Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ģimenes pieaugums

 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Nē, šī nebūs tradicionālā diskusija, tādēļ palūgšu atturēties no nievājošiem komentāriem un nerakstīt tām, kuras dzīvniekus neuzskata par kaut ko nozīmīgu.

Jautājums sekojošs - kā izvēlējāties sev mazo pūkaino (vai nepūkaino) ģimenes pieaugumu, pēc kādiem kritērijiem skatījāties, vai jau sen zinājāt, kādu šķirni gribējāt utt!
17.06.2013 11:52 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Kad mums būs sava mājas, tad es gribētu britu kaķi un zeltaino retvīreru. Tas mans mazais sapnītis! Kāpēc? Nav īpaša pamatojuma, jo uzskatu, ka ļoti skaisti dzīvnieciņi :)
17.06.2013 11:54 |
 
Reitings 428
Reģ: 01.12.2012
Es vienmēr gribēju krievu zilo kaķīti vai siāmieti, bet dzīvē sanāca tā, ka nu man mājās ir 2 bezšķirnes kaķenes, kas atnāca pašas. Atradām piemājas krūmos, kur izmisīgi bļāva. Nu, ko - paturējām, tagad ir lieli mīluļi.

Ja man būtu vajadzība, es ņemtu kādu dzīvnieciņu no patversmes.
Tagad mani nepamet doma par bruņurupucīti. :)
17.06.2013 11:56 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
Gribēju kaķi, draugam sākās naktmaiņas. Laukos aktīvi lidinājās stārķis- apputeksnēja kaķeni un tiku pie sava mežonēna. :) Jūlijā būs gadiņš.
Bija 3 kaķenītes un viens runcītis. jau kā ieraudzīju mazo kunkulīti zināju,ka ņemšu to ar balto plankumiņu uz astes,pat ja būs kaķenīte.(gribēju runci) Tas bija runcītis.
17.06.2013 11:57 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Dzīvnieki paši pie manis "atnāk". Diemžēl, nāk viņi vairāk un biežāk kā es kādam varu dot mājas, bet nekad neesmu gribējusi kādu šķirni vai konkrētas krāsas dzīvnieku. Man visi dzīvnieki ir skaisti un pelnījuši būt mīlēti. Pašreizējo kaķi bezsamaņā atradām pagalmā - viņš bija smagi slims. Izārstējām un paturējām. Otrās mājās ir mince no patversmes un divi runcīši, kas vēl kaķēna vecumā izglābti no bada nāves.
17.06.2013 11:57 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Gribējām konkrētas šķirnes, jo zinājām, ka tie mierīgāki(bet nu ir savi mīnusi), nopirkām, tas izleca no balkona un nomira. Taču pēc gada "Dievs" mums atsūtīja vēl vienu tādu pašu - atdeva saimnieki. :)



17.06.2013 11:58 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Mani aizkustina tie izglābto dzīvnieku stāsti, viņi noteikti ir tik pateicīgi!
17.06.2013 11:59 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Libra, Tev noteikti visi kaķīši dzīves laikā atmaksās!
Man gribas mazo sunīti nākotnē kā savas ģimenes mazuli, bet tik grūti atrast kopsaucēju ar draugu. Man vajag, lai var opā sēdēt, neņemšu tak haskiju klēpī.. :D
17.06.2013 12:01 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Mans pūkainis ģimenē ienāca nejauši - pie veterinārās klīnikas durvīm, kur strādā paziņa, tika atstāta kaste ar kaķēniem. Vīram bija tur darīšanas, un viņš ieraudzīja smuku, pelēku bezšķirnes runcīti, no kura nevarēja atraut acu. Vēlāk viņš aizsūtīja mani apskatīties, un es arī nevarēju atraut acis, tāpēc paņēmu un atnesu mājās. :) Bet vispār par dzīvnieku izvēli runājot, man nekad nav bijusi svarīga šķirne - galvenais ir kontakts, kāds izveidojas ar dzīvnieku. Turklāt šķirnes dzīvniekiem ir raksturīga biežāka slimošana - tāpēc esmu par parastajiem krančiem un kaķiem. :)
17.06.2013 12:04 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Man kaimiņos tik forš, maziņš krancītis, sev tādu arī gribētu, bet nekad jau nevar zināt, vai bezšķirnes kucēns neizaugs par milzeni! :D
17.06.2013 12:12 |
 
Reitings 259
Reģ: 03.02.2012
manās mājas pirms 2 nedēļām ieradās jauns mīlulis- siāmiešu puika! :) nu galigi nebija plānots siāmietis vai tamlidzīgi, bet loti gribēju kakīti, tad nu pazinai divām kaķenēm, gandrīz vienā laika piedzima katrai pa 5 kaķēniem, nebija grūti izvelēties uzreiz iekrita acīs manējais :))
17.06.2013 12:16 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Izanalizēju savu dzīves ritmu, iespējas, saliku kopā ar vēlmēm un vajadzībām, tā tika izvēlēts suņa raksturs. Tālāk sekoja atbilstošās šķirnes meklēšana. Pēc tās atrašanas, galvā radās vīzija par īsto spalvas krāsojumu. Tad vienkārši meklēju... atradu.
17.06.2013 12:16 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Man mīļi visi dzīvnieki, gandrīz par visām šķirnēm esmu sajūsmā, vairāk gan esmu suņu cilvēks, tāpēc variants "kaķis" nemaz nebija. Draugam ļoti patika tieši šīs šķirnes suņi, neko daudz gan par tiem nezināja :D (cik nenormāli atbildīgi) Aizbraucām skatīties, un tur jau bija rezervēts viens, kas izskatījās tieši tāds, kādu gribējām, taču viens cits mazais pūkainis ar savādāku sejas masku pats visu laiku nāca klāt, līda klēpī utt...un tur vairs nebija variantu, viņš izkausēja manu sirdi :D :D

Ja ņemtu tagad vēl kādu, tad noteikti vispirms kārtīgāk nevis tā virspusēji iepazītos ar šķirnes raksturojumu. Tā bija tikai veiksmes spēle, ka šis izrādījās tāds, kāds ir, un ka viens otram problēmas nesagādājam, un ļoti priecīgi kopā dzīvojamies :D Šķirne tomēr ir svarīga tādā ziņā, pat, ja audzināšana ir lieliska, nevarēs ar to nomākt šķirnes īpatnības.

Tagad, jau daudz gadus kopā dzīvojot, zinu, ka man tomēr vairāk patīk mājās superpūkainie dzīvnieki. Lai arī man visas drēbes ir vienās spalvās un māju varētu katru dienu tīrīt, ir tik forši, ka var riktīgi sabužināt ne tikai paglaudīt :D Un gribētu arī tādu vairāk vai mazāk aktīvistu, lai ir iemesls iet skriet :)
17.06.2013 12:16 |
 
Reitings 1492
Reģ: 14.04.2013
Man bija britu zilais runcītis 13 gadus, ļoti līdzīgs šim.

Vecākiem patika britu zilie īsspalvainie, tādēļ arī viņu izvēlējāmies.

Šobrīd ir melns labradora puika, līdzīgs šim

Suns bija mans ilgi lolots sapnis, kādu gadu aktīvi tiešā nozīmē dīcu suni. Bija domāts, ka, kad vecāki būs pensijā un dzīvos lauku mājā, vai , ja kādu dienu pārvāksimies uz māju, būs melns labradors vārdā Preslijs. Tā kā dzīvojam dzīvoklī 3/4 gada, sākumā vecāki kļuva 'mīkstāki' par suņa ideju dzīvoklī - toju, jorku vai bīglu. Katrai sugai atradās mīnusi un pretinieki, aizbraucām uz patversmi, maza izmēra suņa meklējumos, bet tie nevainagojās ar panākumiem. Beigās nonācām pie secinājuma - ja jau ņemam, tad ņemam tādu, kāds visiem patīk. Ilgi gaidījām metienus, braucām vienus skatīties, bet tie bija LKA suņi, nepareizu purnu. Pēkšņi uzradās viens LKF metiens - aizbraucām, kad kucēnam bija 2 nedēļas, izvēlējāmies un no tā brīža pie sava mazā brāļa braucām ik pēc 2 nedēļām līdz Ziemassvētkos viņš pārvācās pie mums. :) Ļoti jauks laiks bija, bildes arī, pārsteidzoši, cik ātri no maza kunkuļa izauga mans lielais draugs.

Mūsmājās suns ir 3. bērns pilnā nopietnībā, tikai cits vārds tika izvēlēts.
17.06.2013 12:17 |
 
Reitings 528
Reģ: 18.03.2013
Es gribu :)
17.06.2013 12:17 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Manam draugam ļoti patīk kaķi. Reiz jau vienu bijām paņēmuši no patversmes, bet diemžēl man bija alerģija, tā nu atradām jaunus saimniekus un bijām spiesti atdot.
Pagāja pāris gadi, pārvācāmies uz lielāku dzīvokli, draugs vēl aizvien sapņoja par kaķīti. Izpētīja internetā, ka konkrēta šķirne izdala mazāk alergēnu - krievu zilais. Atrada internetā šo šķirni, gan bez papīriem un tituliem, aizbraucām pakaļ un paņēmām pavisam maziņu. Alerģijas NAV! Tagad viņa ir mūsu mīlulīte, ļoti mīļa un laba, podus negāž :)
17.06.2013 12:19 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Monta, tās skaitās dekoratīvās cūciņas? Tādas būtu feinas kādā lauku mājā par draugu.
17.06.2013 12:21 |
 
Reitings 1873
Reģ: 29.01.2009
Sunim ir svarīga šķirne,jo nevar zināt cik lielu spalvu un cik pats izaugs tas mazais mīļais bumbulītis,kuram nav zināms tas tēvs. Kaķim šķirne nav svarīga,jo tie diez ko lieli tāpat neizaug :-)
Tagadējo kaķeni mammai atnesa māsas meita, teica,ka esot runcis, tā nu mamma paņēma, tagad ir jau kaķēni :-D Vienu no kaķēniem ņemšu līdzi pie drauga uz māju, liekas tā pašsaprotami,jo pirmie kaķēni bija ļoti gaidīti, nākamos gan negaidam, visdrīzāk sterilizēsim,jo nav jau kur tos kaķus likt.
17.06.2013 12:23 |
 
Reitings 370
Reģ: 29.01.2009
Manā ģimenē kaķītis ienāca pap pusei nejauši, pa pusei plānoti. Draugiem palīdzējām izvēlēties kaķīti un beigās paši paņēmām savu. Kaķis noteikti ir man piemērotāks, jo kaķīti tomēr ar pārtikas un ūdens krājumiem var atstāt uz pāris dienām, kamēr suns ir jāved laukā vismaz divreiz dienā. Tādēļ, ja kaut kur brauc ir dikti jādomā. Domāju, ka par suņa saimnieku varētu kļūt, ja izvēlētos dzīvot mājā.

Ļoti patīk šī šķirne:



Pati gan drošvien izvēlētos kādus bezšķirnes kaķus, kas ir dzimuši kādai mājas kaķenei, jo tie tomēr slimo mazāk.
17.06.2013 12:24 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Sofija, tas kaķis izskatās fantastiski! Es neatteiktos no bengālieša sev.
17.06.2013 12:26 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Mūsu ģimenē kaķi ienāk paši no sevis vismaz pēdējos gados, bija jau pamatsastāvs :D, kas man no bērnības paņemti kaut kā, bet tagad tik viens palicis persietis, kuram jau 17 gadi, tad viens cits kaķis pieklīda, atveda sev draudzeni, tā atveda 3 bērnus, viens pazuda, palika 2 kaķenes, kuras mežones un ik pa laikam sagādā mums kaķēnus, tad gribēju rižu runci, tāpēc vienu atstājām mazo, citiem sameklējām mājas, tagad pēc gada rudo runci nobrauca, kas ģimenei bija liels trieciens, bet vietā uzradās 2 kaķēni, vienam ir jau mājas atrastas, otrs pie mums jūtas kā mājās, tāpēc paturēsim, tad laukos kaķi mums svārstās no 3, kas dzīvo iekšā mājās, līdz 6, jo vēl puse dzīvo ārā, bet tie skaitās mūsējie, kuri tiek regulāri pabaroti un aprūpēti.

Žēl pamest dzīvnieciņus, tāpēc rūpējamies par visiem, kas mums ir. :)
17.06.2013 12:28 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits