Ar katru dienu arvien vairāk ienīstu Latviju. Ne zemi, bet valsti.

 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Šis nebūs kārtējais stāsts par to, ka sliņķi, kuri nevar pacelt savu pakaļu no krēsla un kaut ko darīt lietas labā. Šis būs stāsts par manu ģimeni. Mans tētis ar labu atalgotu darbu + savu biznesu, kopējie ienākumi aptuveni četru ciparu skaitlis. Strādā no rīta līdz vakaram. Veselība smagi pabojāta. Mamma BIJA labi atalgotā darbā - ATLAIDA, samazinot darba vietas, sakarā ar krīzi. Nevarēja nekur atrast darbu, tagad raujas divos darbos, nepārspīlējot no 7 rītā līdz 22 vakarā, ARĪ SVĒTDIENĀS, abi darbi ir neatbilstoši iegūtajiem grādiem, samaksa par diviem darbiem kopā SMIEKLĪGA! Ja tas ir svarīgi, tad nedzīvojam Rīgā. Četri bērni. Es un mans brālis - studenti. Brālim ir haltūras, kur viņš sev nopelna kādu naudiņu, tomēr pārsvarā gan manus, gan mana brāļa izdevumus par īri, ēšanu, transportu sedz vecāki. Nekādas lielās ekstras nav - abi dzīvojam kojās, ēdiens līdzi tik, cik var iedot, īpaši netērējamies, nekādas kabatas naudas drēbēm vai kosmētikai, protams, nav, viss pieticīgi, bet tāpat ikmēneša summa salasās drausmīga. Trešais bērns - vidusskolā. Ceturtais - patstāvīgs, strādājošs, bet arī nepelna daudz, iedod vecākiem ik mēnesi kaut kādu naudu, lai vieglāk. Tagad pa vasaru man, manam brālim, manai māsai (vidusskolniecei) iespēja atrast darbu, jo nav vairs skola. Brālis jau atrada (atkal kaut kāda haltūra), bet man un manai māsai ļoti, ļoti grūti. Kāpēc ienīstu Latviju? Jo mūs izmeta no mājas!!! Pašu celta, iekopts dārzs, tēta sapnis - tā vienkārši izmeta. Parāds NEBIJA liels, kavējāmies termiņos, bet pēdējos mēnešus visus termiņus ievērojām. Protams, tas nav gala verdikts, bet cerība ir niecīga, jo esam jau daudz lietas labā darījuši. Kā lai šādā valstī vispār savelk galus kopā, te par cilvēkiem ņirgājas. Jā, un nevajag teikt, kāpēc cēlāt māju, kāpēc ņēmāt kredītu, neapdomīgie utt. Treknajos gados mūsu ienākumi tiešām biji trekni, bet kas ir tagad... tagad mēs esam pie sasistas siles. Nu nebijām mēs tik ļoti neapdomīgi vai tādi sliņķi, lai rezultāts būtu tāds, kāds ir tagad. Uzskatu, ka valstij ir jāuzņemās daļa vienas. Un ko lai tagad mēs darām? Tik liela ģimene, ar diviem mājdzīvniekiem (lieliem suņiem)? Pretīgi te dzīvot!
P.S. Šī diskusija nav FAKE! Es te piereģistrējos, lai izkliegtu savu sāpi.
29.05.2013 00:29 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Sēne mans pirmais darbs bija 16g.v , kad man bija 19 mācījos vidusskolā no 9:00-15:00 man bija skola , bet no 17:00-22:00 darbs. Takā nevajag, darbu VAR atrast , pameklē rokoko diskusiju kur viņa meklēja darbu, ja viņa atrada ar savu attieksmi, es neticu , ka Tu nevari !
29.05.2013 20:46 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
No manas puses pretīga attiecība ir tāpēc, ka man neiiet kopā jūsu situācija, tava nevēlēšanas strādāt Rīgā vakaros pēc mācībām un vēlme strādāt dzimtajā pilsētā (kur tapat diez vai ir labi ar darbu un kur diez vai būs vajadz8gs strādnieks tikai brīvdienām).
Ja tiešam viss tik grūti - jāmeklē pagaidam to, ko dod.
Un jā, ir labi, ka tev jau ir pieredze citos darbos. Tu neesi sliņķe, bet, laikam, neredzi visu situāciju kopā vai neprot to pastāstīt.
29.05.2013 20:46 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Hila, tomēr tā padomāju, ka mana rīcība bija samērā egoistiska, bet attaisnojums man bija tāds, ka nezināju, ka vecākiem iet tik traki, nekāds spiediens meklē darbu, meklē darbu nebija, bet nu tagad zināšu, ka vasarā un nākamajā mācību gadā būs jāstrādā! Paldies par iedvesmojošiem komentāriem, kā citi studenti to spēj apvienot, tomēr to varēja pasniegt citādāk, jo pašlaik es jūtos tā, it kā būtu noziegusies pret visu pasauli.
29.05.2013 20:48 |
 
Reitings 134
Reģ: 05.06.2012
Daudz komentāru tika izteikts,talab neatkartošos...
Es nezinu autores nianses par kredīta veidiem/ņemšanas/atdošanas noteikumiem utt.,bet īsumā uzrakstīšu 1 pazīstāmā pieredzi.
Cilvēks sen atpakaļ iegādājās gana dārgu dzīvokli kredītā.
Gāja gadi,viss kā nākās-maksāja laikā utt,nekādu problēmu nebija.Nesen tā cilvēka darba notika dažādas reformas un protams samazināja algu,un sākās problēmas ar kredīta atmaksāšanu(krājas parāds).Banka bija pretimnākoša un samazināja ikmēneša maksājumus+cilvēks paņēma mājokļa apdrošināšanu(neparedzētu apstākļu gadījumā apdrošināšana sedz kredīta maksājumus).
Ja nav+ja nav par vēlu,iespējams,vajadzētu painteresēties par mājokļa apdrošināšanu(protams šis prieks nebūs bezmaksas).
29.05.2013 20:58 |
 
Reitings 50
Reģ: 13.04.2013
Te daļa ir tiešām slimas! Protams, visvairāk komentētās diskusijas būs tās, kurās var iebāzt savu degunu svešos makos vai kādam par kaut ko pārmest. Žults pa visiem caurumiem nāk ārā.
29.05.2013 21:08 |
 
Reitings 258
Reģ: 29.01.2009
pa sho laiku ko tu shodien esi pazaudeejusi visu dienu seezos Cosmo, vareeji daarzaa burkaanus staadiit. laba paliidziiba macinam, lai ieekonomeetu uz eedienu, ja kas
29.05.2013 21:09 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
lucky, dárzá, ko dríz atnjems? :D padomá pati, káda jéga

nesaprotu, káds sakars valstij ar kredítu njéméju nespéju reáli apzináties iespéjamás situácijas un riskus.
29.05.2013 21:16 |
 
Reitings 128
Reģ: 29.01.2009
Man vajadzēja uzņēmumā darbinieci uz vasaru, bet palasot diskusiju un autores attieksmi pret darbu, pat negribās piedāvāt..
Un jā- liela daļa ar visiem saviem bakalauriem un maģistriem strādā uz 300 ls mēnesī + uztur ģimeni, ir cilvēki daudz draņķīgākā situācijā un paskaties kaut vai uz LV pensionāriem!
Starp citu- jautājumā pie štatu samazināšanas, kā tu saki, ka tavu mammu atlaida kāda rada gabala dēļ varējāt mierīgi celt prasību tiesā, ja atlaišana nav bijusi pamatota (mammai ir bijusi lielāka darba pieredze, kvalifikācija, nepilngadīgie bērni utt).
29.05.2013 21:17 |
 
Reitings 258
Reģ: 29.01.2009
Mis Take - vajag domaat pozitiivi, ja taa seedees un gaidiis kad beidzot atnems maaju, labaak nepaliks.
29.05.2013 21:19 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Valsti ir sudiga situacija, tas ir viss. "Gudri" ir gan tie kas seit valsti lama, gan tie kas autorei parmet. Kad beidzot cilvekiem pieleks, ka valsti var butu problemas un par to var nelamaties un spes pienemt dzives realitati, ka reizem nakas zaudet? Shit happens.
29.05.2013 21:47 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Šaaaauuusssmas. Negatīvisms gan no autores, gan no komentētājām. Tā kā pašai dzīve nav bijis rožu dārzs un bija laiks, kad mamma uz mums abām pelnīja 180ls mēnesī, varu atļauties teikt - beidz te taisīt diskusijas, bet reāli meklē izeju no situācijas, kura tevi neapmierina. Ja gribēsi, tad viss būs - šim banālajam tekstam es tiešām ticu.
29.05.2013 21:56 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Domaa, kaut ko pozitiivu var pateikt cilveekam, kursh nav gatavs ne no kaa atteikties, lai paliidzeetu vecaakiem, kuri censhaas nodroshinaat savai atvasei visu to labaako? Nez, zjeelot neceljaas roka.
29.05.2013 22:03 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Tūlīt man oponēs visas loģistikas studentes, bet man neliekas, ka loģistikas studijas ir kaut kas tik briesmīgs, ka brīvā laika vispār nav. Ar medicīnu ne salīdzināt.
Ja sāksi strādāt vasarā, tad arī rudenī būs vieglāk turpināt un savienot ar mācībām.
29.05.2013 22:05 |
 
Reitings 89
Reģ: 28.05.2013
Ko jūs gribat no autores, protams, ka viņa neatzīs, ka vecāki nejēdz(a) plānot, strādāt, pelnīt whatever un sevi arī pažēlos, bet valsti gan labprāt vainos, jo kādu taču vajag vainot. Žēl, ka tā.

Par darbu runājot, darbs ir! Es pati aizgāju strādāt uz darbu, kur solīja tāāādu algu, ka es pat primajā darbā strādājot pirms X-gadiem saņēmu vairāk :) Nenobijos, sāku strādāt, un bija vērts, tagad dzīvošanai sanāk un nav nemaz tik slikti :)

Sēne saņemies! :D
29.05.2013 22:10 |
 
10 gadi
Reitings 4271
Reģ: 03.08.2009
Sēne, bet tev piedāvā variantus strādāt?!!
man 19 gados darba nebija, bet bija haltūras un studējošā kredīts. Ar to arī dzīvoju.
Vēlreiz prasu - vai krievu valoda ir? Varu piedāvāt darbu!
2 no 4 studiju gadiem strādāju. Brīvajās dienās + pēc skolas un vēl man atlika laiks lai aizbrauktu mājās, mācītos, dejotu un tā tālāk.! Sūdīga ir tev situācija, bet nevienam labu nedarīs gaušanās!
Saņemies, meitene!
29.05.2013 22:42 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
18 gados, tikko no vidusskolas sola, bez jebkādas pieredzes aizgāju strādāt uz apģērbu veikalu. Darbu dabūju nepilna mēneša laikā, kopš brīža, kad sāku meklēt, grafiks bija maiņās - daudzas meitenes paralēli studēja. Protams, tagad darbu pakaļ nemet un mēneša laikā to var nedabūt, bet, ja ļoti pacenšās, visu var. No sirds iesaku!
29.05.2013 22:58 |
 
Reitings 1784
Reģ: 18.06.2009
Izlasīju visu līdz šai pēdējāi 23 lapai. Esmu šokā.

Pirmais novērojums - daudzām vispār nav priekšstata, kas notiek aiz Rīgas robežām. Mazpilsētās un pilsētās, kas lielākajai daļai rīdzinieku šķiet lauki, ir patiešām sūdīgas darba iespējas - ar pieredzi, bez pieredzes, pat ar blatu šobrīd nav viegli atrast darbu. Šeit spēlē vienīgi veiksmes faktors (lielākoties).

Labi, meitene studē Rīgā. Cik saprotu, ka ar veselību arī viss nav okei. Ja studijas ir grūtas un prasa daudz enerģijas, laika, stresa, lai tiktu budžetā, tad par darbu nevar būt ne runas. Tās, kas gudri, pardon, dirš, lai iet un strādā, laikam ir gājušas kaut kādās haļavščiku skolās vai arī bijušas īpaši talantīgas, lai to visu savienotu. Cilvēki, paskatieties plašāk uz lietām... Un ir cilvēki, kas vienkārši nav radīti Rīgas dzīvei - daudz piemēru ir, ka pārceļas un vienkārši tur nespēj, sākas depresija utt. Ka tā vien spēj izmocīt studiju laiku un grib ātrāk tikt prom. Un protams, ja raksta autorei ģimene ir dārga, tas ir tikai loģiski, ka pēc saspringtas nedēļas un dzīvošanas kaut kādās kojās viņai gribas atbraukt uz mājām, pie ģimenes, uz savu miera ostu, lai spētu kaut nedaudz uzņemt spēkus nākamajai nedēļai.

Par suņiem runājot - tām kucēm, kas te iesaka atbrīvoties, atdot utt - jums laikam nekad nav bijuši dzīvnieki, ko jūs mīlētu un pieņemtu kā ģimenes locekļus. Ir cilvēki, kam dzīvnieks ir vienlīdzīgs ar cilvēku. Lai kā būtu, tu neesi spējīgs aizraidīt, atdot, pamest. Pat domās tas var likties neiedomājami (un ja nu šie suņi ir rotveileri? tak padomājiet plašāk)! Ok, 80 Ls barībai varētu samazināt. Bet - 2 suņi. Lieli. Man arī reiz bija šķirnes suns un barībai mēnesī aizgāja 40 Ls profesionālā barība. Labi, var barot ar čappi, dogo u.c. prostajām - taču ja suns ir pieradis pie vienas savas barības, tad no prostās var sākties lielas alerģijas, komplikācijas utt un vets izmaksātu daudz dārgāk. Cilvēks var pieciest sūdīgus apstākļus, bet tāpēc nav jācieš neaizsargātai dzīvai radībai. Bet protams, var mēģināt visādus kaulus, lētas gaļas utt. Bet suns jau arī var neēst. Te man būtu daudz vēl ko izteikties, bet tām, kas ieteica atbrīvoties - gribētu redzēt jūsu sejas izteiksmes, kad vecumdienās, kad jūsu bērniem būs jūs jāuztur un tas nebūs izdevīgi, jūs vnk aizvilks uz mežu ar ragaviņām un tur atstās. Pansionāts arī jau ir katra cilvēka sapnis, vai ne? Es tiešām ienīstu visus tos garīgos kropļus, kas spēj atstāt, atdot un ssā par kūciņu piedāvāt pārdot entos gadus ģimenē audzinātus mājdzīvniekus.

Tur, kur autore bija uzskaitījusi izdevumus - pārejat no Brīvības uz Biti kaut vai, vismaz lētāk. Bet te atkal - ja nu ir telefoni uz nomaksu, ja nav īsti labas zonas... Bet nu padomāt par šito var.

Tām, kas bļauj par mājas maksājumiem un ko tur sarēķina - jūs vispār stādaties priekšā, cik izmaksā tas viss? Māja nav dzīvoklis. Un ja nu mājai ir pieslēgta gāzes apkure? Tas nemaksā maz. Un tās, kas tūlīt bļaus par malkas krāsni - arī tā maksā, malka maksā, visa ierīkošana utt. plus ne jau visas tur siltumu visu laiku. Labi, nezinu kas un kā, bet nu tikai pieļauju variantus.


Man tiešām žēl autores un viņas ģimenes stāvokļa, necenšos nevienu aizstāvēt, bet cenšos izskaidrot, ka katrai situācijai nav jāpielīdzina sava pozitīvā pieredze kas a priori derēs visiem. Vienkārši liela daļa komentāru likās ļoti tupi un šaurskatā balstīti. Autore izkliedz savu sāpi, ok, dabūja aukstu ūdens šalti, daudz žults un samazgas, bet varbūt arī tas palīdzēs saņemties un paskatīties uz lietām no citas puses. Bet no daudziem komentāriem arī izlīda tas, ka tāpēc, ka citiem iet/ir gājis slitkāk, ir jāpriecājas, ka tev vēl ir tik slikti. Kamon, tad jau mēs varam priecāties, jo āfrikā visi mirst badā un dzīvo sūdu būdās, bet mums ir koka vai ķieģeļa mājas. Primitīvi, bet nu tiešām. Cilvēkam, kas ir dzīvojis labu dzīvi, šādas pārmaiņas tiešām ir šoks. Es pat brīnos, ka autores mamma ir bijusi tik stipra šajā laikā, jo daudzos gadījumos sekas ir pašnāvības un psihenes.


Ai, nu te varētu daudz un dikti rakstīt, komentēt, spriedelēt... Bet to jau esmu ievērojusi citās diskusijās - ir izveidots temats ar problēmu un tad tā problēma arī pa tiešo tiek skaldīta un risinājums visam ir tikai virspusējs, nepadomājot, ka situācija ir tāda, jo tur var slēpties daudzi zemūdens akmeņi. Nezinu, vai mana doma tika saprasta pareizi, bet nu jā. Lai kā citās biksēs būtu grūti ielīst, vajag pacensties, nevis tikai pielikt pie vidukļa un teikt - derēs, nederēs.

Autorei un viņas ģimenei - vēlu, lai tomēr viss nokārtojas galu galā, lai visiem ir vairāk vai mazāk mierīga sirds un var dzīvot tālāk. Varbūt aizejat uz baznīcu, noliekat pa svecītei, palūdzat, lai viss nokārtojas. Nevis konkrētas lietas, bet lai viss vienkārši nokārtojas. Un nekādā gadījumā nepametiet sunīšus!
30.05.2013 01:39 |
 
Reitings 1784
Reģ: 18.06.2009
Un par to naidu pret valsti - tas šādā izmisuma un pārmaiņu laikā ir tikai saprotams. Kad viss nokārtosies, tad arī naids pierims. Tas ir cilvēka dabā - vainot visu un visus, kad pašam ir slikti un tā ir nomrāla reakcija uz pārdzīvojumu. Par to šeit ir nevietā braukt virsū.
30.05.2013 01:40 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Oriental, pirms meties aizstāvēt autori, derētu kaut nedaudz kritiski paskatīties uz viņas minēto situāciju.
Banka kredītus dod tad, ja cilvēks paraksta līgumu. Līguma punktus katrs var mainīt. Tik strauji reaģēt un atņemt īpašumu var tad, ja kāds tādiem noteikumiem ir piekritis, tādā veidā tiekot pie zemākiem kredītprocentiem. Tā ģimene pati parakstījās,pati lasīja un izvēlējās.
Autorei, kurai vajag darbu mazpilsētā, ir nepieciešamas tikai atrunas savam slinkumam. Loģistikas studentiem ir ļoti daudz brīva laika, tā kā strādāt Rīgā vismaz 3h dienā var. Runājot par tēriņiem ūdenim un apgaismojumam, autore pārspīlē. Māte divos darbos, tēvs arī mājās reti. Ir tikai viens bērns+visa ģimene brīvdienās. Ne jau pēc platības jārēķina patēriņš, bet pēc reāliem cipariem. Ūdens+elektrība tai mājai vairāk par 50Ls nevarētu sanākt.
Es atzīšos, ka man patiesi nepatīk autorei līdzīgi skuķi, kuri stāsta, ka strādāt iepriekš negāja, jo nezināja, ka vecākiem grūti. Fuj! Pretīgi, ka kāda tik ļoti labprāt sēž kādam uz kakla. Studijas kredītā izvēlējies, kāpēc gan par sevi pati nevari parūpēties? Riebjas, ja kāds naudu pelnīt sāk tikai tāpēc, ka nav kur tik daudz noslaukt, ne tāpēc, ka beidzot grib būt noderīgs!
30.05.2013 09:10 |
 
Reitings 1579
Reģ: 04.04.2013
Ja esi tick slinka, tad atrodi turigu Cali pie, kura dzivot.
30.05.2013 09:26 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)