Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Studijas Anglijā + student loan

 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
Sveikas,dāmas! :)
Pieļauju,ka šis temats jau noteikti forumā ir skatīts,bet tā kā te esmu "jauniņā",nav sanācis gluži visām lapām iziet cauri :D
Tātad,jautājums ir šāds - vai šeit ir kāda,kas studē Anglijā vai arī plāno to darīt tuvāko 1-2 gadu laikā? Ja jau studē,kāda ir pieredze? :)
UN! Ne mazāk svarīgi,kā ir ar tiem Student Loan? Cik saprotu,ikviens gribētājs no EU to var dabūt,bet realitātē,vai tiešām ir tik vienkārši - aizpildi konkrētus papīrus un rokā ir?
Jā,un vēl trešais jautājums - tīri no latvieša perspektīvas,vai Anglijā studējot maz ir iespējams "savilkt galus" paša spēkiem? Vecākiem nav iespējas mani finansēt studiju laikā,tāpēc no mājām pārskaitījumus negaidīšu :( Vai ir viegli dabūt part-time job studiju laikā?

Jau iepriekš,LIELS paldies par komentāriem! :)
08.04.2013 15:20 |
 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Oh, šī tēma man arī ir ļoti saistoša. Pēc bakalaura pabeigšanas nākamgad, esmu sākusi interesēties par iespēju turpināt studijas un darbu Londonā:)
08.04.2013 15:24 |
 
10 gadi
Reitings 5929
Reģ: 29.01.2009
Liene, vīrieti līdzi ņemsi? :D
08.04.2013 15:30 |
 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Parfait, jā obligāti:) Mums ir ļoti līdzīgas intereses, tāpēc pat studiju vieta varētu būt viena un tā pati, ja viņš izlems arī turpināt studijas. Tikai mēs strīdamies-Londona vai Pēterburga:D
08.04.2013 15:33 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
Mani tieši interesē bakalaura studijas :) Vai tiešām nevienam nav nācies saskarties ar Student Loan?
08.04.2013 17:09 |
 
Reitings 2532
Reģ: 29.01.2009
Man šķiet, ka jābūt UK rezidentam vismaz 3 gadus, lai ņemtu student loan.
08.04.2013 17:11 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
@Moon River,sākumā man arī tā likās,bet tā izskatās,ka to patiesībā varot iegūt ikviens,vismaz tā noprotu no rakstītā Balticcouncil.org websaitā-


No 2012. gada Lielbritānijas un Velsas augstskolās studiju maksa jaunajiem studentiem būs no 6.000 līdz 9.000 angļu mārciņu. Tāpat kā iepriekš, visi Eiropas Savienības studenti varēs saņemt studiju kredītu (Tuition Fee Loan), kas segs visu studiju maksu. Kredīta atgriešana notiek tikai pēc universitātes pabeigšanas un ar nosacījumu, ka absolventa alga ir ne mazāka kā 21.000 angļu mārciņu gadā.
08.04.2013 17:23 |
 
Reitings 2532
Reģ: 29.01.2009
drošāk tad ir izpētīt tās organizācijas mājas lapu, kas, šos aizdevumus dod.

Bet vispār- tu gribi, lai sedz studijas vai piešķir aizdevumu dzīvošanai?
08.04.2013 17:26 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
@Moon River Ideālā variantā jau,protams,gribētos gan - gan,bet tas gan laikam nav iespējams.

Pati esmu gadu gaitā šo to iekrājusi,lai varētu apmaksāt +/- pirmo gadu dzīvošanu on campus,bet ēšanai/pārējiem izdevumiem baidos,ka nepietiks :(
Vispār prātoju,kā visi pārējie latvieši,kas devušies turp studēt,ir savilkuši galus - blakusdarbi,kredīti,vecāku pārskaitījumi,u.tml.? Šaubos,ka visiem bijis milzīgs starta kapitāls,ja nu vienīgi nenāk no baigi bagātām ģimenēm.
08.04.2013 17:44 |
 
Reitings 2532
Reģ: 29.01.2009
Nu es galus kaut kā velku(studijas apmaksātas) :) Patiesībā nav tik traki, tik visādām izklaidēm nekā daudz nepaliek. Taču, ja ir part-time darbiņš, kā nesen dabūju, tad jau dzīve rožaināka.
08.04.2013 17:49 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Nu viena meitene aiznemas 20000, citai bagati vecaki, viena sanjem labu stipendiju, es ar apsveru so domu
08.04.2013 17:50 |
 
Reitings 59
Reģ: 27.07.2011
Es pati saku macities Anglija pirms 4 gadiem, kad studiju maksa vel nebija paaugstinata. Ja, student loan studijam var dabut jebkurs no EU, un tas ari ir tik vienkarsi, ka aizpildit dazus dokumentus. Jasak atmaksat tikai tad, kad pelni vairak par £16k gada (cik atceros).

Dzivosana te ir samera darga. Pati biju atradusi papildus darbu, dalu sedz ari vecaki. Bet, manuprat, ja vari pieradit, ka vecaki nepelna pietiekami, ir iespejams pieteikties Student grant, papildus naudai dzivosanai, bet par to ipasi daudz nezinu.

Nemot vera si briza studiju maksu Anglija, es laikam gan ieteiktu braukt macities uz Skotiju. Tur ir tikpat labas universitates, piemeram, Edinburga, Glasgova, St Andrews, un macibas par brivu. Noteikti apskaties university rankings pirms izdari izveli. Bet, protams, viss ir atkarigs no ta, ko velies studet un cik loti velies velak atmaksat £27k.
08.04.2013 17:57 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
Paldies,meitenes,par sniegto informāciju!

=
@nocciole Runājot par studijām Skotijā! Sākumā arī apsvēru,bet nesen tieši caur paziņām noskaidroju,ka mūsējos skoti vairs "neņem pretī" - t.i. cik pēdējā gada laikā esot sūtīti pieteikumi Skotijas universitātēm,visus "metot" atpakaļ,viņu universitātes jau esot pārpildītas ar visvisādiem cittautiešiem.

Bet tā vai tā,esmu lielpilsētas meitene,tā kā Skotija diez vai būtu man īstā vieta :)

=
Starp citu,vai kādam nav informācija par Bournemouth University? Labprāt studētu tur journalism and media,cik esmu lasījusi googlē,atsauksmes šķiet pozitīvas!

Vai varbūt ir kāda cita universitāte,par kuru tieši jūs zinātu ko vairāk? :)
08.04.2013 19:53 |
 
Reitings 258
Reģ: 29.01.2009
nesen pabeidzu magistrus UK. man skiet, ka bakalaura studijas sheit ir nepamatoti daargas, 9k gadaa ir paarspiileeti daudz... manupraat izdeviigaak ir macities bakalauru Latvijaa, un tad Uk magistrus, jo magistra var pabeigt gada laikaa, un videeji tas maksaa 4-5k. es piemeeram nenemtu 27k paraadu :( un dabuut labu darbu peec pabeigsanas nav viegli - milziiga konkurence. Studiju laikaa piestraadaaju par viesmiili, un 90% manu koleegu bija jau studijas pabeigushie magistri - sociologi, mediki, inzenieri, kuri pabeidzot studijas nevar atrast darbu savaa specialitaatee (tie protam nebija angli, bet gan international students)
08.04.2013 20:17 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
@lucky_ mjā... Tas gan tagad nedaudz uzdzina pārdomas :S
Man ir tā,ka jau šobrīd zinu,ka Latvijā nestudēšu 100% - tādā ziņā stabils nē. Negribu īpaši iedziļināties kāpēc tā,bet tas man jau tā ir nolemts.

Par konkurenci gan piekrītu,bet konkurence jau ir visur,turklāt Latvijā dabūt darbu,it īpaši savā specialitātē,arī ir ļoti grūti :)

Vēl gan esmu dzirdējusi,ka pastāv reāla iespēja,ka tu tiec nolīgts darbā pēc internshipa iziešanas studiju laikā,vai tā ir tiesa?
08.04.2013 20:24 |
 
Reitings 258
Reģ: 29.01.2009
tas ir iespeejams, bet arii ne visas studiju programmas piedaavaa internships. ja es tagad saaktu studijas, skatiitos uz Shveici
08.04.2013 20:28 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
@lucky_ Laikam gan atliek vien cerēt,ka paveiksies dabūt to internshipu :)

Runājot par 27k parādu,ir jau tā,ka tas jāsāk atmaksāt tikai,ja gada ienākumi ir 20'000 poundu,vai ne? Latviešu naudā tas laikam bija ap 18'000. Ja nu sadomāšu atgriezties Latvijā,tad uz šādu summu gadā varu pat necerēt,tamdēļ pagaidām par atmaksāšanu nesatraucos :D

Man arī daudzi saka,ka labāk Šveice,Dānija,Nīderlande vai uz to pusi,bet man gan kaut kā nepavisam "nevelk" uz turieni,patiesību sakot,Angliju izvēlējos tieši valodas un kosmopolītiskuma dēļ.
Sākumā vispār miru vai nost kā gribējās uz ASV,bet financiālu apsvērumu dēļ,kādu laiciņu atpakaļ šo domu atmetu un nostādīju prātu uz Anglijas pusi :D
08.04.2013 20:36 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Arī plānoju studēt UK. Domāju, ka ņemšu vien to kredītu, jo nez....nu ok, grūti atrast darbu, un manā specialitātē jo īpaši, jo negrasos kļūt ne par inženieri, ne fiziķi, bet, nu dzīve taču ir viena, ja gribās, tad gribās, ko darīt? Noteikumi tomēr ir puslīdz draudzīgi, jo, ja galīgi neiet un nekur neiekārtojies, nav uzreiz jāskrien atmaksāt.

Nav tā, ka Latvijā var pieteikties studējošā kredītam, tiem visiem papildus tēriņiem? Es par šo visu esmu ļoti interesējusies pēdējos 2 gadus, bet tā kā šobrīd braukšanu uz UK esmu atlikusi uz gadu, pašai jau piemirsies kā tur ir...jo es sapratu, ka UK neaizdod nekādu naudu ikdienas vajadzībām, tikai pašām studijām. Un man mani vecāki kaut cik palīdzēt varētu, bet tā summa + pusslodzes darbs (ja vispār tādu uzreiz atradīšu) noteikti nesasniegs nepieciešamo summu mēnesī.
08.04.2013 20:42 |
 
Reitings 152
Reģ: 29.01.2009
Pirms nu jau 3 gadiem arī domāju,ka nu tik braukšu uz skaisto Angliju un mācīšos labā skolā, iegūšu to `labo` izglītību utt.
Iesaku vispirms aizbraukt uz Angliju kaut mēnesi tur padzīvot un saprast kā ir, kad apkārt ir cilvēki no āzijas, āfrikas un citām vietām un redzēt visu, ko `filmās nerāda`
Nekad mūžā nemaksātu 9000+ paundus gadā par šejienes izglītību, ja vien tā tiešām nav kāda no labākajām skolām valstī un kāds kas ir tur mācijies neapliecinātu man,ka ir to vērts. Man jau tagad tie 9000+ paundi par 3 gadiem liekas pārspīlēti,ņemot vērā ko esmu ieguvusi no šīm mācībām - tuvu tam lai teiktu neko, un nemācos jau es kaut kādā miesta universitātē.
Lai vai kā, pirms es atbraucu, man teica,ka viegli atradīšu darbu,ko savienot ar skolu, dzīvošana arī nav neiespējama,bet part-time darbu nav nemaz tik viegli atrast,ja nav kādi paziņas kas iekārto, dzīvokļu/istabu īre ir dārga, priekš studenta,kam vecāki naudu nedod.
Tagad,kad esmu jau gandrīz pabeigusi studijas,darbu neviens pakaļ nesviež,nerunājot nemaz par intership utt kas ir tikai dažās studiju programmās un arī tiek tikai tiem,kas cītīgi mācījušies.
08.04.2013 20:46 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
@Lou Ko tieši vēlies studēt? :)
Patiesībā piekrītu,dzīve jau tikai viena!

Par to studējošā kredītu,tieši tas,kas arī mani interesē. Par to man īpaši nekāda info nav,bet sāku domāt,ka ja būs tāds jāņem,tad jāņem Latvijā,jo Anglija tādu,visticamāk,tā vai tā nepiešķirs.
08.04.2013 20:46 |
 
Reitings 152
Reģ: 29.01.2009
Starpcitu studējošā kredīta līdzekļi Latvijā tiek izsmelti ļoti ātri,takā neiesaku paļauties uz to,ka to varēs dabūt!
Anglijā tā saucamā `studejošā kredīts` pienākas tikai tiem,kas nodzīvojuši Anglijā vismaz 3(vai 5,īsti neatceros) gadus, nekas cits kā tuition loan nav dabūnams, vienīgi stipendijas universitātē,ja tādas piedāvā.
08.04.2013 20:51 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits