Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ēdiens - gatavošana

 
Reitings 285
Reģ: 10.01.2013
Čau, čau!

Palasot diskusijas par gatavošanu un ko nu kura gatavos vakariņās es Jūs apskaužu. Nu ne jau tā, ka man būtu problēmas un jāgrauž sakaltusi maize, ;D bet tajā ziņā, ka kā jūs tā mākat? Es tiešām virtuvē nu galīgi nejūtos kā "sievietei īstā vieta ir virtuvē," drīzāk nesaprotu, KAS to ir izdomājis?
Lieta tāda, ka man līdz šim ir paveicies. Visiem maniem vīriešiem paticis gatavot, jā, pat paticis + ļoti gardi.., kad visas sūdzējās, ka āāā, atkal man jātaisa ēst, tad savukārt es tikai mīļi padūdoju un .. abrakadabra galdiņš bija uzklājies, BET.. cik var ?

man ir apnicis! Es arī gribu gatavot un pārsteigt. Protams, neko sarežģītu un gastranomisku, bet kaut ko - ko viegli. Varbūt varat padalīties ar idejām.. tādas easy lietiņas, tomēr gardas un ļooooooooti vēlams bez gaļas
11.03.2013 23:08 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Priekš tam taču ir domātas pavārgrāmatas. Tur viss ir smalki aprakstīts, lai pat neprašas iemācītos gatavot. Turklāt, jau sen viņas tiek izdotas arī latviešu valodā :)
11.03.2013 23:12 |
 
Reitings 285
Reģ: 10.01.2013
Jā, pat es zinu par tādu eksistenci ;D

Jautāju, jo vēlos dzirdēt Jūsu ieteikumus, gan jau ir, kas foršs.. un gards

Tas kas, piemēram, man sanāk ir dārzeņu zupiņa. (brokoļi, burkāni, kartupeļi, dillites, kāpostiņš) un pielikts klāt kausētais dzintara sieriņš, pāris garšvielas pēc ieskatiem.. un ērti un gardi : )
11.03.2013 23:15 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ar ēst gatavošanu ir tā - vairāk gatavosi.. vieglāk padosies :)

No veģetāriem ēdieniem man patīk kartupeļu sacepums..
Nomizoju, sagriežu ripiņās un lieku kārtās cepamtraukā. Katrā kārtā saberu garšvielas (parasti sāls un pipari), izveidoju kārtu ar sīpolu gredzeniem... un kad tas viss ir izdarīts.. iesitu olu saldā kre'juma un pārleju kārtojumu. Leju līdz augšējai kārtai.
Cepeškrāsnī uz 190 grādiem cepu aptuveni stundu...
vienmēr sanāk garšīgi. Var starp kartupeļiem likt arī burkānus, selerijas...
11.03.2013 23:19 |
 
Reitings 285
Reģ: 10.01.2013
cormeum izklausās kolosāli. ērti, ātri un vienkārši. Paldies..
Ir vēl kas..? : )
11.03.2013 23:27 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Ir video pamaaciibas. Neatceros vaardu, bet ir youtube viens dzeks kursh kopaa ar savu meitinju maacaas gatavot no pavaargraamataam un publicee savus video. Domaaju, ka tas vareetu nodeereet, ja pati arii redzi visu gatavoshanas gaitu, ne tikai pliku recepti.
11.03.2013 23:32 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Nu laikietilpīgi ir griezt plānās ripiņās kartupeļus un likt kārtās... bet tas vismaz nav sarežģīti :)
Vēl man patīk dārzeņu sautējumi.. burkānus sagriežu mazos gabaliņos, kabačus, baklažānus, papriku, sīpolus.. (var arī kartupeļus un citus labumus.. gaume).. visu nedaudz apcep (es cepu olīveļļā + sviests - tad eļļa nespraksķ un sviests nepiedeg) tad liek sautējamā pannā vai katliņā... ierīvēju tomātu bik ūdeni pieleju un sautēju līdz mīksts un gatavs. Ēst var ar krējumu vai naturālo jogurtu, kur iespiests ķiploks
11.03.2013 23:34 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Līdz 23 gadiem neko negatavoju un par kulināriju neinteresējos. Gatavot man nekad nav paticis. Bet sāku kopdzīvi ar vīrieti un tas viss nāca tīri dabiski. Kad sāka apnikt karbonādes ar kartupeļiem un makaroni po flotski, sāku interesēties par ēdienkartes dažādošanu. Šādas, tādas idejas esmu aizņēmusies no Rimi atrodamajām recepšu lapiņām, ir receptes no vecmāmiņas pūra lādes, kādu reizi, divas sezonā cenšos aiziet uz kulinārijas semināriem, šad un tad palasu recepšu blogus.
Piemēram, šovakar izmēģināju vakar izdomāto recepti. Nesen biju kulinārijas seminārā, kurā nogaršoju topinambūru biezzupu. Ļoti garšoja. Tad nu es izdomāju, ka topinambūrus apvienošu ar ķirbi, ingveru un kausēto sieru. Dažas piles ķirbju sēklu eļļas un iznāca brīnišķīgi!
11.03.2013 23:36 |
 
Reitings 236
Reģ: 29.04.2011
Es gatavoju jau no bērnības, vairāk vienkārši noskatījos, kā gatavo vecmamma vai mamma, joprojām ļoti patīk. Es bieži ļaujos eksperimentiem virtuvē, vairāk patīk uz izdomu un sajūtām, nevis pēc receptēm gatavot.

Ja Tavam puisim patīk gatavot - dariet to kopā ;) vismaz iesākumā :)
12.03.2013 07:39 |
 
Reitings 991
Reģ: 11.05.2012
Manas pirmās pavārmākslas skolotājas bija mamma un ome. Vēlāk arī notika pieredzes apmaiņa ar draudzenēm. Dzīvojot kojās arī daudz, ko iemācījos, jo virtuvē varēja daudz knifiņus no citiem samācīties. TV raidījumi par ēdienu gatavošanu arī ir lietderīgi.
Mācību procesā daudz kas arī nav sanācis, tātad mestarība nāk ar laiku.

Ātrā recepte bez gaļas (slinkiem cilvēkiem): uz pannas uzleja 1 ēdamkaroti eļļas, liek cepties saldētos dārzeņus (dažādi maisījumi vai tikai pupiņas, vai tikai brokoļi utt.), zem vāka nedaudz apcep kamēr viņi atkūst un vēl mazliet, tad pielej nedaudz ūdens + sojas mērci + anniņas garšvielu. Sautē kamēr dārzeņi gatavi, ūdens ir iztvaikojis. Ja ūdens iztvaikojis pirms dārzeņi ir gatavi, tad pielej vēl.

Ja cilvēks nav slinks, tad var izmantot garāko receptes versiju izmantojot svaigus dārzeņus, bet tad burkāni un sīpoli ir pirmie jāliek uz pannas, pēc kāda laika liek klāt papriku un pēdējais būtu cukini.
12.03.2013 08:48 |
 
10 gadi
Reitings 5181
Reģ: 29.01.2009
Libra
Tad nu es izdomāju, ka topinambūrus apvienošu ar ķirbi, ingveru un kausēto sieru. Dažas piles ķirbju sēklu eļļas un iznāca brīnišķīgi!


Vo, es nekad nebūtu iedomājusies,ka topinambūriem var klāt likt ķirbi, kausēto sieru vai ingveru.
No tām reizēm, kad eksperimentējot ar ēdienu, man beigās sanāca ļoti negaršīgi, man īsti gatavot nepatīk un arī nesanāk. Kaut draugs - samet visu ko un wolā - ēdot pat mēli var norīt :D Un zinu,ka es nekad par labu pavāru nekļūšu.
12.03.2013 08:52 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Visvienkāršākais par vienkāršo un bezgala gardi:

vistas filejas 2gab
ķīnas saldskābā mērce (Spilva)
burkāns
ķiploki, sīpoli (ja garšo)
tvaicētie rīsi.

Fileju sagriež gabaliņos, uz pannas apcep brūnus, pievieno smalki sarīvētu burkānu, sīpolus, ķiplokus, garšvielas (es leju tikai sojas mērci), pievieno ķīnas mērci. Kamēr top mērce liek vārīties rīsus. Un viss :)
12.03.2013 09:00 |
 
Reitings 833
Reģ: 10.03.2013
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
nu ko sāc ar pavārgrāmatām vai pēti receptes internetā. tur ir ļoti daudz un pietiekoši vnk. pie tam varēsi izvēlēties sarežģitības pakāpi.
mēs jau nezinām, vai tu gribi taisīs kūkas, zupas, sacepumus, pildītas gaļas, salātus vai ko citu vēl.
nu pašus pirmsākumus man iemācīja mamma. cik nu iemācīja, es to visu procesu redzēju un pati piedalījos. bija reizes, kad pati taisīju. viņa gan vnm teica, ka es neko nemācēšot utt, jo pati gandrīz neko netaisu. lai gan tā nav. priekš tam cilvēkam ir acis un prāts, lai iegaumētu redzēto. tagad esmu pārspējusi viņu pavārmākslā faktiski uz šīm internetā atrodamajām recpetēm. pie tam vēl, receptei apakšā parasti ir komentāri, kā labāk darīt un kā nedarīt.
man pašlaik visu ir vnk pagatavot, izņemot varbūt kkādus eklērus u.tml. gardumus, bet labi vien ir, jo savādāk mēs apveltos :D
12.03.2013 09:21 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
varu ieteikt tev ātrus un garšīgus grauzdiņu salātus, vienīgais viņi būs kalorijām bagāti, bet vīriešiem bieži vien garšo tādi.
Sastāvdaļas:
ķieģelītis, sāls, ķiploks, siers, olas (apmēram 6gb), kukurūza (1 500g bundža, bet ja negaršo var vsp nelikt), majonēze (vismaz 3 paciņas kvalitatīvas un labas majonēzes).

Pagatavošana:
ķieģelīti sagriez kubiņos. es parasti jau ņemu sagriezto, lai mazāka ķēpa. ielej pannā eļļu un uzkarsē to, ieliec sagriezots kubiņus (bet ne visus. liec tikai vienā kārtiņā, lai visi apgrauzdējas). cepot pieber sāli. cep uz mazas uguns un kad viņi paliek tādi graboši, tad ņem nost. ņem vērā, ka tas tik ātri nenotiek. un liec nākošos, kamēr viss ir sacepts. kad viņi ir noņemti no pannas, tad piespied klāt kādas 3 lielas ķiploka daiviņas. samaisi visu, lai ievelkas.
un tad liek visu kārtām
1.karta grauzdiņi+majonēze
2.kārta ola +majonēze
3.kārta siers + majonēze
4.kārta kukurūza + majonēze
un tad viss tas pats vēlreiz pa virsu. majonēzi spied diezgan daudz, lai salāti nav sausi. pārējām sastāvdaļām neliec klāt sāli, jo grauzdiņos tas jau ir pietiekoši.
12.03.2013 09:29 |
 
Reitings 1308
Reģ: 08.12.2011
Kaut mans vrietis kko vartu pagatavot. Eh,apskauu ts meitenes,kuriem puisi gatavo.
Pati ar neesmu nekda pavare. K jau teica,viss nak ar praksi. Biezak gatavosi,labak sanaks. Receptes smelos no draugiem.lv,tur ar visam fotkam un komentariem un tepat cosmo. Tiesi te esmu iemacijusies siera zupu,pilditos sampinjonus un vistu medu.
12.03.2013 09:32 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Visu iemācīsies. Kādreiz es arī nemācēju pat putru izvārīt, bet ar laiku nāca arī interese. Draugs gan arī lielsiki gatavo, tad no viņa daudz mācījos. Gan plovu, gan dažādas zupas. :) Tagad es vispār esmu ļoti mainījusies, pat nemāku tā noraksturot, bet man ļoti patīk gatavot, redzēt, ka draugam prieks, radīt to noskaņu mājās, jāsaka laikam - būt saimniecei :D Kādreiz tā nebija, varbūt Māte Daba ir atmodusies? :D
12.03.2013 09:37 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Es līdz kādiem 18 -19 gadiem neko negatavoju, ta pārvācos uz kojām, nācās sākt kaut ko darīt, jo nepārtiksi jau visu laiku no sviestmaizēm.
Atceros, ka pirmā plātsmaize sanāca briesmīgi sīksta, bet tagad gatavoju viskaut ko un samērā labi..
12.03.2013 09:42 |
 
Reitings 3328
Reģ: 14.02.2013
NU ko lai iesaka- sāc ar vienkāršākām receptēm (pilns i-nets), tad jau tā lieta aizies. Ar laiku pat nemanīsi, ka šāksi jau eksperimentēt un izdomāt savas rceptes.
Es ar'iagrāk nemācēju. Arī tagad neesmu nekāda baigā virēja, bet nu jau esmu tik tālu apgreidojusies, ka protu sakombinēt mājaš esošos produktus un nepārņem panika, ja pēkšņi aptrūkstās kāda ingridienta- iztieku, aizvietoju ar citu... vienvārsakot- inprovizēju:) Pamatā- galvā ir dažas b'\azes receptes, ko mainu, uzlaboju, pārveidoju, lai nav vislaik viens un tas pats.
Viss būs labi:)
12.03.2013 09:55 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Ēst gatavošana pa vienkāršo patiesībā tāda arī ir - vienkārša :D
Ja gribi spiest uz dārzeņu ēdieniem, vnk katrā ēdienā veido dažādas to variācijas. Ja negribas pieturēties stingri pie receptēm, var papētīt internetā, kas ar ko labi garšo kopā un miksēt pati.
Es, piemēram, esmu maukusi uz rīsiem mērci no ķirbja+āboliem+ananāsiem+vistas filejas+sojas mērces, ķiploks, garšvielas. Ikdienā, manuprāt tas ir kkas kreizī un tāda recepte---- nu var jau būt, ka kkur internetā klejo :D
Bet būtība ir tajā, ka, manuprāt, ar dārzeņiem neko nevar nošaut greizi. Gaļa ir jāmāk pagatavot, sevišķi cepeši, ruletes, liellopu gaļa utml. Bet dārzeņi neprasa lielas iemaņas! Atmet bailes! Gatavojot regulāri visu pagaršo, gjau garšas kārpiņas arī pateiks priekšā, ko prasās klāt :)
12.03.2013 11:05 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
1. meklē ātras receptes
2. vienkāršas to pagatavošanā
3. no nedārgiem samērā vienkāršiem produktiem. Iegusi pieredzi un ta lieta aizies.
12.03.2013 11:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits