Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Atlūgums - pēc tam zilā lapa vai atvaļinājums?

 
Reitings 45
Reģ: 21.04.2012
Sveiki. Esmu uzrakstījusi atlūgumu, bet nav izdevies sarunāt, ka beidzu ātrāk nekā likumā noteiktas mēnesis, bet jaunajā darba vietā jāsāk ātrāk. Vai, ja paņemu slimības lapu, man tās dienas iekļaujas šajā atstrādāšanas periodā vai vēlāk vēl jāatstrādā? Otrs - vai drīkst neļaut man izņemt nopelnītās atvaļinājuma dienas? Paldies :)
21.03.2013 13:48 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
nu tu jau vari ņemt zilo lapu, bet atceries, ka nodokļu grāmatiņa paliek tik ilgi pie darba devēja, kamēr tev viņa beidzas. nu tu jau vari vnk neiet un tad tev viņi atrēķinās kko nost vai nesamaksās par pēdējo mēnesi. principā tev ir tiesības ņemt atvaļinājumu, bet parasti tā nedara.
21.03.2013 13:55 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
1. Par slimības lapu- ja tu uzteic un pēc tam paņem slimības lapu, slimības laiks iekļaujas tajā mēnesī kopš uzteikšanas
2. Ja nav izņemts ikgadējais atvaļinājums, darba devējam jāņem vērā tavas vēlmes, taču likumā ir uzrakstīts, ka katru gadu ir jāsagatavo atvaļinājuma grafiks, un ja šajā grafikā neesi šo laiku minējusi, pieļauju, ka darba devējs atvaļinājumu šajā laikā var atteikt, pamatojoties uz atvaļinājuma grafiku, bet ja grafika nav, tad atkal pats darba devējs vainīgs.
21.03.2013 13:57 |
 
Reitings 45
Reģ: 21.04.2012
Paldies, meitenes!
21.03.2013 13:59 |
 
Reitings 1791
Reģ: 17.11.2011
Man bija līdzīgi. Man bija jau ieplānots atvaļinājums 2 nedēļas, uzrakstīju atlūgumu un man automātiski noņēma atvaļinājumu un lika strādāt. Bet es paņēmu zilo lapu un tāpat nestrādāju. Atvaļinājuma naudu pieskaitīja aprēķinam.
21.03.2013 14:03 |
 
Reitings 45
Reģ: 21.04.2012
Zvanīju vienai sievietei, kas strādā jomā, kur šo varētu zināt un viņa teica, ka, ja paņemu zilo lapu, darba devējs varot prasīt man tās dienas atstrādāt pēc tam.
Sanāk, ka es tad jau būtu iekārtojusies jaunajā darbā, bet man vēl būtu jāatstrādā vecajā. Tas gan būtu traki.
21.03.2013 14:06 |
 
Reitings 25
Reģ: 02.01.2013
Ir arī Darba likumā pants, kad vari neatstrādat šo mēnesi un aiziet jau nākamajā dienā pēc atlūguma iesniegšanas :) bet nju tur ir jautājums, cik labās attiecībās vēlies palikt ar darba devēju :(
21.03.2013 14:08 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Zane, tā nav, darba nespēju ieskaita, darba devējs tev nevar aizliegt aiziet no darba, ja nespēj to veikt slimības dēļ. DL 100 pants, tā rakstīts
1) Darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu vienu mēnesi iepriekš, ja darba koplīgumā vai darba līgumā nav noteikts īsāks uzteikuma termiņš. Pēc darbinieka pieprasījuma uzteikuma termiņā neieskaita pārejošas darbnespējas laiku.

Tas ir ja tu pati pieprasi, ka pēc slimības to laiku gribi atstrādāt, tad darba devējs nedrīkst liegt, bet ja nevēlies tad slimības laiku skaita.
21.03.2013 14:17 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits