tas nekādā veidā nebūtu šķērslis. Turklāt ne visa gudrība saistīta ar analītisko prātu – cilvēks, iespējams, nav tik spēcīgs finansēs vai tiesību zinātnēs, taču viņam piemīt izteikta sirds gudrība. Arī 3. aspekts man šķiet absolūti nebūtisks - nav svarīgi, vai potenciālā partnere ir uzņēmēja, turīga politiķa vai uzņēmēja meita, vidusmēra sieviete vai vienkārša studente no laukiem, manās acīs tas neko nemainītu. Uzskatu, ka visa attiecību veiksmes atslēga saistīta ar 1., 4., 6 un 7. aspektu:
jūtām jābūt līdzīgām, pretējā gadījumā viens no partneriem izjutīs emocionālu diskomfortu, tukšumu attiecībās;
abiem nepieciešamas vienādas tiesības pieņemt lēmumus, citādi drīz vien viens no partneriem kļūs par tirānu;
rūpes un uzmanība - šis aspekts, manuprāt, ir pašsaprotams;
visi izdevumu dalāmi vienādās daļās, pretējā gadījumā tas vairs nebūs veselīgs, bet gan saimnieka-parazīta attiecību modelis.

Priecāšos lasīt jūsu viedokļus, dalīšanos personīgajā pieredzē un konstruktīvu opozīciju. Gadījumā, ja jautāsiet, kādēļ jau no agra rīta esmu ielogojies Cosmo.lv, tad atbildēšu, ka šobrīd esmu spiests piedalīties neizsakāmi garlaicīgā uzņēmuma vadības sēdē, klausīties tehniskās daļas atskaiti par paveikto, tādēļ gluži vienkārši īsinu šeit laiku.
22.07.2013 09:06 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Ha, tu pats pārmet, ka te pārsvarā visas tikai finansiālo aspektu uzstver. Es tieši nerunāju par iespējām pelnīt, to var kats, ja vēlās. Es runāju par lomām un funkcionēšanu attiecībās, ģimenē. Tas nav par gaisu, siltumu, pārtiku u.tml. Tas ir daudz dziļāk, daudz saržģītākā līmenī. Bet tev jau, kā izskatās, interesē tikai virspuse...
22.07.2013 19:34 |
 
Reitings 158
Reģ: 29.01.2009
Tikai man tagad tā sāk likties, ka zem šī vārda "vienlīdzība" apakšā vienalga ir mērīšanās... Mērīšanās, kurš tad tomēr ir tas, no kura otram ir vairāk labuma.
Tikmēr vienalga būs domstarpības.
22.07.2013 19:35 |
 
Reitings 583
Reģ: 28.03.2012
Peec tavas ideologjijas sanaak, ka taas sievietes, kuraam piemeeram aicinaajums ir buut skolotaajaam, jaameklee viirietis, kura alga ir 300ls, lai nebuutu pashlabuma mekleetaajas, jo, ja viirietis negribees dziivot vienistabas, leetaa dziivoklii, bet labaa rajonaa, triis istabu dziivoklii, tad jaashkjiras, jo sieviete to nevar panest, bet dziivot uz viira reekjina ir nepiedodami.
22.07.2013 19:36 |
 
Reitings 158
Reģ: 29.01.2009
Un veiksmīgas nevar būt attiecības, kurās partneri sacenšas, kaut vai slēpjoties zem vārda "vienlīdzība". Jābūt tā, ka katrs dod otram to, ko var... un arī no otra neprasa neiespējamo.
22.07.2013 19:38 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
ligavina, ja man pateiktu, ka vairums vīriešu ir cūkas, es smaidot piekristu, jo arī uzskatu līdzīgi.

Līva, ko studēt? Mācīties vidusskolas priekšmetus tik ilgi, līdz eksaktie priekšmeti sākt padoties, tad doties uz augstskolu un studēt kaut ko derīgu, darba tirgū pieprasītu. Vienkāršākais jau ir pateikt, ka nepadodas, nevis cīnīties.
22.07.2013 19:38 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Līva.. lūk es tieši par to pašu aizdomājos pirmīt.. Sanāk tagad, ka 2. pusīti atrast ir pavisam grūti, jo, lai realizētu 7 minētos punktus, ideāli būtu atrast partneri ar identisku algu :D
22.07.2013 19:39 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
Klusais smaids, es vēlētos lai atbildi uz manu jautājumu par to, vai arī ēst gatavošana un mājas tīrīšana būs uz pusēm tavā modelī, vai tas jādara sievietei?
22.07.2013 19:39 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ne visas eksaktās profesijas tiek bagātīgi apmaksātas.. :D
22.07.2013 19:40 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Starp citu, "mērīšanās ar krāniņiem" ir raksturīga tieši vīriešiem. Nu nav jābrīnās, ka vīrieši arī ļoti atbalsta vienlīdzību (tā sabiedrībā tiek degradēta sievietes loma un statuss kā mātei, sievai u.tml.), bet tajā pat laikā tomēr grib pierādījumus, ka viņi ir daudz spējīgāki un varošāki. Sava ego apmierināšanai... Es tak saku - neesam mēs vienlīdzīgi! Sievietēm nav jākonkurē ar vīrieti.
22.07.2013 19:42 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
lasu sarunu un nevaru neklusēt.
klusais smaids, te tava līdz ar zemi noniecināta psiholoģija būtu palīdzējusi saprast, ka tas, cik ļoti padodas eksaktie priekšmeti, ir iedzimts. ja nav, tad nav. :) kāpēc izmest vējā laiku un līdzekļus attīstot to, kas nav dabas dots, ja tai vietā var attīstīt to, kas padodas? piemēram, bērnam ar atpalicību, lielāka attīstība būs tad, ja mācīsies palīgskolā, nevis parastā skolā. turpretīm, humanitārās un sociālām zinātnes nav atraujamas no ekstaktajām. būtībā, bez tām nemaz nav realizējamas eksaktās.
22.07.2013 19:43 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
Mācīties vidusskolas priekšmetus tik ilgi, līdz eksaktie priekšmeti sākt padoties, tad doties uz augstskolu un studēt kaut ko derīgu, darba tirgū pieprasītu.

Ak dievs, Tu ar savu mācīšanās stumšanu nu jau ej galejībās.
22.07.2013 19:44 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Iztēlojos klusais_smaids randiņu:
Viņš: Cik Tu mēnesī nopelni?
Viņa: 350 Ls
Viņš: sorry.. nav pa ceļam.. ja gribi būt kopā ar tik stilīgu vīrieti kā es.. apgūsti eksaktos priekšmetus. Kārto CE.. sāc studēt kaut ko derīgu.. iekārtojies pieprasītā un labi apmaksātā darbā.. un varbūt tad varam turpināt sarunu. Tikai neaizmirsti, ka Tev nemitīgi jādomā par karjeras izaugsmi.. :D

Tas tā.. humoram :D
22.07.2013 19:45 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
cormeum
Super :D:D:D:D:D:D:D
22.07.2013 19:46 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Neons, mūsdienu sabiedrībā sievietes maskulanizējas, bet vīrieši feminizējas, tādēļ atšķirības starp dzimumiem arvien samazinās.

Kļūdies, Vega, man nav īpašas vēlmes būt pārākam par sievietēm. Apzinos, ka ne jau dzimums nosaka mūsu iespēju robežas, bet vairāk - mēs paši. Būt līdzvērtīgiem nav nekas neiespējams, bet tikai harmonisku attiecību viens no nosacījumiem, manuprāt.

Līva, pēc manas "ideoloģijas" tādai sievietei vajadzētu atrast darbu respektablā skolā un pelnīt attiecīgu algu, nevis samierināties ar mazumiņu mazā skoliņā.
22.07.2013 19:47 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
mūsdienu sabiedrībā sievietes maskulanizējas, bet vīrieši feminizējas, tādēļ atšķirības starp dzimumiem arvien samazinās.


Tas ir labi vai slikti?
22.07.2013 19:48 |
 
Reitings 583
Reģ: 28.03.2012
Jaa, un mazajaas skolinjaas, lai straadaa vecmeitas ar 10 kakjiem vai viirieti, kura alga nepaarsniedz 300ls, jo nav pelniijushas sev blakus viirieti, kursh pelna labaak!
22.07.2013 19:50 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Klusais_smaids.. es tā aizdomājos... Tev taču ir reāli grūti konkurēt ar tiem vīriešiem, kas labprāt segtu izdevumus :D
22.07.2013 19:52 |
 
Reitings 1579
Reģ: 04.04.2013
Sēžu iepaz.portālos un vienlidzibu. Neredzu. Visi ka viens grib ar dzivokli savu un labu darbu sievieti un lai est gatavo, izskatas perfekti un majas sagaida sapuceta. Pasi ko gatavi dot preti? Neko, uzaicina uz parku pastaigat vai sagrabejusa auto pasedet, bet es 3 h pirms tam pucejos.
22.07.2013 19:53 |
 
Reitings 583
Reģ: 28.03.2012
Ja sievieti paaugstina amataa, vecim jaasaka ardievas! :) Jo vecis vairs nevarees pavilkt sievietes "kapriizes" vakarinjaas eest zivi, nevis pelmenjus.
22.07.2013 19:53 |
 
Reitings 583
Reģ: 28.03.2012
cormeum, kaada tur konkurence? Ne pa velti taads skopulis savos 30 ir viens.
22.07.2013 19:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits