Ar katru dienu arvien vairāk ienīstu Latviju. Ne zemi, bet valsti.

 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Šis nebūs kārtējais stāsts par to, ka sliņķi, kuri nevar pacelt savu pakaļu no krēsla un kaut ko darīt lietas labā. Šis būs stāsts par manu ģimeni. Mans tētis ar labu atalgotu darbu + savu biznesu, kopējie ienākumi aptuveni četru ciparu skaitlis. Strādā no rīta līdz vakaram. Veselība smagi pabojāta. Mamma BIJA labi atalgotā darbā - ATLAIDA, samazinot darba vietas, sakarā ar krīzi. Nevarēja nekur atrast darbu, tagad raujas divos darbos, nepārspīlējot no 7 rītā līdz 22 vakarā, ARĪ SVĒTDIENĀS, abi darbi ir neatbilstoši iegūtajiem grādiem, samaksa par diviem darbiem kopā SMIEKLĪGA! Ja tas ir svarīgi, tad nedzīvojam Rīgā. Četri bērni. Es un mans brālis - studenti. Brālim ir haltūras, kur viņš sev nopelna kādu naudiņu, tomēr pārsvarā gan manus, gan mana brāļa izdevumus par īri, ēšanu, transportu sedz vecāki. Nekādas lielās ekstras nav - abi dzīvojam kojās, ēdiens līdzi tik, cik var iedot, īpaši netērējamies, nekādas kabatas naudas drēbēm vai kosmētikai, protams, nav, viss pieticīgi, bet tāpat ikmēneša summa salasās drausmīga. Trešais bērns - vidusskolā. Ceturtais - patstāvīgs, strādājošs, bet arī nepelna daudz, iedod vecākiem ik mēnesi kaut kādu naudu, lai vieglāk. Tagad pa vasaru man, manam brālim, manai māsai (vidusskolniecei) iespēja atrast darbu, jo nav vairs skola. Brālis jau atrada (atkal kaut kāda haltūra), bet man un manai māsai ļoti, ļoti grūti. Kāpēc ienīstu Latviju? Jo mūs izmeta no mājas!!! Pašu celta, iekopts dārzs, tēta sapnis - tā vienkārši izmeta. Parāds NEBIJA liels, kavējāmies termiņos, bet pēdējos mēnešus visus termiņus ievērojām. Protams, tas nav gala verdikts, bet cerība ir niecīga, jo esam jau daudz lietas labā darījuši. Kā lai šādā valstī vispār savelk galus kopā, te par cilvēkiem ņirgājas. Jā, un nevajag teikt, kāpēc cēlāt māju, kāpēc ņēmāt kredītu, neapdomīgie utt. Treknajos gados mūsu ienākumi tiešām biji trekni, bet kas ir tagad... tagad mēs esam pie sasistas siles. Nu nebijām mēs tik ļoti neapdomīgi vai tādi sliņķi, lai rezultāts būtu tāds, kāds ir tagad. Uzskatu, ka valstij ir jāuzņemās daļa vienas. Un ko lai tagad mēs darām? Tik liela ģimene, ar diviem mājdzīvniekiem (lieliem suņiem)? Pretīgi te dzīvot!
P.S. Šī diskusija nav FAKE! Es te piereģistrējos, lai izkliegtu savu sāpi.
29.05.2013 00:29 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Cormeum par deputaati, tad algas nebuus mazas, garantijas nebuus shvakas un apdroshinaashanas sisteema arii buus! :D
31.05.2013 08:22 |
 
Reitings 874
Reģ: 29.01.2009
Un ir nepareizi teikt - nečīksti, samierinies, nav citu variantu! Tikai tiecoties pēc vairāk komforta cilvēks attīstīsies. Un ja mēs visi samierināsimies tad jau noteikti nekas nekad nemainīsies.

Jā, piekrītu, cilvēkam ir jāattīstās, jātiecas pēc labākas dzīves, bet, ja tas tiek darīts balstoties uz kredītiem bankās, tad, manuprāt, tas nav pareizi.

Pārlasīju šo diskusiju, kā autore minēja, viņiem ir ne tikai kredīts par māju, bet arī citi mazi kredīti - tas vien jau pierāda vienu, ka pat treknajos gados, kad pēc autores teiktā, viņi dzīvoja ļoti labi, jau tad nemācēja izdzīvot ar esosšo nopelnīto un dzīvoja pāri saviem līdzekļiem ņemot kredītus!

Man ļoti daudzi, gan draugi, gan ģimenes locekļi ir uzcēluši savas mājas (atbilstošas saviem ienākumiem), neņemot kredītus, bet padzīvojot kādu laiciņu pieticigāk un sakrājot daļu naudiņas un tad pārējo ir lēnām pielikuši! Protams, ne visiem šīs mājas celtniecība ir izmaksājusi vienādi - dažiem tie bija pārdesmit tūkstoši, dažiem pāri simti - katrs pēc savām iespējām!
31.05.2013 08:43 |
 
Reitings 51
Reģ: 29.01.2009
Nemaz jau nav slikti gribēt vairāk par kaut kādu minimumu. Tikai papildus gribēšanai jāiegulda arī darbs!

Gribētos skaidrību, kāpēc šī diskusija veidota. Ja tāpēc, lai pačīkstētu — šķiet visai sievišķīgi un saprotami :) Tikai šī tam nav īstā vieta — tas ir kā 50 kg meitenei 100kg meiteņu bariņā čīkstēt, ka ir resna. Loģiski, ka pārējām tas nepatiks, tāpat arī šeit tām, kam ir nācies tik galā ar skarbākām situācijām.

Savukārt, ja diskusija domāta, lai rastu idejas kaut ko mainīt, tad nav jēgas koncentrēties uz to, vai slikta ir valsts, valdība, vecāki, darba devēji, pati... Ja nu vienīgi audzinošos nolūkos nākotnei. Bet šobrīd svarīgi ir atrast izeju. Un tam šai diskusijā ir jau daudz padomu. Ja tos negribas ievērot, nu, tad... ko lai saka — pašas izvēle: censties tikt laukā no situācijas vai nē.
31.05.2013 09:01 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Mazie kredīti ir abiem studentiem, t.i., man un manam brālim portatīvie datori, telefoni (nekādi iPhone, android vai blueberry). Neuzskatu, ka tas ir kaut kas nosodāms. Kas tur nosodāms, ja liela ģimene vēlas būvēt savu māju? Zeme mums jau bija. Pamati arī. Bijām 90. gados sākuši celt, bet nepietika naudas. Tajā laikā mums bija viss. Jā, mēs dzīvojām labi! Es pat nespēju iedomāties kādu, kurš rīkotos citādāk, it sevišķi, ja ģimenē aug četri strādāt un mācīties spējīgi jauniešu, ir liels mantojums! Nevajag tā dramatizēt par to, ka grābām kredītu, bet tagad nav ko mutē bāzt. Ir! Visu krīzi spējām izdzīvot, neizmetot uz ielas, bet tagad vienkārši izveidojās tāda situācija, jo pēdējā gada laikā ir bijuši daudz neparedzēti izdevumi, par kuriem nevēlos runāt, tāpat arī es un mans brālis esam sākuši studēt! (Jā, esmu sapratusi, ka mana kļūda bija, ka necentos apvienot studijas ar darbu, bet centīšos nākotnē!)
31.05.2013 12:07 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Ja Dievs stāvēs klāt un tomēr māju mēs varēsim paturēt, es zinu, ka mēs izdzīvosim, un būs labi! Mēs neesam bezizejā vai nestāvam kraujas malā grīļojoties. Kā jau teicu, taisot šo diskusiju pārņema tāda bezpalīdzības vai netaisnīguma sajūta, jo es neuzskatu, ka mēs to esam pelnījuši.
31.05.2013 12:10 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Starp citu, šodien māsai eju līdzi uz veikaliem nest CV, redzēs, kā ies. Viņai nav pieredzes. Pēc tam varbūt uzrakstīšu. :) Reportāža, cik viegli/grūti atrast darbu mazpilsētā jaunietiem bez pieredzes.
P.S. Neesmu negatīvi noskaņota, kā varētu izklausīties (izlasīties). :) Vienīgais tagad būs "pacel pakaļu no krēsla", redzēsim, vai ar panākumiem. Turiet īkšķus. :D
31.05.2013 12:15 |
 
Reitings 51
Reģ: 29.01.2009
Sēne — lai veicas! Prieks dzirdēt, ka esi noskaņota cīnīties! :)
31.05.2013 12:31 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Mīļš paldies! :)
31.05.2013 12:33 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Gemoss twiterī raksta:

Degustācijām un aktivitātēm veikalos, meklējam PROMOTERUS! Ja esi vismaz 18g. jauns, komunikabls, sūti CV! [email protected]
31.05.2013 16:47 |
 
Reitings 51
Reģ: 29.01.2009
Klau, Sēne, nupat izlasīju diskusijā "Šuju pati", ka Tev padodas rokdarbi. Tas tak ir ļoti labs variants! Pārdod savus darbiņus! Tos vari gatavot gan kojās, gan mājās pie vecākiem, gan (atkarībā no rokdarbu veida gan) pat pa ceļam.
31.05.2013 17:07 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Rrrr, Sēne, nosauc pašvaldību, kur strādāt griboši jaunieši šovasar bez darba palikuši? Lielākajā daļā pašvaldību vismaz uz mēnesi nodarbina lielāko daļu, pati nesen tieši lasīju to, cik katrā pašvaldībā daudzi skolēni nodarbināti.
31.05.2013 19:32 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Publiski nevēlos saukt, bet varu aizsūtīt vēstulē, ja Tev ir interese, un mana pašvaldība nenodarbina.
31.05.2013 19:55 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
freya, paldies. :)
Challenger, es pagaidām tikai apdāvinu citus. :) Vienīgais paštaisītās klades vidusskolā pārdevu, jo kaut kā visiem iepatikās. To variantu esmu apsvērusi, bet tomēr mazs pieprasījums. :/
31.05.2013 19:57 |
 
10 gadi
Reitings 465
Reģ: 09.04.2009
Sēne, es joprojām nesaprotu, vai bildē attēlotā meitene esi Tu, vai "aizņēmies" bildi??
31.05.2013 20:51 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Cormeum par deputaati, tad algas nebuus mazas, garantijas nebuus shvakas un apdroshinaashanas sisteema arii buus!


Paldies par pirmsvēlēšanu aģitāciju, Pievakare :D
31.05.2013 21:46 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
Rrrr, Sēne, nosauc pašvaldību, kur strādāt griboši jaunieši šovasar bez darba palikuši? Lielākajā daļā pašvaldību vismaz uz mēnesi nodarbina lielāko daļu, pati nesen tieši lasīju to, cik katrā pašvaldībā daudzi skolēni nodarbināti.


Skolēni, ne jau studenti. Autore jau ir studente.
01.06.2013 07:29 |
 
Reitings 67
Reģ: 17.12.2012
Man šodien ir demagoģisks noskaņojums.

Man ir teorija, ka cilvēkus varētu iedalīt vismaz 2 grupās:

1) viduvējības
2) mērķtiecīgie

Viduvējības

Lielākā daļa cilvēku uzskata, ka viņi labāki par vidējo cilvēku. To sauc par "Illusory superiority". Piemēram, 93% autovadītāju uzskata, ka viņi ir labāki par vidējo, lai gan labāki par vidējo var būt tikai 50%. Tu arī droši vien esi augstākās domās par sevi, salīdzinot sevi ar citiem.

Viduvējības cītigi seko Dzīves Rokasgrāmatai (tm), ko sarakstījusi sabiedrība. Bērnība, skola, augstskola, varbūt maģistra grāds, darbs 9-18, kāzas, dzīvoklis, kredīts, bērns vai vairāki, ceļojums uz ārzemēm reizi gadā, minimāli iekrājumi, pensija un cīņa par vietu sabiedriskajā transportā, kaps.

Šāda dzīve ir ļoti ērta, jo, ja kaut kas nesanāk, tā vairs nav tava vaina, jo, redz, tu cītīgi sekoji Dzīves Rokasgrāmatas (tm) instrukcijām. Tu darīji visu pēc noteikumiem! Un tā taču ir jābūt pareizi, jo, griez galvu pa labi vai kreisi, visi dara tāpat!

Latvija patiesi nav tā labākā valsts šādai dzīvei, jo ir citas daudz labākas. Kaut vai tās pašas Skandināvijas valstis. Nevari atrast darbu? Nebēdā, valsts par tevi parūpēsies! Latvija vēl nav sasniegusi tādu labklājību kā citur. Vai Latvija līdz šim būtu varējusi sasniegt vairāk ar labāku valdību? Neapšaubāmi. Bet tik pat labi būtu varējis būt arī daudz sliktāk. Bet sagaidīt no Latvijas sasniegt pārējās Eiropas labklājības līmeni tagad un uzreiz būtu tas pats, kas pavēlēt deviņām grūtniecēm piedzemdēt bērnu viena mēneša laikā.

Mērķtiecīgie

Šie cilvēki neuzskata, ka valsts ir viņiem kaut ko parādā. Viņi negaida, kad valsts pasniegs visu uz paplātes. Viņi zina, ko vēlas sasniegt, un mērķtiecīgi dara visu, lai to sasniegtu. Paklupiens viņus neizsit no līdzsvara, jo tas ir mazsvarīgi, zinot, kas viņus sagaida tālāk.

Vienīgā problēma ir tāda, ka tādam būt ir daudz grūtāk nekā viduvējībai.

Ir daudz vieglāk atlaisties un paskatīties filmu vai seriālu nekā palasīt ķīmijas rokasgrāmatu un tad pamēģināt sajaukt kopā vielas, lai redzētu, vai kaut kas neuzsprāgst. Sēdēt Facebookā ir daudz interesantāk nekā mācīties programmēšanu vai tīmekļa dizainu. Iestāstīt sev, ka tu mācies valodas no mūzikas vai filmas, ir daudz vieglāk nekā izurbties ar vārdnīcu cauri veselai grāmatai svešvalodā. Katru mēnesi notriekt naudu ir daudz vieglāk nekā pieņemt lēmumu pusi no algas iekrāt, lai varētu iet pensijā par 20 gadiem ātrāk. Zinot to, ka pēc 5 gadiem tev visticamāk darba savā jomā nebūs, atnākt mājās un slīcināt bēdas grādīgā dzirā ir vieglāk nekā stundu vai divas veltīt, skatoties bezmaksas universitāšu pilnu lekciju kursus internetā, lai iegūtu jaunas zināšanas. Atteikties no draugu aprīnas par tavu jauno dārgo auto kredītā, nezinot kāda būs ekonomiskā situācija pēc 5 gadiem, ir grūtāk nekā samierināties ar pelēku transporta līdzekli, kas tevi nogādās no A uz B.

Dzīvot ar pārliecību, ka tavas problēmas ir valsts vai valdības vaina ir visai neveselīgi. Ja tā patiešām tā ir, tad tu tur vairs neko nevari darīt, jo ietekmēt valdību un lēmumus vienam pašam ir visai grūti. Atliek tikai raudāt un vaidēt. Demokrātija nav ideāla, bet nekas labāks vēl nav izdomāts. (Toties, ja lielākā daļa uzskatīs, ka 50 gadīgas kundzes nedrīkst atlaist nodarba tikai tādēļ, ka viņām cita darba vairs nebūs, vai obligāti visi jaunieši jāņem darbā, par spīti tam, ka viņi nedēļas nogalēs ballējās tā vietā, lai kaut ko pamācītos, tad ir visas iespējas šādus lēmumus kopīgi pieņemt!) Savukārt, ja visas problēmas ir tikai tava vaina, tad tev ir visas iespējas ņemt grožus savās rokās un pašam izkulties no ķezas.

Saprast atšķirību starp pirmajiem un otrajiem tikai 20 gados nav nemaz tik slikti. Tas ir labāk kā 50 gados palikt pie tukšas siles bez darba, prasmēm un mājas kredītā.

Viduvējībām Latvija patiesi nav tā labākā zeme, jo ir labākas, bet mērķtiecīgos valsts diez vai ierobežos.
01.06.2013 13:31 |
 
Reitings 1378
Reģ: 24.05.2013
Nu nevar visu uzreiz, nevar! No kaut kā būs jāatsakās- no naudas, no slinkuma, no braukšanas brīvdienās pie vecākiem, no patriotisma...
01.06.2013 13:52 |
 
Reitings 524
Reģ: 28.05.2013
Neizlasīju visus komentārus, bet tikai rakstus un pirmās 3 lpp. Nu ko lai saka, nekomentēšu rakstu-novēlēšu meitenei atrast darbu! Nemaz nav tik viegli atrast un dabūt tos pašus darbus Maximā un Rimi. Vismaz pirms diviem gadiem nebija...

Vēlējos pakomentēt tieši komentārus - izteikta tendence latviešiem samierināties ar to mazumu. Tiešām, izskatās, ka daudzi bez ambīcijām, kas pietiek ar Maslova piramīdas apakšējām 2 rindām. Tas ir slikti! Jā, es saprotu, ka mēs nevaram atļauties dzīvot un tērēties kā citās RE valstīs, BET samierināties ar mazumu arī nav normāli. Mēs visus šos gadus jau tā esam pieraduši savilkt jostas, ka tagad jau tas ir kļuvis par normu.
Bet, ja godīgi, tad kāda jēga vairs dzīvot, lai visu mūžu dzīvotu uz minimuma un neredzēt pasauli tālāk par kaimiņa sētu??!!
01.06.2013 14:49 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
zii, esmu ievērojusi, ka par to mazumiņu iestājās tās, kurās ne tuvu nedzīvo mazumiņam. Tādas kā becky! Redzi, visi ir godīgi, ja mēs esam parakstījuši līgumu, kuru nepildām, bet, kad banka kādam citam čukst par to, kur var lētus īpašumus nopirkt, tad jau nekas. Sviests un korupcija! Kādu dziesmu dziedātu, ja būtu pretējā pusē!
01.06.2013 17:44 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits