Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Lūdzu padomu padomēnu!

 
Reitings 20
Reģ: 21.04.2009
Sveikas! :)
šobrīd nokļuvu diezgan neforšā situācijā, tātad:

Visu laiku meklēju darbu. Pēc miljons CV nosūtīšanas un iešanas uz daudzām intervijām, dabūju pārdevējas-konsultantes darbu apģērbu veikalā. NEkad to neesmu darījusi un nav mana sapņu profesija, bet doma bija pagaidām uz vasaru un tālāk iespējams savienot ar studijām. Šodien parakstīju līgumu, visu nokārtoju šajā vietā. Stundas likme ļoti normāla. pagaidām stundu sanāk maz, bet nākammēnes būtu vairāk līdz ar to arī alga lielāka.

Beeet, šodien pēc līguma parakstīšanas un visu lietu sakārtošanas man zvana no citas vietas. Bija asistentes vieta un es uz to pieteicos, šodien man zvana un aicina uz interviju. Visa saruna tik pozitīva un liekas tik lieliska vieta, domāta studentiem (kā man). Bet tur alga minimālā (tomēr tāds darbs kā uz pusslodzi). Bet šīs vietas plusi ir tādi ka manuprāt tur būtu patīkami un interesanti strādāt, un tas manai turpmākajai dzīvei dotu vairāk nekā minētais pārdevējas darbs.

Es saprotu ka neesmu taču pieņemta tajā asistentes vietā, tomēr ja nu mani pieņem? Varbūt naivi tā domāt bet ne par to ir runa.
Pārdevējas darbs pagaidām ir uz pārbaudes laiku. Ko man darīt ja mani pieņem par to asistenti? Kā tas būtu ja pirmajās dienās es uzrakstītu atlūgumu? Tas izskatītos drausmīgi, jo es diezgan daudz laika pavadīju lai tiktu tajā vietā + šodien visa iepazīstināšana ar apstākļiem, visi dokumenti.
Ārprāts kā es sadomājos un man tikai ar savu viedokli nepietiek, jo es netieku gudra.
Ja mani pieņem par asistenti ar mazu algu, tad pamest šo pārdevējas darbu kurā būtu lielāka alga?

Man sirdsapziņa neļauj tā pamest pirmajās dienās, bet es ļoti daudz labāk darītu otro darbu...
08.07.2013 15:08 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Izvērtē,kur Tu pati labāk vēlies strādāt. vai Tev ir svarīgāka alga, vai arī (iespējams) interesantāks darbs.
nekas briesmīgs nebūs,ja uzrakstīsi atlūgumu. darba devējs atradīs citu darbinieku
08.07.2013 15:12 |
 
Reitings 128
Reģ: 29.01.2009
Pārbaudes laiks darbā ir periods, kad ne tikai tevi vērtē darba devējs, vai paturēs un vai esi derīga darbiniece, bet arī tu vērtē vidi, vai gribi tur strādāt, līdz ar to, pārbaudes laikā arī tu vari droši uzteikt darbu, ja esi atradusi ko piemērotāku un labāku, un pateikt, ka tas tomēr nav priekš tevis.. :) Vispirms tikai dabū to asistentes darbu ;)
08.07.2013 15:13 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Kā tas būtu ja pirmajās dienās es uzrakstītu atlūgumu?


Nu, tas ir likumīgi. Tu to vari darīt. Reizēm tas ir cilvēcīgi nesmuki, jo viņiem jāmeklē uzreiz citu cilvēku, taču darba devējiem vienmēr ar to jārēķinās un jāpatur šāda iespēja prātā, kur nu vēl apkalpojošajā sfērā. Pati esmu tā darījusi. Jā, bija neērti, jo ar mani rēķinājās, taču parādījās labāka iespēja un protams, ka to izmantoju. Un arī man bija tā, ka es ilgi gāju uz apmācībām, viss process vilkās divas nedēļas, jo man bija maz laika lai uz tām tiktu un par to, ka tomēr strādāt nevarēšu uzzināju pēdējā brīdī. Es gan vēl nostrādāju divas dienas, vienkārši aiz sirdsapziņas. :D
Manuprāt, tādi cilvēki kā mēs ar tevi pārāk daudz par to (par citiem) domājam... :D Jo nu come on, darba devēji arī mēdz uzmest pēdējā brīdī pārbaudes laikā un nekādus sirdsapziņas pārmetumus nejūt. Un vispār, ja ir pieraduši teikt nē, tad pieradīs to arī dzirdēt. :)
08.07.2013 15:13 |
 
Reitings 20
Reģ: 21.04.2009
Lou man patīk tavs komentārs, tāda taisnība! Vismaz kāds ir tāds kā es :D
08.07.2013 15:18 |
 
Reitings 976
Reģ: 30.04.2011
Un pārbaudes laiks Tev arī būs otrajā darbā, jo pēc LR likumdošanas 3 mēneši pārbaudes laiks ir visur!
Un, ja tiec uz otru vakanci un Tev tiešām šķiet, ka tas Tev ļoti patiks, tad droši dari tā. Protams, arī, ja Tev nav svarīgāka tā nauda, kura šeit būs attiecīgi mazāka.
08.07.2013 15:19 |
 
Reitings 895
Reģ: 14.04.2010
Manuprāt, tādi cilvēki kā mēs ar tevi pārāk daudz par to (par citiem) domājam... Jo nu come on, darba devēji arī mēdz uzmest pēdējā brīdī pārbaudes laikā un nekādus sirdsapziņas pārmetumus nejūt.



++++
Ja tevi pieņem arī tajā asistentes darbiņā, tad ņem to, jo izklausās, tas ne vien tev pašai liekas vairāk saistošs, bet arī vairāk noderīgs nekā pārdevējas vieta.
Nevar jau visu laiku domāt par citiem un to, ko citi padomās, kā tad tas būs utt. Kādreiz ir jādomā par sevi un to, kas tev pašai vairāk noderēs un patiks.

Manuprāt, šis izsaka visu:
es ļoti daudz labāk darītu otro darbu...
08.07.2013 15:29 |
 
Reitings 524
Reģ: 28.05.2013
ja tu saki,ka asistentes darbs uz pusslodzi, varbūt pamēģini abus darbus apvienot, ja vien, protams, abi darba devēji tam piekrīt? tad arī redzēsi, kurš labāk patīk. ja vien piedāvās asistentes vakanci vispār :)
08.07.2013 15:29 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Man arī ir pārāk izteikta sirdsapziņa šajā jomā - nepatīk apziņa, ka sanāk pievilt darba devēju. Bet citi racionāli domājoši cilvēki man parasti saka, ka attiecības starp darba devēju un darba ņēmēju ir ļoti formāla lieta. Tu piedāvā pakalpojumu (savu darbu) un darba devējs pērk šo pakalpojumu. Ja darba devējs šo pašu pakalpojumu atradīs lētāk vai kvalitatīvāk citur, no Taviem pakalpojumiem viņš atteiksies. Tāpat arī Tev ir tiesības atrast darba devēju, kas par Tavu pakalpojumu maksās vairāk vai arī ar kuru Tev būs pozitīvāka sadarbība.

Mani sirdsapziņa moka pat tad, kad esmu visu laiku pirkusi octa polisi pie viena apdrošinātāja, bet tad kāds cits man piedāvā lētāk un nolemju turpmāk pirkt pie šī cita apdrošinātāja. Pirmais zvana un prasa, kāpēc nepirku pie viņiem un tajā brīdī mani sāk mocīt sirdsapziņa :D Trakums, laikam no manis nekad labs uzņēmējs nesanāktu. :D:D
08.07.2013 15:55 |
 
Reitings 2133
Reģ: 09.05.2011
Tu jau esi pieņemta šajā darbā,ja aiziesi no viņa un nedabūsi to otro darbu tad paliksi bešā.Tā kā domā pati.Vari riskēt,vari neriskēt.
08.07.2013 16:25 |
 
Reitings 1823
Reģ: 17.05.2013
Ieteiktu aiziet uz otra darba pārunām, redzēsi kas un kā tur un ko sola un vai pieņem, un tad tik ej prom no pārdevējas vietas, jo pārbaudes laikā kaut vai pēc dienas raksti atlūgumu un nekas nav jaatstrādā un japaskaidro.
08.07.2013 16:32 |
 
Reitings 1221
Reģ: 15.02.2012
no otras puses, cik reizes jums ir atzvanījuši un atvainojušies, ka neesat piemēroti kandidāti, vai ka pārrunas nav izturētas, utt... ļoti reti..bet darba ņēmēji vienmēr satraucas, kā tas izskatīsies, ka es šādi..
nav jau patīkami, bet pārbaudes laiks ar to ir labs, ka var pārtraukt attiecības, neko daudz neskaidrojot, ne tikai darba devējam izdevīgs. labāk laicīgi mācies pateikt Nē :) tu jau nevienam neko parādā neesi, pārdevēju viņi atradīs pacisam drīz, ja ir laba alga un apstākļi.
08.07.2013 16:40 |
 
Reitings 20
Reģ: 21.04.2009
Protams, ka no šī darba noteikti neiešu prom līdz nebūšu dabūjusi to asistentes vietu. Paldies par iedrošinājumu, ka mierīgi var aiziet prom!

Skatīšos kā man ies pārrunās un kas tur notiks, un tad domāšu tālāk :)
08.07.2013 21:24 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits