Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzeja

 
Reitings 2033
Reģ: 10.12.2012
Skolā uzdeva mācīties O. Vācieša dejoli pēc brīvas izvēles un es izvēlējos šo. Kaut kas man tik ļoti viņā patīk, bet nespēju noformulēt. Nezinu ko atbildēt uz jautājumu kāds ir dzejoļa motīvs.. Varbūt šeit ir kāda zinoša meitene? Kā jums pašām patīk dzeja? lasat? kādu autoru izvēlaties, personīgi man labāk Vācietis patīk nekā Rainis :)
Dzērvju deja
To ļoti reti var redzēt,
Jo dzērvju arvien kļūst mazāk.
Man pietika ar vienu reizi,
Un man vēl šodien ir skumji.
Tie droši vien viņām bij prieki
Par dienu, kad satikušās,
Un tāpēc, tās dejoja purvā.
Nu, mūsu valodā — purvā,
Bet viņas — pasaulē savā.
Un dejoja tādu deju,
Kur krustības, kāzas un bēres,
Un daudz kas man ienāca prātā
Un ienāca viss vienā reizē —
Tik jocīgi reizē un dziļi.
Un es līdz reibumam jutu,
Ka man it nekas tāds nav bijis.

Ne naktī skatoties zvaigznēs,
Ne ejot uz pirmo deju,
Ne aprokot pirmo draugu,
Ne pirmoreiz jūtoties liekam.
18.02.2013 21:13 |
 
Reitings 2033
Reģ: 10.12.2012
varbūt tomēr?
18.02.2013 21:46 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Varētu teikt, ka motīvs ir dzejas galvenā doma. Tas gan neprecīzi, te precīzāk http://lv.wikipedia.org/wiki/Mot%C4%ABvs_%28literat%C5%ABra%29
Tātad sanāk, ka nemaz nesaproti, par ko ir dzejolis?
18.02.2013 21:51 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Man liekas kkā šādi - dzejas motīvs atklāj nepiepildītās ilgas, iekšējo tukšumu, ko nevar iegūt ar materiālām lietām, kā arī - mums katram ir sava pasaule, kuru mainīt neviens nevar, pašiem tā ir jāveido tā, kā to vēlamies, nepakļaujoties streotipiem un aizspriedumiem. :)
Man tā liekas, kas bet nezinu, jo parasti ir tā - es vnm kaut ko citu ieraugu nekā pārējie, bet skolotāja vienmēr to novērtē, jo kā nekā to visu var pamatot! :D
Man ļoti patīk Čaka dzeja, vnm kad skolā bija jāmācās, mācījos viņa darbus! Bet šis dzejolis man ļoti patīk, lai han tāds nedaudz skumjš! :)
19.02.2013 08:31 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Man jau šķiet, ka literatūrā vispār nav pareizu/nepareizu viedokļi, svarīgi ir tas, kā to pamato!
Šajā dzejolī, manuprāt, galvenais motīvs ir vientulība, dvēseles (iekšējā es) alkas pēc piepildītas dzīves, der paskatīties ar simbolu vārdnīcā, ko simbolizē dzērves, man patlaban diemžēl nav pie rokas.
19.02.2013 08:41 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits