Slikts garastavoklis un nauda.

 
Reitings 135
Reģ: 22.03.2013
Varbūt kāda tomēr var kaut ko ieteikt, jo labāk laikam ir rast risinājumu manai problēmai, kas saucās nauda :( Tāda lieta, ka šobrīd dzīvoju samērā normāli/pieticīgi, bet priekš Latvijas esmu apmierināta, Mana alga aiziet maksājumos par dzīvokli, pārtiku, telefonu un katru mēnesi no šīs naudas pāri paliek summa, kas tiek atlikta sieviešu vajadzībām - kosmētika, kāds drēbes gabals vai ja neiegādājos drēbes, sanāk taču saslimt un tad naudiņa aiziet zāles vai kādiem citiem neparedzētiem gadījumiem. Man ar to pietiek. Bet lieta tāda, ka drīz man būs jāsāk atdot kredīts par studijām un naudas kredītam nav :( Gluži vienkārši nav, ko atlikt. Vienīgie brīvie naudas līdzekļi ir tie, kurus atdotu par sieviešu lietām, bet ja man atņems pat to, tad es vispār nejutīšos kā sieviete :( Rēķināju, ka man mēnesī ir jāizdomā, kā tikt pie 100 liekiem Ls. varbūt ir kādas idejas? Skatījos ss.lv sludinājumus, bet neko jēdzīgu, kur nebūtu čakarēšanas neatradu.. aaa varbūt ir kkas vēl? nezinu.. es jau nedēļu no vietas redzu murgus par kredītsaistībām.
05.04.2013 11:09 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Es esmu skatījusies dzīvokļus, kuri būtu kaut cik normālā stāvoklī, lai tur vispār nebūtu pretīgi dzīvot, un visi maksā vismaz 200 ls, reti kādu vēl pa 150 ls var atrast. Vai nu es esmu pārāk izlepusi.

Tām, kurām ir paveicies ar lētiem dzīvokļiem, kas dabūti agrāk, nevajag tad te bļaustīties.
05.04.2013 14:11 |
 
Reitings 1197
Reģ: 23.03.2012
4. jaatrod virietis, kurs nav skopulis un/vai nabags


lielisks padoms, paldies.. tagad zināšu, ko darīt, ja nu kādreiz gadīsies kādas finansiālas grūtības!
05.04.2013 14:11 |
 
10 gadi
Reitings 4899
Reģ: 29.01.2009
Ņemot vērā studiju kredīta atmaksu (nemaz nejautāšu kas tās par studijām par 10 000 Ls), es tomēr ieteiktu meklēt lētāku dzīvokli, teiksim 200 ls ar visiem komunālajiem un nebūs jālauza galva par to, kur ņemt naudu kredīta atmaksai. Vnk nezinu vai tu tā uz sitiena atradīsi +100 ls mēnesī! Protams vēlu veiksmi atrast kādu haltūru, ar kuru nopelnīt papildus naudiņu, bet nu tas atkarīgs tikai no tevis, vai spēsi to atrast!
Protams apsveicami, ka tu meklē papildus iespējas nopelnīt, bet dažkārt vajag tomēr mācēt ekonomēt, jo tomēr 300 ls mēnesī par dzīvokli tas ir padaudz! :)
Un arī tā maksājumu dalīšana precīzi uz pusēm... pareizāk būtu, ja katrs maksāt tik, cik var... vismaz mūsu ģimenē ir kopējais budžets, draugs pelna 2x vairāk nekā es un attiecīgi viņš maksā vairāk!
bet vispār vēlu veiksmi atrast pareizo risinājumu šajā problēmsituācijā!
05.04.2013 14:19 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Autore neatbildēja cik viņas virietis pelna? Un cik tad pašam vīrietim paliek nauda pāri pēc visu rēķini nomaksas? Hmm interesanti cilvēki esiet.

Es arī ar savu vīrieti dzīvoju kopā, viņš samaksā visus rēķinus jo es strādāju kā auklīte, jo man nav pieredzes, lai atrastu normālu darbu. Esmu tik 20 gadus veca. Studēšu driz, kur man ar jādomā par papildus darbu, jo jelgavā ir grūti atrast. :( Bet es domāju, ja ja dzīvojat kopā tad naudiņa summējas kopā. Un tad arī pērkat apģērbu un visu pārējo un tad paliks pāri naudas
bet man liekas, ka tur ir viens liels sviests, jo jocigi, ka paliek pāri tik maz naudinas un pašai jāmaksā piemēram, par saplisušo velasmašīnu, vai ari jūs to uz pusēm arī maksājat? Pilnīgi nesaprotu šādu attiecibu modeli. Jo, dzīvojat kopā, bet uzvedaties kā dzīvokļa biedriem, kur visu uz pusēm. Saprotu, ka jāiesaistās abiem, bet jums tur pa traku. Nu man godīgi nepatiktu tāds attiecību modelis. Un uz pārtiku gan varat ietaupit mazliet. Pērkot vienreiz,nedēļā un sadomājot ko gatavosiet.

Dzīvojam ozolniekos un irējam remontētu un mēbelētu dzīvokli ar malkas apkuri maksājam maksimums 110 ls. Tad par tv un manu telefonu(puisim darbs maksā) papildus sanāk 45 Ls. No mana un puiša naudas mums vēl paliek pāri pārtikai. Izklaidēm un kosmētikai utt diezgan daudz. Bet ja pataupītu mēs tad varētu arī iekrāt. Bet mēs dzīvojam, nevis savelakam jostas. Krāšu, kad pati strādāšu kārtigā darbā.
05.04.2013 14:32 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Bet aizmirsu pieminēt, ka pērkan pārtiku vienreiz nedēļā ar sarakstu ko tiešām vajag. Protams arī mums kartupeļi un tādas lietas nāk no laukiem.

varbūt jums kāds radinieks, kas dzīvo laukos un varētu dabūtu visādus lauku labumus visos laikos, kaut vai pa lētām naudiņām nopirkt. Jo tas ar daudz ko dod. Un no solārija jau ar var atteikties. Jo tas ļoti nepieciešams.
05.04.2013 14:38 |
 
Reitings 802
Reģ: 28.06.2012
Visus komentus nelasīju, bet....Stūlbi liekas, ka daudzas saka, ka jādzīvo taupīgāk. 50Ls priekš sevis ir ok, cita vienā reizē iztērē kleitai tādu naudu, bet te vienai liek dzīvot 10gadus ar tādu naudu. Tas nav gads, bet 10. Tomēr tas ir ilgi. Dzīvojam jau tik vienreiz. Pusi mūža knapināties ar domu, kad atdosi kredītu sāksi dzīot kā cilvēks tas ir galīgi garām.
Un ja vari ārzemēs atrast normālu darbu, ka nav jāknapinās, tad noteikti brauc. Varbūt pat savā specialitātē kko vari atrast? Un visu mūžu tak nestrādāsi tur kur strādā tagad? Varbūt ir iespējas darbu nomainīt?
05.04.2013 14:41 |
 
10 gadi
Reitings 827
Reģ: 02.10.2010
Mēs īrējam 2- istabu dzīvokli pa 100 Ls. Un dzīvoklis ir ļoti labs, sākot no virtuves, wc, vannasistabas, beidzot ar istabām. Protams, nav centrā, kā arī atrodas padomju stila daudzdzīvokļu mājā, bet, manuprāt, atrodoties telpās īpaši neizjūt atšķirību, vai māja ir hruščova stila vai arī jaunceltne. Paši sākām īrēt pirms kādiem diviem gadiem, jā, varbūt paveicās, bet tikko viens draugs atrada labu un lētu dzīvokli, tā kā nevajag uzreiz pārspīlēt ar pašiem briesmīgākajiem ss.lv sludinājumiem. Ja ir vajadzība ietaupīt, tad jādomā, kā to darīt un lētāks dzīvoklis ir viens no variantiem.

Mani nedaudz nošokēja cosmo meiteņu pārliecinošie komentāri par labāk apmaksāta darba meklēšanu. Jo cik es atceros, parasti visās diskusijās vairums skandē, ka 200Ls ir pavisam reāla alga mūsdienās, ka vairums ar tādu sāk un daudzus gadus arī nākas ar tādu sadzīvot, dažbrīd pat pārmetot, ka vēlas kaut ko vairāk. Bet šeit alga 350 Ls un visām ieteikumā tāds vieglais uzdevums- atrodi kaut ko labāk apmaksātu. Bet iekš cosmo pašsaprotami- katru reizi metam kažoku uz citu pusi un tik kaut ko baurojam; vienalga, ka esam pretrunās ar iepriekšējā diskusijā teikto.

Īstenībā, es, kā jau latviete, arī censtos savilkt ciešāk jostu, ja man brīnumainā kārtā nepaveiktos atrast darbu ar samaksu 350Ls+. Jo šaubos, ka raušanās 2 darbos (pamatdarbs līdz 18.00 un otrs darbs pēc tam vai brīvdienās) pēc pāris mēnešiem ļaus diskusijas autorei joprojām justies kā sievietei, nevis kā vergam.
05.04.2013 15:52 |
 
Reitings 289
Reģ: 22.04.2012
un tās, kas kladzina, ka izteic bez kosmētikas un drēbēm - ja jūs varat par sevi nerūpēties un nepiedomāt pie sava izskata, tās ir jūsu problēmas. normala sieviete grib un viņai vajag labi izskatīties!



+
05.04.2013 20:29 |
 
Reitings 1104
Reģ: 31.07.2012
uztaisi maksātnespēju un nebūs nekas jāmaksā. Caur tiesām un tā, bet nu tomēr..
Man arī būs jāatmaksā ap 10'000 ls, ar procentiem rēķinot, ja es 'izvelku' maksājumu uz 10 gadiem. ar dārdzību slavenā Kosmetoloģijas koledža, yo :D
man arī tagad maijā sāksies kredīta atmaksa, 1/10 daļa jau ir sakrāta. kā vēlāk tikšu galā, nezinu.
starp citu, kāda nezin - izdevīgāk MAN ir, ja maksāju vienreiz summu par gadu uz priekšu, vai arī katru mēnesi pa tiem 100 ls?
05.04.2013 20:58 |
 
Reitings 675
Reģ: 07.09.2012
Piekrītu Becky, ka vajadzēja ar galvu domāt.
Pati esi vainīga pie šādas situācijas, jo gluži vienkārši esi nepieaugusi, bezatbildīga sieviete, kura neprot uzņemties atbildību par savas rīcības sekām.
Un ko vecāki par šo saka, jo gan jau ka viņi bija kredīta galvotāji?
Kredīts ir jāatmaksā 11 mēnešus pēc studiju beigām. Ko tu darīji visus šos 11 mēnešus? Strādāji? Un kāpēc uzreiz neatliki naudu kredītam? Vai pavisam biji aizmirsusi, ka tev 10 000 uz kakla karājas?
Ko darīt tagad? Meklē labi apmaksātu darbu. Un pārskatiet jaunus dzīvokļus, jo atkal man jājautā - pirms ievākties šajā dzīvoklī, uz kuru patērējat Ls 300, vai atkal biji aizmirsusi par kredītu, kurš tev būs jāatmaksā, un kuram būs vajadzīgi līdzekļi?
Taupīt šajā situācijā ir lieki, jo neaizmirsti, ka tev šis kredīts būs jāmaksā 10 gadus. 10 gadus taupot no vietas, dabūsi vēl kādu garīgu saslimšanu. Labāk meklē papildus ienākumus.
05.04.2013 21:00 |
 
Reitings 675
Reģ: 07.09.2012
susļiks, man liekas, ka izdevīgāk būs maksāt tos Ls 100 katru mēnesi, ja nomaksāsi to 1000 uzreiz, baigie procenti būšot, un beigās tik un tā būsi pārmaksājusi to summu, ko būtu maksājusi katru mēnesi. Jo bankai nav izdevīgi šāda situācija - kad visu vai lielu daļu summas nomaksā uzreiz.
05.04.2013 21:04 |
 
Reitings 821
Reģ: 23.04.2011
Mani tiešām izbrīnīja tās meitenes, kuras iesaka 10!!! gadus knapināties un sieviešu vajadzībam tērēt 10 LVL mēnesī. Nu labi, nav jau tā, ka meitene vēlāk neatradīs labāku darbu ar augstāku algu(lai gan, kas zina), bet nu tomēr. Kas tad tā ir par dzīvi? Kāda jēga? Katrai mums ir savādākas vajadzības un vēlmes, un tas, ka kāda no Jums neapmeklē solāriju ir apsveicami, taču kādai citai tas varbūt vēsā dienā ir tieši tas, kas vajadzīgs, lai atgūtu smaidu un motivāciju. Goda vārds besī, ka atrodas tādas, kuras domā: "Ja jau man tas nav vajadzīgs un es bez tā varu dzīvot, tad kāpēc lai to vajadzētu kādam citam?" Ja vēl būtu tā, ka meitene čīkst un neko lietas labā necenšas darīt, bet viņa taču meklē iespējas, lai dzīvotu labāk.
Ewanes ideja par atlants.lv "darbu" šķita diezgan laba. Paiesībā varētu pat pamēģināt, jo tas neprasa vispār nekādu laika ieguldījumu ikdienā.
Manuprāt, arī citi ieteikumi bija ļoti labi.
Ceru, ka Tev izdosies atrast kādu haltūras darbiņu! :)
05.04.2013 21:09 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
vēl jau ir arī tāda studiju kredīta dzēšana
05.04.2013 21:14 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
Mani tiešām izbrīnīja tās meitenes, kuras iesaka 10!!! gadus knapināties un sieviešu vajadzībam tērēt 10 LVL mēnesī.


neredzēju, ka kāda ilgtermiņā ieteiktu knapināties. domā, ka mums, tās, kuras ieteica taupīt, nepatīk sevi lutināt, staigāt pa frizētavām un solārijiem? :) man liekas, ka tas ir tikai loģisks un pašsaprotams gājiens taupīt, ja nav naudas, lai atdotu parādu. protams, cita situācija būs, ja autore atradīs papildus ienākumus, bet, kamēr tie nav, tikmēr jātaupa.
05.04.2013 21:16 |
 
Reitings 1104
Reģ: 31.07.2012
Cheryl, kā? :o vai tad tieši nebūs mazāks procents pēc tam, kas jāatmaksā? Nu, ja uzreiz 1000 samaksāju, tad paliek 9'000, no kura rēķina tos procentus. aj, nesaprotu to visu :?
05.04.2013 21:18 |
 
Reitings 1104
Reģ: 31.07.2012
Amanda, kas ir jādara, lai dzēstu? Pieteikt maksātnespēju?
05.04.2013 21:20 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
ja Tev draugs pelna pietiekoši,lai pieliktu vairāk naudas dzīvokļa īrei,tad aprunājies vai viņš nevar ,kamēr maksā kredītu maksāt lielāku daļu par dzīvokļa īri
05.04.2013 21:30 |
 
Reitings 991
Reģ: 11.05.2012
Ja kredīts ir ar valsts galvojumu, tad jau ir vairākas kredīta dzēšanas/maksājumu atlikšanas opcijas. Precīzāk likumā:
http://www.likumi.lv/doc.php?id=25577
Piemēram, viena no opcijām ir par to, ka par katru piedzemdēto vai adoptēto bērnu dzēš 30% no atlikušās pamatsummas (ja nu tas ir aktuāli).

Ja kredīts ir bez valsts galvojuma, tad ir vāks.
05.04.2013 21:36 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
neredzēju, ka kāda ilgtermiņā ieteiktu knapināties. domā, ka mums, tās, kuras ieteica taupīt, nepatīk sevi lutināt, staigāt pa frizētavām un solārijiem? man liekas, ka tas ir tikai loģisks un pašsaprotams gājiens taupīt, ja nav naudas, lai atdotu parādu. protams, cita situācija būs, ja autore atradīs papildus ienākumus, bet, kamēr tie nav, tikmēr jātaupa.

+ Zili rudzi.

Man liekas, te tiek jauktas divas lietas - vajag un gribu. Kredītu vajag maksāt, paēst vajag, dzīvojamo telpu vajag, drēbes, kosmētiku, tamponus vajag. Bet "gribu" ir ēst kaut kādu eko pārtiku, dzīvot jaunceltnē, pirkt drēbes un kosmētiku katru mēnesi, iet uz solāriju utt. Viss tas "gribu" ir labi, ja to var atļauties. Ja nevari - tad nav ko gausties, jāmeklē varianti vai jātaupa. Te taču nemaz neko citu nevar ieteikt!
05.04.2013 21:39 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits