Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Lūdzu pēc padoma...

 
Reitings 738
Reģ: 14.10.2011
Sveikas, meitenes!
Sākšu ar to, ka nu jau vairāk kā pirms mēneša iepazinos ar lielisku puisi. Pavisam droši varu apgalvot, ka tādu cilvēku var satikt tikai reizi dzīvē. Šī neilgā laika posmā viņš spējis darīt mani tik laimīgi, cik laimīga neesmu bijusi nekad. Plānojām nākotnes plānus, dzīvokļa iegādi, kopīgu dzīvi... un tad pienāca mirklis, kurš apgrieza kājām gaisā visu manu pasauli.
Zināju, ka viņam ir problēmas ar aizkuņģa dziedzeri, tāpēc viņš lietoja zāles. Zināju arī to, ka viņa mamma nomira no aizkuņģa dziedzera vēža. Un tā nu viņš pirms dažām dienām mani satrieca ar paziņojumu, ka saņēmis ilgi gaidītus analīžu rezultātus un nav atlicis vairāk kā gads...
Tajā mirklī viss sabruka. Biju histērijā. Asaras lija kā vēl nekad. Viņš teica, ka mums labāk iet katram uz savu pusi, jo viņš nevēlas, lai man viņš būtu jāredz brīdī, kad viņam paliks pavisam slikti. Es paliku pie sava sakot, ka neatstāšu viņu un būšu blakus tik ilgi, cik ilgi laiks mums to atļaus...
Pēdējo dienu laikā par to nerunājam. Dzīvojam tā it kā nekas nebūtu zināms. Izbaudām mirkļus kopā. Taču apziņa, ka viss var vienā mirklī beigties, mani grauž no iekšpuses tik ļoti, ka nav to iespējams izteikt vārdos.
Ko vēlos no jums? Kādu padomu... kā rīkoties? Kā izturēties? Kā sadzīvot ar domu, ka cilvēks, kuru mīli vairāk par visu pasaulē, vienā mirklī var vairs nebūt blakus?
Nekad nebiju ar ko tādu saskārusies, nebiju aizdomājusies par to, ka kas tāds var notikt ar kādu ko mīlu... man ir bail. Un asaras nevar apturēt... :(
Paldies jau iepriekš par ikvienu ieteikumu/komentāru.
20.07.2013 23:27 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Nav iespeeju ciiniities?
20.07.2013 23:37 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Pacenties izbaudiit to laiku un esi pateiciiga par to, ka tev ir dots laiks no vinja atvadiities un pavadiit peedeejos briizjus kopaa. Varbuut vinja klaatbuutnee centies nosleept tomeer taas asaras, jo vinjam taa jau ir smagi, bet buus veel smagaak, ja redzees tavas saapes. Un nekad, nekad neatmet ceriibu, taa dariis gan vinju stipraaku, gan tevi pashu. Cik nav redzeeti gadiijumi, ka aarsti ir kljuudiijushies un cilveeki peec tam nodziivo nevienu vien gadu desmitu peec taadas diagnozes.
Parasti no veezja mirst ilgi un ljoti saapiigi. Tuvajiem ir gruuti to visu iztureet, taapeec meklee pati paliidziibu pie draudzeneem, mammas vai psihologa, tik pacenties nenosleegties sevii un nesabrukt. Man nesen draudzene nomira no veezja, es biju klaat vinjai un vinjas gjimenei peedeejos vinjas meeneshus. Mees visi centaamies padariit vinjas atlikusho laiku saulainaaku. Tiesa gan, tas nebija viegls uzdevums, jo slimiibas iespaidaa vinja bija visu laiku sliktaa noskanjojumaa un bija pilniigi cits cilveeks kaa pirms tam.
Kameer seedi pie mirstosha cilveeka gultas un pavadi ar vinju peedeejos mirkljus, nesaap tik traki, jo esi aiznjemta ar domaam par ikdienas ruupeem, saapes naaks peec tam.
Turies!
20.07.2013 23:39 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Kā sadzīvot ar domu, ka cilvēks, kuru mīli vairāk par visu pasaulē, vienā mirklī var vairs nebūt blakus?


esmu tam izgājusi cauri pirms pus gada. Ko darīt? izbaudīt to katru dienu, kas ir dota kopā. Un turpināt savu dzīvi pēc šī cilvēka aiziešanas ar gaišām domām par viņu, kā arī nezimirst, ka rīt viņa vietā vari būt pati - katru mums doto dienu vajag novērtēt un elpot ar pilnām krūtīm...

es zināju mēnesi un pat nedēļu, kurā mans tuvākais cilvēks aizies, bet bērēs es neraudāju, tieši otrādāk - smaidīju, jo zināju, ka viņas dzīve ir bijusi piepildītāka, nekā dažam labam 70 gados...

spēkus un izturību!


p.s. manai 75 gadus vecai omai bija vēzis pēdējā stadijā, kas pēkšņi pazuda. ārsti šokā, bet tā notiek - oma skraida apkārt ar manu dēlēnu it kā viņai pašai ir 5 gadi :)
20.07.2013 23:49 |
 
10 gadi
Reitings 1288
Reģ: 29.01.2009
Ieklausies Lancester! Padoms ir zelta vērts. Pašai novēlu izturību. Dari viņu laimīgu, tāpat, kā viņš Tevi.
20.07.2013 23:52 |
 
Reitings 738
Reģ: 14.10.2011
Paldies, meitenes, par labiem vārdiem un ieteikumiem!
Jā, tiešām esmu nolēmusi, ka gribu viņam katru dienu dāvāt visu to labāko, lai viņš būtu laimīgs un nekad neaizmirstu laiku, kuru pavadījām kopā.
Pašai sirdī ir milzum liela cerība, ka varbūt viss tomēr būs savādāk. Ka varbūt viss var mainīties un ka nekas nebūs tā kā tagad tiek prognozēts. Savādā kārtā ir sajūta, ka šī cerība palīdz dzīvot un reizēm liekas, ka ja vairāk ticēšu tam, ka viss būs labi, tad tā tas patiešām arī būs.
21.07.2013 00:21 |
 
Reitings 136
Reģ: 02.07.2013
Vai tiešām mūsdienās vēl ir gadījumi, kad medicīna patiešām var vien noteikt atlikušo laiku, nevis palīdzēt? Vēža ārstēšana taču ir progresējusi. Ārsti nav piedāvājuši variantus?
21.07.2013 00:25 |
 
Reitings 5478
Reģ: 29.01.2009
Tākā domas materializējas,domā tikai labas domas! ;)
Izturību jums abiem!
Un jau ir vēl iespēja uztaisīt atkārtotas analīzes,mazums kāda kļūda tur ir. Nevajag uzreiz noskaņoties tikai uz to sliktāko!

Atceros,ka pārdzīvoju ļoti,ļoti,ka mammai bija palielināts vairogdziedzeris un teica,ka varbūt būs jāoperē. Es ļoti pārdzīvoju (pat mammas klātbūtnē bieži raudāju, bet viena otrai teicām-viss būs kārtībā!) un kad viņa gāja pie ārstiem,turēju īkšķus,ka viss būs labi un nekādu ķirurģisku iejaukšanos nevajadzēs. Manas cerības tika uzklausītas un tas vairogdziedzeris vienkārši izzuda. Gribu tikai ar to pateikt,ka nevajag visu uzreiz norakstīt un ticēt tikai tam sliktajam!
21.07.2013 00:26 |
 
Reitings 738
Reģ: 14.10.2011
MilenaLaRoux - par to tiešām nezinu. Cenšos no viņa izdabūt kādu informāciju, taču pagaidām bezcerīgi. Iespējams tāpēc, ka pats pagaidām ir satriekts un nespēj neko pateikt. Taču centīšos par to pēc iespējas saudzīgāk aprunāties, jo negribu ticēt, ka nav iespēju. Varbūt naivi, bet tiešām nevēlos noticēt, ka nav iespējams kaut kādā veidā palīdzēt...

Par to, ka domas materializējas piekrītu... Agrāk tam neticēju, taču tagad, kad manu dzīvi piemeklējusi šāda situācija, gribas visiem spēkiem ticēt tam, ka viss var būt savādāk... Gribas ticēt tam, ka domu spēks spēj palīdzēt...
Zinu to, ka puisis pirms tam ir dzīvē daudz cietis... mammas nāve... tad vēl visādi notikumi, kuri dēļ viņš bijis depresijā... Gribu viņam dāvāt ko tādu ko viņš ir pelnījis - sapratni, uzticību, mīlestību...
21.07.2013 00:33 |
 
Reitings 136
Reģ: 02.07.2013
Zinu gadījumu, kad kādam puisim arī noteica, ka palicis gads, bet nu jau laikam 3 gadi pagājuši. Sākotnēji neviens ārsts par iespējām dīvainā kārtā nerunāja, bet viņa tuvinieki interesējās par iespējām ārzemēs, un Vācijā tādu arī guva! 21. gadsimtā ir jācīnās, jauna cilvēka palīdzībai iespējas gandrīz vienmēr var atrast, tam tikai jātic un jārīkojas!
21.07.2013 00:36 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Izlasot nedaudz nobrīnījos par autores nostāju - visa pamatā ir tas kādā viņa ir šokā un cik viņai ir grūti! Interesanti... Egoistiski! Tava dzīve turpināsies tā vai tā, bet šim cilvēkam visticamāk nav daudz iespēju kā tikai samierināties ar nāvi.
Tev būtu jāmeklē ieteikumi nevis kā sadzīvot ar savām bailēm un neziņu par savu nākotni, bet kā palīdzēt puisim ar to tik galā (cik nu vispār var ar to tikt galā)...
21.07.2013 00:40 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Neons, bet no otras puses, kāda uzupurēšanās, lai meitene to gadu dzīvotu tam puisim, lai viņš būtu laimīgs! Vēlāk viņš aizies un ko darīs meitene? Raudās ,raudās un sabruks.
21.07.2013 00:46 |
 
Reitings 738
Reģ: 14.10.2011
Neons - varbūt mans teksts izklausās egoistisks, taču tā tas nepavisam nebija domāts. Ieteikumus par to kā ar to sadzīvot meklēju tāpēc, ka negribu viņa priekšā sabrukt. Gribu visu to laiku būt viņam blakus kā vislabākais cilvēks, gribu viņam dāvāt visu skaistāko un labāko. Visu to, ko viņš ir pelnījis. Tieši tāpēc man ir šoks un bailes, jo bail, ka netikšu galā ar savām emocijām.
Nav viegli, ja cilvēks, kurš zin, ka viņam nav atlicis daudz laika, skatās acīs un saka: "Es zinu, ka mēs būsim laimīgi."
Tādā mirklī nav viegli palikt nesatricināmai...
21.07.2013 00:53 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Ja apsolīja palikt, tad jau noteikti apzinās, ka tas nebūs viegli.
Tīri objektīvi - man šķiet ir daudz briesmīgāk un vispār neaprakstāmi smagi uz savas ādas izjust visas slimību mokas un beidzot - neizbēgamu nāvi. Nekā sēdēt blakus un "turēt rociņu".
Protams - abām pusēm grūti, bet kuram būs reāli smagāk?...

Tas nav tāds klasisks uzbrauciens autorei. Es noteikti cienu cilvēkus, kuri nolemj nebēgt, bet pavada savu tuvāko šajā briesmīgajā slimībā.
21.07.2013 00:54 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Bet kāpēc baidies par to runāt ar viņu? Nebaidies! Runā un arī viņš runās par savām sāpēm un savām bailēm. Tas ir jāizraud un jāizrunā. Tāpat no tā nekur neaizbēgsiet... Un ignorēt un izlikties, ka viss ir kārtībā ir kaut kā naivi...
21.07.2013 00:56 |
 
Reitings 738
Reģ: 14.10.2011
Jā, tas tiesa... Pati arī gribu par to parunāt... Cenšos atrast īsto brīdi, jo pagaidām, kad sāku par to runāt, viņš atbild ar to, ka varu aiziet no viņa dzīves... Redzu viņa acīs, ka viņš to tā nedomā, taču zinu, ka tā saka, jo baidās no tā, ka redzēšu viņu brīdī, kad nekas vairs nebūs glābjams... Vakar pats pateica, ka labāk nebūtu man neko par to teicis, jo tad man būtu vieglāk..
Sāp, jo liekas, ka viņš ir padevies... Centīšos atrast iespēju parunāt, jo es no sirds gribu ticēt tam, ka viss vēl var mainīties...
21.07.2013 01:08 |
 
Reitings 51
Reģ: 11.06.2012
Pirmais jau ir tas šoks, kad nezini kas un kā..
Ar laiku adoptējas situācijai.
Tas ir grūti un smagi, un vieglāk nepaliks.
Dod un izrādi visu mīlestību, ko spēj.

Ja nav metastāzes, tad ir iespēja cīnīties.

Izturību!
21.07.2013 05:32 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Man liekas,ka veeza slimnieki nepadodas,tas ir kaut kas loti speeciigs sajos slimniekos-vini ciinaas liidz peedeejam!Mans viirs ir izgaajis cauri sim posmam-bija loti gruuti un tiesi vinam,jo pats slimnieks vairaakus gadus bija jau "citaa pasaulee"-audzeejs galvaa!Es biezi klausos vina atminaas un domaaju,cik speeciigam tomeer jaabut cilveekam ,lai paardziivotu to visu.Viena lieta straadaat ar slimnieku,otra lieta-tas notiek tavaa gimenee...Viirs vienmeer saka,ka bijis pat prieciigs,ka viss tas beidzies,jo taas ciesanas bija galaa-visiem!
Turies!Es esmu viena no taam ,kura tic briinumam!Galvenais visam pieiet loti pozitiivi!
21.07.2013 06:07 |
 
Reitings 128
Reģ: 12.07.2013
Noteikti meklējiet palīdzību! NOTEIKTI!
Radinieces dēlam (8 gadi) arī bija vēzis, jā, tieši tā bija. Lai gan ārsti Rīgā bija pateikuši, ka par vēlu operēt un skaitiet dienas, kuras vēl varat pavadīt kopā.
Bet bērna mamma un mēs radi nepadevāmies. Atradām klīniku Vācijā, kas apņēmās operēt. Jā, tika pārdota lielā radu māja, jā tika atdoti visi iekrājumi, kas bija atstājot sevi dzīvot tikai no dienas dienai, bet pats galvenais ir tas, ka arī Vācijas ārsti nedeva dižu cerību, bet operācija bija veiksmīga. Puisēns, nu jau sāk atkopties arī pēc lielās ķīmijterāpijas devas. Bet pirmais noliktais termiņš jau ir krietni pāri! Viņš turpina smaidīt!
Protams, ka vēl priekšā ilgas un garas pārbaudes, lai zinātu, kāds tad ir tas gala rezultāts. Bet (lai gan es ticu, ka viņš ir izārstēts) lai kā arī būtu, vismaz noliktais termiņš ir pārcelts...

Galvenais ir nepadoties un cīnīties. Pat ja arī gribās nolaist rokas, ir jācīnās.
Ja nepieciešams, nozodz draugam analīžu rezultātus, un sūti pa visām klīnikām ar lūgumu palīdzēt! Sūti visām pēc kārtas, un tici man būs, kas atsauksies, kas teiks ka VAR palīdzēt!
21.07.2013 07:12 |
 
Reitings 128
Reģ: 12.07.2013
Un, protams, neaizmirsti lūgties.
"Lūdz un tev tiks palīdzēts."
21.07.2013 07:13 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
ļoti smaga situācija! Un Tev vajag ne mazāk spēka un izturības kā slimniekam, jo tiem, kuri šim cilvēkam ir blakus, vajag ļoti lielus resursus.
Kad mūsu ģimenē bija līdzīga situācija, tad mēs centāmies par to nerunāt. Viņa priekšā smaidījām, runājām par skaistām lietām, plānojām kopīgas nākotnes aktivitātes.
21.07.2013 10:06 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits