Tiesības

 
Reitings 576
Reģ: 06.06.2012
Nu tā, tagad vēršos pie tām, kuras ir nolikušas tiesības :D pastāstiet, cik ilgi likāt un ar ko visvairāk bija grūtības?
Man nedaudz grūtības bija nolikt autoskolas teorijas eksāmenu, bet nu jā :D

Visvairāk vēlētos uzzināt, par CSDD braukšanas eksāmenu. Kā tur ir ar tā pieļaujamajām kļūdām utml? Ar cik reizēm nolikāt?

Šis ir mans pēdējais posms, lai tiktu pie tiesībām un tieši no šī man ir bail :D

+ atvainojos, ja tāda diskusija bijusi! :)
18.02.2013 13:46 |
 
10 gadi
Reitings 264
Reģ: 02.12.2012
Teoriju ar pirmo, braukšanu - ar otro.. Jo biju paņēmusi (kā pašai likās) baigi foršo laiciņu, kad ielas tukšākas - plkst. 12.00, bet instruktoram pa tādām skaistām, tukšām ielām sagribējās mani dzīt uz maskačku, un tur ar tiem labirintiem pilnīgs murgs, saputrojos ar vienvirziena ielām. Otrreiz paņēmu pēdēju laiku, instruktors ''iekruķīja'' SWH rock, lika tikai pa Pārdaugavu pabraukāt, un ar četrām nenozīmīgām kļūdām noliku.

Ar tām kļūdām ir tā, ka lai noliktu eksāmenu, maksimālais pieļaujamais ir apmēram 9 nenozīmīgas / 3 vidējas nozīmes kļūdas.. Par nenozīmīgām uzskata tādas, ja, piemēram, 90 grādu pagriezienā neieliec otrajā, bet izbrauc ar trešo, vai ja aizmirsti izslēgt pagrieziena signālu (bet uz ceļa esi praktiski vienīgais un nevienam tas neko nenočakarē).. utmldz.
Vidējās ir, piemēram, nepareiza malējā stāvokļa ieņemšana (ja nevienam nepatraucē ar to, ja patraucē - tā jau skaitās lielā kļūda).. Man šķiet, ka kaut kur internetā var atrast to kļūdu sarakstu.

Un jā - eksāmenu mašīnai tiešām ir tāds savādāks sajūgs, jāmēģina izjust, tāda sajūta, ka tas sajūga ''gabaliņš'', kurā var uztaisīt saķeri, ir ļoti neliels.

Lai veicas! :)
22.02.2013 15:30 |
 
10 gadi
Reitings 829
Reģ: 02.10.2010
visus eksāmenus noliku ar pirmo reizi, bet man ļoti daudz naudas aizgāja braukšanā. tiešām, man jau kauns bija, jo visu sponsorēja draugs... un braukšanas eksāmens man likās pārsteidzoši viegls, salīdzinot ar visām vietām, kuras ar instruktoru bijām izbraukājuši.

es arī neredzu jēgu ieguldīt naudu izmēģinājuma eksāmenā. man šķiet, ka vissāpīgāk būtu, ja izmēģinājuma eksāmenu nokārto bez lielām kļūdām, bet īstajā izgāzies. un tad pārmetumi sev, ka uzreiz nepaņēma īsto eksāmenu.
22.02.2013 15:54 |
 
Reitings 3599
Reģ: 05.09.2012
Vot šo es nesaprotu!
Mācās taču noteikumus, un tie ir jāizprot visādās situācijās.
Vai tad iemācoties konkrētu jautājumu, konkrētu bildi, konkrētu atbildi, pēc tam vsp ielās var braukt? Ja nezin, kā attiecīgajā situācijā rīkoties..

Bet nu jā, cik cilvēku, tik veidokļu!



Godīgi sakot, jā, lielāko daļu es mācijos uz redzes atmiņu, jo visus jautājumus vnk nespēju iekalt.
Kā CSDD instruktors man teica, es braucu ļoti labi.
Ja man tagad kāds liktu izpildit to testu noteikti puse būtu kļūdās, jo neatceros visus sīkumus. Braucot es nedomāju kāds tur noteikums tagad attiecās uz so situāciju. Braucot es domaju loģiski un 5 gadu garumā, dien dienā, braucu bez problēmām.
22.02.2013 16:22 |
 
Reitings 576
Reģ: 06.06.2012
Paaaldies meitenes :)) Un paldies Debija, tieši gribēju uzzināt, cik tās pieļaujamās kļūdas :D ja jau ir tā, tad neizklausās diezko traki.
Un mācos uz to pašu sesto golfu, kas ir arī csdd, un ir iepratizējusies esmu ar to sajūgu :D cerams, problēmu ar to nebūs
22.02.2013 16:28 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
uzsākot teorijas kursu izstāstīs par eksāmeniem, par tiesību likšanas garumu-kā kuram.
22.02.2013 16:33 |
 
Reitings 479
Reģ: 12.10.2009
Visu noliku ar pirmo. Likās tik easy :D Pirms eksāmena biju tādā stresā, bet foršs pieņēmējs bija :) Figūras mācēju tikai pēc stabiņiem izbraukt, bet eksāmenā nomudijos "garāžā" bet pati izdomāju kā izgrozīties :)
Vispār tagad tiesības vieglāk nolikt, jo, kad bija punktu sistēma, tad sakrāji tos 10 punktus un viss, eksāmens cauri, bet, kā man instruktors skaidroja, tagad eksāmenā vērtē, vai tu esi pietiekami gatava piedalīties ceļu satiksme ;)
Un pa tām kļūdām, man ielika treknu ķeksi pie neekonomiska braukšana, šī kļūda, man liekas, vispār neietekmē satiksmes drošību :)
22.02.2013 16:56 |
 
Reitings 576
Reģ: 06.06.2012
vaboleens - man jau teorijas kurss iziets, tgd tikai braukšanas eksāmens :)
22.02.2013 16:58 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
pirmoreiz mūžā pies tūrues piesēdos jūlijā. septembra pirmajā pusē man jau kabata bija tiesības. viss ar pirmo reizi. biju pārbijusies kā diegs, bet iekšēji pārliecināta par savām spējām.
22.02.2013 16:59 |
 
Reitings 68
Reģ: 14.09.2012
Pie vadītāja apliecības tiku decembra beigās, drīz būs 2 mēneši :D
Ar teoriju nekādu problēmu nebija, viss nolikts ar pirmo.Ar braukšanu pamocījos. Mācījos no nulles, pirmā braukšana bija augusta beigās. Neesmu talantīga autobraucēja, joprojām svīstu, kad zinu, ka būs jābrauc :D Esmu no tām muļķēm, kas bremzē satiksmi, lēni uzsāk, ietur mega distanci. Ceru, ka ar laiku ietrenēšos. Eksāmenu noliku ar otro reizi, lai gan pašai likās, ka pirmajā braucu daudz labāk. Pirmais eksāmens noritēja ļoti ilgi, kādā 40.tajā minūtē iekritu Maskačkā. Otrai ilga max 30 minūtes, patrāpījās ļoti foršs instruktors, noliku ar vienu vidējo kļūdu, jo aklajā zonā nepamanīju vienu mašīnu, kuru teorētiski bija jāpalaiž (es braucu pa citu joslu, bet bija jāparedz, ka tā otra var mainīt trajektoriju).
22.02.2013 18:11 |
 
Reitings 176
Reģ: 23.05.2011
Visu nokārtoju uz pirmo reizi! Bet visumā atziņas tādas, ka braukšana ir vieglāka nekā teorija, bet riskantāka, jo tajā viss atkarīgs vairāk no veiksmes (sakritībām, mašīnas un inspektora) nekā no prasmēm. Man sanāca tā, ka mainīju instruktorus kā zeķes un pēdējais bija pamatīgs brīvdomātājs un palaida mani uz braukšanas exāmenu vēl tad, kad man vēl teorētiski vajadzētu trenēties un trenēties braukšanā. Noliku, bet tomēr bija situācija, kad inspektoram bija izvēle pateikt, ka exāmen beidzies vai wnk atzīmēt kā kļūdu. Izlaida cauri. Liela nozīme inspektoram. Man gadījās ļoti smaidīgs, saprotošs, tāds, kas māk nomierināt ar savu balsi vien, + "izdzenāja" mani pa daudziem taisnajiem ceļiem tā vietā lai trenkātu pa pilsētiņas sarežģīto centru. Tas daudz palīdz. Nākamais - mašīna. Visu laiku biju pieradusi braukt ar visādiem Opeļiem un Golfiem un exāmenā pēkšņi BMW... Sākumā paņēmu izmēģinājumu ar to mašīnu un secināju ka estakādi es vispār ar to bembi nevaru izbraukt, kgan ar citām mašīnām to es mācēju perfekti... Bet paveicās - exāmenā estakāde nebija :) Pārējās lietas jau ir veiksmes lieta :)
22.02.2013 19:39 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits