Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ar katru dienu arvien vairāk ienīstu Latviju. Ne zemi, bet valsti.

 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Šis nebūs kārtējais stāsts par to, ka sliņķi, kuri nevar pacelt savu pakaļu no krēsla un kaut ko darīt lietas labā. Šis būs stāsts par manu ģimeni. Mans tētis ar labu atalgotu darbu + savu biznesu, kopējie ienākumi aptuveni četru ciparu skaitlis. Strādā no rīta līdz vakaram. Veselība smagi pabojāta. Mamma BIJA labi atalgotā darbā - ATLAIDA, samazinot darba vietas, sakarā ar krīzi. Nevarēja nekur atrast darbu, tagad raujas divos darbos, nepārspīlējot no 7 rītā līdz 22 vakarā, ARĪ SVĒTDIENĀS, abi darbi ir neatbilstoši iegūtajiem grādiem, samaksa par diviem darbiem kopā SMIEKLĪGA! Ja tas ir svarīgi, tad nedzīvojam Rīgā. Četri bērni. Es un mans brālis - studenti. Brālim ir haltūras, kur viņš sev nopelna kādu naudiņu, tomēr pārsvarā gan manus, gan mana brāļa izdevumus par īri, ēšanu, transportu sedz vecāki. Nekādas lielās ekstras nav - abi dzīvojam kojās, ēdiens līdzi tik, cik var iedot, īpaši netērējamies, nekādas kabatas naudas drēbēm vai kosmētikai, protams, nav, viss pieticīgi, bet tāpat ikmēneša summa salasās drausmīga. Trešais bērns - vidusskolā. Ceturtais - patstāvīgs, strādājošs, bet arī nepelna daudz, iedod vecākiem ik mēnesi kaut kādu naudu, lai vieglāk. Tagad pa vasaru man, manam brālim, manai māsai (vidusskolniecei) iespēja atrast darbu, jo nav vairs skola. Brālis jau atrada (atkal kaut kāda haltūra), bet man un manai māsai ļoti, ļoti grūti. Kāpēc ienīstu Latviju? Jo mūs izmeta no mājas!!! Pašu celta, iekopts dārzs, tēta sapnis - tā vienkārši izmeta. Parāds NEBIJA liels, kavējāmies termiņos, bet pēdējos mēnešus visus termiņus ievērojām. Protams, tas nav gala verdikts, bet cerība ir niecīga, jo esam jau daudz lietas labā darījuši. Kā lai šādā valstī vispār savelk galus kopā, te par cilvēkiem ņirgājas. Jā, un nevajag teikt, kāpēc cēlāt māju, kāpēc ņēmāt kredītu, neapdomīgie utt. Treknajos gados mūsu ienākumi tiešām biji trekni, bet kas ir tagad... tagad mēs esam pie sasistas siles. Nu nebijām mēs tik ļoti neapdomīgi vai tādi sliņķi, lai rezultāts būtu tāds, kāds ir tagad. Uzskatu, ka valstij ir jāuzņemās daļa vienas. Un ko lai tagad mēs darām? Tik liela ģimene, ar diviem mājdzīvniekiem (lieliem suņiem)? Pretīgi te dzīvot!
P.S. Šī diskusija nav FAKE! Es te piereģistrējos, lai izkliegtu savu sāpi.
29.05.2013 00:29 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Tekstā nepamanīju, pie kā Latvija ir vainīga.
29.05.2013 00:32 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Pie tā, ka algas ir izsmiekls. Darba vietas nav. Garantijas nākotnei ir nulle. Tevi vienā dienā var atlaist, jo, lūk, jāsamazina darba vietas, bet kas vietā? Kā 50 gadīga sieviete var atrast darbu? Nu kā? Tas ir normāli, ka 300ls var sakasīt par to, ka no rīta līdz vakaram strādā, ieskaitot brīvdienas! Kāpēc vēl nestrādājošiem jauniešiem netiek nodrošinātas darba vietas, bet tikai tiem, kuriem ir pieredze?! Kāpēc 4 bērnu ģimenēm nepienākas atlaides augstskolās, kojās? Tā visa nav! Protams, atkal jau kāda teiks, ka ir. Jā, ir, BET uz papīra. Mēs neatbilstam uz papīra maznodrošinātajām ģimenēm, JO mums ir divas mašīnas. Tas ir smieklīgi vienkārši.
29.05.2013 00:35 |
 
Reitings 1023
Reģ: 25.08.2010
Cīnies nevsi žēlo sevi un dusmojies
29.05.2013 00:35 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
nu, traki. jūs, ģimenes studenti, varat mēģināt tikt pie studējošā kredīta, kas sastāda 120 lvl mēnesī. ar to, dzīvojot kojās Rīgā, var mēģināt iztikt ...
29.05.2013 00:35 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Pēc tam tiem studējošajiem kredītiem ir nereāli procenti. Man bail kaut ko tādu ņemt.
29.05.2013 00:36 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
nu nav jau tik traki, sevišķi jau tiem, kas ar valsts galvojumu. tur nemaz vairāk nedrīkst būt kā 5 % likme, bet nu ok. ja studijas tiek turpinātas, dzimst bērni vai strādā skolā, tad kkadu daļu dzēš u.t.t. bet nu paši gudri ;)
par tavu mammu patiešām žēl.
29.05.2013 00:40 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Sēne, nu ja viss ir tik slikti, tad robežas mums ir vaļā - var brīvi izbraukt.

Man, iespējams, tavi tālākie jautājumi par algām utt. liktos kaut cik saprotami, bet pirmajā tekstā apstājos pie šiem diviem faktiem, lai saprastu, ka tu esi no tā cilvēku tipa, kurš vienmēr meklē problēmas tieši valstī, nevis savā rīcībā:
Parāds NEBIJA liels, kavējāmies termiņos, bet pēdējos mēnešus visus termiņus ievērojām.

1) jūs uzņēmāties saistības, kuras nepildījāt uz brīdi, bet gribat, lai jums nāk pretī.
Jā, un nevajag teikt, kāpēc cēlāt māju, kāpēc ņēmāt kredītu, neapdomīgie utt. Treknajos gados mūsu ienākumi tiešām biji trekni, bet kas ir tagad...

2) grozi kā gribi - tā ir neapdomība, ja domā tikai par šodienu.

Nu un par algām, Latvijas situāciju utt. forumā ir daudz runāts jau, tāpēc neatkārtošos.
29.05.2013 00:41 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Jā, pirms diviem gadiem atlaida. Atceros, kā viņa pārdzīvoja. Gada laikā nokritās pa 20kg. Tas ir smags trieciens, pat ja ne tik ļoti makam, cik ļoti pašapziņai.
29.05.2013 00:41 |
 
Reitings 937
Reģ: 11.11.2010
Kāpēc pati nestrādā kaut kur uz pusslodzi, kamēr mācies, lai vecākiem nav jādod nauda kojām un transporta izdevumiem? Un atklāti sakot, es īsti nesaprotu, kāpēc Jums nepietiek naudas, ja tēvs pelna četrciparu skaitli, māte pelna 300ls un brālis mazliet palīdz vecākiem ar naudiņu?!
29.05.2013 00:43 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Kāpēc, lai nenāktu pretī? Ja mēs esam pierādījuši, ka varam iekļauties termiņos. Mūsu parāds nav tūkstošos! NAV! Par to summu par kuru mūs izliek uz ielas - jūs smietos! Negribu te publiski skaitļus izpaust, bet nu... Mums ir mantojums, kas tika tiesā vēl likts priekšā, kurš nosegtu lielāko daļu mājas vērtību, bet tas jau po!
Ilgtermiņā mēs neviens nevaram zināt, kas ar mums notiks, tāpēc tikpat labi par neapdomību var saukt braukšanu ar jaunu mašīnu, kura paņemta uz kredīta vai studējošais kredīts. Tas ir smieklīgi! Ja tajā laikā bija nauda, tad tā bija. Visi tie, kuri sacēluši mājas ir bezatbildīgi, pēc tavām domām?
29.05.2013 00:45 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
kāpēc Jums nepietiek naudas, ja tēvs pelna četrciparu skaitli, māte pelna 300ls un brālis mazliet palīdz vecākiem ar naudiņu?!

Jā, tas arī tāds interesants fakts. Ja tā tiešām ir un autore nav kaut ko pārrakstījusies, aizmirsusi minēt vai tml., tad izklausās pēc krievu teiciena - s žiru besitsa.
29.05.2013 00:46 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Nu tētim ienākumi grozās ap 1000ls, mammai ap 300ls! Ja 600ls ir jāatdod TIKAI par mājas kredītu mēnesī, bet jāuztur trīs bērni, divi no tiem studējošie, tad nezinu, kas jums tur ar rēķināšanu nav īsti riktīgi. Neskaitot visas elektrības, ūdeni, telefonus, citus mazos kredītus, ēdienu, benzīnu.
29.05.2013 00:50 |
 
Reitings 735
Reģ: 29.01.2009
studējošo kredītiem procenti ir niecīgi! nudien sīkumi.
procentu daļu atmaksā uzreiz no summas, ko iedod. pēc tam ikmēneša summa man nepārsniegs 15 Ls. šādu summu var atdot pie jebkuriem ienākumiem.

vienmēr ir iespējas paralēli studijām piestrādāt par pārdevējām, auklītēm, apkopējām utt.
nauda ir smieklīga, bet ja tiešām ir liela nepieciešamība pēc papilu ienākumiem, tad tos dabūt var.

tā kā valstī dzīvo cilvēki, kuriem viss ir kārtībā, tad nevar teikt, ka valsts pie k.kā būtu vainīga. mazāk žēloties, vairāk meklēt problēmu risinājumus.
29.05.2013 00:52 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Es jau zināju, ka tā būs tipa - paši vainīgi, bet tas, ka valsts ņirgājas par tautu, ir nekas. Nu labi, nebija jēgas taisīt šo diskusiju!
29.05.2013 00:52 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Ja es justu, ka maniem vecākiem ir slikti ar naudu, ja redzētu, ka mans tētis vai mamma strādā 7-22 darbadienas un arī svētdienu, tad paralēli studijām sameklētu pusslodzes darbu vai visticamāk pārietu uz vakara nodaļu vai neklātieni un strādātu pilno slodzi. Un re - divi bērni, kurus jāuztur, uzreiz akritīs. Domāju, ka vienu bērnu uzturēt ar tādu algu ir ļoti pat iespējami, šādas manas domas balstās uz to, ka citiem Latvijas iedzīvotājiem ir arī mazākas algas, bet viņi dzīvo.
29.05.2013 00:53 |
 
Reitings 537
Reģ: 29.01.2009
par neapdomību var saukt braukšanu ar jaunu mašīnu, kura paņemta uz kredīta vai studējošais kredīts.


Sauc kā gribi, bet šie ir pieaugušu cilvēku patstāvīgi lēmumi un uzņemtas saistības. Bankas nav labdarības iestādes, kas pievēs acis uz līguma nepildīšanu. Ja reiz pieņem lēmumu no kāda aizņemties naudu, tad pēc tam nevajag skraidīt pa pasauli maimanājot, ka visi citi slikti, jo Tu nespēj pildīt saistības.
29.05.2013 00:53 |
 
10 gadi
Reitings 3987
Reģ: 02.02.2011
Nu, žēl, ka tā, bet mums valstī ir brīvā ekonomika, nav vairs nekādi padomju laiki, tāpēc katram pašam par sevi un savu nākotni jādomā.
Ok, valsts nedara to un nedara šito, tā nav īpaši sakārtota, bet principā tu pati esi valsts daļa. Valsts nav nekāds mistisks tēls, kurš no debesīm ber darba vietas un nudas banknotes.
Un es neteiktu, ka Latvija ir bēdīgākā vieta, kur dzīvot. Problēma šeit ir tajā, ka gribas mums dzīvot kā Rietumu valstīs, bet grūti pieņemt ka tik tālu nevelkam (vismaz pagaidām). Jābūt prātīgiem.
LAsīju vienu grāmatu par Āfirku. Tur visi dzīvo, mūsuprāt, zem katras kritikas, bet lielākā daļa tur jūtas laimīgi, jo viņu vēlmes ir atbilstošas viņu iespējām. Mums gribas to, līdz kam tomēr vēl īsti nevelkam, tāpēc šādas likstas, pārdzīvojumi, problēmas un dusmas uz visu pasauli.
29.05.2013 00:54 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Nu labi, nebija jēgas taisīt šo diskusiju!

Nu protams.. Jēgas nav no reāliem ieteikumiem - studiju kredīta, atrast darbu, braukt uz ārzemēm. Jēga būtu tad, ja visas noliktu Latviju.
29.05.2013 00:54 |
 
10 gadi
Reitings 1934
Reģ: 31.01.2012
Kā kredīts var nesastādīt tūkstošus, ja katru mēnesi ir jānomaksā tajos 600ls? Nu, kā?
29.05.2013 00:56 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
A kur problēma braukt prom, ja tik ļoti ienīsti?
29.05.2013 00:56 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits