Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Automāts

 
10 gadi
Reitings 2672
Reģ: 25.05.2012
Lābs vakars meitenes :)

Mans jautājums ir tāds... Vai kāda ir gājusi autoskolā un pa taisno likusi uz automātu? Ir taču daudz vieglāka braukšana?

Esmu šovasar nolēmusi dabūt tiesības un kkā jūtu, ka uz automāta vartētu izdarīt?

Tātad tas ir vieglāk? :)
25.03.2013 20:08 |
 
Reitings 202
Reģ: 31.01.2013
... jeb mehāniskā kārba labāka, jo opītim ir 90 kurā tur gada Opelis, kuram ir mehāniskā un viņš saka, ka laba :D
Un kaimiņu Feģjam arī 80 kurā gada "Auģiks" iet labi ar mehānisko, viņš saka, ka "automāts" ir sū....
26.03.2013 23:10 |
 
Reitings 7
Reģ: 16.06.2011
nocitēšu poweru :D
:
" cilveki taks ir TIZLI. kurpes nopirkt un dirs** iedot, taa visu maak, bet ar mehanisko karbu nedod dievs maacities - parak sarezgiti :D "
26.03.2013 23:35 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Mazās drositaliņas, es māku braukt gan ar vienu, gan otru. Man tiesības ir 6 gadus, bet kad piesēdos pie ruļļiem volvo s60 automātam, viss, es biju uz āķa.
27.03.2013 00:30 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Es vispār nesaprotu šo diskusiju un pārākumu, kas no dažām lec ārā, domājot, ka ar automātu brauc nejēgas, bet viņas nu gan ir tādas gudrītes, jo brauc ar manuālo. Man ir tiesības ar manuālo, bet es nedomāju, ka tas mani padara gudrāku par citām, jo gudrību es salīdzinu citās jomās ne jau "braukšanā ar automātu vai manuālo". Kāpēc tik daudz iedomības ir katrā otrajā diskusijā?
27.03.2013 05:30 |
 
Reitings 3216
Reģ: 12.01.2010
Es pati izvēlos automātisko kārbu(man gan ir tiptronic). kāpēc tad vajag elektriskos logu pacēlājus, krēslu regulētājus utt. - tas jau viss arī komfortam. parasti jau daudzi ir pret automātisko kārbu un daļa tikai tāpēc, ka nevar atļauties uzturēt, jo ja tā kārba brūk, tad nav labi.
vienīgais neiesaku robotizēto manuālo. to var tikai cilvēkiem bez problēmām, jo viena problēma tad garantēta :D
27.03.2013 06:51 |
 
10 gadi
Reitings 2672
Reģ: 25.05.2012
vienīgais neiesaku robotizēto manuālo


Kas tā tādā ir? Tas taču nav, kur uz stūres visa vadīšana notoiek?
27.03.2013 08:48 |
 
Reitings 1603
Reģ: 22.06.2012
Ir auto tiesības jau 11 gadus, no kuriem liels laiks pavadīts arī pie stūres gan manuāļa, gan automāta.

Manuālis - braukšana nav tik garlaicīga un ir aktīvāka, jo papildus visa apkārtējā novērtēšanai vēl jārausta kloķis un jāmīcās pa krēslu, jo tiek izmantotas abas kājas pedāļu spiešanai. Iespējams braukt ievērojami agresīvāk nekā ar automātu.

Automāts - daudz vieglāk novērtēt situāciju uz ceļa, jo mazāk uzmanību novērš kas cits (pedāļu spaidīšana un kloķa raustīšana). Manuprāt, braukšana ir ievērojami drošāka tieši šī iemesla dēļ, kā arī abas rokas visu laiku var atrasties uz stūres. Vieglāk paralēli darīt ko citu pie stūres - smēķēt, runāt pa telefonu, krāsoties un vēl random šitu, ko vien var iedomāties darīt paralēli braukšanai (to gan es neiesaku, bet ir vieglāk). Braukšana pa pilsētu 100% vieglāka .. ārpus pilsētas īpaši nejūt atšķirību.

Ja man tagad būtu jāpērk mašīna - pirktu automātu! Tikai tāpēc, ka esmu par drošību un ērtību:)

Automātam gan mazliet čakarīgāk ar remontiem, bet, ja visu laicīgi izdara un nenopērk pēdējo lūzni par transporta līdzekli, tad izdevumi ir var būt nedaudz lielāki kā manuālim, ja problēma notiek tieši ar pārnesumkārbu.
27.03.2013 09:54 |
 
Reitings 1603
Reģ: 22.06.2012
Un vēl maza piebilde - pareizi noregulēts automāts ēdīs mazāk degvielas, jo neļaus braukt agresīvi un optimālāk pārslēgsies .. ieguvums gan ir tikai teorētisks, bet esot ..
27.03.2013 09:56 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
haha, man bik smiekli par tām, kas ar to savu braukšanu un automašīnu daudzumu tāāā blatojās, it kā neviena cita uz pasaules nebūtu ar tādu pieredzi. nenovirzieties no tēmas, lai paspīdētu :D
Beibe.Marta, man arī ir 6 gadu pieredze un bieži braucu ar vēl lielāku Volvo :D so what? pārējās nav duras tāpēc, ka ir mazāka pieredze vai manuālā kārba :D pfff. neviens jau nesaka, ka ar automātu ir slikti braukt - ir forši, runa iet vispārīgi par abām kārbām un braukšana stilu.

^^, ja man būtu automāts džipiniekam, tad jau ir vēl čipi, kas pat ēdelīgu automātu padara par daudz draudzīgāku makam un foršāku uzrāvienam :)

kas ir robotizēta manuālā? izsklausās pēc monstera :D
27.03.2013 10:04 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Nav jau runa par pašām mašīnām, kura labāka, bet gan par tiesībām un tur ir liela starpība. Nav jābūt autobraucējam, lai saprastu, kas ir izdevīgi. Automāta tiesības NAV izdevīgas. Kā jau teica - tāda pustiesības vien sanāk. Kā jau teicu - moš pati kkad braukšu ar automātu un slavēšu, bet tieši tiesības jāliek uz manuālās kārbas. Vismaz pati tā domāju.
27.03.2013 10:05 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Man šķiet, ka cilvēkam nav jāizvēlās vieglāko ceļu, bet visu laiku jātrēnē savas smadzenes, visās jomas. Es izvēlējos mācīties tomēr uz manuālas kārbas tieši šo pārdomu dēļ.
Jo, piemēram, priekš kam jāmācās skaitīt, ja ir kalkulators katrā telefonā, vai priekš kam jāmācās sin un cos, integrāli, ja tas dzīvē nenoderēs? Visas tādas fičas padara dzīvi vieglāku un ērtāku, bet notrulina smadzenes.

Manuprāt, ka jāmācās tomer uz manuālas kārbas, jāpārvar sevi - un tad var braukt kaut ar automatisko kārbu, kaut ar velosipēdu.
27.03.2013 10:07 |
 
Reitings 295
Reģ: 24.10.2012
Ha, jau otro reizi, ieraugot diskusijas nosaukumu, nodomāju, ka runa iet par ieročiem nevis automātisko ātrumkārbu. :D

Ja autorei neiet ar manuālo ātrumkārbu, tad vismaz lai ir autovadītaja apliecība ar automātisko.
Pašai 5 gadus ir ar manuālo, taču nākotnē sevi redzu ar automātisko ātrumkārbu, jo nav ko lieki sarežģīt dzīvi. :)
27.03.2013 10:17 |
 
Reitings 3216
Reģ: 12.01.2010
CariDee


tas ir tā sauktais pusautomāts - ir 2 pedāļi, ātrumi jāslēdz tikai uz priekšu, neliekot robos. viens robotiņš tad ieliek robā, otrs izspiež sajūgu.
nu tad viņas jūk un brūk un neviens nevar palīdzēt, jo nesaprot :D
27.03.2013 20:03 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Jā skatos, ka kaislības nerimst. Jautāšu vēlreiz, kur ir paslēpta lielā burvība kloķa raustīšanā? Kur slēpjas tā lielā gudrība?

Braucot ar automātu, mašīnu izjūt un izprot identiski tam kā tas notiek braucot ar manuāli. Ātruma pārslēgšanos var dzirdēt pēc motora skaņas un pamanīt pēc apgriezieniem. Ir acīmredzami jūtams kad mašīna šo ātrumu automātiski pārslēdz. Manuālim vienīgā atšķirība, ātrumu pārslēdz pati persona pie attiecīgiem apgriezieniem. Ir absolūta nulle atšķirības. Tik vien kā lieka rokas un kājas kustība (sajūga nospiešana un kloķa ielikšana robā)
Tā kā manuālie, nelecat augstāk par savu dupsi un neceļat sevi lieki mākoņos.
28.03.2013 14:32 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
man arī ir 6 gadu pieredze un bieži braucu ar vēl lielāku Volvo so what? pārējās nav duras tāpēc, ka ir mazāka pieredze vai manuālā kārba

Kārtējo reizi redzams, ka katrs izlasa to ko vēlas izlasīt. Es savu pieredzi minējo jo man uzdeva jatājumu. Atšķirību jūti?!

Un par auto, neviens te nelielās. Atkal iztulko pa savam. Jā braucu ar 2007. gada Volvo s60 automātu. Un? Mašīna kā mašīna. Esmu sajūsmā.
28.03.2013 14:37 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Vēl maza piebilde. Šādi par automātisko un manuālo kārbu šūmējas tikai un vienīgi latvieši. Tas tāds novērojums. Tik pat dumjš kā - visas blondīnes ir stulbas.
28.03.2013 14:38 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits