Darbs LV

 
Reitings 701
Reģ: 29.01.2009
Sveikas!:)

Tikko aiz gara laika izdomaju apskatities darba piedavajumus Latvija.
Mani pamatigi izbrinija tas, ka tiek prasits kopa ar CV sutit savu foto ( dazos pat teikts "pieteikumi bez foto netiek izskatiti"), ka ari noradits noteikts dzimums.
Nez kapec biju iedomajusies, ka sada veida atlase (butiba diskriminacija) Latvija nav atlauta.
Vai jums ir kadreiz bijis atteikts darbs jusu izkata, vecuma vai dzimuma del?
29.05.2013 00:10 |
 
10 gadi
Reitings 2547
Reģ: 29.01.2009
Vai darba intervijā drīkst prasīt vai esi precējies?


Nedrīkt, bet, ja tomēr paprasa, var pateikt, ka uz privāta rakstura jautājumiem neatbildēsi.
29.05.2013 10:23 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Vecajā CV jau prasa norādīt ģimenes statusu, nešķiet, ka aizliegts jautāt par attiecību statusu, ja esi sūtījis veco CV. Ja europass, arī teiktu, ka uz privātiem jautājumiem neatbildētu, tas galu galā uz darbu vispār neattiecas.
29.05.2013 10:31 |
 
Reitings 360
Reģ: 17.01.2013
par bildi...man tas nekad nav traucējis,drīzāk bijis tikai bonuss...
tirzniecībā man tā šķiet pilnīgi lōģiska prasība,lai pārdotu preci,tā ir jāreklamē,lai to pienācīgi reklamētu,tev ir labi jaizskatās.ja pieņemsim klients vēlēsies nopirkt džinsus,un tur pienāks skaista slaida pārdevēja un ieteiks tādus pašus džinsus kas viņai arī mugurā,klients pilnīg iespējams nopirks,jo redzēs cik lieliski tie izskatās pārdevējai,bet ja pārdevēja būtu 120 kg smaga nekopta sieviete,ļoti daudzi klienti nevēlētos paļauties uz viņas gaumi un ieteikumiem....ļoti daudzos veikalos vizuālais būs tas,kas vispār noteiks vai jūs tiksiet uzaicināts uz pārrunām vai nē...skarbi,bet realitāte,.....
29.05.2013 10:50 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Protams, diskriminācija, bet diemžēl pašreizējā situācija valstī, dod darba devējam vakancei atlasīt ne tikai gudrus, bet arī izskatīgus darbiniekus..

Nedrīkst jautāt arī par bērniem, attiecībām utt., bet to dara.

Reizēm uzpeld pa kādam sižetam Bez Tabu, visi piekrītoši pamāj ar galvām, ka tā gan nevajadzētu darīt, bet tā arī viss noklust.
29.05.2013 10:57 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Nu nez, tā prasība pēc foto, arī ja darbs ir ar cilvēkiem un labs izskats darba devējam ir būtisks, manuprāt, neko daudz par reālo cilvēka izskatu neizsaka. Fotogrāfijas ne vienmēr ir objektīvas. Tiesa, arī fotogrāfija var liecināt par cilvēku kā tādu - piemēram, ja pie CV būs pievienota bilde peldkostīmā vai ar alus kausu rokā, gandrīz droši, ka tāds cilvēks uz interviju netiks aicināts. :D
Un vēl - darba devējs tak var izložņāt arī draugiem.lv un citus portālus, lai redzētu, ar ko ir darīšana, tāpēc vienmēr ir vērts padomāt, kāda informācija par mums figurē publiskajā telpā. :)
29.05.2013 11:03 |
 
Reitings 360
Reģ: 17.01.2013
ja jums būtu bizness,tirzniecība,kur peļņa ir atkarīga no pārdošanas apjoma,vai jūs neizvēlētos izskatīgus,ar jauku smaidu apveltītus cilvēkus?(kuri,jau paši par sevi,liela daļa ir pašpārliecināti cilvēki,kam bonusā nāk spēja argumentēt kādēļ tieši šo ,nevis to,preci jaizvēlas klientam)
nav runa,cik tas taisnīgi ,vai netaisnīgi pret pārējiem,tas ir darba tirgus....cits dabū darbu dēļ izskata,cits dēļ labas izglītības,cits dēļ ilgu gadu pieredzes,katram savi trumpji...
29.05.2013 11:55 |
 
Reitings 3308
Reģ: 20.03.2013
Es neiebilstu pret to, ka tiek prasīta fotogrāfija. Pati tagad to esmu savā CV iekļāvusi. It sevišķi, ja ir darbs ar cilvēkiem, tad uzskatu, ka tā ir normāla prasība. Bet par to dzimumu, ja redzu, ka tiek meklētas tieši sievietes, tad to nemaz neskatos. Uzreiz kaut kas netīrs liekas, kāds bordelis vai webčats.
29.05.2013 11:59 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Mani izbrīna, ka tik daudzas ir pret. Jūs esat redzējušas kādus foto cilvēki mēdz likt? Kaut kur izgrieztus no tusiņa bildēm, peldkostīmā, pilnīgi tizlus un izplūdušus, ar ļoti spilgtu kosmētiku un tā var turpināt. Man šķiet, ka saņemot tādu bildi tik daudz top skaidrs, ka vairs arī negribās aicināt uz interviju... Manuprāt, runa nav par kaut kādu skaistumu. Pie tam, ja gribēs pasūtīt izskata dēļ, jo patiks kāda smukāka, tad izdarīs to pēc intervijas, bet man tiešām šķiet, ka tā bilde mēdz ļoti daudz pateikt par cilvēku, kaut vai tas, kādu viņš to ir izvēlējies likt.
29.05.2013 13:59 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Esmu tikusi nepieņemta darbā, jo izskatos nenopietna. :D
Un neuzskatu foto sūtīšanu par diskimināciju.
29.05.2013 14:04 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Cik pētīju sludinājumus, tad arī apkopējām foto pie CV ir jāpievieno.
Neesmu redzējusi. Vai vari parādīt?

Man liekas pilnīgi normāla prasība, ka recepcijā, veikalā vai kafejnīcā grib pieņemt simpātisku cilvēku. Ja man būtu šāda veida uzņēmums, 2 līdzvērtīgu kandidātu gadījumā es noteikti pieņemtu simpātiskāko.
Savā jomā (finanšu joma, bet ikdienā strādāju ar dažādu uzņēmumu darbiniekiem visos līmeņos) es nekad neesmu redzējusi sludinājumā prasību norādīt foto, lai gan komunikācija manā darbā ir pat vairāk kā finanšu lietas.
29.05.2013 19:53 |
 
Reitings 701
Reģ: 29.01.2009
Ok foto vel taa. Bet ja administratora vakancei ir vajadziga tiesi sieviete? Vai tad ta drikst? Man uz reiz liktos, ka tur kads nogribejies tevins grib sev smuku padoto, kuru pec laika varetu ievilkt gulta.:D

Seit (uk) ir atlauts pienemt noteiktu dzimumu tikai tad, ja darbs ir saistits ar cilveku aprupi, piemeram vecaks virietis, kuram ir vajadziga aprupetaja, negribes lai virietis vinu mazga vai pamperus maina, vai ari sievietes negrib lai viriesi vinas aprupe.
29.05.2013 20:45 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Ok foto vel taa. Bet ja administratora vakancei ir vajadziga tiesi sieviete?
Nu tas nav likumīgi, bet es Tev teikšu, ka neesmu redzējusi, ka normāli uzņēmumi publiski šādas prasības uzrādītu. Tiesa gan, es nekad neesmu meklējusi darbu ss.lv vai zip.lv - tur jau visādi brīnumi redzēti dažādiem kaktu kantoriem.
29.05.2013 22:09 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits