Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Apģērba iegādes biežums.

 
Reitings 158
Reģ: 14.04.2013
Šorīt manam puisim atnāca SMS, ka viņa draugs brauc uz vienu outletu. Uz ko manējais viņam atbildēja, ka viņš ir "spendaccione" (īsti nezinu, vai pareizi uzrakstīju un kā to tulkot) vārdsakot naudas tērētājs. Otrs puisis tad sāka taisnoties, ka pēdējo džinsu pāri esot nopircis 6 gadus atpakaļ. Uz apģērbu viņš gandrīz nekad naudu netērē. Parasti jaunas drēbes (krekliņus) viņam uzdāvina uz dzimšanas dienu, vai citiem svētkiem. Bet pats gan neko neiet pirkt. Ok, es saprotu, ka viņš ir vīrietis un vīriešiem šī drēbju iegāde nav tik svarīga. Bet man tas tā dīvaini šķiet.

Par mani runājot ir tā, ka man ir tik daudz lupatu, ka godīgi sakot netieku ar viņām galā.
Negludinātas stāv kādos 6 maisos, kad man uznāk iedvesma tad pagludinu reizēm, bet ir diezgan neiespējami tik ar visām skaidrībā. Reizēm pat aizmirstu, ka ko tādu kādreiz esmu pirkusi. Un no vienas puses man šķiet pareizi tā kā dara viņa draugs, nepērk drēbes lērumā, bet tās, kuras viņam ir, vienmēr ir tīras, kārtīgas un sakoptas. Viņš ir pedants. Tā kā es jau esmu otrā galējībā ieslīdējusi.

Arī ciemos aizejot, piem. vīriešu mājas vienmēr ir lielākā kārtībā, meitenēm drēbes izmētātas visur.
Ceru, ka uzķērāt manu domu.

Kā ir ar jums? Jūs tiekat galā ar visām savām drēbītēm? Iepērkaties bieži? Jums nav žēl mest ārā nolietotu/ vecu apģērbu (vai tādu kurš tā teikt jau labu laiku "nav modē")?
08.06.2013 11:57 |
 
Reitings 1516
Reģ: 01.07.2011
Pēdējā laikā jaunu apģērbu tikpat kā nepērku. Bet kā man patīk skapja tīrīšanas! Tiekot vaļā no ilgi nevalkātām lietām, pārņem tāda tīrības sajūta!
08.06.2013 12:00 |
 
Reitings 834
Reģ: 29.01.2012
Ik pa laikam saņemos un izrevidēju skapi. Vienmēr atceros, ka jādod prom viss, ko neesmu uzvilkusi pēdējā gada laikā - tad tā arī daru, drēbes atdodu mazturīgiem cilvēkiem.
Iepirkties, protams, patīk, laiku pa laikam iegādājos ko jaunu :)
08.06.2013 12:03 |
 
Reitings 704
Reģ: 29.01.2009
Apģērbu pērku tad, kad kaut ko īpaši vajag vai arī tad, kad ir ļoti slikts garastāvoklis. Ar kopšanu/gludināšanu man problēmu nav, bet drīzāk mana problēma ir tā, ja nopērku ko jaunu, tad pārsvarā tikai to arī velku. Savukārt vecākās drēbes stāv skapī, bet izmest arī nevaru.
08.06.2013 12:03 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Man drēbju skapis ir laikam biežāk kārtotā vieta, jo nu tiiiiik ātri var kļūt nekārtīgs, pat vienā rītā! Jo no rīta bieži vien vairs nav laiks sakārtot visu smuki atpakaļ un vakarā nogurumiņš, tāpēc parasti brīvdienās visu atkal savedu kārtībā .. uz dažām dienām :D :)

Nopērku kaut ko tad, kad smuku ieraugu, tas var būt gan mēnesī vairākas reizes ko, gan pāris mēnešus neko :D Bet nu ir kādas lietas, ko pērku ik pēc kāda, kaut vai tie paši džinsi, piemēram

Par ārā mešanu - parasti neko tā pa taisno ārā nemetu, ja kaut kas saplīsis, tad sagriežu kaut vau lupatiņām laukos, ja vēl labā stāvoklī, bet vairs nepatīk/neder - tad atdotu kādam, kam vajag .. nu tā! :)
08.06.2013 12:08 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Iepērkos, kad uznāk luste vai gribas kaut ko jaunu, vai ir vajadzība pēc kaut kā uz kādu pasākumu, bet tā man nav daudz drēbju. Valkāju apģērbu vairākas sezonas, līdz ar to pērku to, kas ir samērā klasisks un derēs arī nākamajai sezonai.


Gribētu vairāk drēbju un drēbju skapju :D, kur to visu salikt. Nekas nebūtu pretī pret vienu istabu tikai drēbēm un aksesuāriem. Bet vēl neesmu tik bagāta :D
08.06.2013 12:09 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Iepērkos apzināti, nestrādāju lai visu notriektu lupatās un šmiņķos. Man dzīvē ir daudz svarīgākas lietas.
08.06.2013 12:12 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Man nav tik daudz drēbju, lai būtu kaut kāds haoss un vajadzētu domāt ''kā ar to visu tikt galā''. Iepērkos apzināti un tad, kad kaut ko tiešām vajag. Nevis katru dienu valkājos pa veikaliem pērkot šmotkas. Nemetu ārā drēbes tāpēc, ka tās nav modē. Izmetu tikai to, kas reāli saplīsis(tā, ka nav vērts vairs šūt), neatgriezeniski sabojāts vai vnk novalkāts.
08.06.2013 12:25 |
 
Reitings 158
Reģ: 14.04.2013
Es arī nākamreiz pirms ko ķert un grābt veikalā, padomāšu 2x vai tas tiešām ir vajadzīgs.
Nesen izšķirojām kurpes, un tad aizvedām uz tiem konteineriem, kur viņas pēctam ved nabadzīgajiem. Nav jau ko turēt mājās nevajadzīgas lietas, ja kādam tās var noderēt.
Manam draugam arī tās drēbes ir nu tik daudz, ka vienkārši nezinu kā darīt, viņš ir diezgan liela izmēra un man vienu viņa maiku izgludināt aizņem kādas 20 min. Jo es to daru lēni, lai būtu perfekti tā teikt. Arī tagad vasarā +30 grādos nav vēlmes to gludekli štepselēt iekšā, jo tad no tiem tvaikiem nomirt var. Tad nu vakarpusē mēģinu šo to padarīt.
08.06.2013 12:38 |
 
Reitings 158
Reģ: 14.04.2013
Vienmēr atceros, ka jādod prom viss, ko neesmu uzvilkusi pēdējā gada laikā - tad tā arī daru, drēbes atdodu mazturīgiem cilvēkiem.


Šī ir laba ideja, vajadzētu man arī papraktizēties šajā! savādāk tam lupatu kalnam cauri nevar izrakties.
08.06.2013 12:41 |
 
Reitings 556
Reģ: 27.09.2012
Es parasti apģērbu pērku tad, kad mainās gadalaiki. Iespējams tāpēc man ir maz apģērba,vieglāk izvēlēties, ko vilkt:D
Problēma- man nepatīk iepirkties un 90% no veikalos pieejamā apģērba man nešķiet tik ''simpātiski'', lai es to pirktu.
08.06.2013 12:45 |
 
Reitings 556
Reģ: 27.09.2012
Un jā, varu vilkt vienu un to pašu kaut 3 gadus pēc kārtas .
08.06.2013 12:47 |
 
Reitings 284
Reģ: 21.05.2013
Man ir ļoooti daudz apģerbu, un kad ir tik daudz ko mainīt, drēbes nonovalkājas, lidz ar to pa giediem ir sakrājies un tikai nāk klāt jaunas :D Katru mēnesi no algas eju un nopērku, to kas man patik, jo drēbes man sagada prieku! :)
Skapī vietas palicis diezgan maz, bet pagaidām viss vel saiet iekšā! Kas burzās, tas ir uz pakaramajiem ,pārējais glīti salocīts.
Vecās drēbes, kas ir morāli novecojusas, sagirežu un izmetu vai sadedzinu. Bet drēbes, kas ve=ēl puslīdz modernas un nēsājamas, cenšos izpārdot!
08.06.2013 12:53 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Un jā, varu vilkt vienu un to pašu kaut 3 gadus pēc kārtas .


+1
:D:D
Tas par mani arī. Tāpēc man ir maz drēbju - nopērku(ja esmu izvēlējusies pirkt, tātad lieta riktīgi forša un kombinējas ar pārējo skapi) un tad valkāju daudzus gadus, nevis tikai dažus mēnešus. Ar virsdrēbēm tas pats - ja nopirku mēteli pagājušajā gadā, tad šogad nepirkšu atkal jaunu.
08.06.2013 12:53 |
 
Reitings 158
Reģ: 14.04.2013
Es parasti apģērbu pērku tad, kad mainās gadalaiki.


Sāku domāt... kuros momentos es to apģērbu pērku.
Vairāk jau visticamāk dēļ tā, ka nomainīju valsti, vidi, pārtiku. Līdz ar to mainījās mans dzīvesveids. No ļoti aktīvas meitenes uz ne tik aktīvu...
Sanāca dabūt pāris kg klāt. Un tad jau sākās "nelienu šajos šortos iekšā, blūze par mazu palikusi" utt.
Tas laikam būs tas lielākais iemesls tik daudzām drēbītēm.
Taču nenoliegšu arī to, ka ja sakārojas kādu skatlogā izliktu smuku krekliņu, ieeju veikalā iečekot un ārā protams iznāku ar iegādātu preci.
1. kas jālabo... jānomet svars. Jācenšās tikt tajā pāris reizes vilktajā blūzītē.
08.06.2013 12:58 |
 
Reitings 794
Reģ: 13.09.2012
Oiiii man muusu dziivoklii pasai ir savs skapis ,kas ir ljoti pilns....man jaatziistaas,bet esmu traka uz dreebeem man ir daudz taadas,kas ilgi nav vilktas....tad kad taisu rivideesanu vnm kaut ko atrodu ko izmest...bet nu tad tas ko metu vnm ir ljoti novazaats vai taads kas zaudeejis kraasu...:D nespeeju labas dreebes izmest aaraa man vinju zzeel:D
08.06.2013 13:01 |
 
Reitings 158
Reģ: 14.04.2013
(ja esmu izvēlējusies pirkt, tātad lieta riktīgi forša un kombinējas ar pārējo skapi)


Es atkal nopērku un beigās saprotu, ka īsti nevaru ar neko sakombinēt. Nav tā, ka kopā izskatās "BOMBA!".
Bet tas jau man šķiet ir tāds kā talants, sakombinēt visu tā, ka uz ielas pat atskatīsies un teiks wow, kāda stila izjūta.
08.06.2013 13:04 |
 
Reitings 3431
Reģ: 19.08.2009
Man nav daudz drēbju, jo vienkārši es veikalā nespēju atrast drēbes, ko būtu gatava pirkt. Vai nu man nepatīk, vai nu kvalitāte neapmierina, vai nu nav īstais izmērs vai arī slikti uz mani izskatās.
Līdz ar to, man pirkumi vairāk vai mazāk ir pārdomāti un velku to, ko esmu nopirkusi.

Bet skapī ir šis tas sakrājies ko nevelku, nav pavisam slikta kvalitāte un atradīsies valkātāja, bet kam lai dodu un kur?
08.06.2013 13:07 |
 
Reitings 870
Reģ: 16.01.2013
Es iepērku drēbes tikai tad,kad vajag. Neciešu,kad skapis pilns ar visādām lupatām,kuras pat negrasos nēsāt. Man ir pāris džinsi,kurus nēsāju,kamēr nonēsājas,dažas kleitas,vārdu sakot - viss pa druskai.
Skapis man ir kārtīgs,jo esmu pedantiska,man ļoti patīk kārtība sev apkārt.
Ja man ir nevajadzīgas drēbes,nonēsātas,saplēstas,tad es viņas vienkārši metu ārā.
08.06.2013 13:07 |
 
Reitings 158
Reģ: 14.04.2013
BesS- Tu izklausies totāli pēc manis :D Man tas pats stāsts. Istabā pilns skapis līdz griestiem. Nopirkām vēl 2 skapīšus ar atvilktnēm. Bet ar to nepietiek. Ok- arī puiša drēbes tur stāv, bet fakts kā tāds... ka pat vēl otrā istabā maisos sakrautas ir.
08.06.2013 13:08 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Es atkal nopērku un beigās saprotu, ka īsti nevaru ar neko sakombinēt.


Man tas ir pirmais kritērijs - vai tā lieta ies klāt citām, kas man jau ir skapī. Ja ne, tad..nu, tad nepērku, jo man nav jēgas no blūzes, kura neiet klāt nevienām biksēm vai svārkiem, kas man jau ir skapī utt. Taču, es pieļauju, ka daļēji pie šāda kritērija vainīgs arī mans skopums - nu neceļas man roka pirkt kaut ko, kam pēc tam vēl kaudze citu jaunu drēbju jāpiepērk klāt, lai vispār varētu vilkt(piemērs ar blūzi, kurai tad vajadzētu vēl arī atrast klāt jaunas bikses un svārkus, lai vispār varētu no mājas iziet). :D
08.06.2013 13:12 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits