Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Problēma! Pieraduši būt apčubināti.

 
Reitings 438
Reģ: 29.01.2009
Meitenes, kā Jūs tiekat galā ar saviem vīriešiem, ar kuriem dzīvojiet attiecībā uz sīkajiem mājas darbiem. Zinu, ka ja skata šo problēmu globāli, tad skaidrs, ka tas ir sīkums, ta4u nenormāli kaitinoši.

PIEMĒRAM:
*Man patīk kārtība un tas, ja lietas ir savās vietās, tad nu man arī gribas, lai otrs cilvēks pie tā piedomā. Man gribas, lai vīrietis pats, redzot, ka kkas ir bardakā, nevietā - savestu to kārtībā, bez iniciatīvas no malas. Kaut vai tikai tpc, ka katrai lietai mājās IR sava vieta.

*Ja ir izmazgātas drēbes, tad man ir vēlme, lai katrs novāc savas drēbes tad, kad tās ir sausas, nevis tad, kad ir pagājusi nedēļa un jau mazgājas nākamā tūre...

*Kad atnāku no skolas mājās vēlu vakarā, tad ir vēlēšanās, lai vismaz tēja uz to laiku būtu silta un izvārīta. Es parasti, kad sēdēju mājās, viņu vnm no skolas sagaidīju ar siltām pusdienām... Līdz ar to man tā šķiet norma.

*Tā kā agri ceļos uz darbu, tad pēdējais viņš ceļās un noguļ līdz laikam, kad ir jāskrien uz skolu un gulta netiek saklāta un tā var paiet nedēļa, līdz pienāk brīvdienas un man ir brīvs un vedu māju kārtībā. '

*Ja māja nav kārtota, slaucīta, tad ja ir pilnīgi brīvdienas, tad vēlos, lai to uzkopj un negaida mani, kad es to visu darīšu.

*Paēdot traukus noliek izlietnē un tur tos atstāj.

*Kad eju gulēt, tad skatās pc filmu, bez austiņām, jo tās nevar atrast un es jau tāpat pēc min aizmigšu.


Kad es šo visu aizrādu, man atbilde tiek dota - "Nu tas ta4u sīkums, ko cepies???"

Un visu laiku sanāk vai nu aizrādīt vai staigāt pakaļ un teikt izdari to un šito, ja to visu nevēlos, tad neko nesaku un daru pati.

Lieki piebilst, ka ja tas būtu mans vīrietis, tad domāju, ka nespētu šos sīkumus pieņemt, bte tā kā tasir mans brālis, kas visu laiku ir dzīvojis pie mammas, ir šāda rakstura problēmas.

No vienas puses es domāju - Ok, ar kādām tiesībām es noteikšu kā kuram dzīvot? Bet no otras puses - varētu neteikt un neaizrādīt, ja dzīvotu viņš 1 pats, bet tā ir telpa, kur dzīvojam kopā. 1 istabā. Līdz ar to nesaprotu kā veiksmīgāk ar to tikt galā.?

Jo kad es aizrādu, tad bieži tas tiek uztverts nevis kā veselīga kritika, bet gan kā viņa noniecināšana - viņš saka - nu jā esmu tev slikts, nekam nederīgs, kur vēl tādu atrast, utt.???

Meitenes - jūsu viedokļi, iespējamie- saudzīgākie risinājumi!!!!

Vrb tik tiešām es par velti cepos????
14.03.2013 09:38 |
 
Reitings 438
Reģ: 29.01.2009
up
14.03.2013 09:38 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Man šķiet, ka brāli jau nu noteikti nepārmācīsi, jo kāda gan viņam vajadzība no tā? Vienīgais ieteikums: atrodi jaunu dzīvesvietu.

Mani tāāāā nokaitinātu, ja man šitā piesietos, pati ātri izvāktos. :D
14.03.2013 09:41 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Hmm... godīgi sakot, man arī tie šķiet sīkumi. Ok, par to mājas uzkopšanu - vajadzētu jau, lai palīdz un uzkopt kopīgi, bet tas jau Tev jārunā ar viņu.
Bet par sausajām drēbēm, tēju un filmu pc man tiešām tās nešķiet baigās problēmas.
14.03.2013 09:41 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
es neizprotu tikai vienu, kāda velna pēc Tavs brālis saka šos vārdus
nu jā esmu tev slikts, nekam nederīgs, kur vēl tādu atrast, utt.???

WTF?
14.03.2013 09:43 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
Manuprāt, tu pārāk smagi to visu ņem. Lielākoties puiši nav mājsaimnieces un par kaut kādu drēbju novākšanu nekad neaizdomātos :D
Bet no šī viedokļa mans ex draudziņš bija zelta gabaliņš :D man vienmēr bija riktīgas vakariņas sagatavotas, daudzkārt dzīvoklis sakārtots, trauki nomazgāti, viss sakārtots :) un man tas liekas ļoti liels pluss mūsdienu vīriešu sabiedrības vidū, jo pati neesmu nekāda baigā kūku cepēja un dzīvokļa berzēja.
14.03.2013 09:43 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Pasūdzies mammai! :D
Ja tas ir brālis, tad zāģē viņu katru mīļu dieniņu par nesavākšanu aiz sevis un gan jau viņam beidzot pieleks. Var spriest, ka viņš ir no rukšu sugas, kam vienalga, ka viena dzīvojamā telpa, bet miga stūrī nesaklāta stāv vai trauki uz galda pūst. Tādam tikai ar verbālu koku var ko smadzenēs izmainīt.
14.03.2013 09:44 |
 
Reitings 1023
Reģ: 25.08.2010
Tev brālis saka frāzes - es esmu Tev tik slikts , nederīgs kur vēl tādu atrast Tev? ... :D
14.03.2013 09:44 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
Manējais ir līdzīgas, bet tā,kā viņam ir maiņu darbs, tad vibiežāk viņš mani sagaida mājās un dienā dzīvojas pa māju. Pats sajauc un piecūko, pats arī tīra. Es pat neatceros,kad es pēdējo reizi mazgāju traukus :D vai kad es tīrīju māju :D
parasti vakarā kopīgi vakariņojot redzu,ka plīts ir "aizdi*sta", galds ir nospeķots, pie pc ir papīrīši un 3 glāzes..
mani visvairāk kaitina,ka mēs paēdam un viņš savu šķivi noliek PIE izlietnes. Tjipa mož viņš vēlāk vēl ēdīšot un viņš NEKAD neēd vēlāk. ja ēd, tad no tīra šķīvja un tas šķīvis tur stāv pie izlietnes neskarts...tas besij.
14.03.2013 09:45 |
 
Reitings 1308
Reģ: 08.12.2011
Gsndrīz viss sakrita ar manējo,tik pār tām austiņām ne.
Sākumā ar pa labam mēģināu. Nekas nesanāca. Tgd daru daudz nežēlīgāk. Viņam mode mest zeķes,drēbes uz grīdas,visu galdiņu savandīt,ja neko nevar atrast. Es pateicu,ja neliks savas mantas vieta metīšu ārā. Nedzirdēja. Tad ņemu viņa nomestā lupatas un lidināju koridorā uz grīdas. Tā kādas 2 reizes. Nu tgd visu savāc.

Par tīrību mums it kā viss okey. Tēju viņš man arī taisa,jo es pirms ierodos majas,piezvanu un palūdzu,lai uztaisa.
Traukus nemazgā,tur jau neko nepadarīsi.Laikam:D
14.03.2013 09:47 |
 
10 gadi
Reitings 5181
Reģ: 29.01.2009
Es īsti nesapratu vai runa ir par kopā dzīvošanu ar savu pusīti vai brāli?
14.03.2013 09:48 |
 
Reitings 1202
Reģ: 22.01.2013
Esmu tāda pati kā Tavs brālis, mana māsa dusmojas, bet es ļauju viņai man aizrādīt un tad savācu savu bardaku.
14.03.2013 09:49 |
 
Reitings 1023
Reģ: 25.08.2010
Tev vnk jāmaina attieksme, lai viņš Tevi sāk uztvert nopietni. Tu neesi ne draudzene, ne māte viņam. Kapēc Tev vispār brālis jāsagaida mājās ar siltām pusdienām un jāgaida tas pats no viņa un jāmazgā jāgludina viņa drēbes ??! Ja Tu nemelo un tas ir nevis Tavs draugs , bet Tavs brālis tad pati esi vainīga un man tas vispār liekas sviests... izbeigt to var viena veida vnk neko no ta nedarit . Pats lai mazgā savus traukus utt , bet ja tas ir Tavs draugs , tad kā jau teicu dari kko tā , lai Tevi sāk uztvert nopietni un respektēt.
14.03.2013 09:49 |
 
Reitings 519
Reģ: 22.07.2010
Es šokā par to tēju:D Kāpeč kādam citam tā jāvāra? Tas taču aizņem minūti,pati taču vari uzvārīt.

Un brālis jau nav vīrs,kuram būtu jāucinās kā ar princesi.

Ir jāsaprot,ka vīrieši nav sievietes,viņiem nestāv galvā doma tikai visu satīrīt,sakaŗtot un vēl mežģīņu sedziņas tamborēt.

Nevar būt arī pilnīga cūka,bet nu tēju vārīt pirms atnākšanas?...kamon.
14.03.2013 09:51 |
 
Reitings 287
Reģ: 11.03.2013
Mums ir 2 istabas un dzīvoju kopā ar brāli, un kad viņam aizrādu šis te lietas, piemērma par kārtību, tad viņs pasaka - mana istaba, ko gribu to daru, ej savā un kārto :D
man nekas cits neatliek, kā kārtot māju kamēr viņs nav mājās.. Kas attiecas uz ēst gatavošanu - tad tur it kā mums problēmu nav.. Viņš parasti nāk vēlu mājās, tā ka es pagatavoju vienmēr kaut ko... bet dažreiz viņam uznāk vēlme un viņs kaut ko pagatavo un tad staigā veselu nedēļu kā gailis un gaida kad es viņu slavēšu par to ka šis kartupeļus uzcepis :D:D:D:D traukli - vienmēr eju pa māju un lasu šķivjus un bļodas.. Riebjas, jo pēc tam piekaluši,grūti mazgāt, es jau ar saku, ka var nemazgāt, lai vismaz iemet izlietnē, es pati nomazgāšu... cenšos tos visus sīkumus neņemt pie sirds, jo tad jau prātā var sajukt... :)
Risinājums - es pat nezinu, laikam jau nekāds, dzīve izmācīs un ja būs draudzene brālim ar ko dzivos kopā, tad varbūt pats kaunēsies no bardaka un piedomās.. liec uzsvaru uz to, ka kādreiz viņs dzivos kopā ar meiteni un vai viņam patiks ka mājās nekārtība, drēbes pa visiem stūdriem, trauki utt...
14.03.2013 09:51 |
 
Reitings 146
Reģ: 12.11.2012
Mani šausmīgi tracinātu, ja man piekasītos par šādām lietām. Manuprāt, vislabākais variants ir izrunāšanās par šīm tēmām - pastāsti kā tu jūties, palūdz viņam, lai ir kārtīgāks (nevis aizrādi). Zinu pati, ka šī nepārtrauktā aizrādīšana dažiem cilvēkiem beigu beigās jau pārvērtīsies kaut kādos kompleksos, jo vislaik teiks, ka cūka, netīrelis, muļķis u.t.t. Jau pēc dažādām dzīves situacijām, ko esmu redzējusi - tas, kurš aizrāda pats nav nekāds labiņais, un pats uzdrošinās vēl ne tādas cūcības taisīt un necienīt to otru.
Izrunājies, un pie reizes padomā, ka pati arī drošvien neesi nekāds eņģelītis. Domāju, ka pēc labas sarunas, kurā nepārmetīsi viņam visu, ko atcerēsies, jābūt pozitīvam rezultātam.
14.03.2013 09:53 |
 
Reitings 1308
Reģ: 08.12.2011
ĀĀĀ, tas ir brālis,es domaju,ka puisis.
Ar sav brāli tad principā vēl trakak izdarītos :D
14.03.2013 09:54 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
Ak, tas ir brālis?
Nu visdrīzāk,ka tad mēs ūtu pārkāvušies un pārlamājušies.
14.03.2013 10:03 |
 
Reitings 438
Reģ: 29.01.2009
Nu tas, ka es esmu viņam tikai māsa un man gribas, lai ne tikai es domātu par viņu, bet arī viņš par mani, tas ir tikai normāli, jo tas pieradinātu savstarpējo cieņu vienam pret otru.

Nu camooooon, meitenes, vai tad nav patīkami, ja jūs visu dienu neesat mājās bijušas, atnākat vakarā 10tos, nosalušas, nogurušas un kāds ir padomājis un kaut vai tikai tēju uzvārījis, vai vēl labāk, kko ēst padomājis nopircis, vai uztaisījis???

Es nerunāju par obligātajām uzvedības normām, jo to nemaz nevarētu pieprasīt, jo šis laiks ir egoisma gadsimts.


Iespējams, ka es to visu varētu nedarīt, bet pienākuma apziņa, jo esmu 6 gadus vecāka un viņš ir tikai 1mo gadu no mājām...

Par to, ka "nu jā esmu tev slikts, nekam nederīgs, kur vēl tādu atrast" - tā ir atbilde brīdī, kad es saku, kas man ļoti kaitina, neapmierina!!! Tajā brīdī viņš to it kā atzīst, sevi ļoti noniecinot, tādā veidā mēģinot manī izraisīt žēlumu pret viņu...

Tas ir mans brālis.!

Un iespējams, ka tas viss ir no tā, ka mums ģimenē mamma ir tā, kas rūpējas par visiem uz 100%.!
14.03.2013 10:04 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Es nesaprotu to piekasīšanos tējai. Man tiešām atnākot mājās nav grūti uzvārīt tēju un prātā nekad nav ienācis, ka tas jādara kādam citam. Ienāc, ieslēdz tējkannu. Kamēr nomazgā roku un noģērbies, tēja gatava! Voila!

Par vakariņām - tur gan varētu vienoties, kad kurš gatavo.
14.03.2013 10:06 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Es nezinu, kā tas ir, kad ir brālis un kāda komunikācija ir starp brāli un māsu, bet uzrakstītie piemēri man arī ir svarīgi.
Es par savu komfortu cīnos - un ar aizrādījumiem, bet parasti tie tiek ņemti vērā.

Vienīgi par tēju - sagaidot. Tas varētu būt mīļš sagaidīšanas žests no mīļotā, ne prasība radiniekam.
14.03.2013 10:07 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits