Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Cietuma dzīve Twitterī

 
10 gadi
Reitings 1513
Reģ: 29.01.2009
Labrīt, dāmas!

Te ik pa laikam parādās kādas diskusijas ar spilgtākajām personībām/tēliem Twitterī, Instagramā, blogos..

Pavisam nesen manu uzmanību pesaistīja kāds profils Twitterī, nu jau šis profils kļuvis diezgan populārs.

https://twitter.com/latvia_prison

No šī profila twīto 23 gadus jauns ieslodzītais, cik var noprast notiesāts par kukuļdošanu.
Twīti un foto ir par cietuma iekšējo dzīvi, noteikumiem, utt.

Teikšu godīgi - diezgan interesanti un tajā pašā laikā baisi.

Un man tomēr ir pārliecība, ka aiz šī profila tiešām raksta kāds cilvēks, kurš ir nokļuvis cietumā.

Viņš necenšas sevi attaisnot, saprot, ka ir pelnījis sodu. Un, ja tā var teikt, izmanto iespēju, lai informētu sabiedrību par cietuma iekšējo dzīvi, kas ir skarba.

Es ik pa laikam pieķeru sevi nodomājot, ka negribētos, lai šis profils kļūst pārlieku populārs - ka šis cilvēks otrpus twitterim tiktu atpazīts un sodīts.

Jo izklausās pēc pietiekoši normāla un sakarīga cilvēki, kurš izcieš pelnīto sodu. Nav jau maniakāls slepkava.

Palasiet twītus, varbūt jums arī ieinteresēs. Varbūt cosmo detektīves ievērosko tādu, kas liecinātu par to, ka tas nav reāli.

Protams, telefons cietumā nav atļauts.
11.06.2013 08:50 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Es ik pa laikam pieķeru sevi nodomājot, ka negribētos, lai šis profils kļūst pārlieku populārs - ka šis cilvēks otrpus twitterim tiktu atpazīts un sodīts.


bet tu vinu tgd pati izplati.
11.06.2013 09:00 |
 
Reitings 664
Reģ: 29.01.2009
Sekoju vinjam. Interesanti lasit! Puisis liekas izglitots, nu vismaz valoda normala.
11.06.2013 09:00 |
 
10 gadi
Reitings 1513
Reģ: 29.01.2009
bet tu vinu tgd pati izplati.

Jā, to es arī iedomājos:D

Bet tajā pašā laikā - viņš pats aicina retvītot twītus, sarakstās ar žurnālistiem. Saka, lai iemet linkus, ja kaut kur internetā parādās info par viņu.

Tas jau satrauc mani. Nav tā, ka viņš pats baigi slēptos no pubilcitātes.
11.06.2013 09:03 |
 
10 gadi
Reitings 1513
Reģ: 29.01.2009
Redz, kur pēdējais twīts

http://www.twitlonger.com/show/n_1rkoqfk
11.06.2013 09:10 |
 
10 gadi
Reitings 1324
Reģ: 29.01.2009
Es arī lasu, šķiet pat ļoti reāls.
11.06.2013 09:15 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Manuprāt, viens no cietuma uzdevumiem ir izolēt cilvēku no "ārpasaules".

Cietumā dzīve ir skarba un tā tai vajadzētu arī būt. Ja šis twitter konts tiešām pieder cilvēkam, kas atrodas ieslodzījumā, nu ko, kārtējā cietuma adiminstrācijas laža, bet tā konta īpašnieka "šantāža", ka tiks publiskots tas un tas nu nezinu, man nekādas simpātijas neraisa.
11.06.2013 09:22 |
 
10 gadi
Reitings 1324
Reģ: 29.01.2009
Vispār man likās, ka tādus kā viņš liek Vecumniekos, bet laikam kļūdos.
11.06.2013 09:24 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Piekriitu becky. Gan par to, ka puisis neraisa simpaatijas, gan par apstaakljiem. Vispaar cilveekiem nekad nav labi - cietums kaa Breivikam daudziem liekas netaisniigs "sods", cietums ar normaaliem/sliktiem apstaakljiem - atkal slikti.
11.06.2013 09:30 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Cietumā dzīve ir skarba un tā tai vajadzētu arī būt


Tas ir salīdzinoši nepareizs uzskats.
Cietumu mērķis tiešām ir noziedzīgo personu izolēt no sabiedrības. Bet iemesls tam ir nevis vienkārši izciest sodu, bet gan no šī cilvēka izskaust to īpašību kopumu, kurš mudina uz noziedīgu rīcību. Jo īsāks termiņš, jo mazāk ir "bojāta" personas veselīgā, sabiedrībai derīgā domāšana. Izolācija ir nepieciešama, lai cilvēks spētu pievērsties savas rīcības pilnīgai izvērtēšanai un tā uzmanību nenovērstu ārpasaules dzīves ritums. Šādi tiek mazināta iespējamība, ka persona sevi žēlos par pašam piespriesto netaisnību.
Cietumsoda mērķis ir konkrētajā termiņā labot cilvēku - nevis fiziski, bet morāli. Jāsaka, ka sodu sistēma nepilda savu funkciju - vistiešākajā nozīmē. Vismaz Latvijas cietumi, cilvēkus degradē vēl vairāk kā sadzīves apstākļi tiem esot uz ielas...
11.06.2013 09:32 |
 
Reitings 211
Reģ: 20.05.2013
vai tad cietumā ir pieejams internets?
man vismaz šķiet, ka agrāk cietumos nebija pieejama saziņa ar interneta starpniecību.
11.06.2013 09:33 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Stella, čalis šumējas par to, kur paliek 9ls dienā uz ieslodzīto, pasaki man, lūdzu, cik liela daļa sabiedrības var dzīvot uz 9Ls dienā pēc rēķinu nomaksas?

Un par to, ka cilvēks izejot no cietuma nepastrādās vairs noziegumu, kā tad, vilks vienmēr uz mežu skatīsies, lai arī cik labos apstākļos nebūtu turēts.
11.06.2013 09:34 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
man vina rakstitais skita garlaicigs...
11.06.2013 09:39 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Pardon, par ko vins sez?
11.06.2013 09:39 |
 
10 gadi
Reitings 1513
Reģ: 29.01.2009
Protams, tas ir koks ar diviem galiem.

Bet daudz jau netiek runāts par dzīvi cietumā - kāda tā ir reāli, no ieslodzītā skatupunkta.
Un šis cilvēks ir atradis labu veidu, kā uzrunāt sabiedrību. Un, loģiski, ka varai tas nepatīk - ka šie iekšējie apstākļi tiek pausti uz āru.


Par internetu es arī nodomāju. Bet cik saprotu viņam ir kaut kāda Zelta zivtiņas karte. Viņš lūdza sekotājus nosūtīt papildināšanas kartes kodu. Un cilvēki šķiet viņu atbalsta.
jocīgi, ka telefonam ir zona. Bet cietuma darbiniekiem arī tak nepieciešama telefona zona..

Interesantas ir tās garās stāstu sērijas. Piemēram, par veselību - vai viens no cietuma uzdevumiem ir sačakarēt cilvēka veselību, nepilnvērtīgi ārstēt.

Man būtu nospļauties par slepkavām.
Bet cilvēki, kuri nonākuši cietumā ne tik skarbu noziegumu dēļ, droši vien, arī nevainīgi...
Saprotu, ka cilvēks ir savā veidā jāpārmāca cietumā.. Bet ir tādi apstākļi, kas šo pārmācīšanu veicina negatīvā gulsnē...Manuprāt.
11.06.2013 09:40 |
 
Reitings 3031
Reģ: 26.02.2010
stellaglmr, jā pareizi jau saki, bet Tavā domāšanā ir viena liela, liela kļūda!!... tas nu tā.. no cietuma reālās dzīves!

jā, gan jau atklātajā viņš dzīvojas, tur telefoni ir atļauti!..taka nemaz nekāds pārkāpums tas nav...
11.06.2013 09:42 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Becky - es pilnīgi piekrītu, ka cietumniekus nevajadzētu uzturēt no nodokļu naudas. Es uzskatu, ka Latvijā pilnībā pietiek brīvu, ar auglīgu zemi apveltītu teritoriju, kur varētu izveidot cietumus liekot viņiem pašiem audzēt sev pārtiku vai vienalga.

Un par to - uz mežu vilkšanu. Tomēr, ja cietumi pildītu tiem paredzēto funkciju, tas nenotiktu. Šobrīd situācija ir drūma, jo šie cilvēki marinējas visi vienā barā viens otru degradējot līdz pēdīgajam. Viņi cietuma sienās izveido tādu kā savu civilizāciju, ar svešiem un anormāliem likumiem. Noziedzība kļūst par normu indivīda uztverē, nevis tiek lāpīti uztveres caurumi.
11.06.2013 09:44 |
 
Reitings 794
Reģ: 13.09.2012
nu tie 9 ls-ēdiens,darbinieku algas kuri vinjus apsargaa tur viss no katra siiki tiek atvilkts..ko tad vinji grib,lai vinjus ar garneleem baro ..nu ja tie 9 buutu tiiri uz vinjiem tad jau gan jau estu garneles....Ir tik daudz bezjeedziigi notiesaatie cilveeki,bet tajaa pashaa laikaa tik daudz kurus vajadzeetu uz muuzzu ieslodziit,bet iedod tikai 5 gadus...ir liela netaisniiba tajaa visaa!
Ja atradiis to čali nu tad vinjam ne tikai no cietuma buus lielas probleemas,bet arii no ieslodziitajiem....vinjss ir gatavs mirt vai visu muuzzu pavadiit vieninieku kameraa?..žēl es neuzskatu,ka viens cilveeks kaut ko tur var mainiit vinjss tiks aatri apklusinaats:(
11.06.2013 09:47 |
 
Reitings 870
Reģ: 16.01.2013
Mani galīgi nesaista šādi ieraksti..
11.06.2013 09:51 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Man būtu nospļauties par slepkavām.
Bet cilvēki, kuri nonākuši cietumā ne tik skarbu noziegumu dēļ, droši vien, arī nevainīgi...
Saprotu, ka cilvēks ir savā veidā jāpārmāca cietumā.. Bet ir tādi apstākļi, kas šo pārmācīšanu veicina negatīvā gulsnē...Manuprāt.

1) Ļoti nepareiza domāšana. No tā, vai cilvēks ir veicis vieglāku vai smagāku noziegumu vai dažāda rakstura noziegumus, nemainās taču tas, ka viņš ir veicis noziegumu.
2) Stella par cietuma funkcijām pareizi minēja, tomēr jāpadomā, par kādu naudu Latvija uzturēs cietumus, kas aprīkoti kā viesnīcas. Turklāt, kāda būs sabiedrības attieksme (Breivika gadījumā taču tā nav pozitīva, ne?). Tāpat, kā jau te iepriekš minēja, reālā dzīvē diez vai kādu izdosies "pārmācīt" ar labiem vai sliktiem apstākļiem. Protams, izdarot kādu noziegumu cilvēks manā prātā nav norakstīts, tomēr viņam pašam ir jānonāk pie tā, ka tas bijis slikti un to vairs negrib atkārtot un tur noteikti nav pie vainas cietuma apstākļi.

P.S. - Protams, uzskatu, ka ir jāievēro visas cilvēktiesības utt., tas, kas reizēm policijā vai cietumos darās, ir ļoti nepatīkami. Bet nu ievērot to visu var arī dažādi - un ja jau konkrētais puisis pat ar internetu sēž un twīto, tad gan jau apstākļi viņam ir pavisam normāli.
11.06.2013 09:52 |
 
10 gadi
Reitings 1513
Reģ: 29.01.2009
Es sapratu, ka telefoni nav atļauti!?
11.06.2013 09:54 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits