Kā iztiekat mēnesī?

 
Reitings 132
Reģ: 21.02.2013
Cik uz rokas jums paliek nauda (pēc rēķinu nomaksas), ar kuru jāiztiek mēnesi? Man vidēji 200ls, bet tā nauda galvenokārt iziet pārtikai vai kosmētikai, līdz ar to, jau pēc pus mēneša sāku skaitīt naudu.. Kaut kā nemāku dzīvot laikam, kaut gan atlieku naudu arī krājkontā, bet beigās vienalga pietrūkst... Idejas, ierosinājumi? Kā ar jums?
27.02.2013 21:18 |
 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Es vienkārši arī nespēju saprast, kā TĀDAS summas mēnesī var tērēt kosmētikai u.c. "Drogu"veida precēm.
Es, piemēram, katru dienu lietoju tonālo, tušu un lūpu spīdumu, bet man tie pastāvīgi tērējot, no jauna ir jāpērk labi ja 2-3 mēnešos. Man ir ļoti pagari mati, par kuriem rūpējos, bet kas gan vēl vajadzīgs kā šampūns, maska?
Visi tie neskaitāmie krēmi, losjoni u.c. krāsvielas, manuprāt, tikai bezjēdzīgi aizņem Jūsu plauktus un likvidē maka saturu.
Iesaku arī pamēģināt mājās gatavotas maskas, skrupjus- daudz labāk ķermenim un izdevīgāk.
28.02.2013 17:43 |
 
Reitings 160
Reģ: 20.02.2013
Neesmu skaitījusi cik naudas aiziet mēnesī uz kosmētikas līdzekļiem, bet nu meitenes, kuras neaprot kādēļ aiziet pārāk lielas naudas summas dodu mazu piemēru-šampūns vien maksā 5ls, +matu maska, + ķermeņa skrubis 7ls, u.t.t. un šīs preces beidzas mēneša laikā. Protams nesaku neko par lētākiem šampūniem,u.t.t., vienkārši esmu atradusi preces priekš sevis. Un nu šis piemērs vienkārši domāts, lai argumentētu savus uzskatus:))
28.02.2013 17:49 |
 
Reitings 794
Reģ: 13.09.2012
nee nu man piemeeram dushas zzeleja neiziet menesi pa diviem menesiem viena pudele,sampuuns arii pa 3 menesiem jo peerku lielo pudeli balzamu un sampuunu,skrubi lietoju reti,kreemi hmm lietoju tikai dzonsons ellinju un taa man ari pietiek ilgam laika...skropstu tushu perku tikai tad ja izlietoju, tonaalo nelietoju katru dienu...reali vaksacijas piederumi,un tadas lietas nez cik reizes man jaiet dusha katru dienu,lai to visu izlietotu meenesii..un drogas jau nav taa daargaakaa kosmeetika pieejam taa kaa mans secinajums ir taads,ka tur tiek sapirkti suudi tikai taapeec,lai vinji buutu ..
28.02.2013 17:53 |
 
Reitings 1111
Reģ: 29.01.2009
Ja to var atļauties, tad super, man prieks par tām meitenēm, kas pērk skrubjus pa 7 Ls (man pašai gan vislabāk patīk kafijas biezumi, pa lēto :D )
Bet kā var sūdzēties par naudas trūkumu, bet tā tērēties?
28.02.2013 17:54 |
 
Reitings 92
Reģ: 26.04.2009
Pec rekinu nomaksas, kas sastada dzivokla ires maksu, tv + internets, elektribu, studiju kreditu un neapdomigi panemtu paterina kreditu, paliek 1 200, bet tas tapec, ka stradajam abi.
Es brinos par drogu teriniem... ko Jus tur perkat? Par kadu kosmetiku ir runa?
Musu izdevumi menesi 2 cilvekiem:
benzins ~ 100-120 LVL
partika ~ 100-120 LVL
pusdienas darba - abiem 30 LVL
izklaides - 60- 100 LVL
drebes, apavi - 60 LVL

Parejo liekam zeke dzivokla iegadei, bet vienmer jau kadi neparedzetie izdevumi - masinas remonts, dakteris utt. Patiesiba ari man tas ir aktuals jautajums -ka teret mazak un uzkrat vairak, jo biezi paslidz kaja uz spontaniem pirkumiem.
28.02.2013 20:34 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Vispār ja cilvēkiem trūktu nauda, tad sāktu skaitīt un domātu kā ierobežot savus tēriņus, apgrieztu tos pašus Drogu iepirkumus utt. Tikmēram kaut pa 100Ls tur var pirkties, ja naudas pietiek, un nekas nosodošs, jo kāds jau uz to pelna :)

Es šodien uztaisīju baigo excel tabulu, sadalīju izdevumus pa pozīcijām, ienākumus, uzkrājumus, tagad man būs pamatīga sava maka grāmatvedība.
28.02.2013 21:02 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Visi tie komentāri "kā var tik daudz iztērēt" - tā taču ir skaudība. :) Vajag vairāk pelnīt, nevis sašutumā citus apspriest :)
28.02.2013 21:12 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
es pagaidām meklēju darbu. :/ bet mani uztur vecāki, mēnesī sanāk ap 150ls. tur iekšā ir īre, ēšana, transports. ar kosmētiku un jaunām drēbēm īpaši neaizraujos. ja sanāk kaut ko iekrāt, tad jā, bet tas reti.
jo vairāk ienākumu, jo vairāk tēriņu. tas taču ir pašsaprotami. ;)
28.02.2013 21:14 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Vispār ja cilvēkiem trūktu nauda, tad sāktu skaitīt un domātu kā ierobežot savus tēriņus, apgrieztu tos pašus Drogu iepirkumus utt.


Vārds vietā. Kamēr turpina naudu notriekt un mēneša beigās knapinās, nav iemesla čīkstēt, ka naudas par maz, tēriņu vienkārši ir par daudz! Bet tas netraucē. Tam, kuram tāda situācija būtu apgrūtinoša, kaut ko darītu lietas labā.
28.02.2013 21:17 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Ja nopietni Drogās katru mēnesi tiek iztērēti desmitiem ls, tad tur tiešām ir izbrīns nevis skaudība. :D Saprastu, ja profesionālajā kosmētikā tik daudz iztērētu. Bet jā - katrs tērē kam un cik var atļauties. Tomēr jāatzīst, ka tas ir smieklīgi - iztērēt samērā lielas summas par nevajadzīgām lietām un čīkstēt, ka naudas nav. Atzīsti, ka neproti apieties ar naudu un klusē vai arī atsakies no regulāras krāmu pirkšanas.
28.02.2013 21:23 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Kas jums ir ar tām Drogām? Tāda sajūta, ka tur pārdod tādus mēslus, ka acis deg laukā jau redzot veikala skatlogu vien. Nē, nu jā, ko man te runāt :D

Taupu. es taupītu arī tad, ja būtu liela alga. Reāli taupu uz ēšanu un visās citās jomās. Tā nav tāda kapeikpišana, kā varētu no malas izlikties, vienkārši man patīk, ja no algas paliek pāri kādi 50-70Ls. Tā man iekrājās un tad varu atļauties nopirkt ko lielāku. Uzskatu, ka cilvēkam jāprot sevi kontrolēt, esmu iemācījusies atšķirt iegribas no vajadzībām, vienīgā mana vājība ir saldumi.
28.02.2013 21:30 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Nav jau Drogās tikai mēsli, bet tomēr :D
28.02.2013 21:33 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Nu kāpēc jums Drogas=lēta kosmētika? Drogās ir arī ļoti daudz preču mājai, normāli šampūni un zobu pastas. Kaut vai diezgan labas zeķbikses tur ir, nevis tikai par 0.5-1ls gabalā. Un zeķbikses var saplēst ļoti ātri. Šādi jau var labu summiņu iztērēt.
28.02.2013 21:35 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Drogas ir vienīgais veikals kur tiešām nauda savācas nemanot. 1x ieej, veļasmazgājamais, tamponu mega paka, zopu pasta, kurpju smēre, ieraugi veļasmaisiņu un pūku tīrāmo, viss takā noderīgs, bet pie kases 10Ls kā minimums :D
28.02.2013 21:37 |
 
Reitings 17
Reģ: 09.11.2010
Varbūt tāpēc, ka naudu dod vecāki, tā viegli aiziet?
Kad mani sponsorēja vecāki, man naudu nebija žēl tērēt, man laikam tiešām šķita,ka nauda aug kokos.
Tagad, kad esmu no siltās ligzdas laukā, māku savu budžetu saplānot. Un tas nav nemaz tik grūti!
28.02.2013 22:47 |
 
Reitings 729
Reģ: 07.06.2012
Man vienīgajai pretīgi lasīt? Tā nav skaudība,man vienkārši liekas,ka Cosmo pilns ar kaut kādām izlutinātām,veču uzturētām cacām,kas tā mierīgi simtus Drogās par sūdiem iztērē,katru dienu ēd dārgos restorānos,spa 2x nedēļā ar visiem tā iespējamiem pakalpojumiem,dārgas mašīnas,utt. Nu bļe aizveraties.
(Man tiešām neskauž,bet laikam esmu audzināta savādāk...)
01.03.2013 00:53 |
 
Reitings 45
Reģ: 28.02.2013
Ap 600-800 Ls tērēšanai paliek kādi 450 Ls visu naudu tērēju tikai sev.
01.03.2013 01:29 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
MIA, ja tā nav skaudība, tad tā vienkārši ir absolūta netolerance pret pārējiem. Kad vienkārši sapratīsiet, ka katram ir savi tērēšanas paradumi? Nekad nevajag tā salīdzināt, jo vērtības ir katram citas. Piemēram, es varu pateikt, ka ir tizli tērēt 30LVL (summu minu, jo nezinu) cigaretēm, tāpēc ka pati nesmēķēju un iztērēju uz šo pozīciju 0 LVL vai arī tizli pirkt vīnu pa 10LVL, jo man vispār vīni negaršo un nepērku nekad. Bet patiesībā šādi citu meiteņu tēriņi nav tizli, jo viņām ir citas vajadzības. Viena pērk tīģergarneles, viena pērk dārgus vīnus, cita - mājas lietas utt.

PS. Es neesmu no tām, kas Drogās iztērē daudz, bet sacepos, ka uzklupāt vienai konkrētai pozīcijai un ļaujaties ļoti šaurai domāšanai. Bet varbūt tas ir jaunības maksimālisms, jo diez vai 18 gados var domāt plašāk.
01.03.2013 06:19 |
 
Reitings 794
Reģ: 13.09.2012
ooo jaa,kaa man skauzz...:D
tu jociiga esi,kas tur skaust var,ja uz sejas jaliek tik daudz kosmetikas,lai varetu no maajas iziet?!
un pelnu es normaali ..
bet nu dziivojot latvijaa saubos vai man paari peec rekinu nomaksas varetu palikt 400 ls:D
tad jau Jums tur lv taa dziiviite ir ljoti laba..nav tik traki kaa te staasta taa tik taada acu aizmaaleesana.....
Bet nu man ljoti patika tas raksts par to meitenei kura pelna naudu pavadot vecus vecus uz baariem(portaalaa mammam vai kaut kaa ta).....nju tam gan ticu,ka taadu naudu var pelniit un tad tur peec reekinu nomaksas paliek veel 800 paari...
Bet man tiesam prieks.....:)
01.03.2013 08:39 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Jessica tu esi pret izlietni atsitusies? :D Kada vel skaudiba...man toch neskauzh man nav pilna maja ar drogu suudiem,kas sapirkti uz atlaidem un sarazhotie polija no izejvielu atliekam :D man ir vienalga,kaa katrs tere savu naudu,bet man smiekli naak par to,ka chiikst,ka nav nauda,tanii pat laikaa terejot astronomiskas summas drogaas par suudiem. :D Es labi zinu,ka visi kjimiskie tirishanas lidzekli un citas saimniecibas preces nav japerk katru menesi(iznjemot tualetes papiru, virtuves dvieljus utt), taa kaa nevajag stastit,ka tiek pirkti reali lietderigi suudi savai majai :D es domaju,ka meitenes tiri labi iztiktu bez karteja shokolades vai zemenju skurbiisha,kas padaris vinju adu maigu ka zidainja dibens :D
01.03.2013 09:16 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits