Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā ietaupīt naudu?

 
Reitings 193
Reģ: 05.06.2013
Heijā!
Pašu galveno jautājumu jau esmu izteikusi virsrakstā, bet izteikšos nedaudz plašāk.
Līdz šim dzīvoju mājās ar vecākiem, bet nu manā dzīvē ir pienācis laiks, kad došos studēt uz Rīgu un sāku domāt par to, ka būs daudz vairāk tēriņu un nepieciešamību kā līdz šim. Tā kā macīšos maksas grupā, kas manai ģimenei nav maza nauda, tad jau tagad sāku domāt - kā man ietaupīt. Kā un uz kā rēķina.
Tāpēc gribēju, lai kāds ar mani padalās pieredzē - cik jums aiziet naudas dzīvošanai un kā jūs to mēģinat ietaupīt.
Piemēram, daudzi saka, ka svarīgi veikalos ir maksāt skaidrā naudā, jo no kartes nejūti, kā aiziet nauda.
Ceru, ka domu sapratāt. :)
Paldies!
19.07.2013 12:53 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Man tā nekad nav nācies dikti taupīt un skaitīt visu līdzi, bet pieļauju, ka ļoti iedarbīgi būtu vienkārši skaitīt visus tēriņus, bet ja līdzekļi ir ierobežoti - noteikti no sākuma pirkt pašu nepieciešamāko un pārējo tikai tad, ja kas paliek, paralēli vari meklēt darbiņu, lai vari atļauties arī kaut ko sev, ne tikai pirmās nepieciešamības preces. Bet vispār summas ir ļoti, ļoti individuālas - jāskatās, cik daudz tērēsi pārtikai, vai iesi uz kādām ballītēm, vai būs jālieto sabiedriskais transports uuun tā tālāk :)
19.07.2013 13:02 |
 
Reitings 772
Reģ: 04.07.2013
No manis gudra padoma nesaņemsi :D Es vienmēr notrallinu visu naudu, man vienmēr kaut ko vajag un es neprotu sev pateikt nē. Tāda man tā shēma po žiznji. Bet man tā tāda, kā motivācija- es nepiesienu jostu ciešāk, es atrodu veidus kā nopelnīt vairāk! :D
19.07.2013 13:10 |
 
10 gadi
Reitings 6212
Reģ: 01.04.2009
Galvenais, uzreiz atliec naudu lielajiem obligātajiem maksājumiem - dzīves vietas īrei (nezinu, kojas Tev būs vai kas), transporta izdevumiem, ēšanai... Tad jau skatīsies, cik apmēram paliek pāri un ko ar to darīt.
19.07.2013 13:18 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
+ Mežāzei
19.07.2013 13:19 |
 
Reitings 870
Reģ: 16.01.2013
Es mēģinu ietaupīt uz visādām kafejnīcām,restorāniem. Nepērku nevajadzīgu kosmētiku,žurnālus,visādus štruntus,bet tikai to,ko vajag un pašu galveno,tā arī ietaupas tā naudiņā.Un piekrītu par skaidru naudu - labāk maksāt skaidrā,jo ir bijis,kad norēķinos ar karti,domāju - oo,man vēl daudz naudas atliek,u.t.t,bet izrādās,ka tik daudz esmu iztērējusi,ka nenobrīnīties.:D
19.07.2013 13:20 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
mazak veikala jaiet:D

nu javed no majam lidzi produkti uz rigu(ja dzivosi kojas, tad tur ir ka ir, jo nereti zog edienu citi), jagatavo psai, jo veikala pirktais viss gatavs maksa daudz. nekadas izklaides, jaunas lupatas utt.
19.07.2013 13:36 |
 
Reitings 3431
Reģ: 19.08.2009
Piekrītu gan tam, ka jānoliek maksājumiem atsevišķa nauda un noteikti arī tam, ka mazāk jāiet uz veikalu! Ja diena ir aizpildīta, mācības + darbs vai kaut kas cits, tad īsti neatliek staigāt pa veikaliem vai iet uz kafejnīcām, kur pavisam viegli nodrillēt naudu :D
Par dzīvošanas summu.. grūti teikt, katram jau savādāka tā summa ir, bet es teiktu, ka studentam tā ir 150-200 ls, lai būtu kur dzīvot, lai būtu paēdis un varētu atļauties kādu kafejnīcu vai apģērbu ;)

Es pati cenšos ietaupīt uz to, ka apdomīgi iepērkos, vismaz cenšos :D Nepērku visādus kosmētikas štruntus, pārdomāju vai man tas derēs un pērku jaunu tikai tad, ja izbeidzas vai iet uz beigām. Arī par apģērbu laicīgi pārdomāju vai man tiešām der, ar ko vilkšu vai būs saskaņoti utt, lai nav tā, ka pāris reizes uzvelku. Žurnālus nekad nepērku, visu var izlasīt i-netā :D Vārdu sakot, apdomājot pirkumus - es izvairos no daudziem liekiem tēriņiem.
19.07.2013 13:47 |
 
Reitings 72
Reģ: 19.06.2013
Drēbes jāpērk uz atlaidēm, jāplāno pirkumi;
Retāk jāiet Drogās, tur paliek ļooti daudz;
Jāatsakās no neveselīgiem našķiem;
Vispār jāsaprot, ka ēdiens nav galvenā dzīves bauda;
Jāiemācās lēti izklaidēties;
Jāizpēta, kurš e-talons ir izdevīgākais, kopš no atsevišķiem braucieniem pārgāju uz 1 transporta veidu, ietaupu vismaz pusi no cenas;
Jāplāno lielie pirkumi (ziemas zābaki, mētelis utt).
19.07.2013 13:54 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Kad es studēju un nestrādāju, tad:
1) to, ko varēju, vedu no mājām - ievārījumu, kartupeļus, sīpolus u.c.
2) gatavoju pati
3) uz kafejnīcām praktiski negāju
4) filmas skatījos datorā
5) apģērbu pirku tikai atlaižu laikā.
19.07.2013 13:58 |
 
Reitings 1221
Reģ: 15.02.2012
1) nomaksā visus rēķinus algas dienā, arī mob. kredītu, e-talonu, visam mēnesim. es labāk dzīvoju pusbadā nekā ar parādiem.
2) ja nepieciešams kāds svarīgs izdevums - zāles, dakteris vai kurpes saplīsušas, atliec uzreiz tam naudu. arī saimniecības un higiēnas precesiepērc, ja beigušās.
3) pārējo sadali uz 4 un skaties, cik sanāk nedēļā ēšanai. nopērc pārtiku, kas var glabāties, visai nedēļai uz priekšu. bet jābūt ledusskapim, citādi taupīgi ar ēdienu nesanāks.

gan jau kaut kas paliks pāri un varēsi mazumiņu arī izklaidei vai apģērbam un kosmētikai atlicināt.

un jā, ziemas mētelim vai zābakiem jāsāk atlikt laicīgi kaut vai pa mazām summām..
19.07.2013 14:27 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Piekrītu, ka noteikti vispirms atliec naudu obligātajiem maksājumiem - par īri(vienalga, dzīvosi kojās vai dzīvoklī/istabā), transportam, telefona rēķinam utt.
Pēc tam skaties, cik naudiņas paliek. Un no tās tad rēķini - kas ir lietas, ko tiešām vajag un bez kā var iztikt. Piemēram, higiēnas preces noteikti vajadzēs, bet bez šokolādes vai lieka štrunta var iztikt.
Pati es visvairāk ietaupu uz ēdienu un transportu. Gatavoju mājās un pārdomājot, ko un kā. Pa restorāniem un kafūžiem lieki nevazājos. Daudz staigāju ar kājām, jo kopš neesmu vairs studente, nav arī vairs atlaides e-talonam un bez atlaidēm...nu, ja vien galamērķis nav otrā Rīgas galā, eju ar kājām.
Man gan ir tā, ka es neesmu nez kāda baigā tusētāja, tāpēc nauda arī ietaupās, jo parasti eju uz kādu izstādi vai kino un tur biļetes nav pārpasaulīgi dārgas.
Apģērbu pērc vai nu uz atlaidēm vai second hand(ja vien neesi no tām, kuras rauc degunu vai tic enerģijām).
Man ērtāk ir maksāt ar karti, bet uz pārtikas veikalu iesaku iet ar sarakstiņu, ko vajag pirkt - tad arī ir daudz mazāka iespēja liekas lietas sapirkties :)
Protams, ja vari paņemt kko no mājām(kartupeļus, ievārījumus utt), tad ir pavisam labi.
19.07.2013 15:09 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits