Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Naudas līdzekļu taupīšanai jauniem cilvēkiem

 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Šodien Cosmo.lv lasīju diskusiju par līdzekļu taupīšanu. Diemžēl to atrast vairs neizdevās, tādēļ atļaušos izveidot jaunu tematu, kas veltīts tai pašai tēmai.

Ieskicēšu dažus, manuprāt, efektīvākos pasākumus, kas, lai arī katrs atsevišķi dod šķietami niecīgu rezultātu, tomēr summārais ietaupījums var būt ievērojams:
1) atteikties no jebkādu maltīšu ieturēšanas ārpus savām mājām, ja par tām jāmaksā papildus no personiskā budžeta. Šis punkts nozīmē arī atteikšanos no nakts (uz)dzīves, ballītēm u.tml., jo visi šie pasākumi saistīti ar papildu izdevumiem;
2) pārorientēt savus ēšanas paradumus vienīgi uz pašu gatavotiem ēdieniem. Šeit vēlos uzsvērt sen zināmu patiesību, ka ēdienu jācenšas gatavot tā, lai tie saturētu augstu paša darba pievienoto vērtību. Citiem vārdiem sakot, jāizvairās no pusfabrikātiem, gatavajiem salātiem utt., jo tie ir ekonomiski neizdevīgi. Tā vietā pašiem jāiepērk izejvielas un produkti, kas nepieciešami ēdienu pagatavošanai;
3) produkti un plaša patēriņa preces jāiegādājas tirgū un lētajos tirdzniecības tīklos: "Maxima", "Supernetto". Maksimāli jācenšas izmantot atlaides un akcijas. Pērkot produktu, izmanība jāpievērš ne tikai iepakojuma cenai, bet 1 kg vai 1 l produkta neto cenai, piemēram, 0,9 l piena paka parasti ir neizdevīgāka par 1 l iepakojumu, kaut arī mazā paciņa maksā mazāk;
4) jāatsakās no nevajadzīgi dārgiem produktiem, piemēram, foreles vai laša vietā var iztikt ar siļķi, biezpiena sieriņu vietā labāk pagatavot biezpienu ar cukuru un rozīnēm, jaunlopa gaļas vietā gatavot cūkas vai lētās vistas gaļu utt.;
5) savu garderobi maksimāli kopt un izmantot iespējami ilgi. Kādēļ tik bieži jāmaina, piemēram, apakšveļa? Domāju, ka vienu un to pašu krūšturi sieviete var valkāt vismaz 3 gadus ar nosacījumu, ka to saudzīgi mazgā un kopj. Ja tomēr apģērbā rodas kāds caurumiņš, tad nevis izsviest konkrētu apģērba gabalu, bet gan salāpīt;
6) jauna apģērba iegādes vietā ieteicams apsvērt lietotu apģērbu un apavu iegādi, jo tas ļauj ietaupīt ievērojamus līdzekļus;
7) no dekoratīvās kosmētikas varētu lietot tikai lūpu krāsu un skropstu tušu, bet tas nav liels zaudējums, jo dekoratīvā kosmētika parasti tikai kaitē sejas ādai. No ārstnieciskiem krēmiem gan neiesaku atteikties, jo seja mums katra tikai viena;
8) matu krāsošanu un manikīru, pedikīru iespējams veikt arī mājā, ja kāda draudzene piekrīt palīdzēt;
9) maksimāli lietot savas kājas un minimizēt sabiedriskā transporta izmantošanu. Pārsteidzoši, cik liela summa mēnesī sakrājas, ja katru dienu izmantojam kaut divus sabiedriskā transporta veidus;
10) pāriet no pastāvīgā pieslēguma uz priekšapmaksas karti, atteikties no datu plāniem, zvanīt iespējami mazāk - labāk uzpīkstināt, lai jums atzvana;
11) tabakas izstrādājumi un alkohols - izslēdzami;
12) maksimāli taupīt elektroenerģiju, ūdeni savā dzīvoklī.

Šo taupības pasākumu rezultātā mēnesī jūsu budžeta izdevumu daļa samazināsies vismaz par 150 latiem, protams, viss atkarīgs no jūsu iepriekšējā dzīvesveida un naudas tērēšanas paradumiem.

Tām, kas apgalvos, ka mani padomi šķiet pārāk drastiski, oponēšu, sakot, ka ekonomikā jebkurš lēmums jāpieņem, pirmkārt, ar prātu, nevis emocijām.

Sākoties krīzei, tiku iecelts par kāda maza uzņēmuma finanšu direktoru. Ātri sapratu, ka uzņēmums neglābjami tuvojas maksātspēja; ja netiks pieņemti radikāli lēmumi, tad līdzekļi saistību izpildei pietiks tikai nākamajam mēnesim. Nekavējoties uzsāku restrukturizācijas un taupības pasākumus. Pēc manas iniciatīvas no darba tika atbrīvota aptuveni ceturtdaļa no visiem strādājošajiem; atlikušajiem algas tika samazinātas par aptuveni 45%. Interesanti, ka gandrīz visi darbinieki draudēja pamest darbu, taču savus darbus realizēja vien divi, jo krīzes apstākļos arī 45% mazāka alga ir alga. Kopumā pēc manis veiktajiem glābšanas pasākumiem izdevumus bija izdevies samazināt par satriecošiem 60% un uzņēmums tika glābts no nenovēršamas maksātnespējas un tai sekojoša bankrota.
19.07.2013 17:00 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Tagad es saprotu, kādēļ no Klusā smaida ko kājas nes ir aizmukusi sieva! :D
19.07.2013 17:02 |
 
Reitings 967
Reģ: 14.09.2009
Un kāda jēga dzīvot? Man nav daudz naudas, lai varētu visko atļauties. Tad nu restorāni ir viena no tām retajām izklaidēm, ko tomēr atļaujos, lai arī it kā nevarētu
19.07.2013 17:03 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
Paldies, privātskolotāj, par padomiem, tiešām nezinātu kā izdzīvotu, ja nebūtu izlasījusi šo.
Pa vasaru bērniem brīvlaiks, tāpēc var katru dienu filozofēt cosmo forumā. Nesaprotu, kā tu iepriekš varēji izdzīvot bez šī foruma :D
19.07.2013 17:04 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
It sevišķi man patīk padoms - nēsāt salāpītu krūsturi vai biksītes :D
19.07.2013 17:09 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Manuprāt, lētāk tomēr ir iepirkt reizi pusgadā apakšveļu un apģerba gabalus atlaižu laikā, nekā gaidīt, kamēr krūšturis saplīsis. Jo tad var vairāk drebju kombinēt un tie kalpos ilgāk. Tapat ar apaviem.

Tagad sekond-hendos viss palicīs dārgāks, nekā bija pirms tam. Normālas drēbes tur bieži maksā tik pat, cik veikalos. un lai tas pērles atrastu, jātērē laiks, kuru var ieguldīt sevis izlītošana. Pie kam lietoti apavi dažreiz var būt nekvalitātīvi, laist cauri ūdeni - sanāks iztērēties zālēm.

Dārgājos veikalos dažreiz ir izdevīgāk pirkt pārtiku (piem. Stokmanī manie mīļotie jūraskaposti maksa 8Ls/kg, Maksimā - 10. Arī saldumiem Stokmanī ir foršas atlaides).

Dekoratīvai kosmētikai mūsdien arī bieži ir kopjoša funkcija.
19.07.2013 17:10 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Drostala-es arii tiesi taapat domaaju,kad dziivoju Latvijaa-iziet aaraa biezi bija aiziet uz kaadu smuku kafejniicinu Vecriigaa uttTagad domaaju-man te pat nav taadas...tas ir kaut kas ,kas manaa pusee noteikti nav-taadas kafejniicinas ar smukiem dizainiem,kaa Eiropaa.Tomeer teiksu,ka tas-kaada jeega dziivot ,man nesaistiitos tikai ar izklaideem...Labi domaajot ,var tik daudz dariit arii maajaas...!
19.07.2013 17:12 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
A pasham privaatskolotaajam saceltos uz peleekmelnu salaapiitu, noplukushu pupturi un veel vairaak salaapiitaam apakshbiksiiteem nenosakaamaa kraasaa?
19.07.2013 17:12 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
zvanīt iespējami mazāk - labāk uzpīkstināt, lai jums atzvana;
Man šis vēl patīk. :D Ja Tev vajag kaut ko sarunāt, kāda jēga otram Tev atzvanīt? Vai tad visiem citiem telefons ir par brīvu, Tev vienīgajam jāmaksā?
19.07.2013 17:14 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
es nemaz nelasīšu to garo penteri :D
19.07.2013 17:40 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Karo4 fuij :D
19.07.2013 17:41 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
It sevišķi man patīk padoms - nēsāt salāpītu krūsturi vai biksītes


Krīzes situācijā reizēm jārīkojas radikāli. Kad uzlabosies materiālais stāvoklis, varēs iegādāties ko labāku.

A pasham privaatskolotaajam saceltos uz peleekmelnu salaapiitu, noplukushu pupturi un veel vairaak salaapiitaam apakshbiksiiteem nenosakaamaa kraasaa?


Man žēl nabaga Kristas, ja vīriešus iekvēlina viņas veļa, nevis Krista pati

Man šis vēl patīk. :D Ja Tev vajag kaut ko sarunāt, kāda jēga otram Tev atzvanīt? Vai tad visiem citiem telefons ir par brīvu, Tev vienīgajam jāmaksā?


Ja pašam ir priekšapmaksas kartiņa, bet zvana saņēmējam - pastāvīgais pieslēgums ar neierobežotu sarunu apjomu par fiksētu maksu, tad izdevīgums pīkstināt ir acīmredzams.

Līdz šim vienīgais konstruktīvais viedoklis, manuprāt, bijis julenok.
19.07.2013 17:44 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
10) pāriet no pastāvīgā pieslēguma uz priekšapmaksas karti, atteikties no datu plāniem, zvanīt iespējami mazāk - labāk uzpīkstināt, lai jums atzvana;



r u kidding me?
19.07.2013 17:45 |
 
Reitings 333
Reģ: 27.05.2010
Un ja aboaas telefona pusees ir shaadi taupiitaaji, tad talaak par piikstinashanos netiek :D
19.07.2013 17:51 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Papildinu:

13) Tā vietā, lai filozofētu sieviešu forumos, varētu labāk padomāt, kā nopelnīt ''piķi'', lai meitenei nav jālāpa biksiņas :)
19.07.2013 17:53 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Ja pašam ir priekšapmaksas kartiņa, bet zvana saņēmējam - pastāvīgais pieslēgums ar neierobežotu sarunu apjomu par fiksētu maksu, tad izdevīgums pīkstināt ir acīmredzams.
Es atvainojos, bet man būtu pie vienas vietas, kāds Tev ir pieslēgums. Šādu atzvanīšanu uz pīkstināšanu es varētu saprast tikai tad, ja man zvanītu kāds no tuvajiem ģimenes locekļiem. Par citiem - ja saruna ar mani Tev nav 5 vai 10 santīmu vērta, tad vari nezvanīt. Tikpat labi Tu varētu rakstīt, ka ejot ciemos nav vērts ņemt kukuli līdzi, jo, lūk, Tu esi aprēķinājis, ka otrai ģimenei ir 10ls lielāki ienākumi - lai maksā viņi.
Par to spriežu arī pēc šī Tava komentāra
atteikties no jebkādu maltīšu ieturēšanas ārpus savām mājām, ja par tām jāmaksā papildus no personiskā budžeta
Sanāk uz citu rēķina dzīvo uz urrā, bet pats visu saraus kā žagata?

Kaitina tie citu maciņos līdēji un izmantotāji.
19.07.2013 17:54 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
10) pāriet no pastāvīgā pieslēguma uz priekšapmaksas karti, atteikties no datu plāniem, zvanīt iespējami mazāk - labāk uzpīkstināt, lai jums atzvana;


Es arī tā darīju.. kad man bija 13 gadi..
19.07.2013 17:54 |
 
Reitings 3431
Reģ: 19.08.2009
Pirmais, ko iedomājos - ku kū :D

Gribās palabot virsrakstu, tā ir naudas taupīšana cilvēkiem, kuri negrib pacelt savu pakaļu.
Ar to būtu jāsaprot, ka nevis būtu jādzīvo tādos drastiskos apstākļos, bet jāmeklē iespējas, lai tā nebūtu jādzīvo.
19.07.2013 17:57 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Nu, vispār jau te ir reāli padomi, kā savilkt jostas un visiem tiem, kuriem problēmas ar izdzīvošanu, šim te vajadzētu kalpot par bībeli. :D
Citi to sauktu par studentu dzīvi, vēl citiem šī ir ikdiena!
19.07.2013 18:01 |
 
Reitings 1613
Reģ: 09.03.2010
Man ari tagad sakas taupisanas rezims. Man ir lieli plani, sakot jau ar to, ka gribas pilnigi visu dzivokli iekartot pa jaunam. Tad nu es ietaupu!

Neperku vairs drebes, jo tas man ir loti daudz un nekas jauns nav nepieciesams.

Perku tikai to, kas ir nepieciesams un ko patiesam lietoju. Piemeram, vienu labu kremu, nevis 10 dazadus ( ohhh kaut kas jauns, japamegina) un tad izradas suds, un tiek nomests plaukta.
19.07.2013 18:02 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Izlasīju pirmo rindkopu un man pietika,lai pievienotos becky viedoklim :D
Tagad es saprotu, kādēļ no Klusā smaida ko kājas nes ir aizmukusi sieva!
19.07.2013 18:03 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits