Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Par slimības lapām (A un B)

 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Labu dienu! :)

Vai kāda zinošāka un pieredzes bagātāka varētu pakomentēt tēmu par slimības lapām?
VSAA mājas lapā rakstīts:
Par pirmajām 10 slimības dienām darba devējs maksā slimības naudu:

•par otro un trešo slimības dienu – ne mazāk kā 75% apmērā no Jūsu vidējās izpeļņas;
•no ceturtās līdz desmitai slimības dienai – ne mazāk kā 80% apmērā no Jūsu vidējās izpeļņas.
No 11. slimības dienas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) piešķir slimības pabalstu – 80% apmērā no Jūsu vidējās iemaksu algas.


Ko nozīmē termins "vidējā izpeļņa" un "vidējā iemaksu alga"? Tas ir viens un tas pats? Un vai tā ir domāta summa, ko darbinieks saņem "uz rokas" - no tās apmaksā minētos 75% un 80%? Vai tomēr šos % rēķina no summas "uz papīra"?

Zinu, ka eksistē VSAA informatīvais tālrunis, tomēr man šodien nav omas gaidīt, kamēr kāds speciālistiņš atbrīvosies! :D
17.07.2013 13:06 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
?
17.07.2013 13:16 |
 
Reitings 1571
Reģ: 29.01.2009
Sākumā vienkāršākais- visas summas ir "uz papīra".

Dienas vidējā izpeļņa- vienkāršākajā gadījumā, kad darbiniekam ir "cietā" alga un pilnais darba laiks, to aprēķina tā, ka paņem pēdējos 6 mēnešos aprēķināto darba samaksu summu (tur iet iekšā bruto darba alga, prēmijas, piemaksas, bet neiekļauj slimības naudu, atvaļinājuma naudu) un izdala ar nostrādātajām dienām. No iegūtā skaitļa rēķina tos %.

Vidējo iemaksu algai aprēķins ir sarežģītāks, bet pēc būtības to aprēķina no summas, ko darba devējs ir iesniedzis par tev atskaitēs- tur būs iekšā arī atvaļinājuma nauda utml. un to dala uz dienām, kad tika nodarbināts, respektīvi, arī atvaļinājuma laiks tur tiek iekļauts, izņemot bezalgas atvaļinājumu un B lapu utt. Un šim aprēķinam ņem nevis pēdējos 6 mēnešus, bet gan 12 mēnešu periodu, neskaitot pēdējos 2 mēnešus pirms apdrošināšanas gadījuma (B lapas) iestāšanās.

Noteikti, ka liekas nesaprotami, bet ja kas, jautā! :)
17.07.2013 13:32 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Sophie, LIELS paldies - visu sapratu! :) Ļoti labs skaidrojums! :)
17.07.2013 13:38 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Šodien man ir vēl viens jautājums par B lapu - vai pabalstu izmaksā par konkrētā slimošanas mēneša darba dienām vai kalendārajām dienām? Piemēram, ja man pabalsts sanāk 20Ls/dienā, tad par augustu man VSAA izmaksātu 20Lsx31 (kalendārās dienas) vai 20Lsx22 (darba dienu skaits)?

:)
18.07.2013 14:34 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!