Ar katru dienu arvien vairāk ienīstu Latviju. Ne zemi, bet valsti.

 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Šis nebūs kārtējais stāsts par to, ka sliņķi, kuri nevar pacelt savu pakaļu no krēsla un kaut ko darīt lietas labā. Šis būs stāsts par manu ģimeni. Mans tētis ar labu atalgotu darbu + savu biznesu, kopējie ienākumi aptuveni četru ciparu skaitlis. Strādā no rīta līdz vakaram. Veselība smagi pabojāta. Mamma BIJA labi atalgotā darbā - ATLAIDA, samazinot darba vietas, sakarā ar krīzi. Nevarēja nekur atrast darbu, tagad raujas divos darbos, nepārspīlējot no 7 rītā līdz 22 vakarā, ARĪ SVĒTDIENĀS, abi darbi ir neatbilstoši iegūtajiem grādiem, samaksa par diviem darbiem kopā SMIEKLĪGA! Ja tas ir svarīgi, tad nedzīvojam Rīgā. Četri bērni. Es un mans brālis - studenti. Brālim ir haltūras, kur viņš sev nopelna kādu naudiņu, tomēr pārsvarā gan manus, gan mana brāļa izdevumus par īri, ēšanu, transportu sedz vecāki. Nekādas lielās ekstras nav - abi dzīvojam kojās, ēdiens līdzi tik, cik var iedot, īpaši netērējamies, nekādas kabatas naudas drēbēm vai kosmētikai, protams, nav, viss pieticīgi, bet tāpat ikmēneša summa salasās drausmīga. Trešais bērns - vidusskolā. Ceturtais - patstāvīgs, strādājošs, bet arī nepelna daudz, iedod vecākiem ik mēnesi kaut kādu naudu, lai vieglāk. Tagad pa vasaru man, manam brālim, manai māsai (vidusskolniecei) iespēja atrast darbu, jo nav vairs skola. Brālis jau atrada (atkal kaut kāda haltūra), bet man un manai māsai ļoti, ļoti grūti. Kāpēc ienīstu Latviju? Jo mūs izmeta no mājas!!! Pašu celta, iekopts dārzs, tēta sapnis - tā vienkārši izmeta. Parāds NEBIJA liels, kavējāmies termiņos, bet pēdējos mēnešus visus termiņus ievērojām. Protams, tas nav gala verdikts, bet cerība ir niecīga, jo esam jau daudz lietas labā darījuši. Kā lai šādā valstī vispār savelk galus kopā, te par cilvēkiem ņirgājas. Jā, un nevajag teikt, kāpēc cēlāt māju, kāpēc ņēmāt kredītu, neapdomīgie utt. Treknajos gados mūsu ienākumi tiešām biji trekni, bet kas ir tagad... tagad mēs esam pie sasistas siles. Nu nebijām mēs tik ļoti neapdomīgi vai tādi sliņķi, lai rezultāts būtu tāds, kāds ir tagad. Uzskatu, ka valstij ir jāuzņemās daļa vienas. Un ko lai tagad mēs darām? Tik liela ģimene, ar diviem mājdzīvniekiem (lieliem suņiem)? Pretīgi te dzīvot!
P.S. Šī diskusija nav FAKE! Es te piereģistrējos, lai izkliegtu savu sāpi.
29.05.2013 00:29 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nazīc, par to neteikšanu piekrītu, arī man bija iezagusies tāda pati doma, lasot šo diskusiju...
29.05.2013 15:20 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Nazīc, man mammai arī bija četru ciparu skaitlis. Atlaida pirms pāris gadiem. Gadu nodzīvoja mājās, kamēr atrada darbu, tagad raujas pa diviem darbiem. Tas kritums bija smags finansiālā ziņā, bet vēl smagāks morāli.
Neons, un? Manai māsai skola nepiedāvā brīvpusdienas, katru dienu kabatas nauda 2Ls. Nedēļā tie ir 10Ls, mēnesī 40Ls. Man kojas 29Ls mēnesī, manam brālim 32Ls, mēnesī 60Ls, man ceļa nauda vienai nedēļai 10Ls + 2,50Ls, manam brālim ceļa nauda vienai nedēļai 10Ls + 2,50ls, mēnesī 80Ls + 20Ls, mēnesī 100Ls, ēdiens man vienai nedēļai 15ls, manam brālim 15ls, mēnesī 120Ls. Tātad visi ar skolu saistītie izdevumi kopā mēnesī ir 320Ls. Tikai skola! Elektrība + ūdens mēnesī 150Ls, pārtika 150ls, suņu barība 80ls, mēnesī pārtika kopā 230Ls, higiēnas preces, zāles, ārsta apmeklējums u.c. nepieciešamības preces 50Ls. Telefons. Četras Brīvības -28Ls + kādi 7Ls, ja gadās pārlietot kaut ko, mēnesī 35Ls, internets nezinu, vēl benzīns un kaut kas vēl, ko nevaru atcerēties. Tātad 465Ls nerēķinot iekšā ne benzīnu, ne internetu, ne drēbes, ne apavus, ne jaunu somu u.c. taml. lietas. 320Ls + 465Ls = 785Ls. Nu, pa brāļa haltūrām varam atņemt 150Ls (ļoti, ļoti rupji rēķinot, jo skolas laikā bija divas vai trīs haltūras!)!
29.05.2013 15:25 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
Ai, nu beidziet. Jau tajos laikos atceros, ka ekonomisti brīdināja, ka būs krīze, un ņemt neapdomīgi lielus kredītus nav prāta darbs. Ne jau tas viss notika vienas dienas laikā. Tiešām bija sajūta, ka bankas tos kredītus dāvina, jo visi grāba pa labi, pa kreisi, mēģinot uzlēkt augstāk par savu d****.
Un kāpēc, ja cilvēks izsaka jums pretēju viedokli, tā uzreiz stulbs. Tak visi varēja ņemt kredītos dzīvokļus un nez ko, bet kāpēc visi to nedarīja???
29.05.2013 15:25 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
Sēne, Tev tiešām nav jātaisnojas! Visas saprot ļoti labi Tavi situācijas nopietnību. Grūti ir nokrist zemē, ja esi dzīvojis ļoti labi. Pilnīgi saprotams.
29.05.2013 15:26 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Nē, manam tētim ir neregulāri maksājumi! Tas ir iemesls, kāpēc izliek uz ielas, nevis parāds. Parāds par māju ir mana tēta algas lielumā! Jā, taisnība, ka tas vilkās jau aptuveni gadu, varbūt mazāk. Ap Jauno gadu pienāca tiesas pavēsts, sarunājām, ka pierādam maksātspēju. Trīs mēnešus iekļāvāmies visos termiņus, parādu neatdevām. Mums ir Swedbanka. Tā banka tiešām ļoti strikti raugās uz visām kredītsaistībām. Mums jau ir bijuši divi juristi. Pirmais jau pateica, ja pierādīsiet maksātspēju, iesiet ar saviem mantojumu papīriem uz banku, viss būs zaibis, nu tā gluži nebija. Tagad mums jau ir cits plāns! Negribu atklāt, jo varbūt nepiepildīsies!
29.05.2013 15:28 |
 
Reitings 1017
Reģ: 29.01.2009
Ar to arī viss ir pateikts par tevi.


Nafi* man jālasa tēma, ja es izlasu tēmas pieteikumu, kurā teikts
Pretīgi te dzīvot!
Es te piereģistrējos, lai izkliegtu savu sāpi.


Es, savukārt, te iekomentēju, tāpēc lai iekomentētu Tavu sāpi. Nebija jau jautājuma, ko man tur lasīt 12 lpp. garumā.
29.05.2013 15:28 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Manai māsai skola nepiedāvā brīvpusdienas, katru dienu kabatas nauda 2Ls. Nedēļā tie ir 10Ls, mēnesī 40Ls. Man kojas 29Ls mēnesī, manam brālim 32Ls, mēnesī 60Ls, man ceļa nauda vienai nedēļai 10Ls + 2,50Ls, manam brālim ceļa nauda vienai nedēļai 10Ls + 2,50ls, mēnesī 80Ls + 20Ls, mēnesī 100Ls, ēdiens man vienai nedēļai 15ls, manam brālim 15ls, mēnesī 120Ls. Tātad visi ar skolu saistītie izdevumi kopā mēnesī ir 320Ls. Tikai skola! Elektrība + ūdens mēnesī 150Ls, pārtika 150ls, suņu barība 80ls, mēnesī pārtika kopā 230Ls, higiēnas preces, zāles, ārsta apmeklējums u.c. nepieciešamības preces 50Ls. Telefons. Četras Brīvības -28Ls + kādi 7Ls, ja gadās pārlietot kaut ko, mēnesī 35Ls, internets nezinu, vēl benzīns un kaut kas vēl, ko nevaru atcerēties. Tātad 465Ls nerēķinot iekšā ne benzīnu, ne internetu, ne drēbes, ne apavus, ne jaunu somu u.c. taml. lietas. 320Ls + 465Ls = 785Ls. Nu, pa brāļa haltūrām varam atņemt 150Ls (ļoti, ļoti rupji rēķinot, jo skolas laikā bija divas vai trīs haltūras!)!


Es šitam tikai pārlaidu acis pāri, jo tu pati teici, lai nelienam svešos makos.

Vēl gribēju pateikt.. 3 no bērniem ir pieauguši un ja dzīvotu pieaugušo dzīvi ,tad vecākiem būtu krietni vieglāk, viņiem ir grūti, jo pieauguši bērni sēž uz kakla, ne tā?
29.05.2013 15:28 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
raccoon, Tu jau runā tā, it kā mums būtu tūkstošos parāds, mēneša ienākumi būtu ap 400Ls. Tā nu gluži nav, kā redzi. Ja minimālā alga nebūtu 200Ls, tad uz ielas mūs neizliktu. Jā, jā. Atkal vainoju valsti.
29.05.2013 15:31 |
 
Reitings 2224
Reģ: 29.01.2009
Es nesaprotu kur ir problēma!
Man vairāk izklausās pēc vienas lielas čīkstēšanas.
Un kas tas par sviestu, ka studijas vai vidusskolu nevar ar darbu savienot? Varbūt esmu dīvaina vai kā, bet es to varēju.
Jau no 11.klases strādāju veikalā, dzīvou pierīgā un uz darbu braukāju uz Rīgu pēc skolas. Strādāju gandrīz katras brīvdienas. Gāju vel pa vidam 5dienas vakaros uz kursiem, un vel 6dienās no rītiem uz autoskolu. Eksāmenus ar nokārtoju normāli, augstskolā iestājos, tagad rakstu bakalauru un tā pat pa viam vel strādāju.
Un kas tā par čīkstēšanu, ka tu nevari Rīgā palikt pa vasaru, jo nauda ko nopelnīsi aizies pa dzīvošanu un ēšanu? Tu tad labāk visu vasaru sēdēsi pie vecākiem un ēdīsi par viņu naudu un slinkosi?
Man liekas, ka tev pašai vaadzētu uz sevis no malas paskatīties!
29.05.2013 15:32 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Es laikam pēc savas pieredzes izstāstiju kaut ko ne to, jo maniem vecākiem ir tā,ka algas ir tik mazas,ka kredītu nespēj nomaksāt.
Un jums tiešām nav tik traki. Vienkārši esi izlutināta un nespēj pierasts pie tā,ka kaut kas ir mainijies. Kā jau teicu - gandrīz visi bērni ir pieauguši.
29.05.2013 15:34 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Marilyn, nu vidusskolā tā nav īsti sēdēšana uz kakla, vismaz es tā uzskatu. Es, personīgi, zinu, ka varēju atrast darbu, bet tas būtu grūti apvienot ar studijām, no vecākiem arī nebija spiediens, ar reālo situāciju iepazinos tikai pirms dažiem mēnešiem, es nezināju, ka ir TIK traki. Kopš 11. klases beigām esmu visas vasaras nostrādājusi. Divi pilnas slodzes darbi, ogu lasīšana, Vācijā puķu veikalā strādāju. Mans brālis, kad vien var piehaltūrē. Tagad vasarā ir darbs, es vēl meklēju. Mazā māsa meklē. Nu nav tā, ka mēs tik traki sēdētu vecākiem uz kakla! Nē, nu varbūt jau ir, salīdzinot ar citiem, kuri mācās, strādā, strādā un mācās. Nezinu. Ja godīgi, jūtos vainīga pie tās situācijas, būsiet man to ieskaidrojušas! :D
29.05.2013 15:35 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Jollya, labi, sauc mani par izlutinātu, bet es Rīgā kojās vasarā nedzīvošu! Tā jau ar asarām acīs uz to pilsētu braucu! :D Es daru visu, lai atrastu darbu savā pilsētā.
29.05.2013 15:37 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Sēne, nu re! Jūs visi bērni jau esat lieli, jums vajadzētu jau nostāties uz savām kājām. Es pati jau pēc 9.klases sāku pa vasarām strādāt. Braucu uz Angliju,lasiju zemenes. Raudādama rāpoju pa vagām, bet nopelniju sev naudu, un varēju nopirkt pati jaunu mobilo un drēbes, vecākiem neko vairs neprasiju.
29.05.2013 15:39 |
 
Reitings 129
Reģ: 27.05.2013
Kaut kā nedaudz jocīgi. Zinu cilvēkus, kas var apvienot vidusskolu/augstskolu ar darbu, autoskolu, vēl kādām aktivitātēm un jūsu ģimene to nevar? Jautājums ir - kāpēc bērni sēž vecākiem uz kakla un viens atnācis šeit pačīkstēt? Piedod, atvaino, ir ģimenes, kurām iet vēl trakāk, bet Tu laikam atnāci šeit, lai Tevi pažēlo. Sāc dzīvot, ļoti ceru, ka vismaz šeit kādai beidzot būs izdevies Tev acis atvērt! Samierinies, lielā, skarbā dzīve ir sākusies!

Un tā arī es un vēl dažas nesaņēmām atbildi - kā tad Tu meklē darbu? Sēdi, kūko pie datora un gaidi, kad Tev ss.lv kāds atbildēs?
29.05.2013 15:39 |
 
Reitings 129
Reģ: 27.05.2013
Redz kur arī tika atkosta tā visa lieta: " Es nebraukšu uz Rīgu strādāt" - citi cilvēki uz ārzemēm brauc, raujās melnās miesās, bet tu pat uz Rīgu nevari aizbraukt, lai dzīve kaut nedaudz sakārtotos. Smieklīgi!
29.05.2013 15:40 |
 
Reitings 2224
Reģ: 29.01.2009
Nu tad beidz šeit čīkstēt forumā, par to, ka pie visa ir vainīga valsts!
Ja tev tik ļoti interesētu, lai māja paliek, tad tu sen jau būtu darbu Rīgā atradusi un nostrādāusi visu vasaru kārtīgi (un pacietusi, ka kojās ādzīvo), lai varētu tētim palīdzēt parādu atmaksāt. Bet tu vienkārši esi viena liela sīka, uzpūtīga slinķe!

P.S. Nekad nevienu tā nesaucu, bet šoreiz nevaru savaldīties!
29.05.2013 15:41 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Vai, paldies. Cik labi, ka Tu mani tā pazīsti. :)
29.05.2013 15:42 |
 
Reitings 996
Reģ: 07.05.2011
Vidusskolu apvienot ar darbu? Vasarā, noteikti, ka jā, bet nu nezinu.. Kaut kādu vakarskolu varbūt, bet ne normālu skolu. Man skola beidzās ap 15, tad mājasdarbi jāpilda un vairāk diži laika nepietika nekam. Piestrādāt brīvdienās tā jau ir cita lieta, bet nav tik viegli atrast tādus darbiņus.
29.05.2013 15:42 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Sēne, varbūt tiešām vasarā aizbrauc kaut tās pašas ogas palasīt ? Tā tiešām var labi nopelnīt.
29.05.2013 15:42 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Sēne, godīgi sakot, paši vainīgi! Nevaino Latviju vai banku! Saraksts ar tēriņiem šķiet tāds, kur noteikti kādu 100 vēl varētu ietaupīt.
29.05.2013 15:44 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits