Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vectētiņš sajucis prātā

 
Reitings 901
Reģ: 25.03.2013
Šobrīd vairs nezinu kādu risinājumu meklēt šai samilzušajai problēmai, bet tomēr ceru, ka kāda vismaz varbūt..kaut ko spēs ieteikt.

Pēc virsraksta jau var saprast, par ko varētu būt runa, bet tik un tā paskaidrošu- mans vectēvs tik tik tiešām vairs nav savā prātā. Tas nav tā burtiski, jo dārzenis viņš nav, taču baisi kļūst ar katru mirkli vairāk. Kā tas izpaužas? Ikdienā it kā nekas traks nav novērojams, staigā, dara savus darbus, bet dažbrīd(kas ir visai bieži) viņam uznāk tie saucamie ''melnie''. Viņš draud visus nošaut, nosist vai kā citādi nogalināt, piedēvē visiem nodarījumus dažādos noziegumos, ko neviens pat nav darījis, skrien ar nūju pakaļ un kliedz, ka nositīs. Tas tā, neieslīgstot smagākajās problēmās. Viņš arī domā, ka mana oma grib viņu noindēt un ir pat rakstījis par to iesniegumu policijā, pēc kā manu omu aizturēja uz aizdomu pamata. Tagad es vispār nezinu ko man ar viņu darīt? Un ko darīt ar manu omu, jo viņa dzīvo pastāvīgās bailēs, ka kādreiz viņa draudi var piepildīties, bet māju un lopus netaisās atstāt ne par kādu naudu. Es ar mammu esam runājuši ar omu, bet bez rezultātiem. Viņa negrib un viss, kaut nosit! Un ko tad ar viņu darīt???

Man vienkārši vairs nav ideju :(
18.07.2013 23:00 |
 
Reitings 1221
Reģ: 15.02.2012
vecuma marazms. jāved pie daktera. skumīgi.

bet kādēļ tu vēlies uzņemties uz sevi atbildību, kas nav tev pa spēkiem?? izrunājies ar vecākiem, izstāsti, ka esi satraukta, bet es domāju, ka tas būtu viņu pienākums parūpēties par vecajiem cilvēkiem.. vismaz normāli tā būtu...

sliktākais, ka pats viņš pie ārsta noteikti neies. varbūt var aizmānīt zem cita iemesla.
19.07.2013 14:33 |
 
Reitings 901
Reģ: 25.03.2013
Ir tā, ka mana ome protams opi mīlēja, bet cik vēlāk sapratu, viņš viņu nemīlēja un precēja vienīgi tamdēļ, ka jāprecas, jo bija mazliet vecāks par omi. Un tagad viņi dzīvo kopā tikai tādēļ, ka jādzīvo, jo neviens otru nemīl jau sen, vai vispār nav mīlējuši. Pilnīgi sanāk melošana Dieva priekšā. Viņam pirmkārt ir ļooooti smags raksturs, pastāvīgi dusmīgs un aizsvilstas pats no sevis. Viņam būs 75 gadi, bet ir stuprāks par zirgu un var noskriet jebkuru, tā kā vienīgais ir ņemt viņu uz ''svaru'' jo citādi nekā nesanāks.

ehh, ļoti žēl, ka tā viss sanācis, bet laikam jāsāk rīkoties atkal no gala :(
19.07.2013 12:47 |
 
Reitings 524
Reģ: 28.05.2013
klausi citu meite
nu ieteikumiem par ārstu un zālēm. tas palīdzēs gan vectēvam, gan arī mājiniekiem.

bet atstāt vienu pašu - nu to gan nedrīkst. uz vecumu daudziem aiziet širmis ciet, bet padomā, ka tavā bērnībā vectēvs tevi ir audzinājis un visas atmiņas. nevajag slimībai ļaut ietekmēt attiecības, lai cik traki tas būtu tagad...
19.07.2013 11:57 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Nu, pēc savas pieredzes varu teikt - ir jārīkojas uzreiz un nedrīkst nogaidīt ne mirkli. Izskatās, ka te problēma jau pamatīgi samilzusi. Ir jāizsauc ātrie, opīti sašpricēs, viņš nomierināsies un aizvedīs uz Strenčiem paārstēties. Cik zinu, tad par pirmo mēnesi stacionārā tur nav jāmaksā un ārstē ļoti labi.
Ar prātā apdullušajiem nav viegli tās lietas nokārtot, es stādos priekšā, kā jūs visi jūtaties, es pazīstu tās bailes. Vajag iesaistīt radiniekus, kopīgi izdomāt, kā rīkoties un nevilkt vairs garumā. Man līdzīgi bija ar mammu (viņai gan tas bija dzēruma delīrijs) un paveicās, ka viņa pati vienā mirklī piekrita braukt uz klīniku.
Vēlu veiksmes, sargājiet opīti un pašas sevi! :)
19.07.2013 11:43 |
 
Reitings 691
Reģ: 03.03.2013
Patiesiibaa jau nekadas zaales nevar liidzeet,ok..nomierinosas, bet tad vins bus kaa taaadaa transaa, bet vismaz mieriigaaks.
19.07.2013 11:02 |
 
Reitings 691
Reģ: 03.03.2013
Zeel Tava vecteetina. Cik vinam gadu?
Mans vecvecteevs aizgaaja96 gados,un dazas dienas pirmsaiziesanas arii vinam saaka radiities halucinaacijas un visaadus briinumus runaaja. Negribu biedet, bet jaariikojas.. kaa jau te meitenes mineeja, arsts maajas vizitee lai izveertee kada tur ir situaacija un attieciigi riikoties. Taads cilveeks jau ir biistams.. Omiite gan lai nesteidzas nekur pirms netiek pienemts leemums ar vecteevu. Atstaat savu viiru nelaimeee liekas egoistiski!
19.07.2013 11:00 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Vecmammu nevaig izdzīt no mājas, savādāk vecaistēvs tur sastrādās brīnumu lietas! Ja citas iespējas nav, tad vecamtēvam jādodas uz pancionātu, bet pancionātos nav tie labākie apstākļi, zāles tāpat dos. Plus lielāki izdevumi.
Tāpēc iesaku sarunāt, kadu speciālistu mājas vizītie!
19.07.2013 09:25 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Ārsts.
Vectēvam un vecmammai zālītes!
Ir dažādas ripas dažādiem "garastāvokļiem".
19.07.2013 09:21 |
 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
100 % trakomāja, jā protams, žēl, bet nu tā ir vienīgā iespēja pašus sevi pasargāt. Vecuma traukumā neko nevar zināt, kas var uznākt.
19.07.2013 09:09 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
1. Vērsties pie ārsta kaut vai sākumā pašiem.
2. Panākt viņa atzīšanu par rīcībnespējīgu.
3. Pansionāts.
19.07.2013 08:36 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Ja pats negrib braukt vai iet pie ārsta - nākamajā reizē, kad sāksies šis melnais brīdis, sauciet ĀP (nekad nedomāju, ka pati pieaicināšu kādu to darīt :)) Jo tad ar policijas un ĀP palidzību varēsiet dabūt viņu slimnīcā paārstēties.

Psihiskas kaites tiešam ir liela problēma. Bet ka viņam ar parējo stāvokļi? Kad pēdējo reizi tika pārbaudīts glikozes līmenis asinīs?
19.07.2013 08:28 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
Piekrītu , ka opim vajag zāles un novērsties un likt omei braukt prom noteikti nevajag, jo kā tad paliek solījums- priekos un bedās, laimē un nelaimē? ir jādod zāles opim un viss ies uz labo pusi.
19.07.2013 07:44 |
 
Reitings 434
Reģ: 02.07.2012
Cik labi tevi saprotu....man ir onkulis...Vinjš dzērumā paliek par citu cilvēku ,,lamājās ,un omei jau bija ķēries pie kakla ,pati atrāvu un uzlēju vinjam karstu ūdeni uz kājām.
Ir skaidrā saka neeko neatceras.Ģimene izliekas ka neredz šo problēmu ,un viss ir labi.Kā 6diena ,7diena tā piedzeras ka lops un ir bail man par omi .....
ira mums liela māja ,dzivojam kopā ..Kā tikiko ome nebus ,tā projām no tās elles ......
19.07.2013 07:25 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Ir jaarunaa par to ar aarstu. Visticamaak, vinjam ir kaada no vecuma demences slimiibaam un ir iespeejams ar zaaleem to situaaciju tomeer nedaudz uzlabot.
Es gan domaaju, ka tieshi omiiti noskirt no opiisha ir nezeeliigi. Vinji ir muuzju kopaa nodziivojushi un devushi soliijumu buut kopaa priekos un beedaas, taapeec arii visticamaak omiite nemaz negribees tikt noskjirta no sava opiisha. Es personiigi dotos liidzi uz pansionaatu savam viiram vecumdienaas, ja vinjam piemestos vecuma plaanpraatiiba un nepamestu vinju dziives peedeejaa ceelienaa tikai taapeec, ka vinjsh ir saslimis.
19.07.2013 05:43 |
 
10 gadi
Reitings 3178
Reģ: 29.01.2009
Nu kā var atstāt vecotēvu vienu?!? Lai vai kā viņš tagad uzvedas..

1.ārsts
2.viss kas no tā izriet
19.07.2013 01:55 |
 
Reitings 457
Reģ: 22.12.2012
Ar ģimeni varat iet pie ārstiem, domāju, ka šajā gadījumā iespējams piešķirs invaliditāti, ārsts nāks uz mājām, lai izietu komisiju. Zinu gadījumu, kad viena omīte nevarēja pati nokļūt pie ārstiem, slimnīcā neparko nevarēja dabūt, bija pie pilna prāta, vienīgi nevarēja pati pārvietoties, jo kājās bija tūska, ārsts atnāca uz mājām visu pārbaudīja un piešķīra invaliditāti, līdz ar to katru mēnesi saņēma pabalstu.
Kaimiņos dzīvo vīrietis ar sievieti abiem jau ap 80, vīrietim jumtiņš pēdējā gada laikā aizbraucis, domā, ka visi viņu apzog, čurā gultā, ir neprognazējams, var uzraut sērkociņu un degošu nomest tur viss var notikt, katru dienu ir kāds jaunums viņa darbībās, bet vecā sieva viņu apkopj, pabaro.
19.07.2013 01:44 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es noteikti konsulteetos ar psihiatru,jo vecteetinam ir vajadziiga paliidziiba.Gruuti ir dziivot ar slimu cilveeku,kurs nesanem paliidziibu no speciaalista.Nem arii to galvaa,ka buus veel gruutaak...slimiiba noteikti ies uz prieksu.Silti iesaku izsaukt aarstu!
Vecteetins varbuut necies,bet cies noteikti apkaarteejie!
19.07.2013 01:04 |
 
Reitings 38
Reģ: 29.01.2009
man vecmāmiņa ar uz vecumu palikusi dulla, mēs viņai devām zāles, protams neteicām,ka tas ir nerviem, bet pie kaut kādas asinspiedienam vai kaut kam citam, viņa dzēra, uzreiz mainījās =, dullie nebija. Jūs viņam nekādīgi nevarat iesmērēt zāles?
tak ģimenes ārsti saprot un zina šādas situācijas, gan jau palīdzēs ;)
19.07.2013 00:58 |
 
Reitings 3774
Reģ: 12.02.2013
Tad ieklausies, ko es rakstu.. ejiet ar steigu pie ārsta! Nemokiet sevi, nemokiet vectēvu.
Lai Jums izdodas pārvarēt šo smago posmu ;)
Tas ir neiedomājami grūti gan ģimenei, gan slimniekam. Vienīgi slimnieks ar laiku vairs pats sevi nesaprot (vismaz mēs tā domājam, kaut gan neviens slimnieka zemapziņā nevar ielīst), bet ģimenei tas ir jāpieņem, jāsadzīvo ar to un jābūt stipriem.
18.07.2013 23:49 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Nu bet loģiski, ka negrib pamest māju, viņai arī tas nav jādara. Šāds cilvēks apdraud ne tikai sevi, bet arī citus. Ko tu zini, kas viņam nakts vidū ienāks prātā? Jārīkojas ir laicīgi nevis vēlāk jāpārmet sev, ka laicīgi nekas netika darīts.
18.07.2013 23:47 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits