studēju - dzīvoklis? kredīts?

 
Reitings 80
Reģ: 03.03.2013
Sveikas! Šogad beidzu 12. klasi un ir 2 jautājumi saistībā ar studiju gadiem, būtu labi, ja kāda pastāstītu kaut ko par to no savas pieredzes.

1)Es ļoti gribēju dzīvot kojās. Bet draugs grib, lai kopā īrējam dzīvokli. Zinu jau zinu, ka kojām ir ļoti daudz mīnusi, visa saspiestība, rēķināšanās ar citiem par dušām utt., bet esmu dzirdējusi, ka koju dzīve ir jautra, paliek atmiņā un tā,tāpēc gribās to visu pamēģināt. Ko jūs izvēlējāties, kojas vai dzīvokli? Nenožēlojāt?

2) Kā ir ar studiju kredītiem? Esat kāda ņēmusi? Kādas atsauksmes? Ģimenē ar naudu ļoti traki, jūtu, ka būs jāņem kredīts, bet baidos kā būs ar apmaksāšanu :(
07.06.2013 16:27 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Ja gribi studentu dzīvi izmēģināt, laba opcija ir īrēt komunālajā dzīvoklī istabu - ir pašiem, kur nobēgt, bet koptelpā un ir virtuvē vienmēr iespējams saskrieties ar kaimiņiem, rīkot kopīgas ballītes un vienkāršas pasēdēšanas, filmu vakarus utt. Jebkurā gadījumā viss ir atkarīgs no cilvēkiem, ar kuriem sanāk dzīvot kopā - gan kojās, gan komunaļņikā. Jebkurā gadījumā, iesaku visiem izmēģināt komunālo dzīvi uz savas ādas, kaut uz laiku - kopā ar mīļoto paspēsi izdzīvoties vēl nezin cik ilgi. Es arī pēc 12tās sāku dzīvot kopā ar draugu un palaidu garām daudz foršu lietu, ko iespējams izdzīvot tikai jaunības dullumā. Tiesa, nokavēto atguvu pēc šķiršanās pēdējos divos kursos un tagad :D
07.06.2013 18:15 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Ja cilvēki vēlas uzsākt kopdzīvi, ir slikts ieteikums tiem dzīvot atsevišķi, lai izbaudītu `jaunības dullumu`, ko iespējams darīt arī attiecībās.
07.06.2013 18:23 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Pirmajā studiju gadā dzīvoju kojās. Dzīvokļa īrēšana nemaz netika apsvērta, jo vecākiem nebija tādas naudas, ko maksāt, kā arī negribēju, lai viņi sponsorē manas ērtības. Pirmās pāris nedēļas likās riktīgi jautras, bet, kad sākās īstās studijas, nopietnība, mācīšanās, koncentrēšanās - tā bija katastrofa. Man ļoti, ļoti nepatika kojās! Esmu uzaugusi lielā mājā, plašumā, un bija tiiik grūti sadzīvot 18 kvadrātmetru lielā istabiņā ar vēl 2 meitenēm ar kurām kopīgās intereses bija apaļa nulle. Virtuve drausmīga, dušas drausmīgas, viss netīrs. Nomocīju to vienu gadu un tad sāku īrēt dzīvokli kopā ar draugu. Bet jāsaka, ka kopš tā laika apstākļi (Vismaz konkrētajās kojās) ir mainījušies, cik esmu tur ciemojusies - viss izremontēts, daudz tīrāks, istabiņās plastikāta logi salikti, tā ka varbūt mūsdienās tas vairs nav tik traki.
07.06.2013 18:24 |
 
Reitings 55
Reģ: 13.11.2012
mīti par pastāvīgiem tusiņiem un dzeršanām ir muļķības.


Varbūt tur, kur tu dzīvoji tas arī bija muļķības, par visām kojām to nevar apgalvot. Tur, kur es mitinājos varēja atrast nevis draugus, bet pudeles brāļus, jo liela daļa dzēra(es nelietoju alkoholu vispār, bet varēju novērot apkārt notiekošo - streipuļotājus gaiteņos, trokšņošanu, pudeļu kaudzes koplietošanas telpās utt) katru otro vakaru 100%. Tāpat bija bļaušana, miera traucēšana un pilnīgi debīla uzvedība. Es vienu gadu nodzīvoju kojās.
07.06.2013 18:29 |
 
Reitings 624
Reģ: 20.06.2011
Es lasu, ka visur kopīgas dušas, bet tas tak nav tā, ka vnk daudz dušas un bez norobežojiem utml? Vnk man tas šķiet kaut kā nepieņemami :D
07.06.2013 19:04 |
 
Reitings 45
Reģ: 16.04.2013
īrēju dzīvokli, dzīvojam trijatā un maksājam apmēram tik pat,cik par kojām, kojās ir 35 ls, mēs pavasari/rudenī tikpat, vai nedaudz vairāk. ziemā ap 60 no katra. bet tas nav Rīgā..
drīzāk atbalstu dzīvi dzīvoklī ar vairākiem (protams,zināmiem) cilvēkiem, un arī izmaksas tad būs zemākas. par kredītu nemācēšu teikt, esmu budžetā, studējošo kredīts šķiet pat par daudz mēnesim,mēnesī iztieku ar aptuveni 50-70 lvl (20 ls ceļam, pārējais pārtikai), bet mana dzīvesvieta nav tālu no augstskolas. kaut kā tā :)
07.06.2013 19:04 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
es runāju par savu pieredzi un vispār sajūtām, ka, esot ar kādu kopā, ir grūti dzīvot kojās. tās visas ballītes, alkohols, tas, ka sanāk daudz un dikti iepazīties ar visādiem cilvēkiem (arī pretējā dzimuma) diezgan pabojā attiecības. piemēram, ja kāds puisis nevainīgi pie tevis aizmirsis savu jaku, bet tavējais atnāk ciemos. nu tur atkal problēma rodas. cita lieta ir, ja iepazīstas kojās, bet tā... nu es nezinu, es neiesaku, ja domā dzīvot viena kojās, bet, ja kopā ar savu puisi, tad vispār dīvains lēmums, jo, ja jau puisis tagad negrib dzīvot kojās, kas būs pēc tam? ja cilvēks nevēlas dzīvot kojās, tad tam ir kaut kāds iemesls. piemēram, intraverts, patīk sava privātā telpa. dzīvoklis nav slikts variants, bet, ja jūti, ka gribi izbaudīt koju dzīvi, nu neliedz sev to, kārtīgi izrunājies ar puisi. varbūt viņš var īrēt kādu istabu vai dzīvokli kopā ar saviem draugiem.
07.06.2013 19:08 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
e funk, manās kojās uz trim stāviem bija viena dušas telpa, kurā bija trīs dušas, nodalītas ar zemu flīžu sienu.
07.06.2013 19:10 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Atkarīgs no kojās. Tu ar draugu nedzīvosi vienās kojās kopā? jāizvērtē ,cik maksās kojas, kurās dzīvosi ( man maksāja ap 15ls) vai izdevīgāk īrēt kojās istabiņu, vai arī dzīvokli. ir arī daudz dārgākas kojas.ja dzīvosi dzīvoklī vai draugs varēs pavilkt dzīvokli ,vai arī Tev būs jāpiemet nauda. ja Tev jāpiemet nauda,tad vai Tu vēlies bez studijām vēl iet strādāt( studentiem grūtāk atrast darbu. protams, protams, ir arī tādi ,kuri atrod, taču man studiju laikā tas neizdevās, jo ja vari uzsākt darbu 17, tad nav pārāk daudz darba vietu ,kuras piedāvā darbu no tik vēlas stundas).ja nevar studijas savienot ar darbu,tad labāk dzīvot kojās. ja nedzīvosiet vienās kojās ,tad jāizvērtē vai laiž ciemoties svešus cilvēkus un vispār ļauj nākt ciemos pretējā dzimuma pārstāvjiem( manam tētim bija jāuzrāda personas apliecinošs dokuments ,ka viņš ir mans tēvs un tika piekodināts,lai ilgi neciemojas :D ). manā istabiņā bija vēl viena meitene. normālās dušas bija vienā stāvā, pārējās bez aizslietņiem pie wc, kurš kas vien gribēja varēja redzēt. protams, bija sadalītas meitenes un vīrieši pa stāviem, taču tāpat dušās bez aizslietņiem ļoti reti kāda mazgājās. bija ļoti auksti ziemā.
var sākumā ievākties kojās un paskatīties kādas būs istabas biedrenes, kādi apstākļi. ja nepatiks,tad var sarunāt dzīvot ar draugu kopā.
07.06.2013 19:21 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
mūsu stāvā bija klusi un mierīgi. neviens ballītes nerīkoja.
07.06.2013 19:24 |
 
Reitings 624
Reģ: 20.06.2011
Mani tās dušas biedē. :D Man dušā patīk būt vienai. Bet ja man gadās tādas kojas, kur dušas, ka visi viens otru redz , tad es negribēšu vairs iet mazgāties :D :D :D
Jo, cmon , kā var vispār nejusties neērti tad?
07.06.2013 19:32 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
e funk, tas pats jau ir ar tualetēm. tāds iekārtojums, kā publiskajās, tāpēc cik nu katrs var justies tādās ērti. vēl no rītiem tualetēs pie izlietnēm citi zobus mazgā, bet citi ... :)
07.06.2013 19:39 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Es lasu, ka visur kopīgas dušas, bet tas tak nav tā, ka vnk daudz dušas un bez norobežojiem utml? Vnk man tas šķiet kaut kā nepieņemami

Sanaaca, ka esmu dushojusies divaas kojaas :D Vienaa bija uz staavu divas telpas, kur daudz spogulju, izlietnes+1 dushkabiine, visu lielo telpu nevareeja aizsleegt ciet, bet dushkabiinei apkaart aizveramaas durvtinjas (bet ne liidz zemei un ne liidz griestiem), lai iekshaa vareetu nogjeerbties. Otraas kojaas bija liela telpa, kur iekshaa spogulis, pakaramais un taalaak dushas (bez dushkabiineem, taadas vecas), norobezhotas pa malaam, bet priekshaa tikai dazhaam bija aizkarinji. To lielo telpu kopumaa vareeja aizsleegt, bet, protams, tas neesot ieteicams, jo tad citi brauc virsuu.
Kopumaa izklausaas traki, bet gan jau pierast var, jo iipashi daudziem jau ar kailumu nav probleemu un aktuaalaak shkjiet netiiriiba.
07.06.2013 19:40 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Aa, un pirmaas kojaas taas dushkabiines kaa meiteneem, taa puishiem, bet otrajaas kojaas taas bija meitenju dushas, puishiem princips taads pats bija, tikai vispaar bez nevieniem aizkarinjiem.
07.06.2013 19:42 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Nav kāds saraksts, kur ir visas Rīgas dienesta viesnīcas un kojas?
07.06.2013 19:49 |
 
Reitings 1571
Reģ: 29.01.2009
Manās kojās Teikā Burtnieku ielā dušas bija 1.stāvā uz visām kojām - viena telpa meitenēm, otra puišiem. Tur bija atsevišķas slēdzamas duškabīnes, kur iekšā varēja noģērbties, nodalīt ar aizkariņiem, lai nenolietu apģērbu un mantas un tā... civilizēti, neviens neko lieku neredz. Nepatīkami bija, ka meitenes kopā ar puišiem gāja dušoties un tad varēja dzirdēt, ka blakus kabīnē tur divi ņemas... Protams, no rīta un vakarā bija rindas, bet ar laiku varēja piešauties, kad jāiet, lai nebūtu rindu...
Pēc Pievakares komentāra es sapratu, ka mums ar dušu telpām vēl bija paveicies, lai arī vienas uz visām kojām. :D
07.06.2013 20:51 |
 
Reitings 556
Reģ: 27.09.2012
Kojās dzīvoju gandrīz gadu. Nenožēloju un iesaku visiem!:D Gandrīz vai labākais laiks manā dzīvē ar tādiem piedzīvojumiem, kādus citur ar uguni neatradīsi + naudiņu var ietaupīt, jo sanāk daudz lētāk, nekā dzīvoklis. Dzīvojām 3 meitenes istabiņā, tualete un virtuve gaitenī, duša pagrabā.
07.06.2013 20:52 |
 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
16 gados aizbraucu no mājām mācīties uz profesionālo vidusskolu, tādējādi, arī ievācos kopmītnēs. Man paveicās, jo kopmītnes saņēma ES finansējumu un bija ļoti labā stāvoklī. Dzīvoju tur aptuveni 2 gadus, lai gan bija paredzēti 4. Tas bija ļoti skaists laiks-piedzīvojumi, jauni draugi, pirmā mīlestība:) Turklāt ļoti "iedresēja" pastāvību-pašam jāplāno savs uzturs, ko, kā gatavosi, katru nedēļu pārbaudīja istabiņu tīrību ģenerāltīrīšanā, savukārt, katru vakaru bija jābūt pilnīgai kārtībai, kuru arī pārbaudīja. Iedresēja uz dzīvi! (Lai gan šovakar mans dzīvoklis ir netīrs, tas tiesa:D) Agri sāku strādāt un ātri virzījos pa karjeras kāpnēm, tāpēc sāku jau 3.kursā īrēt dzīvokli, bet tad jau varēju atļauties finansiāli viena īrēt Rīgā.
07.06.2013 20:57 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Mums bija uz 5 stāviem vienas dušas - pagrabā - viena telpa puišiem, viena meitenēm. Dušas strādāja no 07:00 - 09:00 un no 11:00 - 23:00. Pirmdienās laikam bija sanitārās dienas, kad dušas bija slēgtas (!!!)
Bija telpa, kur noģērbties un tālāk plika tipini uz dušas telpu, kur ir 6 duškabīnes ar aizvelkamiem aizkariņiem un dušas telpas vidū padziļinājums, kur aiztek ūdens. Dažkārt soļo uz brīvo duškabīni un redzi, kā pa grīdu plūst sarkanas straumītes (ja kādai meitenei mēnešreizes). Bonusā visam dažām duškabīnēm bija caurumi sienā - tā, ka varēja aplūkot, kāds meitenei blakus kabīnē labs šampūns :D

Tā bija situācija RTU kojās pirms gadiem 7...
07.06.2013 21:01 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
kas kojas var but jautrs??? un vispar tu macities plano vai dzerstities un pa apli iet kojas? viennozimigi izveletos dzivokli.
par kreditu. tur skiet, ka vajag galvotaju. ja nav tada, tad saubos vai dos. ja, tur ir koks ar 2 galiem. no vienas puses nevari panemt jo es trucigs, nedod, no otras puses logiski, ka tadus nem tie, kam nav lidzeklu tapat dzivot.
07.06.2013 21:56 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits