Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Slikts garastavoklis un nauda.

 
Reitings 135
Reģ: 22.03.2013
Varbūt kāda tomēr var kaut ko ieteikt, jo labāk laikam ir rast risinājumu manai problēmai, kas saucās nauda :( Tāda lieta, ka šobrīd dzīvoju samērā normāli/pieticīgi, bet priekš Latvijas esmu apmierināta, Mana alga aiziet maksājumos par dzīvokli, pārtiku, telefonu un katru mēnesi no šīs naudas pāri paliek summa, kas tiek atlikta sieviešu vajadzībām - kosmētika, kāds drēbes gabals vai ja neiegādājos drēbes, sanāk taču saslimt un tad naudiņa aiziet zāles vai kādiem citiem neparedzētiem gadījumiem. Man ar to pietiek. Bet lieta tāda, ka drīz man būs jāsāk atdot kredīts par studijām un naudas kredītam nav :( Gluži vienkārši nav, ko atlikt. Vienīgie brīvie naudas līdzekļi ir tie, kurus atdotu par sieviešu lietām, bet ja man atņems pat to, tad es vispār nejutīšos kā sieviete :( Rēķināju, ka man mēnesī ir jāizdomā, kā tikt pie 100 liekiem Ls. varbūt ir kādas idejas? Skatījos ss.lv sludinājumus, bet neko jēdzīgu, kur nebūtu čakarēšanas neatradu.. aaa varbūt ir kkas vēl? nezinu.. es jau nedēļu no vietas redzu murgus par kredītsaistībām.
05.04.2013 11:09 |
 
Reitings 23
Reģ: 07.04.2013
 
Reitings 7
Reģ: 06.01.2013
Jāatrod bagāts sponsors.
06.04.2013 12:46 |
 
10 gadi
Reitings 893
Reģ: 29.01.2009
Man tas pats variants,kas mikii. Nezinu kur raušu lieku naudu kredītam. Augstskolā varbūt nebūtu gājusi, tas vairāk bija tāds vecāku spiediens..
06.04.2013 10:52 |
 
Reitings 428
Reģ: 01.12.2012
Hmmm, a kas tā tāda par studiju programmu, kas maksā tik dārgi, un ja pēc tās ir darbs savā specialitātē ar salīdzinoši zemu (salīdzinot ar studijās ieguldīto naudu) atalgojumu?

Es iesaku aprunāties ar draugu - kā ne kā, esat kopā, dzīvojat kopā, un viens otram būtu jāizpalīdz, ja ir tāda situācija. Ja par palīdzību nav ne runas no viņa puses, tiešām labāk meklē citu džeku. ;)
06.04.2013 10:20 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Kredīts izglītībai ir saprotams, tas ko es nesaprotu - kādēļ šie kredītu ņēmēji nedomā ar galvu? Nedomāju, ka katru mēnesi būtu bijusi problēma atlikt, piemēram, 5 -10ls neparedzētiem gadījumiem. Jo pilnīgi bez naudas nav neviens students. Tas tev dotu vismaz divus, trīs papildus mēnešus darba meklējumiem.
Un, ja pat bija problēma atlikt to naudiņu, tad kādēļ nebraukt sezonālajos darbos? Daudzi man zināmi studenti brauc vasarās uz vienu, diviem mēnešiem peļņā. Nopelna gan studiju atmaksai, gan mācību laikā nepieciešamajam.

Katrā ziņā, pozitīvi ir tas, ka autore vismaz meklē risinājumu - žēl tikai, ka kārtējo reizi ir skaidri redzams - jautājums ir atlikts un atlikts, līdz vienkārši jau ūdens sāk smelties mutē. :/
06.04.2013 08:53 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Piepelnīties vari kā slepenais pircējs, jo tādu darbu atrast ir viegli, pati vari plānot savu laiku un arī 100ls mēnesī viegli nopelnīt
06.04.2013 08:51 |
 
Reitings 1376
Reģ: 22.09.2009
No_rule, kādā augstskolā tu mācījies? Kā Latvijā var savākt 10 000 par mācībām? :O
06.04.2013 05:43 |
 
Reitings 431
Reģ: 14.10.2010
Man no maija būs jāsāk maksāt 70ls - 35 ls Swedbankai, 35 ls Seb bankai. Kur es to naudu ķeršu,kas zina, bet jādomā.
06.04.2013 05:30 |
 
10 gadi
Reitings 827
Reģ: 02.10.2010
5 tūkstoši,manuprāt,ir standarta maksa par profesionālo bakalauru Latvijā. Neteikšu,ka tāpēc, pabeidzot jebkuru studiju programmu, arī uzreiz pelnīsi atbilstoši.
05.04.2013 22:54 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Cheryl
Rupji rekinot 5 studejosa credits un 5 paterina credits. 5 tukst. ir leta izglititba? I don't think so.
Par dzivesbiedru pareizi pateici, nav ko jaukt ieksa, atcerejos, ka vinam izglitiba izmaksaja daudz, daudz dargak neka ieprieks apgalvoju un autorei tas tiesam nepalidz.
05.04.2013 22:32 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Ja studē par 10 000 LVL, tad darbu ir jāmeklē atbilstošu ieguldītajam, citādāk tās studijas neatmaksājas. Elementāra personīgo finanšu un risku vadība.
05.04.2013 22:28 |
 
Reitings 675
Reģ: 07.09.2012
Tas kas saka, ka autorei "ar galvu vajadzeja domat" ari mazliet jocigas. Ir dargas studijus programas, kas nav apvienojamas ar darbu. Neredzu neko nosodamu, ka tam naudu aiznemas. Manam virietim bija tads pats studiju kredits, kad saka stradat atdeva neknapinoties, jo alga bija laba.


Ai, kā man patīk, kad šādās diskusijās tiek iesaistīti mistiskie draugi, māsas, brāļi.
Morgan le Fay, tak kāda starpība kā bija tavam draugam, diskusijas autore ir pavisam kas cits un viņai ir cita, daudz nopietnāka problēma.
Tavuprāt, autores gadījums izskatās tieši tāds pats kā tavam draugam, kad neknapinoties nomaksāja kredītu? I don't think so.
Dārga izglītība? Nesmīdini. Autore pati ir minējusi, ka paņēma patēriņa kredītu. Gan jau tika paņemts studējošā kredīts uz visiem 3 vai varbūt pat 4 gadiem, kas attiecīgi sastāda pusi, un varbūt pat vairāk kā pusi no tiem 10 000.
Kredīts ir jāatmaksā 11 mēnešus pēc studiju beigšanas, tāpēc arī saku, ka ar galvu jādomā bija, jo viņai bija lieliska iespēja to 11 mēnešu laika vairākas reizes uz ārzemēm izbraukāt un sapelnīt naudu.

Tāpēc, autore, sāc domāt. Ej uz banku un runā. Pārlasi līgumu, ko slēdzi par kredīta ņemšanu, varbūt tur ir kaut kas minēts.
05.04.2013 22:21 |
 
Reitings 1104
Reģ: 31.07.2012
par tiem 30%, kas dzēšas, par katru piedzemdēto bērnu - tas attiecas tikai uz studējošā kredītu, nevis studiju kredītu. diemžēl.
05.04.2013 22:07 |
 
Reitings 821
Reģ: 23.04.2011
Tak ko Jūs peraties. Tāpēc jau viņa tagad šeit prasīja padomus par to, kur piepelnīties. Domāju, ka viņa, tāpat kā katrs normāli domājošs cilvēks, galējā variantā, kas šoreiz būtu nespēja nopelnīt šo lieko naudiņu, zinās, kā ietaupīt.
Meitene nevienā vietā neteica, ka, ja neatradīs papildus ienākumu avotu, staigās pa solārijiem, manikīriem, spa un apģērbu veikaliem, bet nemaksās kredītu. Kāpēc viņai tagad būtu jādomā, kā taupīt, ja viņa un vēlas atrast papilds darbu?
05.04.2013 22:06 |
 
Reitings 338
Reģ: 03.02.2011
Sievietēm neviens nemaksās tikpat daudz, cik vīriešiem :P
Samierinieties.
05.04.2013 21:55 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Mani tiešām izbrīnīja tās meitenes, kuras iesaka 10!!! gadus knapināties un sieviešu vajadzībam tērēt 10 LVL mēnesī.
+

Tas kas saka, ka autorei "ar galvu vajadzeja domat" ari mazliet jocigas. Ir dargas studijus programas, kas nav apvienojamas ar darbu. Neredzu neko nosodamu, ka tam naudu aiznemas. Manam virietim bija tads pats studiju kredits, kad saka stradat atdeva neknapinoties, jo alga bija laba. Ta ka autorei ir jasak vairak pelnit, jo ar tik dargu izglitu ir javar atmaksat kreditu netaupot uz tamponiem un lupu krasam.
05.04.2013 21:43 |
 
Reitings 692
Reģ: 02.12.2012
pavisam reāla ir ideja, ka tu vari aprunāties ar draugu. tās, kuras skandina, kāpēc gan viņam būtu jāuzņemas kaut kas tāds tikai tāpēc, ka tu nespēj apmaksāt .. pff.. un ja viss kādreiz notiek mainītās lomās, ja nu kādreiz meitene būs tā, kas palīdzēs puisim? tāpēc jau viņi ir kopā - gan priekos, gan bēdās, un atbalsts no otras puses, ja ir pieejams , tad kāpēc nē?
50 LVL mēnesī priekš sevis, no kuriem reāli priekš sevis tāpat tikai puse paliek, tas ir normāli... mana papildus nauda (stipendija), kas man ik mēnesi nāk un kuru tērēju savām vajadzībām, arī ir aptuveni šajā apmērā. un varu teikt to, ja māki iepirkties un nepārmaksāt par lietām, meklēt labas alternatīvas utt, tad tā summa nešķiet nemaz tik maza. viss atkarīgs no tā, kur iepērcies un par kādām cenām, vai izmanto atlaides, īpašos piedāvājumus un vai nopērc topu par 20 LVL, vai atrodi līdzīgu un ne sliktāku par 5 LVL, piemēram.. nedaudz iečeko, kā tērējies, kur iepērcies un ja ir iespēja kaut ko dabūt par mazākām naudām, tad izmanto, mēneša beigās taču noteikti redzēsi, cik naudas paliek pāri un radīsies stimuls. bet tā nopietni - to pārmērīgo taupīšanu viennozīmīgi nevajag ievērot ilgtermiņā, varbūt ir kaut kādas iespējas piestrādāt vai iekārtoties labākā darba vietā. tas noteikti nav/nebūs viegli, bet iečeko sludinājumus utt, ja nu paveicas! :) turies!
05.04.2013 21:40 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
*jāmeklē darba varianti
05.04.2013 21:39 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
neredzēju, ka kāda ilgtermiņā ieteiktu knapināties. domā, ka mums, tās, kuras ieteica taupīt, nepatīk sevi lutināt, staigāt pa frizētavām un solārijiem? man liekas, ka tas ir tikai loģisks un pašsaprotams gājiens taupīt, ja nav naudas, lai atdotu parādu. protams, cita situācija būs, ja autore atradīs papildus ienākumus, bet, kamēr tie nav, tikmēr jātaupa.

+ Zili rudzi.

Man liekas, te tiek jauktas divas lietas - vajag un gribu. Kredītu vajag maksāt, paēst vajag, dzīvojamo telpu vajag, drēbes, kosmētiku, tamponus vajag. Bet "gribu" ir ēst kaut kādu eko pārtiku, dzīvot jaunceltnē, pirkt drēbes un kosmētiku katru mēnesi, iet uz solāriju utt. Viss tas "gribu" ir labi, ja to var atļauties. Ja nevari - tad nav ko gausties, jāmeklē varianti vai jātaupa. Te taču nemaz neko citu nevar ieteikt!
05.04.2013 21:39 |
 
Reitings 991
Reģ: 11.05.2012
Ja kredīts ir ar valsts galvojumu, tad jau ir vairākas kredīta dzēšanas/maksājumu atlikšanas opcijas. Precīzāk likumā:
http://www.likumi.lv/doc.php?id=25577
Piemēram, viena no opcijām ir par to, ka par katru piedzemdēto vai adoptēto bērnu dzēš 30% no atlikušās pamatsummas (ja nu tas ir aktuāli).

Ja kredīts ir bez valsts galvojuma, tad ir vāks.
05.04.2013 21:36 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits