Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

orientācija un audzināšana

 
Reitings 25
Reģ: 04.04.2012
Man galīgi nedod šī tēma mieru, jo cenšos noformulēt pati savu nostāju un domu gaitu. Bet jo vairāk skatos un pētu domas un viedokļus jo vairāk esmu sapinusies.
Konkrētāk izsakoties, visi draugi un paziņas norāda ka tas ir tikai laika jautajums līdz mans jaunākais brālis - pirmklasnieks atklās savu zilās nokrāsas orientāciju, lai gan es strīdos pretī ka visi bērni ir bērni un bērnība par tādām lietām spriest ir stulbi. (es pati tiku audzināta kā zēns, kā arī uzvedod, bet izaugu par normālu sievieti :D ) Bet nu mazliet raizes dara tas ka viņs tiek audzināts no mātes puses izteikti meitenīgi (vecāki šķīrušies un pati dzīvoju atsevišķi veidojot savu ģimeni). Kaut arī pati personīgi zinu daudzus gejus un esmu ar viņiem labos draugos, tomēr atbildes kā viņi sevi atklāja nav viennozīmīgas. Daži uzreiz sevi jau izjuta tā, daži augot tikai saprata ka kaut kas nav tā kā pieņemts, un daži tikai vēlajos pusaudzu gados eksperimentejot saprata kas ir.
Drīzāk mans jautājums būtu vai normālu bērnu dīvaini audzinot var nočakarēt, vai tomer kas no dabas ir taisns neskatoties ne uz ko izaugs taisns, un cik liela ir audzināšanas ietekme uz personības sevis orientāciju/izpratni ?
23.03.2013 18:12 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
domāju, ka no audzināšanas daudz kas šajā jautājumā varētu būt atkarīgs. Tapat kā tas var ietekmēt to, ka meitene būs nimfomane vai absolūti frigida utt. Bet pat zinātnieki par no nav vienisprāt...
23.03.2013 18:14 |
 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Zini, ne īsti par tēmu, bet par vienu, saistībā ar šo, varu strīdēties un aizstāvēt savu viedokli ar "zobiem un nagiem" un tas ir saistīts tieši ar vīrieša audzināšanu, ja to dara tikai māte. Protams, ir izņēmumi un PROTAMS mammas mīl savus bērnus un vēl to labāko, bet praksē esmu redzējusi (gan savā ģimenē, gan savās bijušajās attiecībās, gan paziņu pieredzē un pat lasījusi speciālistu viedokļus), ka vīrietis, kuru audzina tikai sieviete un kurš augot, nekad nav saskāries ar tēva vārdu, siksnu vai vismaz disciplīnu, bieži vien izaug samērā gļēvs un nepastāvīgs. Respektīvi, es uzskatu, ka puiku ir jāaudzina ar tēvu. Piemēram, manam draugam ir ļoti jūtamas tēva kā vīrieša audzināšanas iezīmes- vīrišķīgā atbildība u.c.
Par homoseksuālistu- man pašai liekas, ka to sabiedrība neietekmē, ka tas cilvēkam nāk no iekšienes-apziņa, ka viņš ir savādāks un tālāk jau viņam lemt, vai ar to sadzīvot, vai nē.
Starp citu, taviem draugiem nav vērtīgākas lietas, par kurām spriest un diskutēt- būs tavs mazais brālītis gejs vai nē?:D
23.03.2013 18:21 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Audzināšana orientāciju neietekmē (ja ietekmētu, tad daudzās sabiedrībās geju vispār nebūtu - piemēram, kur to pielīdzina noziegumiem vai psihiskām kaitēm un cenšas izskaust).
Tas nenozīmē, ka nepiemērota audzināšana vispār nekādas problēmas (tai skaitā seksuālas uzvedības) nevarētu radīt. Bet orientācija bērnam būs, kāda nu pēc dabas.
23.03.2013 18:22 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
piekrītu tevis teiktajam - kas no dabas ir taisns neskatoties ne uz ko izaugs taisns.
ja mamma audzina puiku viena pati, domāju, ka viņš drīzāk var izaugt, piedod, par tādu memmesdēliņu, bet ne netradicionāli orientētu. zinu vairākus gadījumus, kad mammas audzina vienas pašas puišus, kas beigu beigās izaug vienkārši par vīriešiem bez mugurkaula. un, ja ņem vērā, cik mūsdienās ir vientuļo māšu, tad puspasaulei vajadzētu būt gejiem.
23.03.2013 18:23 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Manuprāt, audzināšana neietekmē orientāciju. Vismaz neesmu dzirdējusi, ka kāds būtu piedzimis heteroseksuāls un izaudzināts par geju. Čalis par ņuņņīgu, izlaistu memmesdēliņu varētu izaugt nevis par geju.
23.03.2013 18:28 |
 
Reitings 1202
Reģ: 22.01.2013
Par mātēm, kuras vienas audzina dēlus - mani novērojumi, ka 50/50 izaug par ģimenes mugurkaulu, to stipro plecu, vīrišķīgi, utt., otri 50 sievišķīgāki, emocionālāki.
23.03.2013 18:30 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Es arī piekrītu, ka, manuprāt, tas jau no dabas - būsi vai nebūsi!
23.03.2013 18:30 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Ja māte dēlu audzina meitenīgi un Tevi audzināja puiciski, man pilnīgi rodas galvā jautājums, vai pašai mātei viss ir kārtībā, atvainojos, ja aizskāru.
Mazāk uztraucies par to, ja būs gejs, tad būs, nesaprotu šeit īsti problēmu. Vai Tu vari iejaukties viņa audzināšanā ir atkarīgs no Tavas ģimenes, bet vai audzināšana to ietekmēs - noteikti nē. Visiem pienāk periods dzīvē, kad gribas izpausties un tad arī nāk saprašana, kas ir kas un kādēļ.
23.03.2013 18:30 |
 
10 gadi
Reitings 2345
Reģ: 05.08.2010
Tapat kā tas var ietekmēt to, ka meitene būs nimfomane


K'a tad to var ieteekmēt?
23.03.2013 18:33 |
 
Reitings 2310
Reģ: 09.06.2009
Ai,psihologjijaa par to daudz celmu tiek lauzti..
Bet es domaaju,ka ,lai arii kaada buutu audzinaashana, mees izaugam par tiem,par ko mums bija jaaizaug.es domaaju,ka tu vari buut lielisks atbalsts braalim. Esi vinja stiprais plecs. Ja arii vinjhs ir homoseksuaals,vinjam buus daudz vieglaak,ja vinjhs zinaas,ka tu esi vinjam liidzaas,ja vinjam ir apjukums,veelme par to parunaat. Ljoti gruuti ir tiem cilveekiem,kas iet shiim paarmainjaas cauri vieni pashi.
23.03.2013 18:34 |
 
10 gadi
Reitings 2345
Reģ: 05.08.2010
zinu vienu zēnu,kurš audzis ar meitenēm, draudzējas tikai ar meitenēm,ar zeniem vispar nē, bet nav gejs
Bet ari zinu citu zēnu, kurš ari tikai ar meitenēm kopš bērnibas draudzējies, bet ir gejs. AI :D
23.03.2013 18:39 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Nu nezinu kā ar to audzināšanu ir, bet nu vari paņemt savu mazo brālīti uz dažām dieām pie tevis, lai padzīvojās. Ja tur it tavs puisi tad nu tu ar savu puisi arī varēsiet piedalīties brālīša audzināšanā. Nu bieži nesanāks, bet nu retu reizīti jau var.
23.03.2013 18:43 |
 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
Es tā labi un personīgi pazīstu tikai vienu geju, manu otrās pakāpes brālēnu. Un nezinu, vai sakritība, bet viņš patiešām izauga tikai ar mammu, bez tēva...
23.03.2013 18:46 |
 
Reitings 2310
Reģ: 09.06.2009
Es nepiekriitu shim vaardu salikumam- izaugt par geju. Cilveeks vai ,nu ,vinmer ir bijis gejs,vai tads nav. Roze nevar izaugt par narcisi, un otraadi.
23.03.2013 19:03 |
 
Reitings 155
Reģ: 06.03.2012
Manam brālim bija viens klasesbiedrs, kurš pirmajās klasēs bija ļoti meitenīgs, draudzējās arī pārsvarā ar meitenēm, bet tagad pienācis pusaudža periods un kļuvis tāds pats kā pārējie puikas. Es domāju, ka sākumskolas posmā vēl par bērna nākamo orientāciju nevar spriest tik viennozīmīgi.
23.03.2013 19:09 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Audzināšana neietekmē orientāciju.
Audzināšana ietekmē to, kāds būs bērna skatījums uz dzīvi, attieksmi pret citiem utt.
Ap māsas dēlu visi čubinās un, kad tēvs pasaka kādu skarbāku vārdu, tad viņš uzreiz ir sliktais. Jau tagad redzu, ka ņuņņuks aug.
23.03.2013 19:10 |
 
Reitings 25
Reģ: 04.04.2012
Lancaster - nu tu man radiji daudz jautājumus, kāds sakars audzināšanais ar nimfomānismu vai frigīdismu ? Es neiedziļināšos šoreiz par sevi bet tomēr gribu pateikt ka uzskatu ka tam ir maza saikne ar audzināšanu kā tādu šajos divos jautājumos, kaut vai piemēram ļoti ļabai draudzenei vecāki ir ļoti liberāli un demikrātiski, un vispār pieiet ļoti tolerānti visām meitas izpausmēm, viņai nav liela interse pat seksu, kamēr citas draudzenes vecāki bija fanātiski katoļi un viņa uzauga par nimfomāni ... kā lai izkaidro to ?
Liene - ai, es pat nezinu, ir jau tā ka reizi nedēļā viņš ir pie tēva BET tēvs pats ir audzis bez mātes un diezgan bezmugurkaula, un mīksts attiecībā pret visu. Tad nu diezzin kāds piemērs tur rodas. Par mates otrām pusem neko nezinu jo mainās samērā bieži.
Un nau jāu tā ka draugi par to tik vien spriestu :D bet gadās kad sarunas aizvirzās par ģimeni radiniekiem, utt. un tie kas ir vinu redzējuši izsaka savas domas.
Zaptesburka - man liekas tu pat iezgan konkrēti izteici vēl vienu lietu par ko es raizejos, pieņemot ka audzināšana neietekmē orientāciju, kādas ir iespējamās novizes.
Queen - Viena viņu neaudzina, katru nedēļu vizmaz uz 1-3 dienām viņš ir pie tēva jaunās ģimenes, bet man vairāk raizes dara tas ka bieži audzināšana iesaistīti tiek mātes jaunie ... es pat citu vēru neatrodu kā vien piegulētāji dēļ biežāk kadru mainības. (uzreiz piemetināšu ka tas nav klasiskais modelis, un māte pamata tēvu ierobežojot viņa tikkšanās teizes ar bērniem, jo ļoti daudz ir nācies dzirdēt par tēviem kas nerūpējas par ģimeni, bet mans ir cepuri nost, darijis un vēl ar vien dara visu ko vien spēj bijušās ģimenes labā)
Winterra - õ ne tu neaizskāri, es pat teiktu tas ir traģikomiski, bet jāatzīst ka jā mana māte ir ar pamatīgām garīgām novirzēm, tomēr pietiekami normāla priekš sabiedrības kopumā jeb respektīvi gana izveicīgi māk tēlot (ilga pieredze kopš bērnu kājas teātros kas ļauni tiek izmantota dzīvē)
Tille un Edīte - paldies par sapratni, es jau cenšos katreiz kad ir tāda iespēja paņemt mazo brāli pie sevis. Es ļoti ceru, ka viņs jūt un zin, ka lai vai kas es viņu atbalstīšu un vienmēr būšu klāt.
23.03.2013 19:41 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Pikseliiti - nu var būt problēmas (sākot ar to, ka citi bērni varētu sākt apcelt, jo puika savādāk uzvedas, nekā pierasts, beidzot ar paša bērna pārspīlētu tiekšanos pēc sievišķīgām lietām, ja tas viņam var sākt asociēties ar atzinību no mātes puses un pozitīvu novērtējumu...)
Bet, cik saprotu, neko tādu īpaši neparastu no paša brāļa puses neesi manījusi? Tad jau visam vajadzētu būt kārtībā, kā nekā - ja viņš ir sācis iet skolā, tad taču ir jau plašākā sabiedrībā, kur droši vien pret viņu izturas atbilstoši viņa dzimumam. Un, ja saki, ka tomēr arī Tēvs piedalās audzināšanā + Tu pati arī.. Nedomāju, ka ar viņu kaut kam vajadzētu būt "sačakarētam" (ja vien nav kaut kas nopietnāks, nekā te stāsti), visiem taču ir kaut kas jocīgs bērnībā bijis, un lielākā daļa spēj ar to tikt galā.
23.03.2013 19:57 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Tā ka domāju - tas labi, ka uztraucies par brāli un gribi palīdzēt, gan jau, ka ar viņu viss būs kārtībā, it īpaši, ja pārējā ģimene (Tu, tēvs) pret viņu normāli izturaties. Tas arī to visu nolīdzsvaro. (Ja tikai vēl visādas ļaunas mēles nerunātu, ka ar puiku kas neriktīgs, tad būtu vēl labāk).
Bet, ja mātei tiešām ir psihiskas problēmas, tad vajadzētu viņu mazliet uzmanīt. Ja nu pavisam jocīga paliek.
23.03.2013 20:10 |
 
Reitings 1190
Reģ: 03.10.2010
kāpēc domā, ka puika būs ne tai nometnē ? piemēram , mani līdz kādai 5 klasei bija grūti svārkos iedabūt . nēsāju tikai bikses un viss , nekādi pierunāt un vispār biju ļoti puiciska - hiphops, attiecīgs apģērbs, dejas, kustības , nekādas intereses par lellēm .
Tomēr par lezbieti neizaugu . it kā :D
23.03.2013 20:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (1)